Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #11666432


#11666432
törölt tag

Így elsőre szép, igényes teszt, gratula érte. :C

(#2) Tim82


Tim82
nagyúr

Két elgépelés a végén: "Prohadver.hu" és "nyaraláson vann".

Egyébként jó teszt, de hordozhatóság szempontjából azért továbbra is a 2.5" házak a jobbak - igaz, ez nem is kérdés. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3) .mf


.mf
veterán

Ez a típusú Maxtor egytányéros hűvös fajta (az egyik gépben 2 db ugyanilyen van), de másfajta könnyen megfőhetne benne. Ilyen zárt házakba én már csak WD GP-szériát ajánlanék.

Van egy linux-alapú okosabb routerem, amit mini fájl-szerverként használok egy külső házba tett winyóval, ami éjjel-nappal jár (már amikor -- erről kicsit később). Először egy WD 2500KS-t vettem hozzá, ami viszont -- mint kiderült -- egy forró darab. A külső ház szerencsére teljesen szétszedhető volt, így először a teteje nélkül próbáltam. Kézre forró, 40-50+ fok. Következő lépésként az alját és a tetejét perforált lemezre cseréltem, hátha így jobban szellőzik. Továbbra is forró. Végül a tetején kivágtunk egy lyukat, rá egy 70*10mm-es venti 5V-ról (volt még ventihez is kivezetés a házban). Így is kézre forró maradt, és a nyár legmelegebb napján egyszercsak lekapcsolt, gondolom a hőség miatt. (Ennél azért egy kicsit jobban megijesztett...)
Másrészt, az a winyó se hűs, se halk nem volt, így többször is panaszkodtak rá, hogy éjszaka hallatszik, és ki kellett kapcsolnom (~1,5 év alatt 250 napot ment).

A napokban cseréltem le egy WD5000AACS-re, azaz GP-re. Az 5400-as fordulatszámnak köszönhetően sokkal halkabb, alig hallható, és sokkal hűvösebb is, több óra folyamatos fájl-másolás után is ilyen meleg nap ellenére is csak kézmeleg. Az alacsonyabb fordulatszám miatti alacsonyabb átviteli sebesség pedig ebben az esetben irreleváns, hiszen az USB (és esetemben a router) a szűk keresztmetszet.

Bő lére engedtem, szóval a lényeg: vigyázzon vele mindenki, hogy zárt házba ne tegyen nagyon melegedő winyót. Ha valaki most venne külső házat és winyót, ajánlom, hogy valami SATA-sat vegyen (akár e-SATA-val, olyanok is vannak olcsón), és hozzá egy GP-szériás WD-t.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) KrAt válasza Tim82 (#2) üzenetére


KrAt
veterán

Valaki már kijavította :D Gondolom Race, ugye? :)
Amúgy ofkorsz a 2.5-ösek a legjobbak :)

csatarij: köszi :)

.mf: köszi, ezeket nem tudtam :) Nagyobbat / melegedőbbet nem mernék sztem ezekután belerakni, de ez még elcsatangol benne :)

(#5) Racecam válasza KrAt (#4) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6) WiZARD


WiZARD
addikt

Pro-ba a gyors az honnan jött? inkább Kontrába kéne írni a lassút nem? :p

van számos ténylegesen gyors külső megoldás.
usb-nél 400as firewire is gyorsabb. 800as-t nem említem, az ritkánn sajnos.
de itt az esata, amivel olyan gyors lehet külső vinyó is, mint a rendes belső vinyó...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7) kételkedem


kételkedem
addikt

Tartalmas, szép!
Grat! :C

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#8) KrAt válasza WiZARD (#6) üzenetére


KrAt
veterán

Nem a más kategóriás keretekhez viszonyítottam, hanem az USB-sekhez :) Nyilván az E-SATA gyorsabb, meg a FW is, de az más :) Azokhoz persze, h lassabb :)

(#9) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Frankó kis teszt Ateszom - gratula hozzá :) -, egyetlen kérdés ami felmerült bennem, hogy működik-e SATA vinyókkal is?

gottagofast

(#10) KrAt válasza msgt.fubar (#9) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi :)

Nem, ez csak IDE / noti IDE :)

(#11) msgt.fubar válasza KrAt (#10) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

mondjuk nem is baj, hiszen úgyse menne át az USB-n a SATA sebessége. tetszik a cucc, de én továbbra is félek a vinyók hordozásától, mert nem hiszem hogy sokat védene a rázkódással ill. ütésekkel szemben a ház, bár franc tudja.

