Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

:R Név szerint milyen játékok lesznek rajta?

(#2) Penyus


Penyus
senior tag

Nagyon takaros konfig! :R
A jateklista engem is erdekelne :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#3) D.Orion


D.Orion
veterán

Gyorsban átlapoztam a cikket, képek csak nekem nincsenek, vagy nem illesztettél be? :F

(#4) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Bárcsak egyszer visszatérne a 3dfx :K

egyébként a végzetben az is szerepet játszott hogy 98-99-től az nvidia elcsábította az embereket :O

[ Szerkesztve ]

(#5) Zolás válasza D.Orion (#3) üzenetére


Zolás
addikt

A képeket a képfeltöltés.hu oldalra rakta ahonnan vagy lejön vagy nem. Öreg hiba és gyorsan orvosolnám amig lehet :(

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Ütős összeállítás lett, remélem sok örömödet fogod lelni a retro játékokban.
Hova tovább, most meg már az nV videókártyás csillaga is leáldozóban van talán? ;]

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#7) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Klassz kis retró gép lett, tetszik hogy lehet látni a kártyát beszerelve is :R . Nekem is hasonló konfigom van Abit SA7 alaplappal, elrejtve egy Cooler Master házban. Legjobb gép kedvenc autószimulátoromhoz a NFS5-höz :B .

(#8) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Nagyon jó teszt, gratula! :C :R
Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy mennyibe került a konfig?

(#9) JanR


JanR
addikt

Nagyon jo iras!

Remelem, ha el kezdesz jatszani a retro jatekokkal a teszteket is megkapjuk :R

Milyen osszegben sikerult osszedobnod egy ilyen gepet? Csak mert en is gondolkodom egy retro gepen, mert nekem a Win95-98 idoszak sajnos kimaradt es szeretnek benne 'oromkodni' (:D).

(#10) Eastwood


Eastwood
tag

Gratulálok a cikkhez.
Szép lett a gép nagyon. :K
Már csak tele kéne pakolni ledes ventilátorokkal, és neoncsővel. :D

Eastwood

(#11) GAI válasza D.Orion (#3) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nekem működnek a képek, igaz kicsit nyögvenyelősen töltenek be...

(#12) GAI válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

NFS 1-5, Carmageddon 1-2 biztosan :) Meg amit még sikerül majd összeszedni a régi kedvenceim közül

(#13) GAI válasza Fücsök007 (#8) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Az alaplap, RAM, táp, hdd, odd itthon volt elfekvőben :) A proci 4k volt, a hűtő 3k újonnan. A Voodoo 5-öt csereberéltem. A legdrágább komponens egyértelműen a ház volt, az 20k-ba került.

(#14) aram01


aram01
nagyúr

kíváncsi leszek a gamákra :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#15) szablya


szablya
tag

Használd egészséggel! :K
Én is valami ilyesmiben gondolkodom, esetleg még régebbiben. Egy IBM PC, esetleg egy Commodore jöhetne. Vagy egy P 486-os :B Csak ezt adjam elő anyáméknak :DD

Nekem ez az időszak még megvolt, igaz, akkor még csak játszottam, azt nem igazán értettem, hogy mi van a számítógépbe (PII volt az első gép) :DDD De működött.
Most is egy PIII-as üzemeltetek öcsémnek, igaz, XP alatt, és még nem néztem utána, hogy mi is van benne. Egyedül az MX440el szenvedtem meg :DDD De működik. Majd egyszer szépen széthúzom. :DD :DD :DD

A masinádba pedig tényleg jól mutatna egypár neon, led ;)

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#16) CS_D


CS_D
senior tag

A gépház nagyon jól néz ki. :) Majd mutathatnál egy tesztet a rajta futó játékokról.

(#17) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Gratula ! Jó a cikk is és a gép is.Valamint a gyűjteményes oldalad is tetszett.1 GB RAM- al én egyébként a Win98- at nem is tudtam felinstallálni / sokan mások sem / - 512 a plafon, 768- nál már bukik a telepítő. De végül is Win98- hoz elég az 512. A másik gondom hogy a Glie- os játékoknál már Voodoo3 alatt némelyik anomáliákat mutat.NFS3 alatt pld. a nyitóképernyő hiányzik. :F Voodoo2 alatt nincs gond.Voodoo5- nél ezek jól futnak ?

(#18) GAI válasza DarthSun (#17) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nekem feltelepült a Win98 1 giga RAM-al, sőt pl a 3dmark 2000 is lefutott, de az NFS2SE állandóan "szabálytalan műveletet hajtott végre" :) De szerintem is elég az 512 a win98-nak.

