Hirdetés

2019. március 20., szerda

Gyorskeresés

(#1) DrojDtroll

DrojDtroll
(PH! addikt)
LOGOUT blog

nyitva

(#2) icemad válasza DrojDtroll (#1) üzenetére

icemad
(PH! addikt)

Pár éve már nem használok total commandert. Helyette az ingyenes multi commandert. Alapból többet tud, és ingyenes.
Sok régebbi programot lecseréltem kisebbre és/vagy portable verzióra. Pl sok ismerősöm Nero-t használt lemez íráshoz, nekik megmutattam a CD burner XP-t. Adobe PDF helyett sumatra pdf-et, stb.
Ha egy gépet gyorsan kell újra használhatóvá tenni, akkor friss win install után a ninite.com -ról szedem le a telepítőt.

Az élet egy nagyon szar videojáték, de baromi jó a grafikája...

(#3) Met

Met
(PH! nagyúr)

Free Launch Bar-t használok asztal ikonok vagy startmenü helyett.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4) csepelball

csepelball
(tag)
LOGOUT blog

Az alap billentyűzet kombinációk halmazát használom.
Egyik új kedvencem a windowsban a CTRL+SHIFT+ESC a másik a WIN+X

Ha valamit el szeretnék rakni későbbre, de nem akarok jegyzetelni, akkor PrtScrn gomb és megy is a dropboxba a képernyő tartalma.

Képkivágásra a "képmetsző" gyári windows alkalmazása tud segítséget nyújtani, ha nem akar az ember paintbe vagy photoshopba belépni.

Számológépnek a chrome-google párost használom, ugyanúgy mint mértékegység átváltásához is.

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#5) D1Rect

D1Rect
(PH! félisten)

2 monitor.

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#6) juliabrilke

juliabrilke
(PH! kedvence)

3 monitor vagy/és olcsó indiai munkások.

(#7) mephi666 válasza juliabrilke (#6) üzenetére

mephi666
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

"Reggel, délben, este konyak,
Attól leszünk hatékonyak!"

:DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) Silenc3Hun

Silenc3Hun
(őstag)

Dual monitor alap (otthon és munkahelyen is). Én alapvetően egész jól elvagyok a windows intézővel, a TC-t nem bírtam sosem megszokni. Tanulgatom a különböző code editorok bill kombinációit (mondjuk ez nem egyszerű, most éppen vagy 4 félét használok egyszerre, természetesen mindegyik más kiosztással...).

Egyébként jó thread, kíváncsi vagyok én is. ki mit használ. Hátha lesz 1-2 jó tipp :D

[ Szerkesztve ]

"There's a reason that we came across in this world..."

(#9) kemotox

kemotox
(PH! addikt)

Xvideos kezdooldalnak

Isten útjai kifürkészhetetlenek, de a tieid nem kellenek, hogy azok legyenek. Használd az indexet nyugodtan.

(#10) TM.

TM.
(újonc)

OS (pl.: alt-tab) ill alkalmazás (pl.: ctrl-s) specifikus gyorsgombok mindig sokat dobnak a produktivitáson. Extra hardverrel (egér/bill makrók) még pluszban kiterjesztheted.
Ha van valamilyen terület, amivel sokat foglalkozol, segít, ha szánsz egy kis időt a környezeted (hw/sw) kiépítésére+begyakorlására (esetleg előbbi automatizálása szkriptekkel/dockerrel etc.)

(#11) TM. válasza Silenc3Hun (#8) üzenetére

TM.
(újonc)

Ha van hozzá elég ujjad, akkor használj vim-et, egy csomó ide-ben van hozzá plugin is, szóval viszonylag jól hordozható.

(#12) kemotox válasza TM. (#10) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Makro szoftveres dolog, nem kell hozza kulon hardver. Autohotkey progival nagyon fasza makrozast/automatizalast lehet veretni.

Ahhhh vim, az fincsi:D

[ Szerkesztve ]

Isten útjai kifürkészhetetlenek, de a tieid nem kellenek, hogy azok legyenek. Használd az indexet nyugodtan.

(#13) TM. válasza kemotox (#12) üzenetére

TM.
(újonc)

Igazad van, az extra hardvert azért írtam mert pl egy sima 3-5 gombos egérre nem sok dedikált gomb jut makrókat bindelni. (Kivéve ha az autohotkey tud leütés mintázatokat is, bár úgy se túl kényelmes).
Neked akad esetleg még valami egyéb kis trükköd az xvideos-on kívül az élet megkönnyítésére? :DDD

(#14) scream

scream
(PH! kedvence)

AHK mellett én a WOX-ot nagyon szeretem, hasonló mint OSX alatt a Spotlight vagy a felturbózott változata, az Alfred, így a start menüt és asztali ikonokat teljes mértékben ki is tudtam váltani vele, sőt elég sok plugin is van hozzá, illetve shortcut-okat is állíthat az ember, így egyből lehet keresni szavakra, adott linken, stb.

