Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) bigz válasza golyajeno (#32) üzenetére


bigz
tag

A Canon szazszor jobb mindennel. Egyszer lefudtem egy lannyal, de a Canon annal is jobb.

Viccen kivul, nekunk a legtobbet az segitett, amikor a csajos gepet vett (meg kesobb amikor vettunk egy kompaktot, amit azota se nagyon hasznalunk), hogy orakat toltottunk a flikren. rakeresel egy geptipusra, es valogatsz a kepek kozul, amit azzal keszitettek. Persze, sokat szamit az obi, meg a fenyviszonyok, meg a fotos, meg a globalis felmelegedes, de ad az embernek egy alap otletet, hogy melyik gep lesz a nyero, ha azonos vagy nagyon hasonlo korulmenyek kozott keszult kepeket keres (a digi kepeknel ott az osszes EXIF info, ami alapjan el lehet indulni). Ugyancsak segit, ha kezbevesszuk a gepet es keszitunk vele par 100 kepet, ahogy mar azt elottem valaki emlitette - ott rajovunk, hogy mennyire kezelheto es logikus szamunkra, milyen nehez, milyen anyagokbol van stb.

Amugy ovva intek mindenkit, aki fotozasra adja a fejet: nalunk egy Canon EOS 400D-vel kezdodott a csaj maniaja amit az elso itteni fizumbol vettunk (regi szep idok), es most ott tart, hogy kb 15 gepunk van es ket kiveteltol eltekintve mind filmes. Valami elkattan odabent, es nem lejto van, hanem egyenesen szabadeses.

A cikkhez kapcsolodva, az objektiv nem annyira "majdnem a legdragabb" resze a fenykepezesnek, mint amennyire "messze a legkoltsegesebb" velejaroja. £450ert vettem a vazat kitlencsevel, mar akkor is £400 volt a szeleslato (10-20mm).

Meg valami: a Flikr meg arra is jo, hogy kicsit nekibatorodjon az ember, amikor rajon, mi mindent lehet a 18-55ossel is alkotni egy regebbi, 8-10MPs geppel.

I <3 Razer Mantis Control.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.