Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jorgoszka


jorgoszka
tag

Minden 2. héten megváltja valaki a világot akkumulátoros technológia terén, aztán jön a nagy semmi. :DD

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Én azt hittem, hogy a fémes Lithium is tűzveszélyes.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) smc válasza jorgoszka (#1) üzenetére


smc
addikt

Pont ez ugrott be nekem is.

Nem is tudom már mióta használjuk a jelenlegi akkukat és ez alatt hány és hány új megváltó technológiát találtak ki, de egyiket se láttuk még.

Tiltott Találmányok? Szegény Egely Gyuri bácsi.. :U

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

Majd ha benne lesz egy mobilban es mukodik is, addig hagyjuk... :D

(#5) Gdi


Gdi
senior tag

Első gondolat: Már megint?
Második gondolat: Mennyiért?

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#6) elithun


elithun
őstag

Alig várom, hogy ezt se gyártsák.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#7) DigitXT


DigitXT
félisten

Ígéretekkel eddig is tele volt a padlás...:D

(#8) zsolt501 válasza L3zl13 (#2) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én is így tudtam, és ezért is tárolják paraffinolajban vagy petróleumban ha jól emlékszem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#9) Béééla


Béééla
őstag

Na várjunk, lecserélték műanyagfilmre. Ezt nem úgy hívják hogy Lítium-Polimer (lipo) akku egész véletlenül?
Vagy mi az érdemi különbség?

Bélabá

(#10) Fred23


Fred23
nagyúr

Az idegeink kímélése érdekében tiltani kéne ezeket a híreket. Majd ha már benne van egy telefonban, teszt közben megemlíteni az újdonságot -de szép is lenne! :U

(#11) gerii válasza Fred23 (#10) üzenetére


gerii
addikt

Ezért kell 4100mAh-s telót venni.

(#12) Romvr


Romvr
őstag

Sose látjuk ezt az akkumulátortechnológiát telefonban, pedig ideje lenne már (Season 32, Episode 77)

Pedig már 10 éve is voltak olyan hírek hogy 3-5x több energiát tároló akkuk, azonos méretben... ha csak a fele lett volna igaz akkor most 4-5 napos átlagüzemidőről beszélnénk... de hát tudjuk mi a helyzet. Amíg a kapitalizmus gépezete eladja az 50-éves technológiát mai áron addig nem lesz haladás. Nagyon elmaradt a CPU-GPU-Egyéb alkatrészek fejlődésétől az energiatárolók fejlődése... egyetlen újítás hogy most már gyújtóbombának is jók ;]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#13) Cyber_Bird


Cyber_Bird
senior tag

Mar tobben is csinaltak hasonloan forradalmi megoldasokat. A problema, mint mindig a tomeggyartasbol adodik. Ha azt megoldjak elerheto koltsegen, akkor eladhato a dolog, eloszor premium termekekben, premium aron, aztan ahogy csokken az eloallitasi koltseg, akkor minden egyeb termekben is.
Remelem meg megelem :)

(#14) daninet válasza L3zl13 (#2) üzenetére


daninet
veterán

A levego nedvessegtartalmatol gyullad be ami egy eros oxidacios folyamat. Szaraz levegon nem csinal semmit csak ezt ugye nem lehet garantalni a fold nevu bolygon csak mas folyadek alatt pl olaj. Ezert tartjak abban.

Elolvastam a forras cikket is, netto bullshit, egy fogalmatlan ujsagiro racsodalkozasa valamire amirol nem derult ki, hogy mukodik-e vagy egyaltalan micsoda.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#15) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Hisszük, ha látjuk :D

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#16) User64476 válasza elithun (#6) üzenetére


User64476
őstag

😂😂😂

(#17) MK VII válasza elithun (#6) üzenetére


MK VII
veterán

:C
Szinte szóra ugyan ezt akartam írni... :)

Jönnek az akkuhírek, de végleges termékek valamilyen oknál fogva sosem lesznek..
Pedig világmegváltó, grandiózus ötletek.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#18) csabi63


csabi63
senior tag

Majd ha az első ideér az Aliexpress-ről, elhiszem.