NFS2SE és NFS3 szépen fut Voodoo 5-el. Viszont az NFS4 valami miatt állandóan lefagy... De még dolgozom a problémán :)

NFS2SE 4xaa-val nem gyenge ;]

[ Szerkesztve ]

(#19) JuliusCaesar válasza Kendek (#6) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Remélem akkor is vigyori leszel, amikor ATi-nak de facto monopol helyzete lesz.

ui: ha előbb nem darabolják szét.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#20) dzsambo


dzsambo
tag

Gratula szép lett :C A ház elején lévő ventit miért nem cseréled ki másikra? Ha kész lesz kérünk tesztet jó sok fényképpel :K A proci nem sok már a jóból?

(#21) Badman 4ever válasza Kendek (#6) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Úgy látszik az NVIDIA-ra szállt a Voodoo átka, amikor megvette a 3dfx-et. ;]

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#22) zozo1414


zozo1414
csendes tag

uccsó három képpel valami bibi van(nem jelenik meg)
játéklistn min szerepeljen a crysis ;]

[ Szerkesztve ]

(#23) DarthSun válasza JuliusCaesar (#19) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az nekünk nagyon rossz lenne, ha bármelyik monopolhelyzetbe kerülne :K

(#24) D.Orion válasza GAI (#11) üzenetére


D.Orion
veterán

Hát igen, ez az, hogy nekem is úgy töltenek be, hogy kb. 3-4-szer rá kell frissítenem és percekbe telik mire betölt, ha egyáltalán betölt valamit(mostanáig se tudtam megnézni a képeket :( , de a cikket meg már elolvastam :R ). Nagyságrendekkel jobb oldal pl.: img365 , ráadásul a külföldi fórumozók is láthatják a képeket(képfeltőltés a legtöbb országban be se jön).

(#25) DarthSun válasza zozo1414 (#22) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hát kíváncsi lennék hogy a Crysis elindul-e rajta, de azt már nem erre a kártyára találták ki szerintem.

(#26) hétalvó válasza GAI (#12) üzenetére


hétalvó
addikt

unreal-t ki ne hagyd

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#27) GAI válasza D.Orion (#24) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Feltöltöttem oda a képeket, és módosítottam a linkeket a cikkben. Most jobb?

Kérdés hogy itt mennyi idő után törlik a képeket, mert a kepfeltoltes.hu-n elég sokáig megőrzik őket...

(#28) GAI válasza hétalvó (#26) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Na igen, az is lesz. Meg SOF 1 :)

(#29) GAI válasza DarthSun (#25) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

A Crysis-nek asszem dx7 kari a minimum

(#30) tikodi


tikodi
tag

Akkor segítsetek, mi ez a szörnyszülött a képen, egy doboz mélyén találtam.
[link]

(#31) Cleinor válasza GAI (#28) üzenetére


Cleinor
tag

Úúúúúú rátapintottál a gyengémre..... A régi nagy lanos favorit.... :R

"Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

(#32) GAI válasza tikodi (#30) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ez egy Voodoo Rush kártya (egy Voodoo 1-es és egy 2D vezérlő egy kártyára építve)

(#33) dzsambo válasza tikodi (#30) üzenetére


dzsambo
tag

Egész pontosan egy ProComp G105-ös kártya 6MB rammal.

(#34) tikodi válasza dzsambo (#33) üzenetére


tikodi
tag

köszi, azt hittem valami komoly cucc, de akkor mégse :R

(#35) dzsambo válasza tikodi (#34) üzenetére


dzsambo
tag

Ha neked nem kell GAI biztosan átveszi tőled, ha jól láttam még ilyen nincs a gyűjteményében.

szerk: egy ugyan ilyen van neki csak az nem működik és más a gyártója.

[ Szerkesztve ]

(#36) D.Orion válasza GAI (#27) üzenetére


D.Orion
veterán

Thx, most azonnal be is jöttek a képek. Szinte végtelen ideig fent lehetnek a képek, ha havi szinten minimum egyszer megnézi valaki a cikket és ezzel lekéri a képeket. :)

(#37) D-Roy


D-Roy
tag

Hát ez odavág!,nagyon jó volt nosztalgiázni,remek konfig!bár én még anno 200as mmx-be toltam be az akkori első(?) 3dfx zsugát,azután kezdett romlani a 3d gyorsított teljesítmény,d3d...utánna legközelebb a gef2ti-nél virultam :DDD vajon,ha nem hal el,most mit tudhatna egy 3dfx kártya?

 Think Different.

(#38) Anal


Anal
tag

Gratulálok!

