Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Hm, kíváncsi leszek az új, n-esre épülő szabványra. Érdekesen hangzik a tömörítés, csak nem egészen tom elképzelni, hogy mi és hol végzi el majd azt, a kompatibilitásról nem is beszélve. Na majd kiderül, de azért kicsit gyorsabban is fejlődhetne ez a terület.

<-ƘƘ->

(#2) Fecogame


Fecogame
veterán

Ha a Bluetooth is annak számít, akkor igen sok lakásban van vezeték nélküli hálózat. :K

Egyébként pl. asztali gépeknek minek WiFi? :F

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3) Jim Tonic válasza Fecogame (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Miért, a kábel ott jön be a lakásba, ahol a desktop van?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4) rudi válasza Fecogame (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Annak, hogy ne kelljen ronda drótokat vezetni, vagy utólag falba telepíteni. Nekem pl. a lakásban a drót addig tart, hogy a tetőről lejön a routerig.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) Fecogame válasza Jim Tonic (#3) üzenetére


Fecogame
veterán

Igen, 1m kábel kell csak. :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Maradi vagyok. :K
A legzöldebb megoldás a kábelezés. Megközelítőleg 0 Watt/év a fogyasztás. Elektroszmog sem keletkezik.
A kábeles hálózatomat feltörni csak falbontással lehet.
A szomszédaim WIFI hálózatainak zavarjeleire teljesen immúnis a hálózatom.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#7) pereces válasza lorenzen (#6) üzenetére


pereces
tag

és még gyors is ! kábel rulez

(#8) Depression


Depression
veterán

Nekem már annyira mindegy, hogy 8 vagy 9 kábel lóg ki a gépből, viszont a telefonomhoz elengedhetetlen a wi-fi kapcsolat is.
Szerencsére a gagyi Tp-link router-em menüjét sem láttam beüzemelése óta (kb1-1,5 éve).

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#9) atike


atike
nagyúr

Drót nélkül. Hát igen. Elég most akár a TV, akár a számítógép mögé nézni....

A fotón a vigyori olyan, mintha ő lenne Jet Li apja... :DDD :D ;]

(#10) Jégkokó válasza lorenzen (#6) üzenetére


Jégkokó
veterán

Nem igazán értem, hogy mitöl lenne annyival jobb a kábeles megoldás, mert ha nincsen semmilyen router, akkor a net csak akkor megy mind a két gépen, ha a megosztó gép be van kapcsolva, ergó igy az ég világon semmi megtakarítás nem lesz, meg amit egy router fogaszt nem mérhető egy tv vagy hütő vagy dvd lejátszóhoz. Egyébbként meg a wifi hálózatnál nem találtak ki jobbat, gyorsan telepíthető nem kell mindenhol ronda kábeleket vezetni falat se kell megbontani.Nem értem, hogy képes valaki még mindig a kábeles megoldást előnybe részesíteni.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#11) KMT válasza Jégkokó (#10) üzenetére


KMT
addikt

Pedig érthetően leírta. :D

Olcsóbb is a kábel, ha valaki nagy sebességet akar. (11n még drágácska.)

A dvd lejátszó nem értem hogy jön a példádba. Szvsz kb egy nagyságrend egy routerrel fogyasztás szempontjából.

És akkor még nem is tudjuk (tudom), hogy milyen egészségügyi vonatkozásai vannak a wifinek...

(#12) Jégkokó válasza KMT (#11) üzenetére


Jégkokó
veterán

Tényleg nagyon drága egy N wifi router, már 15 ezer ft tól lehet kapni, sőt van olyan is amihez alapból jár egy adapter is amit csak rákötsz a másik gépre és már az is látni fogja a hálózatot.Manapság szerintem hülyeség wifi ruter nélkül hálózatot csinálni, mert egyszerüen fölösleges a sok kábel.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#13) Telefunen válasza Jégkokó (#12) üzenetére


Telefunen
őstag

Azért ha sokat másolgat az ember a hálózaton belül, akkor igenis van létjogosultsága a kábelnek. (Azon túl, hogy kábellel együtt kerül annyiba egy megbízható router /esetemben pl. ASUS 3041/, mint wifi-s társa, és azzal soha nem merülhet fel semmilyen probléma a kapcsolattal, max. a router vagy a gép részéről, és hálókártyára sem muszáj költeni)

[ Szerkesztve ]

(#14) dabadab


dabadab
titán

Azert vicces dolog az, hogy itt lelkendeznek a wireless csatlakozasrol (ami, ha mindenhol n-es cucc van, az ado es a vevo egy szobaban van es a csillagok allasa is megfelelo, akkor hoz talan max 90 mbps-t) mellette meg ott a 120 megas UPC Fiber reklam :D

