Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Z10N


Z10N
veterán

LGA3647-re ki mit ajanl?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#2) Bandit79


Bandit79
aktív tag

Ilyen hírekhez , nyomhatnátok egy tesztet is , mint a régi szép időkben ,mikor még volt tesztelgetés minden téren... ez így nesze semmi..

(#3) nuke7 válasza Bandit79 (#2) üzenetére


nuke7
veterán

hát igen, az nem lenne rossz :K

de ilyenkor mindig rájövök, hogy nincs is semmi szükség lecserelni a proci hűtőmet :DD :U (jo kis freezer 33 :K )

https://youtube.com/user/nuke7

(#4) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

775 végre :D
Amúgy komolyan mondom addig nem cserélem le a gépem míg tönkre nem megy a procim ;]
Úgyhogy lassan ideje lesz húzni vagy 3,5 GHz-re. Majd persze ha kezdenek mérséklődni valamennyire az árak (cpu, gpu).
Amúgy egy 35%-os tuningot el tudok érni? Az kb egy ezressel nagyobb órajelet jelentene. :U egy mezei coolermaster tx3 van rajta. Vagy 5 éves pasztával :DDD De már csak netezős gép lett belőle azóta.

[ Szerkesztve ]

(#5) toronyhaz válasza toronyhaz (#4) üzenetére


toronyhaz
aktív tag

TX2 bocsánat, úgyhogy lehet kelleni fog ez a hűtő :U

[ Szerkesztve ]

(#6) nexplo


nexplo
őstag

Ezek a kis fogacskák a lapáton mi célt szolgálnak? A por az tuti meg fog ülni bennük hamar..

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#7) RetepNyaraB válasza nexplo (#6) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A lapát kilépő élein mérsékli a turbulenciát, vagyis halkabb lesz. Nem új találmány, viszont effektív, HA jól találták ki.
Ez a cucc feltehetőleg egy rebrandelt kínai akármi (javítsatok ki, ha nem, mert nem néztem utána, bevallom). Ha igazam van, akkor mindjárt lelohad a kevés lelkesedés is, amit felkeltett volna mondjuk a direkt CU kialakítás. Amiről mellesleg egy fényképet sem kaptunk, gondolom a gyártó sem tett közzé, és ha nem, akkor az sem véletlen :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#8) Televan74 válasza Z10N (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

NOCTUA NH-D9 DX-3647 4U ;]

RetepNyaraB :)

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) fanti válasza RetepNyaraB (#7) üzenetére


fanti
addikt

"a direkt CU kialakítás"

Furcsa, mert azt hittem eddig, hogy az az übertuti kapcsolat, ha a hőcsövek direktben kontaktolnak az IHS-el, de közben meg sok helyen azt írják, hogy ez semmivel sem jobb mint az, ha egy rézblokk kontaktol amin a hőcsövek áthaladnak.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#10) nexplo válasza RetepNyaraB (#7) üzenetére


nexplo
őstag

Ertem en de erdekes modon valamiert nem terjedt el ez a megoldas. Egy rakas dologban van venti de megis meg ritkasagnak szamit :) Szerintem is Kinai csoda lehet de varjuk meg egy szaki valaszat is.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#11) #25954560 válasza Z10N (#1) üzenetére


#25954560
törölt tag

gyere a rettenet topikba :)

(#12) ledgeri válasza nexplo (#10) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:F
Azért akad amin működik

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#13) Z10N válasza #25954560 (#11) üzenetére


Z10N
veterán

Koszi, nezem :)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#14) nexplo válasza ledgeri (#12) üzenetére


nexplo
őstag

Nem azt mondtam hogy nem működik, csak nem terjedt el 100%-osan. Amennyiben ekkora csoda lenne úgy mindenki azonnal átvenné. Legalábbis szerintem :)
Amit linkeltél nem rossz :K sosem láttam ilyet élőben pedig jó párszor repkedtem.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#15) #06658560 válasza nexplo (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

Változó áramláshoz változó geometria lee ideális, amit nem lehet kivitelezni.Rosszul tervezve meg többet árt, mint amennyit használ.

(#16) ALBY


ALBY
senior tag

Nagyon jó ajánlat ez az SPC hűtő.
Fera 3-at szereltem nemrég, szép cucc, nagyon jól hűt, olcsón.

Nem re-brand-elt, az SilentiumPC cuccait aktívan fejleszti a lengyel cég, akár (magyar) user-eik fisszajelzéseit is figyelembe véve. Nekem rendkívül szimpi.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#17) fatpingvin válasza RetepNyaraB (#7) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezek a belépő élen vannak...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#18) #06658560 válasza fatpingvin (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Akkor nem vagyok hülye. Nem igazán értettem,azt hittem hátulról van fotózva.

