Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joey04


joey04
titán

A sima hajlítást kéne végre jól megoldani.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Fura. Nagyon fura.
A végeredmény majdnem olyan mint egy (Erika irógép :D ) Blackberry Passport.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Origami Fold :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) Drp81


Drp81
aktív tag

Ezeknél aztán már tényleg elgurult a gyógyszer...

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#5) Gerybut


Gerybut
tag

Ilyen szarok fejlesztése helyett kicsit visszább foghatnák a pénzcsapot...mert őszintén ez csak arra kell, hogy mi ezt is tudjuk..

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#6) HThomas


HThomas
senior tag

Legalább volt értelme az elmúlt évek vékonyítási törekvéseinek. Olyan A4-es telefon/tabletet csináljanak, amit legalább hétszer félbe lehet hajtani! Vagy mint a Decathlonos bevásárlószatyor, csak összegyűröd és zsebreteszed!

(#7) arn


arn
félisten

volt mar ilyen terv... de ez a zsaner komoly? nem tul elegans...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ezt is csak egyszer kell élére ejteni...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#9) MaCS_70 válasza joey04 (#1) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem már a Fold 1-ben sem rossz a hajlítás, a kettesben meg állítólag sokat fejlődött.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10) MaCS_70 válasza Gerybut (#5) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pedig ezek a "szarok" jelentik a jövőt. Szerintem végre egy olyan fejlesztési irány, aminek valóban van értelme, és tényleg áttörést jelent a készülékek használhatósága terén.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11) MaCS_70 válasza ledgeri (#8) üzenetére


MaCS_70
félisten

Használjunk inkább fagolyót... Azt eleve nem lehet az élére ejteni, meg aztán elrontani, tönkretenni is nehéz.

Azért érdekes, hogy tényleg mindenbe bele lehet kötni, mindenben meg lehet találni a rosszat.

Ha holnap megjelenne a rák gyógyszere, biztosan lennének, akik az ízét kritizálnák, meg azt, hogy félre lehet nyelni...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12) joey04 válasza MaCS_70 (#9) üzenetére


joey04
titán

van aki azt mondja szemből nem is látni, ami igaz, ha pont csak szemből nézed, de minimális elmozdulás után már nagyon csúnya, meg az érzés is szar amikor arra téved az ujjad. ez a fold 2-nél is így van, próbáltam. max van akit ez nem zavar.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) MaCS_70 válasza joey04 (#12) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez szubjektív. Ma délután éppen egy Fold 1-et nyomogattak és mutogattak közvetlenül előttem, nekem, és nekem bizony nem volt feltűnő a hajlítás, pedig nyilván tudtam, hogy ott van. Én az ilyesmire nem vagyok érzékeny, más pedig a notchtól is idegzsábát kap.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14) ledgeri válasza MaCS_70 (#11) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ahogy olvasom, akkor neked ez a megváltás. Tök jó. Válassz a pénztárcáddal. Én is azt teszem!

#premtagmegishszflood #noeditmertminek

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#15) rigoberto


rigoberto
őstag

A távoli cél, gondolom, hogy egy tv-t zsebbe hajtogathassunk.. :U

(#16) domerator


domerator
veterán

Kell abból az anyagból, amit a fejlesztők tolnak a Samunál már egy ideje... :DDD

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#17) tony_snow válasza MaCS_70 (#10) üzenetére


tony_snow
tag

Igy van. Ezek a techdemok fognak egyszer lecsordogalni eloszor a felso kategoriaba, aztan kesobb a kozepbe.
En azon szoktam a fejemet fogni, hogy a hozzaszolasokat olvasva ugy tunik, mintha egyesek nem lennenek tisztaban azzal az apro tennyel, hogy ez egy tech oldal. Bemutat egy ilyen technikai bravurt egy gyarto, es a reakcio mi? Az, hogy elgurult a gyogyszer, meg mi ez a szar, meg ilyenek. Es persze megy a rinya mindenert, mar fel sem tunik, mert az lett a norma, hogy mindenert siruk, minden szar, mindenben a rosszat keressuk.

[ Szerkesztve ]

(#18) telefonmágus válasza joey04 (#12) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Sokakat pl.zavar az is,hogy az autónál az elemek között rés van

Na ahhoz képest a fold és flip űrtechnika,apple lemaradt rendesen

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#19) francz'70 válasza tony_snow (#17) üzenetére


francz'70
aktív tag

+1 Ennyi!

A Galaxy Z Fold Dual előtt jöhet a Z Fold3 S-Pennel.
Úgy érzem megvan a következő Note-om.

(#20) HThomas


HThomas
senior tag

Az azért érdekes, hogy egy időben nagyon mentek az összecsukható, szétcsúsztatható és mindenféle hasonló telefonok (nekem pl kedvencem volt a Samsung B7610-féle megoldás), meg a joystick, slider, camera cover és hasonló mechanikai megoldások, aztán elindult mindenki afelé, hogy még csak gomb se legyen jóformán, hanem csak egy kijelző az egész telefon. Most az kezd unalmas lenni, megint jön vissza a hajtogatás meg a komplex mechanika.

