Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sting2


sting2
addikt

A DC inkább egy " harmadik " világ/érzés, a versenyzős játékok ligájában, szerintem.
Pont úgy mint a Motorstorm.
Ezért is sikeres vagy pont hogy bukta sokaknál..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#2) Grath válasza sting2 (#1) üzenetére


Grath
HÁZIGAZDA

A Motorstorm Apocalypse szerintem zseniális volt :)

(#3) janos68


janos68
aktív tag

Iszonyúan tetszik a játék, pedig amikor megvettem, majdnem a megjelenésekor, akkor a fejemet a falba vertem, a készítőket meg a pokolba kívántam a félkész, bugos termékük miatt.
Szerencse hogy nem adtam el, mert sikerült kipofozniuk, bár még néha-néha vannak online gondok vele.

(#4) janos68 válasza Grath (#2) üzenetére


janos68
aktív tag

Detto, bár nekem a PR jobban tetszett.

(#5) Jeanne d'Arc

Szép grafikája szívesen kipróbálnám, a teszt pedig jó lett! :))

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#6) benike1999


benike1999
tag

A Forza Horizon 2 szerintem nagyságrendekkel szebb és jobb és művészibb, hangulatosabb mint ez...a SONY labdába se rughat...és még mielőtt valaki azt mondaná hogy ezek csak üres szavak azoknak elmondom hogy nem mivel mikor új generációs konzolt választottam mindkettő alkotást kipróbáltam fél-fél órára és hát a tapasztalatom ott az első sorba :)

(#7) sting2 válasza Grath (#2) üzenetére


sting2
addikt

Mind három rész az volt, egyedülálló a maga nemében a mai napig.
:K

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#8) Gebriel válasza benike1999 (#6) üzenetére


Gebriel
veterán

Mióta van géped?

(#9) Nuada herceg válasza benike1999 (#6) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Hát nem tudom...
Játszani egyikkel sem játszottam, de videót néztem mind2ről.
Elég sokat. Szerintem a DriveClub sokkal szebb! Nem tudom miért ne hihetne az ember a saját szemének, miért kell az ellenkezőjéről meggyőzni valakit...

A játékmenetről és a hangulatról már nem tudok nyilatkozni, mivel mondom, nem próbáltam egyiket sem.

[ Szerkesztve ]

Értem a csíziót.

(#10) gyuribácsi88 válasza benike1999 (#6) üzenetére

-

[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#11) janos68 válasza benike1999 (#6) üzenetére


janos68
aktív tag

Ízlés dolga, de művészeti értéket találni ebben a két autóversenyben, hát kissé különös. Szerintem technóban erősebb a DC, főleg azért, mert ez egy kötöttpályás kocsikázás, szemben a FH2 nyitottabb játékmenetével.

(#12) gianni85 válasza janos68 (#11) üzenetére


gianni85
veterán

Jaja, grafban odab@sz nagyon a DC. Én "kicsit" többet játszottam mindkettővel, mint fél-fél óra :)
Tartalomban viszont nem ér fel a DC a FH2 mellé.

(#13) falijja válasza benike1999 (#6) üzenetére


falijja
őstag

Igen a forza minden tekintetben maga mögé utasítja kivéve garfikában abban csúnyán alulmarad szegény forza...de azért az nem nagy érvágás mert az is szép.

(#14) Sirandrish válasza benike1999 (#6) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hogy jobb az lehet, még sajna egyikhez sem volt szerencsém, de az a videókból is lejön hogy a DC köröket ver a Horizon 2-ra grafika terén..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#15) nismoka


nismoka
addikt

Én nem így vettem észre ahogyan a tesztben írják alább. Mikor vizes az út jobban csúszik az autó!
Amúgy a játék gyönyörű és nagyon élvezetes, szerintem jobb mit az FH2, persze mindegyikben van ami miatt jó. :)

" Az irányíthatóság viszont nem változik sajnos az extrém időjárással, egyáltalán nem csúszósabb mondjuk hóban vezetni, mint száraz időben. "

[ Szerkesztve ]

(#16) haddent


haddent
addikt

Hamarabb lett kiadva, mint hogy kész lenne - nagyon jogos sajnos
Kevés pálya (bár folyamatosan jönnek újak) - igen? Nem tűnt fel.. és havonta jön egy csomó, rengeteg lesz 1 éves korára.
Ostoba ellenfelek - ez azért így nagyon erős túlzás, nagyon.
Nagyon gyenge zeneválogatás - még azért találjunk egy 4. negatívumot mert csak? :F

