Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) D1Rect


D1Rect
félisten

Tudom én vagyok a hülye, de megelégedéssel használom a windowst Vista óta.
Vista => 7 => 8 => 8.1 => 10

(#52) #00137984 válasza D1Rect (#51) üzenetére


#00137984
törölt tag

XP ->VISTA 32bit ->Win7 32bit ->Win7 64bit ->Win 8.1 ->Win10 <---Win7 :)

[ Szerkesztve ]

(#53) CPT.Pirk válasza D1Rect (#51) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megerősítésért jöttél ide? ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#54) Vladi válasza DraXoN (#5) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

2018-ban gond, hogy saját géped legyen? ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#55) DraXoN válasza King Unique (#49) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

mondtam, az alt+f4 működik, mivel az a "régi" leállítás parancsot hívja meg, nem úgy mint a start gomb alatt levő "leállítás" gomb..
... de a korábbiak alapján ki tudja még meddig működik majd úgy...

csak nekem nem esett kézre, ezért lett egy parancsikon hozzáadva a startmenühöz pluszban.

Vladi:
a gép "közös" (bár én fejlesztem és "áldozom" bele a pénzem), de közös helységben van, miért kellene "kötelezően" mindenkinek saját gépet használni ha nincs rá feltétlen szükség..

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#56) King Unique válasza #00137984 (#50) üzenetére


King Unique
titán

Ezt nem tudom mégis honnan vetted, de olyat nem írtam sehol, hogy a-tól z-ig mindenben tökéletes. Sőt ha az kell, akkor ennyi erővel minden desktop OS-nél lehetne pró / kontra dolgokat találni... A 10-esnél amúgy "Windows as a service" van már, ha esetleg nem lenne meg ez az infó, aminek a része a folyamatos fejlesztés és az újabb buildek. Ilyen értelemben nincsen már a korábban megszokott végleges főverzió, egyetlen build. Viszont egy-egy köztes főverzió nyilván valahol véglegesnek tekinthető, önálló életciklusa van és működhet megfelelően, vagy akár tökéletesen. Vagyis nyilván nem feltétlen kell ahhoz a legeslegújabbat használni, hogy ez teljesüljön. De a 10-esnél mondjuk legalább folyamatosan fejlődik a rendszer az újabb és újabb buideknek köszönhetően, ellenben ez a Windows 7-nél már nem mondható el, holott lehet annál sem ártana... Ráadásul 2015-ben megszűnt az alapvető támogatási ciklusa és már a kiterjesztettben van, sőt abból is már csak bő 1 éves támogatás van hátra általánosan... Akik hosszabb távra terveznek ezen a platformon, számukra nyilván a 8.1/10 a jobb választás. De ugye az előbbit anno lehúzták, az nem kellett a népnek, bár most hirtelen milyen jó lett, hogy már ajánlgatják, netán akár használják olyanok is, akik még előtte finoman szólva nem... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57) #00137984 válasza King Unique (#56) üzenetére


#00137984
törölt tag

A hozzászólásaid többségében a Win10-et érintő hiányosságokat akarod mindig kimagyarázni. A felhozott Win10 problémákban érintetteknek ez nem oldja meg a gondjait. Windows7 korlátaival szintén tisztában vagyunk és elfogadjuk azokat. Hardverek és a programoktól (akár egy PC játék) függően változó kinek melyik Windows verzió megy most jobban. Windows10 főverziók frissitése nem is zavarna senkit sem, ha a háttérben és észrevétlenül történne. Miközben a hardverek további müködése és a gépezés zavartalanul folytatodhatna tovább. :) Windows10 rendszer lehetne a legjobb, ha ezeknek megfelelne. :)

[ Szerkesztve ]