(#19) dementor


dementor
senior tag

Valaki már tényleg csodát tehetne mert régóta egy helyben totyog a technológia. Ígéretekkel pedig már teli a padlás.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#20) Blindmouse válasza Béééla (#9) üzenetére


Blindmouse
senior tag

De, régen úgy hívták. A baj az, hogy közben elnevezték a Li-Po akksit annak, aminek műanyagból van a háza, nem pedig fémből. Évek óta ígérték hogy gyártásra kész lesz, talán mostmár tényleg. Tehát ez az a hír amire meg is éri hallgatni.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#21) Scholes9 válasza Romvr (#12) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ez sajnos tényleg így van, a gyártóknak nem érdekük a nagy kapacitású akkuk gyártása :(

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#22) Vertic


Vertic
aktív tag

Lithium-Polymer akksikat már réges-rég lehet kapni, RC modellekbe százféle változatban (illetve szerintem már mindenhol az van, ahol lithium akksit használnak), szóval vagy a hír hibás vagy én értettem rosszul amit ír, vagy ez nem hír... :F

Ráadásul azok ugyanolyan gyúlékonyak...pl.: [link]

[ Szerkesztve ]

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#23) Zeratul válasza Vertic (#22) üzenetére


Zeratul
addikt

Fél éve az indexen volt erről az akkuról pár sötétzöldel vitám. Ez annyiban más hogy fólia elektródás akku, nem folyékony elektródás. Részben visszalépés az régebbi fém lítium elektródás akku felé, de kerámia szeparátorral amitől nagyobb tartósságot várnak. Amiben érősen kételkedek mert dentrit a kerámia szeparátort is ki fogja szúrni.

(#24) dabadab válasza Scholes9 (#21) üzenetére


dabadab
titán

"Ez sajnos tényleg így van, a gyártóknak nem érdekük a nagy kapacitású akkuk gyártása :("

Úgy érted, hogy nem érdekük, hogy olyan akksit gyártsanak, amiért sorba állnának a vevők?... Dehogynem.

DRM is theft

(#25) tatararpad


tatararpad
őstag

Nah, még idén úgy sem volt csodaakkumulátoros hír.

(#26) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Mondjuk az is vicces, ahogy minden ilyen hírmorzsa alatt 500x leírják, hogy "kamuhír, fos, baromság, hiszem ha látom, világmegváltás, összeesküvéselmélet, tiltott technológia" stb :D Lehetne csinálni egy ilyen komment generátort, ami generál 10-20 ilyen hsz-t, és akkor levan tudva ez is ;)

Nem azt mondom, hogy nincs alapja, de unalmas már ugyan azt az offtopicot 1000x elolvasni...

Ami a lényeg, ezen a területen baromi nehéz újat alkotni.

Itt az kémia-fizika törvényeit kell "meghekkelni" aminek a határait nagyon sok, és nagyon okos ember rendesen kitolt már. Ez nem kvázi-lineárisan működik, mint a CPU-GPU, hogy több tranzisztort kisebb méreten, több magon belepakolsz, akkor egyértelműen látni a fejlődést.

Örüljünk neki, hogy foglalkoznak vele és kísérleteznek... mivel nagyon sok technológiai fejlesztés a kukában fogja végezni, mert a következő lépésnél(- tömeggyártás, megtérülési költség, biztonság, tartósság, skálázhatóság ) elvérzik az egész. Emiatt is rizikós a kutatás, mert rááldozol 5-10 évet az életedből, és a végén kukázni kell, mert nem gyártható hatékonyan, pedig ígéretesnek tűnt...

Nehéz téma ez, és baromira nem lehet előre tervezni... A piac pedig milliárdokat megadna érte, mert ez fogja vissza kb a mobil eszközök, járművek, energiatárolás fejlődését.

mod
Pl Zeratul kommentjeit sokkal szívesebben olvasnám, mert sok infót megtudnánk belőle miről is szól ez.

[ Szerkesztve ]

(#27) TeeJay


TeeJay
félisten

gondolom az elektromos autó piac megdobja majd a keresletet így jobban rá lesznek kényszerítve hogy jobb akkut gyártsanak mert ha egy kocsi csak 100km-el tovább tud menni már előnyben van és egyik cég sem fogja ezt kihagyni. na meg mivel egy kocsiba egy vagon akku kell az sem lesz mindegy milyen áron sikerül nagyobb kapacitást beletolni

szóval szerintem először ott fognak megjelenni aztán jönnek a mobilokba meg hordozható gépekbe

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28) wizzgeri


wizzgeri
tag

Jó lenne ha áttörés lenne ez ügyben :)

(#29) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Ejjj de pesszimisták vagytok! Majd lesz úgyis. Az akkuidő javul a notebookok terén a hurka U-s procik miatt, telóban tényleg kellene erősebb.
VAGY! Olyan telefon kellene, amin Te tudsz egyből le és feltelepíteni progikat, amik nem zabálják le a telódat.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#30) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

"Az új akkumulátor a felépítését tekintve szintén Li-Ion „típusú”, ám a hagyományos megoldásokban alkalmazott folyékony és gyúlékony elektrolit helyett egy speciális műanyag film van, ami ugyanakkor az elektrolithoz hasonlóan képes biztosítani az ionok szabad mozgását az anód és a katód között."
Magyarán Lítium-polimer akkumulátor - LiPo az alany.