.. hogy aztán leírhassuk ezt "lassan összeáll annyira, hogy a nagy rivális Forza Horizon 2-t is jobban megszorongassa." :F

Mindenkinek szíve joga, hogy mi tetszik neki és mit szeret, de nekem személy szerint egyértelmű volt, hogy a cikk szerzője mennyire húz a Horizon felé, függetlenül attól, hogy mennyire jó is lett/lehetett/lesz a DC. Ami természetesen nem gond, csak a cikkből ez nem kéne, hogy érződjön szvsz.

benike1999 a DC messze nem szimulátor persze, de korrekt, szokható és valamelyest valóságot lemásoló fizikája van. A Horizon 2 továbbra is légpárnás hülyülés, pont mint a Crew vagy egy GTA V autós eleme. Mondjuk ha 99' -es vagy akkor olyan sokat nem várhat az ember tőled vezetési tapasztalatokról ;]
A "szebbre" meg csak annyit, hogy vagy vak vagy vagy nagyon szarul hazudsz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17) gianni85 válasza haddent (#16) üzenetére


gianni85
veterán

Légpárnás hülyülés? OK :)

(#18) gyuribácsi88 válasza gianni85 (#17) üzenetére

Gamer365-ön te is azt írtad hogy nevetséges a lambóval meg ilyen olyan ültetett kocsival a szántásba való száguldás, ráadásul rád van erőltetve. Ne mondj ellent magadnak ;)

Más;

Amúgy kongratulésönsz a cikk írójának hogy két teljesen eltérő játékot összehasonlított :C

Hasonlítsuk akkor már össze a Farc Cry4-et meg a COD AW-t hiszen mind a kettőben lehet lövöldözni, igaz hogy az egyik egy kötött pályás fos a másik egy nyílt világú játék (single player-re gondolok), kb semmi értelme a kettőt összehasonlítani.

Ha jön egy PGR box-ra majd azzal lehet összehasonlítani a DC-t, vagy ha jön egy szabadban autókázás ps4-re, akkor esetleg majd azzal lehet összehasonlítani az FH2-t.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#19) gianni85 válasza gyuribácsi88 (#18) üzenetére


gianni85
veterán

Tartom is magam hozzá. A single player 680 versenye közül kb 50-nél vagy ráerőltetve, hogy oda nem illő autóval menj a szántásban. Gameren ezt egy olyan kommentre írtam, ahol az illető teljesen cáfolta ezt a tényt. Ezt leszámítva viszont lehetőséged van kikapcsolni az assist-okat, és baromi élvezetesen, kihívásokkal autózni az ÚTON :)
Egyébként szerintem egyszer se fikáztam a DC-t :N

(#20) gyuribácsi88
:R

[ Szerkesztve ]

(#20) gyuribácsi88 válasza gianni85 (#19) üzenetére

Ki mondta hogy fikáztad? Amit "más;"-tól írtam, az nem neked ment :)

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#21) bulikavagyok válasza haddent (#16) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Mission complete! :C

(#22) Def26 válasza benike1999 (#6) üzenetére


Def26
félisten

"kipróbáltam fél-fél órára"

Fél óra teszt után pont annyit ér "forza sokkal jobb" mint a "dc szar" véleményed. Szerintem ehhez kicsit többet kellene játszanod, hogy véleményt alkoss. És ezt most se nem a DC védelmében se nem a forza mellett mondom. :)

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#23) tDr1v3r válasza Nuada herceg (#9) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Így van, szebb, sokkal. DE! A Forza Horizon 2 open-world játék, hatalmas területekkel operál, még szép hogy csúnyább.

Na, de ha itt járok már, leírom a véleményemet is:

Haverral megvettük közösben tavaly (annyira közösben hogy én fizettem az egészet, saját kontóra - de ezt hagyjuk), nála játszottam vele párhetente lévén még nincs meg a saját PS4-em. Nekem személy szerint csalódás volt... elsőre. Race Driver GRID-et vártam, erre egy Ridge Racinget kaptam kb... hát kb. ez jött le elsőkörben, amíg nem vezettem jobb autókat.

Utána azt kell mondanom hogy egész jó egyveleg lett. Míg a sebességérzet nem állt össze a hot hatch kocsiknál addig a sports-nál egyre jobb lett és a performance-nál ki is csúcsosodott. Amennyire elcseszettnek, "sínesnek" éreztem az irányítást annyira lett jó... igazából maradt arcade, de kellő kihívással és örömmel lehet vezetni a kocsikat. Faszántos lett, na. A hibarendszer régen se zavart, halkan megjegyzem így azt nem rovom fel problémának.