(#21) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez meg viccnek is durva. Eloszor a telefonokbol tabletet csinalnak, majd notebookot?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) SkyLine3000 válasza MaCS_70 (#10) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Csak az ilyen hibridekhez elő kell majd venni a régi teszkós Fila táskát, mert zsebben tuti nem fognak elférni. :D
Amúgy van reláció az ilyen kísérletezésekben. Még kiforrja magát és hátha valami használható cucc sül ki belőle/belőlük. Amikor "feltalálták" az automobilt, akkor sem egy Bugatti Veyronnal kezdődött a történet....

[ Szerkesztve ]

(#23) MaCS_70 válasza tony_snow (#17) üzenetére


MaCS_70
félisten

+1

Attól, hogy ez egy technikai oldal, még nem feltétlenül a technikára fogékony olvasók olvassák. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24) MaCS_70 válasza SkyLine3000 (#22) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyrészt, valóban útkeresésről van szó, és a fejlődés elképzelhetetlen a látszólag elvetélt ötletek nélkül is.

Másrészt: Ez a megoldás egy nagyobb eszközből csinál kisebbet, ergo ha nem is zsebméretű, de kisebb táskában elférő eszköz az eredmény.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#25) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

(#26) yennayo


yennayo
junior tag

Érdekes fejlesztés, bár az akkut kéne már 10.000 mAh-ra növelni. :K és ennek elérése érdekében adhatnának pár plusz mm-t vastagságra, elfér.

(#27) Polllen válasza HThomas (#20) üzenetére


Polllen
nagyúr

Akkor is és most is azért kell összecsukni a készüléket, hogy kisebb legyen.

Ez nem unalom kérdése. Van igény nagyobb kijelzőre, de jó lenne, ha még kezelhető méretű lenne.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#28) pusszycat válasza Polllen (#27) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor miért nincs összecsukható tablet? Laptop az már lesz a lenovotol. A tv már tekerhető az LG-től. Jövőre jön a széthúzható telefon. Jó lesz az. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#29) HThomas válasza Polllen (#27) üzenetére


HThomas
senior tag

Igen, de mégis egy időben szinte alig volt csukogatható telefon... most is főleg a hajlítható kijelző miatt jönnek vissza, mert az most új, és el lehet adni (de nincs ezzel semmi baj, én nem szidom emiatt a gyártókat).

Mondjuk nekem épp egy S10+ van most és az nekem teljesen jó mindenre, amire mobil kell. Ha meg bármi komolyabb igény van, akkor meg laptop. Mert ott van nagy kijelző és normális billentyűzet, amin tudok rendesen tíz ujjal gépelni. Ezt sajnos egyik kis tablet vagy csukogatható telefon sem tudja, onnantól kezdve meg csak feleslegesen húzza a zsebet.

De persze anno én is imádtam a qwerty slidert, tudtam rajta táblázatokat szerkeszteni, remote desktop, stb, viszont akármennyire jó volt, az mégis egy szükségmegoldás.

A csukogatásnál szerintem jobb akkor már a Dex-féle irány, a hw erős, és akkor van normális méretű kijelződ meg rendes perifériáid, csak ott meg az a baj, hogy nincs mindenhol kéznél, pl utazásnál... de pl hotelben van TV, kocsiban, repülőn kijelző az ülésbe építve, milyen jó lenne, ha arra tudnál könnyen csatlakozni, és akkor csak egy kis bt-s billentyűzet kell és minden megvan, nem kell féltégla telefon.

[ Szerkesztve ]

(#30) Segal válasza yennayo (#26) üzenetére


Segal
veterán

Ezt már kitalálták. (A kutyának sem kellett)

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#31) Polllen válasza pusszycat (#28) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mert a végén ugyanaz lesz a kettő és inkább a népszerűbb mobilból indultak ki.
Szerintem ha beválik a technológia, akkor a tableteket ki tudja váltani egy 8-10"-ra szétnyitható mobil.

Ha az s10-m ki tudnám nyitni bárhol 8"-ra nem lenne szükségem tabletre.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#32) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Nem igazán értem ezt az értetlenséget.

Arról van szó, hogy két egymással ellentétes igényre kell megoldást találni: a kijelző legyen nagy, mert erre triviálisan igény van, de maga a készülék legyen kicsi. A megoldási lehetőséget az kínálja, hogy a két állapotnak nem egyszerre kell fennállnia.

A hajlítható kijelző a jelek szerint használható megoldás. Engem már a jelen formájában is meggyőzött, és nyilván csak jobbá fejlesztik.