(#58) King Unique válasza #00137984 (#57) üzenetére


King Unique
titán

Mégis milyen hiányosságokról beszélsz? Amik itt a topikban most szóba kerültek pl. a frissítéseknél, vagy éppen az automatikusan induló programoknál, azokra mind említve voltak natív megoldások, nem nagyon kell azokon mit kimagyarázni... A frissítéseknél netán egy Windows 7 havi frissítése teljesen észrevétlenül történik, nem kell utána semmit csinálni? Nem és de... Ilyen téren kb. semmivel nem különb a 10-esnél, max a 7-esnél még a vezérlőpultban beállítható ez+az, de ennyi erővel az előbbinél is a gépházban és a csoportházirendben. Na meg utána a 7-es 10 percenként zaklatja a usert az újraindítással és max. 4 órával lehet elhalasztani, ellenben a 10-esnél jóval tovább.... Az utóbbinál a funkciófrissítés pedig eleve más dolog, olyan a 7-esnél nincs is. De ha lenne, vsz akkor sem működne különbül. Normál esetben pedig lefut egy ilyen is gond nélkül és utána lehet folytatni a "gépezést". De ha már itt tartunk, akkor te meg minden egyes ilyen topikban ezt a Windows 7 mantrát nyomatod erővel, hogy kb. szinte mindenkinek azt kell ám használnia, meg visszaváltania rá... Ja, főleg az olyan hardvereken, ahol már rendes támogatás sincs hozzá és nem kell annak feltétlen a legújabbnak lennie, meg 1 év múlva a Microsoft részéről már a kiterjesztett támogatása is megszűnik...

"XP ->VISTA 32bit ->Win7 32bit ->Win7 64bit ->Win 8.1 ->Win10 <---Win7"

Aha, tehát Windows 7-ről visszaváltottál Windows 10-re... :)

[ Szerkesztve ]

(#59) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Na akkor jövök az útálkozók sorába és elsírom nekem mi a gondom. Igen kb. a feslorolt dolgok start menü, design, frissítési mizéria. De adok egy esélyt neki úgy voltam vepe. Legújabb build feltesz, programokat feltesz, és akkor mikor indítanék egy videót bejön a gyári csoda, amit gyorsan átváltottam volna egy másikra, de a rendszer nem volt erre hajlandó, és hát perszehogy nem a kért programmal indította. De mondom nem adom fel 1 hiba nem hiba, írtam is az illetékes topikba hogy mibajom
Kaptam is segítséget hogy ne a tulajdonságok menübe, hanem a gépházba. Persze ott se ment, úgyhogy elővettem a régi rendszerem elmentett imgjét és 5perc alatt visszatértem arra. Többet nem is fogok próbálkozni, mert értem én hogy kompromisszumképesnek kell lenni, de azért van határ.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#60) #00137984 válasza King Unique (#58) üzenetére


#00137984
törölt tag

Szerkesztés után sem tudtam jó helyre varázsolni a sortörést... :B Win10->Win7 :)

(#61) D1Rect válasza #00137984 (#52) üzenetére


D1Rect
félisten

Én az XP-t is utáltam még.

(#62) movax válasza #00137984 (#57) üzenetére


movax
őstag

Igen, linuxok (pl. Mint) általában civilizáltan csinálják a frissítést, nem indítanak újra erőszakkal, hanem megvárják a következő rebootot. Mondjuk a linuxos otthoni felhasználós rendszerek nem jelentenek akkora rendszerszintű biztonsági kockázatot, mint a windowsosak (hogy ne említsük csak a botneteket), ezért nem is annyira égető prioritás egy azonnal frissítés.

Viszont: az utóbbi jópár évben elkezdett úgy általában az eszközhasználók minimális hozzáértése is meredeken csökennni, jóval kevesebben hajlandók nem jobban megmatatni, hanem egyáltalán beállítani az oprendszert. Pl. a Startmenü másodpercek alatt átszabható, meg lehet szabadulni a csempéktől satöbbi. De nem, ehelyett jön a júzer és benyögi hogy a win10 egy lepratelep, mert nem írja a startgombon, hogy Start, ezért szar. Szóval van egy ilyen oldala is a dolgoknak, amellett, hogy persze, néha kapja csak be nyugodtan a Microsooft és a drivergyártók is.

(#63) #00137984 válasza King Unique (#58) üzenetére


#00137984
törölt tag

Win7 rendszert a DX12 miatt régen leváltottam volna a Win10-re, ha nem kellett volna az eszközillesztők és ezért a hardvereim hibái miatt visszaváltanom. :((( Leadtek TV kártyám bánta meg a dolgot, pedig csak egy sz@..s rendszert cseréltem a gépen. Külön örömömet leltem abban, hogy azóta egy másik TV kártya és a hardvereim újra jól müködnek Win7-en. Pedig az Asus Xonar hangkártya és a GTX 1070 Ti drivereket Win10 WHQL minősitéssel látták el. :)

[ Szerkesztve ]

(#64) #33253120 válasza paprobert (#24) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ahogy őket ismerem még szándékos is lehet.
Mint amikor leborított egy halom durva drága intel ssd-t...