"Ez a műanyag nem gyúlékony, ráadásul az akkumulátorok belsejében nem a lítium valamilyen vegyületét használják, hanem tiszta fémes lítiumot, ennek köszönhetően pedig energiasűrűségük is nagyjából kétszerese lehet a ma elterjedt változatoknak."

Magyarán a LiPo elektrolitját nem gyúlékony anyagból készítik, így a kutatócsoport kidobja az ablakon a relatíve biztonságos Lítium-Kobalt technológiát és újra kockáztatnak a tiszta lítiummal. Erről meg azt kell tudni, hogy magában szeret kikristályosodni, így átütni a polimer réteget és rövidzárlatot okozni. Az első lítium akkuk voltak ilyenek a 90-es években, amik hát, eléggé nem voltak megbízhatók.

Én maradok a grafénes akkuknál, az már nekem bizonyított, nemcsak túlfújta a hype-ot a sajtó.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#31) Teréz Atya válasza Scholes9 (#21) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

This is Bullshit!

Tudom, most megzavarom az alusipkás lelki világod, de ez nagyon nem így van! A grafénes kíserletek után fél évvel már a prototípusokat tesztelték, egy évre rá már itt csücsült a versenygépemben.

Vagy serinted pl. az amcsik lennének annyira debilek, hogy hagyják, hogy a kínaik szénné keressék magukat, csakhogy ők támogathassák az olajlobbit? Jajj, ugyan már!

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#32) gondoni


gondoni
csendes tag

Jaj, de jó lenne, ha a valóságban is működne ez az akku!
Ezzel a technológiával újabb fél mm-rel lehetnének vékonyabbak az új csúcstelefonok! :DDD

(#33) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Amikor a nagy Elon Musk sem tesz semmit ezügyben, (pedig neki állítólag az elektromos autókhoz szükséges) addig a hobbiprojektektől mit várunk? Nem lesz ebből semmi! :(

plus ça change, plus c'est la même chose

(#34) Feruendios válasza noPublicFG (#33) üzenetére


Feruendios
aktív tag

Azért itt nagyon sok tényező van, elöször is egy ilyen aksít legalább 2-3-5 évig kell tesztelni mire piacra kerülhetne.
És akkor is kompatibilisnek kéne lennie a mostani cellákkal méretben, vannak durva aksík amiket az RC-sek használnak, de azók spontán kigyuladnak a töltéstől is néha.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#35) Darthforce92 válasza Feruendios (#34) üzenetére


Darthforce92
tag

Az ilyen hírekben való csalódottságnak az ágyaz meg, hogy a híroldalak nem rágják eléggé az emberek szájába, hogy ezek fejlesztési fázisban lévő projektek. Attól, hogy 3-4 tulajdonságában kiváló ,az nem jelenti azt ,hogy a technológiára épülő termék meg is jelenhet.

Rengeteg olyan hír volt ,amiről kiderült, hogy az akkumulátor gyúlékonyságát, hidegtűrését, költséghatékonyságát stb-t nem sikerült redukálni. Grafén és szén-nanocsöves kondenzátorokat is felfedezték régóta ,de nincs olyan gép ,ami ezeket olcsón sorozatgyárthatná.

(#36) L3zl13 válasza Darthforce92 (#35) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Állítólag van, legalábbis ami magát a grafént illeti, persze lehet, hogy kamu. link

[ Szerkesztve ]

Aki hülye, haljon meg!

(#37) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Ja, hogy a professzor úr azt "állítja" ... imádom :DDD

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#38) WestCoast92


WestCoast92
tag

Hát az egy dolog, hogy egy laborban sikerült előállítani, de vajon hogy lehet tömeggyártani. A legtöbb akku találmány legnagyobb ellensége a gazdaságos gyártás. Meg egyenlőre nincs is rá akkora szükség, és szerintem az átállás elég költséges lenne. Akkor lehet majd az ilyen cikkekre odafigyelni ha majd valamelyik cég kezd el fejleszteni valami akkut, mert ők a gyártásra is gondolnak.

(#39) WestCoast92


WestCoast92
tag

Egyébként a TRI tervez olyan telefont 2018-ra, amiben már elvileg grafén akku lesz.

