Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] Drónos zaklató

Hozzászólások

(#1) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"33 évvel, három év próbaidővel és 760 000 dolláros büntetéssel néz szembe"

Egymás után? :)

(#2) -szabi- válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


-szabi-
őstag

Választhat közülük. :)

(#3) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

más is próbaidőnek fordítaná a supervised releaset (ami az eredeti cikkben van), vagy inkább valami rendőri felügyeletnek? merthogy 33 év sittet nagyon nem szoktak 3 év próbaidőre felfüggeszteni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Túl sok James Bond filmet nézett a figura...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) DjFlanker válasza bambano (#3) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Ez érdekelne engem is, mert 33 év az nem lesz felfüggesztve az 100%

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#6) .tnm


.tnm
addikt

Szerintem ez a háromvádpontra adható maximális büntetés egymás után sorolva. (Gondolom a szövetségi törvény megszegése [a fegyverek] járhat max 33 év börtönnel, a metamph birtoklása/használata a "felfüggesztést" [sztem ez az, amikor szabadlábon van, de 1-2 hetente jelentkeznie kell egy őt felügyelő rendőrnél, nem hagyhatja el a várost/államot, nem lehet nála fegyver, kábszer, kerülnie kell bűnözőket, stb.], a pénz meg a drónra/távoltartási megszegésére.)

Ugye, a különböző vádpontokban külön-külön kell megállapítani a bűnösségét.

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#7) t72killer válasza .tnm (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

33évet fegyverbirtoklásért max akkor kapsz, ha lenyúlsz egy prototípus atomrobbanófejjel szerelt Tomahawk-ot. Ilyen tételért általában embert kell ölni vagy kalózzenét/filmeket letölteni arrafelé.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) .tnm


.tnm
addikt

Gondolom ez az elméleti maximum és nem fegyvertartásért, hanem az ezt tiltó rendelet ellenére való fegyvertartásért. (És valszeg súlyozva van a fegyverek, robbanószerek mennyiségével.)

Biztos vagyok benne, hogy megvan a jogrendükben a kiskapu arra, hogyha egy terrorista-wanna-be-re semmi mást nem tudnak rábizonyítani, csak tiltott fegyverek birtoklását, akkor is egy élet(hossz)ra rács mögé tegyék. (Most hirtelen csak annyit találtam, hogy egy "felony conviction" fegyverbirtokásért lehet 10+ év is.)

De persze az is lehet, hogy a robbanóanyagok dobálása tekinthető gyilkossági kísérletnek és akkor az a 33 év, és a 3 év felügyelet a fegyverek tartása.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#9) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Durva, hogy ott boldog-boldogtalan rohampuskat tart.

(#10) Béééla válasza turbulencia8 (#9) üzenetére


Béééla
őstag

És boldog-boldogtalan újságíró rohampuskának hív bármit, aminek az elején valami kijön és közben hangosan pukkan. Az AR-15 egészen .22-ig lemegy, az pedig vicc. Odakinn nagyon szeretnek vele riogatni, mert ijesztően néz ki.
Az ürge határozottan kettyós volt, letagadni felesleges, és jó helye lesz a sitten, az ilyennek egy etetőcsúzli is sok. Lett volna egy újabb édekes autós üldözés, ahogy ez bedrogozva 00-s ügynöknek hiszi magát ;]

Bélabá

(#11) Tikakukac


Tikakukac
titán

Falun is volt minap egy eset. Hallom valami zúg és nem flex/láncfűrész. Kukucs fel: lám kicsi drón tekint rám olyan 20-25 méter magasból. 2 perc után is felettem körözött. Ekkor mentem be a távcsövesért. Cső letör, vissza, védősapka le a távcsőről és a drón olyan sebességgel húzott el, mintha sugárhajtóművel szerelték volna ;] Duck Hunt IRL.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12) Narxis válasza Tikakukac (#11) üzenetére


Narxis
nagyúr

Majd jönnek a páncélozott drónok forgalomba egyszer aztán ott körözhetnek a fejed felett ameddig csak akarnak. :D

Thanos was right.

(#13) nyisziati válasza Narxis (#12) üzenetére


nyisziati
veterán

Páncélozhatják akárhogy, elég az egyik rotorját eltalálni. :DD

(#14) AxBattler válasza Narxis (#12) üzenetére


AxBattler
félisten

A páncélt is a levegőbe kell ám emelni... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15) Hintalow


Hintalow
senior tag

Még egy indok, amiért nem jó kertesházban lakni :D

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#16) Tikakukac válasza Narxis (#12) üzenetére


Tikakukac
titán

Fölöttem megírták: ez annyira nem egyszerű móka :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#17) AxBattler válasza Tikakukac (#16) üzenetére


AxBattler
félisten

Egyébként a lövés hangjára nem jönnének ki a yardok?
Vagy annyira falu, hogy...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18) Tikakukac válasza AxBattler (#17) üzenetére


