Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoltn


Zoltn
senior tag

Nagyon jók ezek, csak sajna addig semmit nem ér, amíg "sima" pc tápegységből kapja a delejt. :(
Én Asus STX-el próbálkoztam, és gyorsan elfelejtettem, hogy a mindenes pécémből minőségi audio forrást is csináljak.
Amúgy pazar termékek lehetnek. :R

"Music is your only friend. Until the end!"

(#2) Patrik.Varga válasza Zoltn (#1) üzenetére


Patrik.Varga
tag

Ha csak minőségi (és olcsó) zenehallgatásra kell, valamint a sztereó elég, akkor ajánlom az alábbi usb-s hangkártyát. (De ott vannak még a steinberg, Focusrite hasonló árfekvésű megoldásai is.)

https://hitspace.hu/behringer-umc204hd.html

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/budget-dac-review-behringer-umc204hd.1658/
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/behringer-umc204-hd-audio-interface-review.9856/

(#3) Patrik.Varga válasza Patrik.Varga (#2) üzenetére


Patrik.Varga
tag

Vagy az Audient termékek...

(#4) Barton válasza Zoltn (#1) üzenetére


Barton
senior tag

Miért nem veszel Asrock alaplapot. Nekem van pár darab használatban itthon(normális Chieftec tápegységekkel) pl.:
http://www.asrock.com/MB/Intel/H170%20Pro4/index.asp
http://www.asrock.com/mb/AMD/Fatal1ty%20B450%20Gaming-ITXac/index.asp
Igazi Hi-Fi élmény hallgatni ezeket!
:C

(#5) Reggie0 válasza Zoltn (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak szurni kell a tapot normalisan.

(#6) vinklii


vinklii
lelkes újonc

én már rengeteg szétsporolt igénytelen tápot láttam. és nem tudok tanácsot adni hogy mi jo és mi nem. van egy noname tápom amitöl nem válnék meg soha. ott megvan minden ami egy jo táphoz kell. dioda után kondi aztán tekercs majd ujra kondi. jo nagy. meg egy rakás snubber és zajzürö. nem is zug.
régen volt egy soundbaster pro hangkártyám. jol szolt. sajna már nem használhato mert max a seggembe tudom bedugni. kár érte. de ha akkor már tudtak olyan minöséget produkálni akkor most miért kell ujra feltalálni a melegvizet.

(#7) Z_A_P válasza vinklii (#6) üzenetére


Z_A_P
addikt

mert max a seggembe tudom bedugni

:DDD :DDD :C

OK

(#8) dabadab válasza vinklii (#6) üzenetére


dabadab
titán

Az a Soundblaster Pro azért valószínűleg leginkább csak a megszépült emlékeidben szólhat olyan jól :D Valójában rettenetesen zajos vackok voltak.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#9) ROBOTER


ROBOTER
addikt

"ellátták még egy LT1469 op-amp egységgel is"

Még szerencse, hogy van benne opamp, különben diszkrét tranyókból kellene felépíteni :) Ha pedig nem látják el vele, lehetne a D/A áramgenerátoros kimenetét hallgatni.

Bocs, de ez a fogalmazás... :)

(#10) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ez a 2 kártyás dizájn szerintem too much, ennyi üres slot nincs egy gépben, főleg hogy rálóg a VGA hűtő. Pláne ha SLI. :)

(#11) Dr. Akula válasza Barton (#4) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Egy Fiio vagy Audioengine 20 rongyért teljesen jó már. Azért az alaplapi szirszarokat nem nevezném kielégítőnek még hifibuzulás nélkül se.

(#12) Dr. Akula válasza dabadab (#8) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Volt idő amikor a C64 számított zenegépnek (a +4 mellett). Pedig mindkettő olyan Trabant-Wartburg cicaharc volt. :)

(#13) Reggie0 válasza ROBOTER (#9) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem itt a muveleti erosito minoseget akartak kiemelni. Na nem mintha ez egy nagy szam muveleti erosito lenne...

(#14) D.Va válasza Patrik.Varga (#2) üzenetére


D.Va
senior tag

Nekem van egy komolyabb (~100k) Focusrite Saffire Pro24 DSP studio hangkártyám és tisztán szól, de sima zenehallgatásra mégsem azt használom. Mert hiába tiszta a hangja, túlságosan, "üres", "nyers", "jellegtelen". Zeneszerkesztéshez, felvételhez, studio munkához tökéletes, de szórakozáshoz nem élvezetes a hangja. A Sound Blaster Z-met sokkal "kellemesebb" hallgatni, még teljesen kikapcsolt EQ és Crystalizer mellett is.

[ Szerkesztve ]

(#15) #16939776 válasza D.Va (#14) üzenetére


#16939776
törölt tag

A részletezőnek mondott, más szóval kompresszált karakternével magas-közép és 8-10Khz-es tartományban alaposan igénybe veszi a fület egy stúdiós konverter. Ha történetesen nagyon jó minőséget képvisel, akkor is alkalmatlan élvezetes zenehallgatásra, egyáltalán nincs szükség akkora mennyiségben azokra az információkra amiket hangsúlyoz.

(#16) dabadab válasza #16939776 (#15) üzenetére


dabadab
titán

Bocs, de most miről beszélsz? Mit hangsúlyoz? Itt egy rendes studiómonitor frekvenciamenete:

DRM is theft

(#17) Reggie0 válasza dabadab (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

Latod, 50Hz alatt vag, egy rendes balnaeneket sem lehet meghallgatni vele :)

(#18) #16939776 válasza dabadab (#16) üzenetére


#16939776
törölt tag

/konverter/ monitor.

Ez nem egy Beag HEC 90 lesz? A szabad kézzel rajzolt FR. görbe belföldi sajtóanyagba simán belefért anno.

(#19) dabadab válasza #16939776 (#18) üzenetére


dabadab
titán

Ja, hogy DAC. Annak meg aztán végképp teljesen síknak kell lennie, mindenféle kiemelés nélkül, mert ott még csak olyan korlátozó fizikai tényezők sincsenek, mint a hangdobozoknál, ott tényleg csak a transzparencia az elfogadható.

Neumann KH 120

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#20) ROBOTER válasza dabadab (#19) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én olvastam már olyat fórumban, hogy (hangfrekvenciás tartományban) mélyeket kiemelő vagy magasakat kiemelő műveleti erősítő :D Az elektron agyf@szt kap.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.