Illetve clipboard managernek a CopyQ-t (macOS-en meg Paste-et).

Hangeszközökhöz meg Eartrumpet-et (macOS-en BackgroundMusic-ot).

macOS-en TC helyett ForkLift-et használok, talán ez áll a legközelebb a TC-hez és van hozzá TC-s shortcut layout is.

[ Szerkesztve ]

Szerintem.

(#15) kemotox válasza TM. (#13) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Win+d kombó nagyon jó, ha anyuka benyit.

(#14) scream: Hű, ez jónak néz ki. Linuxom imádom a Rofit/Dmenut, úgyhogy ezt kipróbálom izibe!

[ Szerkesztve ]

(#16) TM. válasza kemotox (#15) üzenetére

TM.
(újonc)

Hm, de mi lesz a hanggal?

(#17) Domonkos

Domonkos
(Ármester)
LOGOUT blog

meg tobb monitor

pls rember that wen u feel scare or frigten never forget ttimes wen u feeled happy. wen day is dark alway rember happy day.

(#18) MineFox54 válasza Domonkos (#17) üzenetére

MineFox54
(őstag)

Jól nézem hogy ez valamiféle tiling wm?

ltt van ez a napszemüveg. Ezt 2500-ért vettem. Boltban mennyi? 300, mondjuk, ezzel pont {átvertek}.

(#19) scream válasza Domonkos (#17) üzenetére

scream
(PH! kedvence)

Én inkább az 1 monitor, nagy felbontással megközelítés híve vagyok, persze ez attól is függ, ki milyen felhasználással él, ha pl monitorozni kell valamit, akkor megértem a több monitort.

Meg ha már hatékonyság, akkor még mindig DVORAK kiosztást használsz?

(#18) MineFox54:

Nem látok egeret, így esélyes.

[ Szerkesztve ]

Szerintem.

(#20) Domonkos

Domonkos
(Ármester)
LOGOUT blog

Ez dwm, de mar vagy 2 eve elforkoltam, igy kevesse hasonlit az upstream-hez. Fokent kifele kerultek belole a dolgok.
Egeret nem hasznalok, mindent meg tudok oldani billentyuzetrol. Ha megis nagyon muszaj (pl. elcseszett js-es alkalmazasokban), akkor a billentyuzettel 8 iranyba tudom mozgatni az egeret, es az 5 billentyujet es a gorgojet is szimulalni. Folyamatosan keyloggolom magam - a mai nap 3-at kattintottam (billentyuzettel).
Dvorakot hasznalok, de a kiosztas firmware-ebe van egetve. Szoval az OS azt hiszi, hogy standard US. A mostani billentyuzetem egyebkent ez, es keszuloben van az utodja.

[ Szerkesztve ]

pls rember that wen u feel scare or frigten never forget ttimes wen u feeled happy. wen day is dark alway rember happy day.

(#21) TM. válasza Domonkos (#20) üzenetére

TM.
(újonc)

A linkelt billentyűzeten hova teszed a kezed mondjuk nyugalmi állapotban? Illetve elég magasnak is tűnik így ránézésre, vagy használsz hozzá valami emelt csuklótámaszt?

(#22) Domonkos válasza TM. (#21) üzenetére

Domonkos
(Ármester)
LOGOUT blog

Kb. ez a keztartas, de en egy kicsit jobban egymas fele forgatom oket. Pont oda rakom a feleket, ahova billentyuzet nelkul, nyuglami allapotban raknam a kezfejeimet. A doles pont olyan, hogy nem feszul semelyik iranyba sem a kezem vagy a csuklom.
A hajlitott hatlap miatt nincs igazan szukseg csuklotamaszra (szerintem). Az alkaromat a szek kartamaszara rakom. A billentyuzet pedig az asztal szelere van huzva. Esetleg ha hatradolok es becsuszok az asztal ala, akkor az IKEA-s "olelni valo egereket" hasznalom csuklotamaszkent.

[ Szerkesztve ]

(#23) TM. válasza Domonkos (#22) üzenetére

TM.
(újonc)

Nagyon király. Mondjuk ha már egyedi nyomtatott házakat használsz, akkor elég messzire elmehetsz ergonómiában. Pl.: valami gömbszerű test a tenyérnek, amin a billentyűk az ujjaid alá vannak terítve, vagy ilyesmi.

(#24) szcsi

szcsi
(kvázi-tag)

Powershell, Visual stúdió.
Automatizálni amit lehet. + az így felszedett tudás jobb pénzre váltása.

Nem trollkodásnak vagy arrogancia, de ha a 'több' ennyi befektetést igényel akkor inkább a 'jobb' irányába nezelődnék.

Peace :)

A sípcsont egy olyan eszköz, amivel éles szélű bútorokat lehet megkeresni a sötét szobában

(#25) D1Rect válasza Domonkos (#20) üzenetére

D1Rect
(PH! félisten)

Engem érdekelne, hogy oldasz meg egyszerű dolgokat, pl. böngészés egér nélkül.