(#65) #00137984 válasza D1Rect (#61) üzenetére


#00137984
törölt tag

XP a hardverek eszközkezelése miatt hagyott egy kis negativ emléket. Sok BSOD fagyásom volt AMD driverek miatt és a hanghibákat is nehéz elfelejteni... Na most erre felidézödött bennem a hangbeakad ás...ás...ás... :)

[ Szerkesztve ]

(#66) #00137984


#00137984
törölt tag

Miután elástam magam a Win7 rajongásom miatt, igy most a DX12 és az RT és DLSS feature finomságaiból is kimaradok egy ideig. :)

[ Szerkesztve ]

(#67) King Unique válasza #00137984 (#63) üzenetére


King Unique
titán

Ha nálad nem működött rendesen az új és megfelelő driveres támogatás hiányában váltottál vissza régebbi Windowsra, akkor az valahol érthető. Viszont egyrészt a 10-esnél van több főverzió és egy régebbi / újabb verziónál ilyen téren lehet változás. Ahogyan a hardvergyártó is adhat ki újabb drivert. Másrészt a Windows 7 használatát nem lehet már sokáig kitolni. Technikailag ugyan lehet elvileg pl. egy régebbi gépen akár a támogatás megszűnése után is használni, de pláne biztonsági javítások nélkül nem igazán javasolt online... :N Aztán ha netán később majd hardvert kell cserélni, akkor az új vasaknál inkább lesz támogatás Windows 10-hez, vagy éppen kizárólag csak ahhoz és a régebbi Windows használata már nem lesz opció. :N

[ Szerkesztve ]

(#68) #00137984 válasza King Unique (#67) üzenetére


#00137984
törölt tag

A szoftverek elavulása a fejlődés része. Firefox böngészőm szintén nem a legfrissebb, mert sok hasznos kiegészitőmet már kiváltani sem tudtam. Igy a nekem a jó tulajdonsága megmaradt, ahogyan a megszokott kinézete szintén. Viszont a hardvereket nehezebben dobnám félre (TV és hangkártya), mint egy böngészőt.

[ Szerkesztve ]

(#69) #00137984 válasza King Unique (#67) üzenetére


#00137984
törölt tag

Viszont nehéz a rengeteg Windows10 főverzióknál eldönteni, hogy számomra melyik képes a hardvereket kezelni. Mindig a legfrissebb a jó... A félével ezelőtti Win10-et inkább nem kérném. :)

(#70) t72killer válasza #00137984 (#69) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Mindig a legfrissebb a jó... A félével ezelőtti Win10-et inkább nem kérném. :)"

Ehhez képest maga a M$ kukázta a 1809-et és kínálja továbbrais letöltésre a 1803at...

Az ugye megvan, hogy a fícsör-"updéteknek" sok köze nincs a hibajavításhoz, stabilitás növeléséhez. Ezek sima fícsör-pakkok, semmi más. A köz örömére rendszeresen piszkítanak a wddm-be is, ami aztán tényleg fantasztikus érzés tud lenni...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#71) #00137984 válasza t72killer (#70) üzenetére


#00137984
törölt tag

Leadtek PVR2100 megérezte a hatását. :O Jó hardver volt, eltávozott a digitális túlvilágra. XP korszakban került a gépembe és ez volt a legrégebbi még müködő hardverem.

(#72) King Unique válasza #00137984 (#68) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem kellenek a Firefox legújabb funkciói, akkor az ESR verzió használata még oké, az legalább megkapja a biztonsági és stabilitási javításokat. Annak viszont nem sok értelme van, hogy a normál kiadásból valami elavult verziót használni, mert bizony van mit javítani... :B

A 10-esnél normál esetben adja magát a legújabb verzió használata, de az sem feltétlen kötelező. Akár egy féléves főverzió is még simán használható, pláne hogy akár halasztani is lehet a funkciófrissítéseket, valamint 18/30 hónap az egyes kiadások önálló életciklusa, az LTSC pedig 10 év. A 1809-est most ugyan átmenetileg visszavonták, de nyilván nem szűnt meg, továbbra is jönnek rá az összesítő frissítések. Sőt, innen a fórumról is többen már telepítették és használják gond nélkül, ahogyan jómagam szintén.