(#40) Teréz Atya válasza WestCoast92 (#39) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

És az mire lesz jó? A grafén akkunak magasabb a kisütési és töltési árama, mivel a grafénnek hála a li elektródák sokkal kevésbé erodálódnak. Cserébe viszont cca 10%-al nehezebbek és nagyobbak. Egy 1300mAh grafénes akku kb. akkora mint egy 1500mAh normál. Igaz, megléphetik, hogy magasabb feszre töltik az akkukat a szokásos 4,2V helyett, de akkor megint ott tartunk, hogy gyorsabban erodálódik az elektóda a magasabb fesz hatására.
Versenymodellekben a garfénes akkunak van értelme, ahol négy-öt perc alatt merítenek csutkára egy szemüvegtok méretű akkut.
Max ott látom értelmét, hogy egy bika töltővel pillanatok alatt felpumpálható.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#41) Mentolka


Mentolka
senior tag

Én talán ezen az oldalon olvastam, hogy valami magyar fejlesztés a régi ólomakku technológia feljavítását célozta meg, és már van működő darab, kész technológia, semmivel nem drágább, jóval kedvezőbb tulajdonságokkal, mint a LiPo vagy a LiIon.

(#42) 7s26c


7s26c
senior tag

Nokia 2110-ben akár 8 órát is kibírt az akku. ahhoz képest minden fejlődés! :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#43) Teréz Atya válasza Mentolka (#41) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Totalcaron volt cikk - Blewin akkumulátor.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#44) hoffman_ válasza Ren Hoek (#26) üzenetére


hoffman_
nagyúr

na jó, csak akkor nem kéne leírni nettó blődségeket (amit első körben nem a PH számlájára írok, hanem az eredeti cikk sara, gyanítom). folyékony és gyúlékony elektrolit? zárt akkuban folyékony elektrolitot mutathatna nekem a szerző. tiszta lítium alkalmazását megint csak szívesen megnézném élesben, de én kétlem, hogy ebben a leírt formában ez valóság. a lítium maga ha lángra kap, nem kell félteni a "gyúlékony" és a "nem-gyúlékony" elektrolit is szépen fog égni.

fejlesztések voltak, vannak és lesznek is (többek között itt Mo-n élen jártak benne kollégáim, csak a cég agymenése miatt átrakták a dolgokat a franciákhoz, azóta nem tudok érdemi dologról), viszont a vonatkozó infó morzsákat általában igen hülyén/hatásvadász módon tudják tálalni.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45) dabadab válasza Mentolka (#41) üzenetére


dabadab
titán

"kész technológia, semmivel nem drágább, jóval kedvezőbb tulajdonságokkal, mint a LiPo vagy a LiIon."

Ay alapján, amit itt a lenti tot'lcaros cikk ír, nagyjából két tulajdonságban jobb, mint a lítiumos akkuk (max felvett és leadott áram), az összes többiben hozza a szokásos elmaradást: nagy (emiatt telefonokba pl. teljesen alkalmatlan), kicsi az energiasűrűsége stb.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#46) Panthera


Panthera
őstag

A szívemből szóltatok, a szokásos történet, de a legalább a hozzászólásokon jót lehet nevetni. :D

(#47) L3zl13 válasza Teréz Atya (#43) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nekem viszont ez teljesen úgy hangzik, mint szokásos elnyomott feltaláló sztori, aki aztán minden problémájáért a gyíkembereket hibáztatja, pedig ott van a csodálatos találmánya ami a világ összes problémáját megoldaná. Hát persze... :U

Aki hülye, haljon meg!

(#48) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Az ilyen ígéretekkel már tele a padlás. :W

(#49) Reggie0


Reggie0
félisten

A cikkironak mondanam, hogy az ilyen akkumulatorokat szilard elektrolitos akkumulatornak hivjak. Tehat elektrolitt helyett nincs semmi, mert van benne elektrolit.

Az olyan akkuknal, ahol az elektrodak es az elektrolit is szilard, nem ritka a kontaktus romlasabol eredo meghibasodas, ami a normal hasznalat eseten sem ritka, hiszen az ionvandorlas termeszetes velejaroja, hogy elmozdul az anyag, de az intenziv hasznalat okozta hotermeles es a melegedes sem tesz jot. Szoval en kicsit szkeptikus vagyok a megbizhatosagaban.

Ami a gyulekonysagat illeti, femes litiumtol talan jobban felnek, mint az elektrolittol, mivel sokkal reakciokepesebb. A hagyomanyos Li-ion-nal sem gyullad csak ugy ki az elektrolit, mivel nincsen mivel oxidalni, ha meg mar bejut barmilyen oxidaloszer, az a szerkezet seruleset es levego/para/viz bejutasat jelenti, ami a femtiszta litium eseten sem valami biztonsagos dolog.

[ Szerkesztve ]

(#50) carl18


carl18
addikt

Meg mondom ősszintén évek óta jönnek az ilyesmi hírek de egyik se jut el a megvalósításig! Én már egyiknek se dőlök be, 2010 fele láttam az elsőt ahol azt írták pár év múlva sokkal nagyobb aksik lesznek a telefonokba. 7 év telt el semmi sem változott. A készülékek fogyasztanak kevesebbet, de maga a készülékek tároló kapacitása nem javult.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.