(#19) RetepNyaraB válasza fatpingvin (#17) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Baszki tényleg, write onlyban voltam :R
Ettől függetlenül megnéztem a honlapot és zajcsökkentésről beszélnek, meg szabadalomról. Puding próbája az evés; mindamellett ránézésre ez egy elég kis bordázat, eccerű 12-es ventivel, bár legalább aszimmetrikus csövezéssel. Csodát nem tud tenni, az ára viszont jó.

fanti@
nekem kedves tapasztalataim csak dcu hűtéssel voltak eddig, cpu és gpu vonalon is. Szerintem könnyebb ebből jót, ami nem zárja ki a másik félét sem.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20) nexplo válasza fatpingvin (#17) üzenetére


nexplo
őstag

Gondolom ez az ujitas resze. Most volt egy videokarim (Msi) ahol pl minden masodik lapat ossze volt "kotve" a kovetkezovel. Mindig meglepodok hogy mivel probalnak ujitani a cegek. Az mar mas kerdes hogy minek van tenyleges merheto ertelme is :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#21) RetepNyaraB válasza nexplo (#20) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ezeknek többnyire van, mert sima fizika. Más kérdés, hogy ilyen olcsó kategóriában nem szokták osztogatni az invenciót, hisz egyfelől meg kell tervezni, másfelől le kell gyártani.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22) nexplo válasza RetepNyaraB (#21) üzenetére


nexplo
őstag

Ez igaz. Bar legtobb esetben inkabb koppintjak masokrol ha nincs valami levedve. Annyi fele venti van hogy ember legyen a talpan aki meg tudja mondani melyik mire jo. Jart nalam sok videokari es mindnel van valami extra "ficsor" ventiknel. Vagy a lapat alakja, vagy ezek a specka elek, vagy a ventik osszekotese , vagy a venti fogasi iranya es meg sorolhatnam. Minden gyarto rajott a maga legjobb megoldasara ami szerinte a legjobb. Ezert vagyok kicsit szkeptikus mar az ujdonsagoknal :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#23) #06658560 válasza nexplo (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ezt például nem értem, miért nem eleve összekötött minden lapát, miért csak egyoldalú a csapágyazása a venitknek...

(#24) RetepNyaraB válasza #06658560 (#23) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mert nem fizetnéd ki az árát feltehetőleg.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#25) nexplo válasza RetepNyaraB (#24) üzenetére


nexplo
őstag

Amikor kb 1misi egy ilyen kártya akkor szerintem nem ezeken az apróságokon múlna a többlet ár ;)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#26) RetepNyaraB válasza nexplo (#25) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Most a címadó hűtőre gondoltam elsősorban. A spéci lapát tervezése+gyártása hozzádobna annyit az árhoz (plusz a marketing, ami rögvest belép a képbe), amennyiért mész egy általad jobban ismert névhez és csókolom.

A mai csórójános világban, mikor vga-nál pl. a végletekig butított hűtéssel jó sokat spórol a gyártó (magának), egy spéci lapát egyrészt nem oldja meg a gondot (a szar hűtést), másrészt megint nyomja az árat. Elvileg árverseny van, a mostani árak meg nevetségesek és nem ebből kell kiindulni...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#27) #06658560 válasza RetepNyaraB (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha teszem azt az összes lapát össze lenne kötve egy csőszerű elemmel, annak a költsége pont 0,2€/db. Ha kétoldalú csapágyazást nézünk, akkor annak a költsége maximum szintén 0,2€/db.

(#28) RetepNyaraB válasza #06658560 (#27) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem hiszem, hogy ezt nekünk kell megbeszélnünk, megvitatni meg pláne nem.
Mindazonáltal itt tervezésről, komplett gyártósorok elkészítéséről és munkába állításáról (ezek megtervezéséről:U ), vagy licenszeléséről ill. bérléséről is szó van. Szó sincs 20 centes bekerülésről...
Ezt BeQuiet!, Noctua-szintű gyártó engedheti meg magának kb. A többi válogat a bevált, olcsó és azonnal elérhető forrásokból, begyártókból. Szerintem lezárhatjuk, ennek semmi köze már a cikkhez :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#29) nexplo válasza RetepNyaraB (#26) üzenetére


nexplo
őstag

Értem én és tudom hogy a gyártók 1 centért +b a rokonaikat is. Csak ugye most a hűtés láttán felmerült egy két gondolat amit itt vitattunk meg. Nekem pl van egy nem olcsó komplett cpu vízhűtésem ami gyárilag Noctua iPPC 2000 PWM 120mm ventikkel van szerelve. Nem egy gagyi gyártó terméke nem egy gagyi beszállítóval karöltve mégis a ventik szinte "klasszik" ventik. Semmi extra "fícsőr" nincs rajta. Ránézésre egyszerű darabok, az már más kérdés hogy súlyra és kézbe véve látszik hogy egy ilyen venti egy másik komplett hűtés árába kerül. Érdekes dolgok ezek és ilyenkor jó ezt itt megvitatni ami témába vág :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#30) #06658560 válasza RetepNyaraB (#28) üzenetére


#06658560
törölt tag

Terveztem már elég terméket ahhoz, hogy tudjam, mennyivel kerül többe egy ennyivel megváltoztatott műanyag lófasz, mennyivel bonyolultabb összerakni, mennyivel költségesebb az egész folyamat. És ha ezt a fejlesztést a beszállító lépné me,g nem a matricázó, akkor lehet fele ennyibe sem kerülne, mert méretgazdaságosabb lenne az egész.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.