Miért ne lehetne a kijelzőben több hajlítás?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#33) pusszycat válasza MaCS_70 (#32) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet. De már félbehajtva is vastag.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#34) MaCS_70 válasza pusszycat (#33) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez kétségtelen. Viszont jellemzően kezelhetőbb, könnyebben elhelyezhető, hordozható egy bumfordi hasáb, mint egy nagy kiterjedésű és sérülékeny lapos eszköz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#35) Kristof93


Kristof93
senior tag

Amíg nem tudják karcálló anyagból csinálni ezeket a hajlítható képernyőket addig ne szórakozzanak s-pennel. Meg úgy egyáltalán, nem lesz jó hajlítható telefon karcállóság nélkül.

(#36) francz'70 válasza Kristof93 (#35) üzenetére


francz'70
aktív tag

Majd lesz rajta fólia, amit nem szabad leszedni (lásd. az első Z Fold :D )
Mondjuk ha már s-pen-nel is használható akkor valamennyire már karcállónak kell lennie.

(#37) MaCS_70 válasza francz'70 (#36) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez egy ág fejlődési folyamatának az első szakasza. Gondoljunk csak az első érintőkijelzőkre...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38) norbi93 válasza joey04 (#12) üzenetére


norbi93
senior tag

Ráeső fénytől függ, hogy mennyire látod oldalról, én majdnem egy éve használom a foldot, az első fél órás használat után egyáltalán nem tűnik fel.

(#39) Kristof93 válasza MaCS_70 (#37) üzenetére


Kristof93
senior tag

Ez nem pusztán egy mérnöki probléma amit idővel meg lehet oldani. Lehet, hogy soha sem lesz ilyen technológia. A hajlítható üveg vagy összejön, vagy nem, azon kívül pedig csak valami önjavító sci-fi anyag jöhet szóba.

(#40) exedoc


exedoc
senior tag

Aztán jön a quadfold... mindenki tudja hogy szar, de jól van ez gyári, ez ilyen. :DDD

(#41) MaCS_70 válasza Kristof93 (#39) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, lehet, hogy sosem valósul meg. Viszont ha nem próbálkozunk vele, sosem tudjuk meg. A fejlődés útjai ráadásul kiszámíthatatlanul tekeregnek. Az elvetélt ötletek is nem ritkán hasznosak, akár azért, mert megmutatják, hogy merre kár próbálkozni, akár azért, mert valahol máshol felhasználható hasznos eredményt produkálnak. De olyan is van, hogy a máshol felmutatott fejlődés teszi őket valahol, akár az eredeti területükön használhatóvá.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42) MaCS_70 válasza exedoc (#40) üzenetére


MaCS_70
félisten

Honnan tudja mindenki, hogy szar?

Az SMS-ről is mindenki tudta, hogy szar, elvetélt ötlet...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#43) joey04 válasza norbi93 (#38) üzenetére


joey04
titán

igen, tudom, hogy ettől függ. örülök neki, engem viszont zavarna.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) Polllen válasza MaCS_70 (#42) üzenetére


Polllen
nagyúr

(#45) MaCS_70 válasza Polllen (#44) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, mint ős-Note-tulajdonos pont erre gondoltam én is!

De anno az ezredforduló környékén is a Psion-körben is többen, nem hülyének számító emberkék nagyon határozottan, kategorikusan, számtalan érvvel alátámasztva jelentették ki, hogy a virtuális billentyűzetnek nincs jövője.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

kicsit unrelated, csak a fold3 renderről jutott eszembe: arra van valami magyarázat, hogy a belső szelfikamera miért a jobb oldali panel közepére van téve (tehát 75-25-ben osztja a képet)? tök idiótán néz így ki, miért nem lehetett a sarokba tenni?

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#47) Duree


Duree
veterán

Ha lesz is ilyen olyan ára lesz ami az átlag felhasználónak nem megfizethető.

duree54

(#48) MaCS_70 válasza Duree (#47) üzenetére


MaCS_70
félisten

Eleinte. Aztán pár év múlva meg már furcsa lesz, ha valaki nem hajtogatós eszközt használ.

Kedvenc példám erre az, hogy éppen 21 éve, a Westend nyitásakor a MediaMarktban a 42"-os Panasonic plazmatévéhez Suzuki Swiftet adtak ajándékba...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49) Duree válasza MaCS_70 (#48) üzenetére


Duree
veterán

Ez igaz de azért én arra kíváncsi lennék mennyit bír ki a hajtogatásból egy ilyen cucc.

duree54

(#50) MaCS_70 válasza Duree (#49) üzenetére


MaCS_70
félisten

Már most úgy néz ki, hogy jellemzően előbb lesz használhatatlan eszmei avulás miatt, mint fizikai elhasználódás következtében.

Persze a hardver elvacakosítása is folyik, de a kényszerű készülékcsere miatt már az a jó a gyártóknak, ha a készülék a tervezett terhelést simán végigbírja.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.