gottagofast

(#12) KrAt válasza msgt.fubar (#11) üzenetére


KrAt
veterán

Ha jól tudom, ha leállítod, akkor a fej parkolóállásba kerül, ahol elvileg nem lehet baja :)

(#13) msgt.fubar válasza KrAt (#12) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

elvileg, de hát az sincsen odabetonozva... :) csak azt próbálom elképzelni, hogy pl megyek át hozzád, és mire busszal elzötyögök odáig akkor a lelket kirázzák a magyar utak szerencsétlen vinyóból :( tudom, menjek gyalog :DDD

gottagofast

(#14) rviktor25 válasza msgt.fubar (#13) üzenetére


rviktor25
aktív tag

ennyi erővel akkor laptopot se vigyél el otthonról, mert szétrázza a BKV :)

Chiwasuu!!!

(#15) shtml


shtml
őstag

Nekem van egy ilyen, vagyis ennek a bátyja, mert épp a nagyobb sebesség miatt olyat vettem, amelyen az USB mellett Firewire is van. Bár ne tettem volna! Az USB-s része OK, de a Firewire csatlakozón a gépre kötve változó, de max. pár órás időn belül beleír a partíciós táblába (vagy inkább csak gyanítom, hogy oda) és onnantól kezdve az egész winchester formatálatlannak (RAW) látszik. Optikai drive-ot rákötve csak simán ledobja azt.

Típushiba lehet, mert a boltban kicseréltettem egy másikra és az is pontosan ugyanazt csinálja. Más winchesterrel és több különböző számítógéppel is.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#16) .mf válasza rviktor25 (#14) üzenetére


.mf
veterán

A laptop-winyókban általános a fej leparkolása, így kikapcsolva jobban viselik a rázkódást; a 3.5"-esekben sajnos ritkaság a parkolóállás...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17) rviktor25 válasza .mf (#16) üzenetére


rviktor25
aktív tag

és te bekapcsolat állapotban szállítasz egy usb-s rack-et? viszel magaddal sokszáz méter usb+tápkábelt? :D mert ha nem, akkor szerintem nagyobb az esélye, hogy én a buszon ülve vagyok nem álló laptop-merevlemezzel

Chiwasuu!!!

(#18) sanzi89


sanzi89
addikt

Hát, nekem az utóbbi pár évben volt szerencsém pár kerethez, és sok elfogyasztott keret és sok tapasztalat alapján arra jutottam, hogy a legjobb külső USB-s keretet a világon a Cooler Master gyártotta. Itt a Ph-s cikk.
De a lényegek:
- Ne legyen benne venti, mert az összes pici légkeverő süvít, mint az állat
- Ne legyen beépített tápja. Nem elég, hogy a vinyó fűti saját magát, még a táp is rátenne egy lapáttal.
- Az anyaga legyen fém vagy alumínium. Plusz extra, ha valami okos hűtési megoldást is beledobnak a keretbe. Ezért is nagyon jó a Cooler Master kerete (A fél ház teljesen lukacsos, a másik fele full alu. És a hőátadást egy kis hőátadó szivacspad is segíti, mert így érintkeznek a felületek.)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#19) Alukard


Alukard
senior tag

Jó szokásodhoz híven, megint 1 kiemelt cikk... grat :DDD

https://blackfyre.ninja

(#20) .mf válasza rviktor25 (#17) üzenetére


.mf
veterán

Sportból kötekszel? BiG G3ry-nek (közvetve pedig Atesznek) írt válaszodra válaszoltam, hogy 3.5"-esekben ritka a parkolóállás, a laptop-winyókban viszont általános, így azok jobban viselik a rázkódást kikapcsolt állapotban. A BKV-n használatban lévőkről egy szót sem írtam.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Az nagyon gyanús, hogy a nagy fájlok írásánál és olvasásánál ugyanazt az eredményt kaptad. Ez valami IDE limitre utalhat.
Jó volna IDE-kábelen is megnézni HDtachhal a teljes átviteli görbéjét.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#22) mr_ricsi válasza .mf (#16) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"a 3.5"-esekben sajnos ritkaság a parkolóállás..."
Gyakorlatilag mindegyik 3.5-esben van parkoló állás. Ezen a területen áll a fej, amíg a lemez felpörög alatta, mert amíg nincs légpárna, addig bármikor hozzáérhet a lemezfelszínhez, és megsérülhet.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#23) .mf válasza mr_ricsi (#22) üzenetére


