Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blum1866_2


Blum1866_2
tag

Korrekt iras!

...van benne helyesirasi hiba boven,azokat nem artana javitani :B

Az Arch valoban egy zsenialis disztro az utolso csavarig de a vegen kicsit felrandult a szemoldokom amikor azt irtad, hogy:

"És hogy miért az? Mert Arch + ad egy olyan stabilitást - pénzkeresésre, munkára használom a gépet - , ami csökkenti az esetleges elszúrt frissítéseket, még akkor is, ha az Arch-on ilyet nem hallottam és ha lenne is akkor, minden ilyet azonnal vagy másnapra javítanának... "

Nanana....oke, nem gyakori, hogy az Arch megborul de ha megis akkor egyaltalan nem biztos, hogy azt masnapra javitjak..ha pedig megis akkor meg mindig eleg melyre kell menni ahhoz, hogy a javitott frissitest tudd alkalmazni es menjen megint rendesen. Arch-ot felrakni munkara szerintem tobb, mint bator dolog :)

Antergosrol meg annyit irnek, hogy szerintem annak a rendszernek meg kell par honap, mire tenyleg olyan fazisba er, hogy felvehesse a versenyt egy Manjaroval. pl. az ideg megb.szott,amikor masfel oraja szarakodtam egy multilib program telepitesevel, mire eszembe jutott, hogy "egyaltalan engedelyezve van a multilib?"
Persze, hogy nem volt...holott en 64-bites rendszert raktam fel. A varatlan osszeomlasokrol mar nem is beszelve.
A Manjaro pedig mar csak azert is zsenialis mert oriasi lehetoseget aknazott ki...evekig sirtak a userek, hogy tetszik nekik az Arch es kiprobalnak de ilyen telepitovel felejtos...bumm,tessek itt van. Szoval mar csak marketing szempontbol is oriasi dobas volt es nem mellekesen tenyleg nagyon rendben van.

Ha munkara kell Linux akkor Debian,Fedora,SUSE,CentOS vagy Ubi. Arch is mehet de azzal nagyon esznel kell lenni mert ha elfossa magat akkor ....

(#2) BoB válasza Blum1866_2 (#1) üzenetére


BoB
veterán

Laptopon amit munkára (is) használok nekem csak Arch-van. Ezzel szoktam utazni is külföldre. Minden nap frissítek.

Egyszer volt pl. hogy frissítéskor VLC elsz@ródott. Kijavítani annyiba került hogy egy parancsal a cache-ből feltettem a korábbit amíg pár nappal később repóban cserélték. Ubuntu variánsokkal jóval több hibával találkoztam és több fejfájást okoztak mint ez a rendszer.

Antergos meg színtiszta Arch telepítővel. Nem kell felvennie a harcot a Manjaro-val, mert más a filozófiát követ.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3) _Dumber_ válasza Blum1866_2 (#1) üzenetére


_Dumber_
őstag

Hibákat javítottam, köszönöm.
Az antergos szerintem csak a telepítést végzi. Onnan már tiszta arch. Nem hiszem, hogy ehhez fejlődni kell.
Egyébkét nem bátor, hanem vakmerő vagyok :) . Ezért irtam, hogy nekem megnyugtatóbb lesz visszatérni manjaróra. De most erre nincs időm. Addig megarad az arch. (aztán lehet, hogy végleg marad) Biztonság kedvéért tartok egy teljesen működő manjarot egy másik partíción, amin befagyasztotam a frissítést. Most ezt cseréltem le a tiszta arch-ra. Fél évig futott hibátlanul és ha kell fut a mai nap is.

[ Szerkesztve ]

(#4) Speeedfire válasza BoB (#2) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Egyre többen írják az arch-ot. Debian használok, de lehet felrakom az arch valamelyik változatát. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.