Igényes és jó kis cikk jó volt visszapillantani a közelmúltba. :B

Sosem fogom felfogni ezt a hihetetlen gyors 3dfx csődöt

:R

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#39) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

grat a cikkhez!

jó látni hogy valaki még foglalkozik a 3dfx témával. emlékszem mekkora szó volt ez régen. nekem is volt egy Voodoo3 2000 kártyám és nagy Quake3 partikat toltunk vele lanon. az akkor 4megás savaga4 után mintha trabantot váltottam volna bmw-re. de hát egyzser minden elmúlik. akkor még a riva tnt-k sehol sem voltak hozzá képest.

kár hogy a 3dfx nem bírta a tempót és végül az nvidia felvásárolta és megszüntette.

Aurea mediocritas

(#40) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

3dfx....tizenéves ifjúkorom álma :)

Ha találkoznék személyesen egy 5500/6000/Rampage-vel, térdre borulnék előtte :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41) zsirfecske


zsirfecske
addikt

szép kis cikk, a retro játékok szeretete érthető. grat.

szerencsére az én kedvenceim mint a heroes3, diablo2 és airfix dogfighter simán elfutnak xp vagy afelett is. utóbbi pl. meg sem áll 1920x1080-as felbontásig, ami hihetetlen egy 2000-es játéktól.

[ Szerkesztve ]

(#42) AXisBOLD válasza zsirfecske (#41) üzenetére


AXisBOLD
addikt

airfix dogfighter :Y ez miért nem ismertem eddig, beszerzem :R

Mr.Csizmás: :K

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#43) csaabz


csaabz
őstag

Klassz konfig, gratu hozzá!
:C

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#44) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

grat a honlapodhoz is!

van egy rush-om, ha érdekel elboltolhatjuk, írtam pü-t.

Aurea mediocritas

(#45) Tüzi

Nincs új a Nap alatt... Anno az nV mennyire taknyolta a 3dfx-et, hogy minek a "sok mag egy videókártyára?" "Csipet kell tudni gyártani" Azért ezt most így visszaolvasnám nekik :DDD
VuDú power!

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#46) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Áhh, ez a ház mindent visz! :R Pont ma néztem, h Thermaltake-éknek sokkal több "cube" háza van, mint a szeretett Aerocool-omnak!
Grat a géphez!

(#47) Pala válasza AXisBOLD (#42) üzenetére


Pala
veterán

Az egy nagy játék! :K Kb. "Re-Volt a levegőben". :D

(#48) AXisBOLD válasza Pala (#47) üzenetére


AXisBOLD
addikt

találó hasonlat :K! már tolom is vele, nagyon jó. :R

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#49) cgod


cgod
tag

Mondjuk nvidia még mindig az egy csipet erőlteti. Voodoo 5 6000-rekkel az volt a probléma, hogy a nagy részük kinyírta az alaplapot amiben lakott túlfesszel. Négy csip az négy csip, főleg a ,,Vargáné és társa" tápok korszakában. Amúgy a 3DFX a voodoo 3-nál kezdett meghalni, amiből az elérhető árú 2000, 3000 széria azért kicsit lassabb volt a TNT-nél. A 3500 mindent vert, csak csöppet drága volt. Amúgy ami igazán csődbe vitte a 3DFX-et az az a döntés volt, aminek ellenkezője ATI-t kihúzta a szarból. Megvette az STB kártyagyártót és csak saját név alatt adott ki drágán karikat, nagyjából ebbe is csődölt bele financiálisan. A többi jött magától és sírtunk. Amúgy ha a teljesítményt nézzük, akkor a TNT2 Vanta meg m64 karikkal bőven pariban lett volna a v3 2000, ha nem rontják el az árazását. Ugyan ez vonatkozhat a VSA-100 szériára is, mivel a TnL nem volt akkoriban még elterjedt, így ha maradt volna csak OEM csipgyártó, akkor lehet még mindig élne eme patinás cég.

Viszont a krach után meg kijöttek a filléres vuduk és elég sokan vették is. Nem volt az rossz, az up-to-date-ség pedig csak a felsőkategóriában számít, az alsóban nem. Ebből a szempontból döntött jól az ATI, mikor kiadta a kártyagyártást a kezéből, illetve rájött, hogy van közép meg alsókategória is. Az nvidia meg azért veszt most piacot, mert nem bírja ezt felfogni.

Viszont most feltekintve a polcomon lévő voodoo 3 2000 dobozára elmorzsoltam egy könnycseppet a 3Dfx meg a régi lanok emlékére.

Ha valami kell gyorsan, telefon a barátod | Eladó használt montik, érdeklődni a szokott felületeken.

(#50) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Nekem a biztonság kedvéért van V1 és V2 is :)
Egyébként az egyik legjobb dolog, amit gépbe rakni lehet.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.