Tikakukac
titán

Elég falu is, meg ami hang itt van ősszel :B Reggeltől estig zúgnak a fűnyírók, bozótvágók, flexek, stihlek. Itt egy vadászgépre sem figyelne fel senki :N
Meg van sima légpuska, 20m-ig azzal is elég jól lövök, hegyes lövedékkel a drónnak kakukk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19) atike


atike
nagyúr

Jason Bond :DDD

(#20) arty válasza turbulencia8 (#9) üzenetére


arty
veterán

Csak a gémerek. Ők viszont használják is.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21) AxBattler válasza Tikakukac (#18) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, moddolt légpityu is frankó lehet...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22) nyisziati válasza AxBattler (#21) üzenetére


nyisziati
veterán

Vagy airsoft. Egy gyári mini Uzi 300 fps fölött lő, 30 méterre simán elvisz. Elég, ha egy golyó eltalálja az egyik rotort, megbillen és már zuhan is. Ha fémgolyót használsz, akár el is törhet egy lapát, akkor a zuhanásból se veszi ki a tulaj.
Ráadásul 3 mp alatt ki lehet üríteni a 40-es tárat, úgyhogy elég komoly sorozást lehet végrehajtani, ennyi golyóval simán le lehet szedni egy komolyabb gépet is.

(#23) kilua


kilua
senior tag

Én simán kinézem az amcsikból hogy ezért 33 évet kap, a világon a legtöbb fogvatartott/100 ezer fő nem Észak Koreában vagy hasonló helyen, hanem az usában van ... főleg most a metoo idején emeltek sok büntetési tételt "nevetséges" szintre.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_incarceration_rate

[ Szerkesztve ]

(#24) Tikakukac válasza AxBattler (#21) üzenetére


Tikakukac
titán

Na, ja. Arról még nem is beszélve. Egy kis rugócsere is csodákat művel ám.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25) #78600448 válasza Tikakukac (#11) üzenetére


#78600448
törölt tag

Téged aztán csipázhatnak a faluban.. :D

(#26) Tikakukac válasza #78600448 (#25) üzenetére


Tikakukac
titán

Ugyan, atom nyugis gyerek vagyok. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27) #78600448 válasza Tikakukac (#26) üzenetére


#78600448
törölt tag

Ha X-s Asussal akarnak győzködni akkor má' nem. ;]

(#28) Deller2010 válasza bambano (#3) üzenetére


Deller2010
tag

Azt írja: “If convicted, Muzzicato faces up to 33 years behind bars, three years of supervised release, and a fine reaching a maximum of $760,000. ”

Az én olvasatomban: max. 33 évre varrhatják be, majd szabadlábra helyezést követően 3 éven át rendőrségi felügyelet alatt fog állni. Továbbá maximum 760.000 USD pénzbírság szabható ki rá.
De mindez majd csak a tárgyalást követően az ítéletből fog kiderülni.

| regular IT guy |

(#29) Deller2010


Deller2010
tag

Közben ezt találtam:
Supervised release is a sentencing option adopted in addition to the sentence of imprisonment given by the state, provincial or federal court to the guilty. ... A supervised release is given in addition to the time spent in prison. The offender released on supervised release is supervised by the U.S. probation officers.”

| regular IT guy |

(#30) Deller2010 válasza Béééla (#10) üzenetére


Deller2010
tag

Hmm... szerintem olvasgass egy picit!
https://en.wikipedia.org/wiki/AR-15_style_rifle
Leginkább a “Use in crime and mass shootings” részt.

Valóban ártalmatlan kacatnak néz ki, annál a huszon-pár alkalommal amatőrök használták köpöcsőbe való galacsinokkal.
Vagy várj ..... nem is!

| regular IT guy |

(#31) MageRG válasza Béééla (#10) üzenetére


MageRG
addikt

Valóban, az újságírók szeretnek ezzel riogatni.
De attól még ezek a fegyverek sokszor tényleg alig különböznek a katonai gépkarabélyoktól:
pontosak, gyorsak, nagy tárkapacitással lehet őket használni. A bump-stock ügybe meg ne is menjünk bele.
.22 tényleg egy vicc, olyat senki nem használ. Egyébként mindegy is, mert az átlagcivil nem hord védőmellényt.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#32) atike válasza Béééla (#10) üzenetére


atike
nagyúr

Azért nem árt tudni, hogy az AR-15 az gyakorlatilag az USA hadseregében rendszeresített M4 civil változata. Több típusa is van - itt csak AR-15-öt írtak, ami még lehetne szűkíteni (bár gondolom nem akarnak tippeket adni :DDD). Ettől függetlenül nem téves a "rohampuska" (assault rifle) elnevezés, bár lehet szerencsésebb lenne nálunk a "gépkarabély"...

Itt egy kis érdekesség (angolul) akit érdekel a téma: [link]

(#33) Dr. Akula válasza atike (#32) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A gép az jelen esetben túlzás, ugyanis a civil fegyók nem lehetnek automaták. Csak egyes lövés van rajtuk. Ettől még persze ugyanakkorát üt az 5.56-os NATO skuló, csak egyesével huzogatva sokkal kevesebb jön ki belőle adott idő alatt mint full autoban spammelve.