A grafika az tényleg remek. Ilyen szép autós játék nincs egyik platformon se. A kezdetekben, a játék bejelentésekor se volt rossz szerintem, de a +1 év nagyon sokat javított rajta. A weather patchről nem is beszélve... na, azóta kb. megszólal a játék olyan.

De sajnos a tartalom az, hogy is mondjam... üres, lelketlen számomra. A pályák - a teljesen jó design, grafika és egyéb ellenére - élettelenek, nem tudom átérezni azt az igazi keménymagos verseny érzést.

Összességében viszont nem tudok másként tekinteni rá mint egy teljesen élvezhető játékra, de leginkább egy techdemóra - ami heti 1x játszva igazi guilty pleasure, de amúgy napi szinten élvezhetetlen számomra.

Elsősorban MotorStorm-ot vártam az Evolution-től, nem egy n+1 autós játékot. Aztán amikor megbékéltem a tudattal, akkor inkább egy Race Driver GRID-et láttam meg benne. Hát, az is pofáraesés... lehet tényleg PGR-t kellett volna várnom. Annak biztos kiváló.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#24) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nem lett egy nagy szám. Sajnos pénzt adtam ki rá.

(#25) Dr. Akula válasza gianni85 (#12) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igen, ahova raktak effektet, az ott jól néz ki, de ahol nincs, ott elég átlagos. De a gfx a legkisebb hibája, inkább a törésmodell teljes hiánya, az NFS-ben megszokott kilökdösés miatti bünti - egyszerűen túl steril és élettelen. Unalmas.

(#26) kerekfej


kerekfej
addikt

Egy újabb arcade....? :F

(#27) oriic válasza gyuribácsi88 (#18) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"két teljesen eltérő játékot összehasonlított "

Ezt részletezd kérlek. Mik azok amikben teljesen eltérnek egymástól. Mindkettő exkluzív autós versenyjáték a saját platformján? Igen. Autós versenyjáték? Igen. Közösségi versenyek? Pipa. És még sorolhatnám.

Vagy csak az van hogy Driveclub messze sokkal szebb, mint Forza Horizon? Mert ez tény.

(PGR-t meg nem tudom hogy miért hoztad fel, full kötött pályás volt az összes rész emlékeim szerint.)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#28) lmno válasza gyuribácsi88 (#18) üzenetére


lmno
őstag

PGR nem fog jönni, a készítői a Horizonokon dolgoznak :)
Van kötöttpályás boxra, úgy hívják hogy Forza Motorsport 5, hasonlítsd össze akkor azzal.
(Tudom az fos, mert csúnyább és nincs benne eső :) )

(#29) gyuribácsi88 válasza oriic (#27) üzenetére

Pont ezért hoztam fel, mivel a DC is kötött pályás játék, pont mint a PGR, (jó reggelt) a Horizon meg nem, (viszlát).

Szerinted egy kötött pályás és nyílt világú játékot van értelme összehasonlítani? Na ugye ...

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#30) haddent válasza gyuribácsi88 (#29) üzenetére


haddent
addikt

A verseny részeket össze lehet hasonlítani, de mint játékot a kettőt tényleg felesleges. Versenyeken pedig [jó mindegy le se írom]. De valóban, Horza ellenfele inkább a Crew. Irányítás és realizmus terén is ;]

lmno nem fos a Forza Motor 5 egyáltalán, sőt, méltó ellenfél. Csak már öreg.

[ Szerkesztve ]

(#31) mlinus


mlinus
őstag

azt mondjuk nem értem miért olyan nagy baj összehasonlítani egy kötöttpályás autós játékot egy nyitottal, ha versenyzel, ugyanúgy van egy kijelölt pont. ugyanúgy vezetni kell, ugyanúgy kocsit kell választani.. stb. na mindegy, én inkább azt mondom hogy azért nincs értelme összehasonlítani a 2 játékot mert, ha ps4-ed van, akkor még ha megszakadsz, akkor se fogsz tudni forzázni. és fordítva is igaz. ha meg megvan mind a 2 platform, akkor megveszed mindkettőt. nem muszáj egyszerre.

én mind a két játékkal sok időt töltöttem, a horizon 2 szerintem sokkal jobb lett, de a driveclub is nagyon pofás lett a rengeteg content update után. esőben, gyors autókkal elképesztően jó a vezetési élmény, igazi kihívás, mindez anélkül hogy szim lenne - régi nfs játékok voltak hasonlóak.

