Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#500) martonmany


martonmany
újonc

Nos az xposed felrakása nem is olyan egyszerű mint azt gondolnánk. A mai napom története nagyvonalakban:

-Először is deodexelni kell a rom-ot hozzá, így könnyebben alakítható lesz(amennyire nekem lejött, ez valamiféle tömörítés). Ehhez nem jó a neten található mindenféle progi, meg leírás,mert azok nem ismerik az mtk6592-őt, Unreal deodexer ismeri.
-letöltöm, elindítom de semmit nem csinál
-majd indítanám egy másik file-ról, mire közli hogy adb-vel tegyem fel a megadott két file-t az sd kártyára.(adbnek a lényege, hogy hibaelhárítás módban csatlakoztatva a telefont parancssorral tudunk kommunikálni a telefonnal, mint egy sima linuxban)
-már az adb felhekkelése a gépre is nehézségekbe ütközik, mert a neten található fájlok vagy leírások hiányosak, vagy használhatatlanok, kb 3 ilyenből legóztam össze mire működött.
-parancs beír, mire közli hogy premission denied, feltételezhetőleg mert nem vagyok superusere a telefonnak, néha pedig nem találja az eszközt, pedig a shell paranccsal át tudok rá menni
-további próbálkozás, mindenféle leírásokkal, persze nem megy az adott supersu progival
-supersu lecserél superuserre, persze ez közli hogy elavult, és hogy telepítsem twrp alól, itt jön egy újabb csavar, a twrp nem ismeri/találja a superuser.zip filet az sdkártyán, újabb fél óra mahinálás, mire megtalálja, de csak a telefonról hajlandó beolvasni.
-rányomok hogy install, mire elindul a folyamat, és közli hogy failed, na itt kezdtem feszült lenni, és visszaraktam a mentett rom-ot
-megkérdeztem a needromról a srácot aki már végigszívta ezt, mire közölte hogy az XDA fórumon mindent megtalálok, ami perszer részben igaz, és más régebbi rendszereken működik, de ezzel nem
-tehát ha valaki fel akarja tenni az xposed frameworköt, a gravity box miatt, az jobban jár ha leszedi a már kész rendszert a needromról, ha meg nem ért hozzá mint én akkor meg pláne
(Írtam az unreal deodexer készítőjének is, de még nem válaszolt, feltételezhetően a tájföldi időeltolódás miatt)

És itt van az a pont amikor lehet nevetni. További szép estét! :W :O

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.