(Oke, itthon is van wifi a laptopoknak, de azert alapvetoen kabeles infrastuktura van, nem veletlenul.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15) rudi válasza Telefunen (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Nyilván sebességben még sokáig lesz létjogosultsága a kábelnek, rugalmasságban viszont a Wi-Fi a nyerő. Amint van egy(két) notebook, netbook vagy Wi-Fi-s mobil a közelben, azonnal előjön a Wi-Fi praktikuma.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) Jégkokó válasza dabadab (#14) üzenetére


Jégkokó
veterán

És szerinted a 120 megás upc net mindenhol elérhető?Mert szerintem nagyon nem, sőt a upc nél elég sok gond is van.Egyik haveromnak pl percenkét szakadt a netje, ami azelött évekig normálisan működött.Egy 54 megabites wifi router elég egy normál háztatrtásba , persze aki vasbeton falak közt lakik annak a kábeles megoldás jó, na de kinek van kedve falat furni.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#17) Jim Tonic válasza Jégkokó (#16) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Előre kellene nézni. Ezzel a gondolkodással 640K is elég...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18) Jégkokó válasza Jim Tonic (#17) üzenetére


Jégkokó
veterán

Miért szerinted mikor lesz minden magyar háztartásba minimum 100 megabites internet?De addigra már ugyis lesz 1 terrás wifi router

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#19) Jim Tonic válasza Jégkokó (#18) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hol számít minden háztartás?
A 120Mbit itt van, az N-es szabványt meg most fogadták el.
Vagyis nincs eszköz, és nem is mostanában lesz.

háztartásban

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) dabadab válasza Jim Tonic (#19) üzenetére


dabadab
titán

"az N-es szabványt meg most fogadták el.
Vagyis nincs eszköz, és nem is mostanában lesz.
"

De van. Ugyanis a 802.11n-nel baromi sokaig tokoltek, aminek az lett az eredmenye, hogy 2007 ota mar a piacon vannak a draft-802.11n cuccok.

DRM is theft

(#21) Jim Tonic válasza dabadab (#20) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem így értettem. Én is egy WL-500-zal tolom egy ideje, és két szobával odébb már nem jön át 50Mbit/s sem. Hiába a reklám a 300Mbit/s-ról...
Úgy értettem, a vezetékes internet hozzáférést nem minden esetben tudják kiszolgálni WIFI eszközökkel még egy lakásban sem.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22) dabadab válasza Jim Tonic (#21) üzenetére


dabadab
titán

Ja, persze. Az a 300 mbit (meg az 54 meg a 11) eleve a brutto savszelesseg, a hasznos adatsavszel annak kevesebb, mint a fele, aztan persze ezekbe a kihegyezett atviteli sebessegekbe egeszen kis arnyekolas meg zavaras (pedig az tulajdonkeppen garantalt, mert a WiFi cuccok a szabad felhasznalasu tartomanyban mukodnek, pont ugy, mint egy csomo mas vezeteknelkuli dolog), aztan maris jonnek a hibak, az ujrakuldott packetek meg a lejjebb vett sebesseg.

DRM is theft

(#23) rudi válasza Jim Tonic (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez az előre nézés nézőpont kérdése. Van akinek a kábellel szenvedés jelenti az elavultságot. Minden egyéni preferencia kérdése. Van aki abba "hal bele" ha 2 szobával arrébb nincs meg az 50 mbps, van aki meg abba, hogy a 2 szobával arrébb netezéshez két falat meg kell fúrni, több méternyi kábelt le kell fektetni. Nálam pl. megfelelő n-es eszközökkel a teljes internetező sávszélesség drót nélkül fogható a házunk 10 méteres körzetében. Persze, ez csak úgy jön össze, hogy 512 kbps a teljes sávszélességem :( Emellett másoláshoz nagyobb fájloknál egy gyors pendrájvot használok, amire 15 MB/s lehet írni és 20 MB/s fölött olvasható, szóval nettó sebességben nem maradok el sokkal a 100-as Ethernettől. Kisebb fájlokhoz meg elég a házon belüli, garantált 2 MB/s.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) Jim Tonic válasza rudi (#23) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Tökéletesen igazad van, én vagyok az, aki beszorult a kettő közé.
Van egy 60Mbites netem, és utálom a kábeleket. Amúgy is két notebook van a háztartásban, desktop nincs.
A sávszélesség sokszor kell, gyakran töltök le méretes dolgokat, most mégis kénytelen leszek a routert átköltöztetni, mert nem tudom kihasználni a kapcsolat adta lehetőségeket. Valamikor 30Mbit/s az össz', ami átjön. Ami azért kellemetlen.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.