(#32) falijja válasza haddent (#30) üzenetére


falijja
őstag

Nem hogy nem rossz az 5 hanem a horizont oda is veri szvsz..

(#33) Nayrobi


Nayrobi
őstag

"Az előzgetés és kanyarodás során kicsit retró hangulatba lehet kerülni, ugyanis nincsenek kanyarodási ívet mutató jelzések, ahogy egy évtizeddel ezelőtt megszokhattuk, magunkra vagyunk utalva a féktávot illetően."

Komolyan senki nem vette még észre, hogy a féktávhoz érkezve különböző színű (zöld, sárga, piros) zászlók vannak a pálya mellett, amik a féktávok hosszúságának mértékére utalnak? Szerintem ötletes megoldás.

A zene minőségét vagy mennyiségét kár kifogásolni, az első dolog, amit ilyenkor én kikapcsolok az a háttérzene, és a játék is erre pozicionálja magát, hiszen alapból ki van kapcsolva ez az opció.

Még annyit, hogy szerintem sem érdemes összehasonlítani a DC-t a FH-val, mert a DC egy "racing game", a FH pedig egy "driving game". Más kategória.

(#34) gianni85 válasza haddent (#30) üzenetére


gianni85
veterán

Legalább akkor írnál miután kipróbáltad mindet. A DC agyonassistolt (ki sem kapcsolható) irányítása tényleg realisztikusabb az FH2-nél. Igaz utóbbiban szenvedek sokszor, míg előzőben alig tévesztettem féktávot. Jó a DC, de helyén kellene kezelni a dolgokat.

(#35) orion1025


orion1025
őstag

Miért kell a Horizonhoz hasonlítani a játékot? Ott van ám a Motorsport is....

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#36) Sirandrish válasza orion1025 (#35) üzenetére


Sirandrish
legenda

Gondolom azért mert a konkurens masináján most az az ász autós game.
Tudom hogy a DC kötött autóverseny meg ilyenek, de jelenleg nincs más amihez hasonlítani lehetne.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#37) orion1025 válasza Sirandrish (#36) üzenetére


orion1025
őstag

Ásznak nem mondanám, inkább érdemes lenne összevetni a Motorsport 5-tel.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#38) Sirandrish válasza orion1025 (#37) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ha nem is ász, akkor is kb az egyetlen "alapanyag"

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#39) orion1025 válasza Sirandrish (#38) üzenetére


orion1025
őstag

Csak még mindig két külön műfaj. Nem lehet összehasonlítani grafika terén egy open world játékot, egy zárt pályással. Azért egy kötött pályán jóval könnyebb extrémebb grafikai elemeket beilleszteni.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#40) Sirandrish válasza orion1025 (#39) üzenetére


Sirandrish
legenda

Attól hogy az egyik open world, még pont ugyanaz a műfaj. Autoverseny.

Amúgy miért ne lehetne összehasonlítani? Egymás mellé teszed a két játékot,ha megoldható ugyanazzal az autóval és jéé..az egyik szebb. Ennyire egyszerű! :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#41) orion1025 válasza Sirandrish (#40) üzenetére


orion1025
őstag

Nem egészed, de ahogy gondolod...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#42) gianni85 válasza orion1025 (#41) üzenetére


gianni85
veterán

Te meg össze akarsz hasonlítani egy szimulátort egy full arcade cuccal. Az se jobb

(#43) tDr1v3r válasza gianni85 (#42) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Én azért hasonlítóm össze az F5-öt a DC-vel, mert mindkét játéknak ingyenesnek kéne lennie így. Egyikben kevés a pálya, másikban az autókínálat...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#44) orion1025 válasza gianni85 (#42) üzenetére


orion1025
őstag

Úgy gondolom nem a fizika volt elsődlegesen terítéken.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#45) rocco021


rocco021
tag

Sziasztok kéne egy kis segitség ma lemezesen meg szeretném venni a driveclubot használtan!A kérdésem az volna hogy ps plus előfizetés nélkül tudom e használni a single play részét és hogy a frissítéseket akkor is megkapom e ? Segítsen már legyen szíves valaki mert akkor nem veszem meg

(#46) Zoli975


Zoli975
tag

Sziasztok! Ha lemezen megvan a játék mindenképp csak frissítés után tudok vele játszatni? Nem lehet elindítani anélkül? Most kezdtem PS4-en azért kérdezem. A válaszokat előre is köszi!

(#47) hhenry


hhenry
őstag

Valaki még tolja?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.