Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#111) tbsabo válasza ABee (#108) üzenetére


tbsabo
csendes tag

Szerintem, az Audinst HUD-mx1 max. akkor érné meg, ha elsősorban fejhallgató erősítőnek használnád, de akkor meg jobban jársz egy füleserősítővel. A DAC külső tápos, amit előbb-utóbb úgyis lecserélnél egy gyárinál komolyabb tápra. A DAC chip Wolfson WM8740, ami kellemes, meleg hangú, de nem túl jó a felbontása, az általam tesztelt DAC-ban ESS Sabre ES9018 van, ami nem a legtermészetesebb hangú, de az egyik legnagyobb felbontásra és dinamikára képes. Ha mégis Wolfson, az Audio-gd a WM8740 helyett már évek óta a jobb WM8741-et használja. Ha nem fontos a DSD, akkor nézd meg az NFB-15 DAC-jukat!
A másik észrevételem az Audinst-tal kapcsolatban, hogy az analóg erősítője opampos, ami mindenképpen színezi a hangot, bár ennek lehetnek előnyei is, ha hangolni szeretnéd.
A következő, hogy csak optikai és USB digit bemenete van (egy valamivel komolyabban kiépített DAC-on RCA és/vagy BNC koax, esetleg AES/EBU is biztosan lenne), és az USB bemenete Tenor TE7022, ezt pl. az említett Audio-gd már legalább 3-4 éve nem használja, mert előbb áttért a TE8022-re, majd miután sok probléma volt a stabilitásával, váltott a VIA1731-re.
Ha ennyire bizonytalan vagy, és van rá lehetőség, szerintem hallgasd meg a kiszemelt DAC-ot vásárlás előtt.
A G1.Sniper A88X 24 ezer forint volt, szerintem ennyit megért, még akkor is, ha a tesztelt DAC nem használja ki a szűrt USB tápját, mert saját táppal táplálja a DAC USB bemenetét. Nem mértem, de fülre így is jobb, mint a korábbi gépem alaplapi USB-je. Az alaplap SPDIF kimenetétől ne várj sokat, bár a teszt alatt kipróbáltuk az optikai kimenetét, de a cikkben meg se említettem, annyival gyengébb volt, mint az USB. Ha ragaszkodsz az SPDIF-hez, akkor a fentebb már ajánlott Musiland Digital Times digit hangkártya nem rossz, az egyik haverom azt használja RCA koaxon, és nagyon elégedett vele.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.