.mf
veterán

Hmm akkor rosszul emlékeztem, és nem ez hiányzik, hanem valami más. De mintha valami hasonló üresjárati/kikapcsolt állapoti biztonsági funkció hiányozna a 3.5"-esek többségéből, ami a 2.5"-esekben már rég benne van?.. Ha idetéved valaki hdd-guru, majd kiderül :)

szerk: off

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24) rviktor25 válasza .mf (#23) üzenetére


rviktor25
aktív tag

igen...bekapcsolt állapotban normál esetben nem áll meg...viszont én szállításról beszéltem...az viszont elég gyanús lenne, hogy vákuumban mozog valami alkatrész áram nélkül. viszont bekapcsolt állapotban is van olyan, hogy leáll a 3.5-es csak azt be kell állítani oprendszerben.

Chiwasuu!!!

(#25) Imy


Imy
veterán

Nekem egy ilyen rack tápegysége ment tönkre, tápegységet pedig nem kapni. :(
Most olyat vettem, aminek szabványos dugója van, és a tápegysége csak 12V-ot ad le, nem mint a DTK 5/12V-os tápegysége.

(#26) shtml válasza Imy (#25) üzenetére


shtml
őstag

Ha csak a saját gépeiden használod, akkor a régi csatlakozó kábelére teszel egy Molex aljzatot, a gépedből meg hosszabbítóval kivezetsz egy Molex dugót.

Amúgy meg ha az új táp terhelhetősége megengedi, akkor beszerzel egy 12>5 voltos DC/DC konvertert és beiktatod a kábelbe. Nem lesz túl szép, viszont használható. Elektronikai boltokban szerintem olcsón kapni ilyen konvertert.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#27) Brett apó


Brett apó
tag

Ilyen van nekem már vagy 4-5 éve,csak sajna a benne lévő rövid ide kábel egyik vége elszakadt :( eddig még nem találtam ilyen rövid ide kábelt, valakinek ötlete,hogy honnan lehetne szerezni??

http://egyiketsem.blog.hu/2008/06/26/lelenc_kutyamento_egyesulet_kontra_apeh#trackbacks

(#28) shtml válasza Brett apó (#27) üzenetére


shtml
őstag

Ha a winchesterre dugandó csatlakozónál szakadt el, akkor veszel új csatlakozót (szerintem a Mikronikában van) és szerszám nélkül is rá tudod tenni, kb. fél cm-rel lesz rövidebb. Ha a panelnél szakadt el, akkor az nehezebb ügy.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#29) msgt.fubar válasza rviktor25 (#14) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

még szerencse hogy nincs laptopom :)

gottagofast

(#30) Arhel


Arhel
senior tag

Jó kis írás , grat.! Én nem néztem ilyen igényes doboz után amikor kerestem, az minimál ár volt a szempont, de ez a DTK egész tetszetős :B

(#31) Imy válasza shtml (#26) üzenetére


Imy
veterán

Notebooknál a kivezetés nem müködik.

Ha barkácsolok, veszek egy nagyobb teljesítményű adapter+ egy konvertert, annyiért meg kapok egy másik külső racket. ;)

(#32) shtml válasza Imy (#31) üzenetére


shtml
őstag

Ez is igaz. Én most azon goldolkodom, hogy beszerzek egy notebook-winchestert egy hozzá való rackkel, akkor megúszom a tápot. Max. 2 USB aljzatot használok fel, azzal biztos stabilan elmegy a winchester.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#33) Imy válasza shtml (#32) üzenetére


Imy
veterán

Nekem a 3.5-ös racken kívül van egy 2.5-ös rackem is, a notebook régi kisebb (60Gb-os) vinyó van benne....
Jó pendriveként.
A mobilracken 2db USB csat is van a vezetéken, de gond nélkül elmegy 1 USB-ről is, mivel a vinyónak a max áramfelvétele 0.5A (vagyis ami Nekem van), és az USB port sem panaszkodik, hogy nem bírja el.
(próbáltam HUB-ra rákötni, amin a bill, és egerem van, ott az USB visszajelzett :B )

(#34) KrAt


KrAt
veterán

Most jöttem nyaralásból, thx mindenkinek, majd válaszolok, ha holnap élek :D

(#35) msgt.fubar válasza KrAt (#34) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

welkámm hóm :))

gottagofast

(#36) Imy válasza KrAt (#34) üzenetére


Imy
veterán

UP! :B

(#37) lorcsi


lorcsi
veterán

reggel elolvasom..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.