Nyilván munka közben kontraproduktív fogdosni az egeret, de a fejlesztő környezetek erre fel is vannak készítve, de a böngészést nem tudom elképzelni, hogy lehet csak egérrel.

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#26) DrojDtroll válasza szcsi (#24) üzenetére

DrojDtroll
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nem trollkodásnak vagy arrogancia, de ha a 'több' ennyi befektetést igényel akkor inkább a 'jobb' irányába nezelődnék.

Kifejtenéd?

(#27) Domonkos válasza D1Rect (#25) üzenetére

Domonkos
(Ármester)
LOGOUT blog

Olyan bongeszot hasznalok, ami modalis. Most a vimb a kedvenc, de elotte a firefox + vimfx parossal is kifejezetten jo tapasztalataim voltak. Klikkeles helyett hintelgetek, ha meg masolni kell valamit, akkor vagy lynx + grep, vagy slimerjs es hasonlok.
Mivels ezek nagyon gyakori muveletek, igy mindegyikre van max 2 billentyus kombom.

(#28) szcsi válasza DrojDtroll (#26) üzenetére

szcsi
(kvázi-tag)

Röviden automatizálás. Amit lehet nem te nyomkodsz végig, váltasz, javítasz, másolsz, hanem scripteled, csinálsz rá felületet ahol az általad hozzáadott érték rövidebb idő alatt végezhető, stb.

A fentieket kicsit tovább goldolva ha munka, és ennek volumene kapcsolatban áll a kompenzációval, úgy lehet a nap végén kevesebb erőforrás szükséges ahhoz, hogy jövedelmezőbb feladat után nézz. ;)
No offense

Persze hozzá teszem én mindig a lustábbak táborát erősítettem és bármi monoton feladat előre fáj... :D

A sípcsont egy olyan eszköz, amivel éles szélű bútorokat lehet megkeresni a sötét szobában

(#29) scream válasza szcsi (#28) üzenetére

scream
(PH! kedvence)

Azért ez az automatizálás elég kevés helyen tud profitálóan működni általánosan.

Például fejlesztésnél valamennyire lehet általános alapot összerakni, meg a tesztelés részét/deploymentet automatizálni (CI), de a business logic-ot nem fogod leautomatizálni az tuti (feltéve, ha nem ugyan azt a feladatot kell újra és újra lekódolni...)

Meg azért lehetnél picit konkrétabb, hogy mit is értesz automatizálás alatt, milyen feladatokat tudtál kiváltani és hogyan (gondolom valami futtatható állományt generáltál, VS-val? utána a task scheduler-el indítod vagy valami láncon megy végig?)

Szerintem.

(#30) colomb2 válasza Domonkos (#27) üzenetére

colomb2
(PH! kedvence)

Milyen kar hogy nincs rendes FF alapu bongeszo erre a hasznalatra / vimperator az uj api-ra (minden mas csak gyenge utanzat).

A topichoz: le kell cserelni a windowst barmi masra. :)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#31) scream válasza colomb2 (#30) üzenetére

scream
(PH! kedvence)

Miért kéne lecserélni? :F

Szerintem.

(#32) icemad válasza scream (#31) üzenetére

icemad
(PH! addikt)

Ezt én sem értem... :F

(#33) DrojDtroll válasza colomb2 (#30) üzenetére

DrojDtroll
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Csak trollság, legalább is remélem. :)

Mostanában már eléggé rendben van az OS.

mellesleg legtöbbet .net-ben fejlesztek, azt elég nehéz volna bármi máson csinálni

(#34) Silenc3Hun válasza DrojDtroll (#33) üzenetére

Silenc3Hun
(őstag)

Abban igaza van, hogy a linuxot úgy szabod testre, ahogy akarod, széjjel hackelheted az egészet, ha arra van kedved (akár forráskód szinten is), ez meg ugye nagyban segíti a hatékonyság növelését. Én egyszerre használok Win10-et és Linuxot is (laptopon és asztalin is dualbootban van a win10 + ubi 18.04 Mate i3-al), de nem tudnám azt mondani, hogy egyik jobb mint a másik. Mindkettő máshogy jó

"There's a reason that we came across in this world..."

(#35) icemad válasza Silenc3Hun (#34) üzenetére

icemad
(PH! addikt)

Pontosan így van. Csak az a gond, hogy a legtöbb program Windows only. Céges környezetben vannak olyan helyzetek, ahol lehetetlen Linuxot használni...

(#36) DrojDtroll válasza Silenc3Hun (#34) üzenetére

DrojDtroll
(PH! addikt)
LOGOUT blog

a linuxot úgy szabod testre, ahogy akarod, széjjel hackelheted az egészet, ha arra van kedved (akár forráskód szinten is), ez meg ugye nagyban segíti a hatékonyság növelését.

Kérdés, hogy ez mennyi idő.

Nekem egyenlőre a win10 built in ubuntu elég :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.