Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33) TonTomika válasza golyajeno (#32) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Jó lett az írás, de mint nagy Nikonos, hiányolom a többi gépet is belőle. Esetleg kibővíthetnéd a többi márkának a belépő modelljeivel. :)

Régebbi Nikonok, pl D80 rendelkezik AF vázmotorral is, így az ős régi filmes obikat is gond nélkül rá lehet pattintani amikben még nem volt AF motor. Ez szerintem előny egy kispénzű embernek, mert olcsón lehet jó használt obikat venni.

golyajeno-nek tényleg igaza van abban, hogy Mo. Canon lázban ég, bár voltam már olyan rendezvényen, ahol volt kb 20 DSLR abból pedig bizony 15 legalább Nikon volt! :D

Többi márka közül is lehet ami jobb, de háttérbe szorulnak, mert e két "nagykutyához" lehet kapni a legtöbb dolgot, ezek általában a legkompatibilisebbek különféle eszközökkel.

Én még anno egy kis filmes full manual orosz géppel kezdtem, aztán jött egy szintén orosz filmes tükörreflexes, és az első digitális gépem a most is imádott Nikon D80. Kompat géppel konkrétan nem tudok fotózni...kézbeveszi az ember...teli sok mütyür gombbal, semmi tekerő, nincs kereső, meg amiket az ember megszokott egy fényképezőgépen...fura. Kompakt képrögzítő eszköz ideális a tinilányoknak, nagymamáknak, olyan embereknek akik csak megörökíteni akarnak, nem pedig alkotni. :) Akik meg fényképet akarnak csinálni, azok meg vegyenek FÉNYKÉPEZŐ gépet, ami a DSLR-nél kezdődik.

Bridge kategóriát meg még nem igazán értem, Panasonic FZ-30 már volt a kezemben, de nem igazán jött be az sem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.