(#34) Dr. Akula válasza Deller2010 (#29) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Leginkább a pártfogói felügyelet illik rá magyarul.

(#35) nyisziati válasza Dr. Akula (#33) üzenetére


nyisziati
veterán

Erre is kitaláltak már valami megoldást, egy videóban láttam. Ráillesztettek egy kis kart a ravaszra, és ahogy a meghúzás után a ravasz visszatért az alaphelyzeti pozícióba, már rántotta is újra a ravaszt. A gyakorlatban szinte automata tűzgyorsaságot értek el vele.

#34: rendőri felügyeletnek hívják magyarul, REF a rövidítése. Már a '80-as években is létezett.

[ Szerkesztve ]

(#36) Dr. Akula válasza nyisziati (#35) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Jó, hát nálunk is szokott lenni a Kék Fényben hogy visszaalakítgatnak használhatatlanná tett stukkereket, de ez a nem legális út, ahogy amcsiban se legális a mindenféle automatásítás. A lehet és a szabad két külön dolog - nálunk is. :)

A REF időbeni tiltást tartalmazott, gyakorlatilag időablakot kaptál a melóhely és az otthonod közötti közlekedésre, enyhébb esetben egész nappal szabad voltál, de este akkor is otthon kellett lenned. A pártfogói felügyelet ilyen büntit nem tartalmaz, csak ellenőrzi hogy haladsz a társadalomba visszailleszkedéssel, nem gengszterkedsz-e inkább a haverokkal.

(#37) AxBattler válasza nyisziati (#35) üzenetére


AxBattler
félisten

Csak szvsz nincs túl sok értelme...
- full auto módban csak a valóban képzettek tudnak jól/pontosan/hatékonyan lőni nem közeli célpontra;
- ugyanakkor a valóban képzettek félautomata módban képesek egymás után gyorsan, sok egyes lövést leadni ("pötyögtetni"), ami közelíti az automata tüzelés pusztító erejét, csak sokkal kontrolláltabban, pontosabban.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#38) arty válasza AxBattler (#37) üzenetére


arty
veterán

de alapvetően nem elrettentésre/önvédelemre kellene szolgáljon (még az usában is) a fegyver?
komolyan "kell" engedni a civilnek, hogy ilyen komoly stukkerrel "védje" magát?

gyakori, hogy kisebb magánhadseregek támadnak ártatlan emberekre, akik a kis pisztolyukkal nem képesek megvédeni magukat, de bezzeg az AR15-el sikerült volna? ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#39) Tikakukac válasza arty (#38) üzenetére


Tikakukac
titán

Én addig növelném a kalibert, amíg a vállát az embernek le nem szaggatja vagy a csuklóját le nem tépi. Bigger is better, akkor tessék :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#40) Ribi válasza Dr. Akula (#33) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezt nem teljesen értem, hogy akkor hol készülnek azok a videók ahol a csávó rácsimpaszkodik a fogótárasra és percenként 3000 szbadságot szór szét? ;]

AxBattler: Nem igazán számít a pontosság amikor tömegbe lősz, ott elég ha csak úgy "kaszálsz". :U

[ Szerkesztve ]

(#41) AxBattler válasza Ribi (#40) üzenetére


AxBattler
félisten

Kaszálni még katonáknak is ritkán kell, és arra általában megvan a célszerszám, pl. M60.
Most pedig inkább a nem-katonai birtoklás/használat volt a téma...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#42) Dr. Akula válasza Ribi (#40) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nálunk is időnként előfordul hogy beletáraznak AK-val egy rendőrbe, kézigránátok gurulnak autók alá, vagy beszáll egy kósza RPG holmi hotelablakon, de attól még ez nem legális. :)

[ Szerkesztve ]

(#43) Ribi válasza Dr. Akula (#42) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nyilván nem minden államban, de elég sok helyen lehet venni bótban ótómata fegyvert. Ezért mondtam, hogy zsütüb tele van ilyen videókkal. Szerinted ha ennyire illegális lenne, akkor kint lenne?

(#45) nyisziati válasza Dr. Akula (#44) üzenetére


nyisziati
veterán

Köszi a cikket. Ebben írnak a modifikációkról, amikkel egy félautomatából teljes automatát lehet létrehozni - nagyon könnyen, ahogy egy fegyverszakértő mondja.
Pl. amit említettem feljebb, a "bump stock", de van egy "gatling gun" tekerő is.

(#46) AxBattler


AxBattler
félisten

2:30... bal szélső fickó tapogatja magát, hogy kapott-e egy új ki/bejáratot? :DDD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#47) Dr. Akula válasza nyisziati (#45) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mint a dizájnerdrogok, addig nem drogok, amíg nem nevezik néven a BTK-ban. De amúgy kezdettől tudja mindenki hogy drogot fog vásárolni ha olyat vesz, nem lisztet.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] Drónos zaklató
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.