[ Szerkesztve ]

(#73) t72killer válasza King Unique (#72) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ltsc tökéletes oprendszer lenne, nagy kár, hogy a pórnépnek nem adják. (tudom persze svarcba lehet azt is tolni)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#74) zone válasza DraXoN (#3) üzenetére


zone
őstag

Shift + leállítás gomb a full shutdown, de ez már Win 8 óta így van, ha jól emlékszem. És ahogy már más is említette, a fast startup kikapcsolható.

(#4) Cifu
User error. Alapból 35 napig szüneteltethető a frissítés, ezen felül a feature update 1 évig, a security update 30 napig visszatartható.

Nálam a hybrid shutdown miatt 9 nap 18 óra a jelenlegi uptime, Win 10.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#75) DraXoN válasza zone (#74) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

nem fast startup, az (újfent) másik funkció ... anno mikor felvetült ez a probléma arra gyanakodtam először, de nem az (még az itteni windows topicban is érdeklődtem és megoldást "kerestem")... (aztán a hibrid alvásra, de az se az).. szerintem már az MS se tudja mit akart, de vagy 3-4 különböző technikát kever, hogy "gyorsabban induljon" a rendszer...

és nagyon örülnék neki ha kikapcsolható lenne a funkció, de nem az... a "beléptetést" és "program visszatöltést" a kikapcsolása után is csinálta nálam... jelszavas védelem hiába (háttérben lépteti be), a "frissítéshez beléptetést" is hiába kapcsoltam ki, semmit se számított...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#76) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Ezt a "kilövi alólam a gépet" szitut nem igazán értem.
Registry-ben kb. 2 perc megoldani, hogy ne frissítsen automatikusan.
Az elérhető frissítéseket ettől még ugyanúgy jelzi, aztán mindenki eldönti maga, hogy mikor akarja őket telepíteni...

(#77) zone válasza DraXoN (#75) üzenetére


zone
őstag

Az őszi frissítés után a leállítás után is újra megnyitja a leállításkor futó programokat, de ez kikapcsolható: [link]
Ez engem nem érint, mert én a hibernálást használom.

Ha az asztal aktív és ott nyomsz alt+f4-et, elvileg az ott lévő leállítás is full shutdown.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#78) <Lacy85> válasza <Lacy85> (#76) üzenetére


<Lacy85>
addikt

De ha valaki mondjuk nem akar ezzel szórakozni (amit átlag felhasználónál maximálisan meg is ért az ember), akkor is be lehet állítani a gépházban, hogy melyik nap, hány óra hány perckor indulhat újra.
Ha valaki ennyire sem képes, az ne a rendszert szidja már a lustasága / nemtörődömsége miatt... :U

(#79) Tamás88 válasza Snowy_owl (#59) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Magyarul béna voltál, és azért váltottál vissza. Érdekes módon, nekem sikerült.

(#80) #33253120 válasza <Lacy85> (#78) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1

(#81) pető bá'


pető bá'
őstag

Tehát a frissítések elhalasztva, a gép leállítás pedig parancssorból, parancsikonnal. Nem lehet, hogy ez a kettő együtt kiváltja azt, hogy full esélytelen a frissítés, ezért időnként kilövi alólad a gépet? Szinte kivétel nélkül 'Frissítés és leállítás' paranccsal frissítek, gondolom a shutdown nem éppen ezt csinálja.

Start menü - használja még bárki arra, hogy keresgélje a programokat egérrel, amikor egyből el lehet kezdeni gépelni az alkalmazás, mappa, fájl (!) nevét...? :F Hiába van kint parancsikon, vagy kitűzve egy alkalmazás a Start menüben, sokkal gyorsabb pl. egy Windows gomb + Calc gépelés, mint bármi más..

"... and I hope you have a great day!"

(#82) DraXoN válasza pető bá' (#81) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

a két dolog két külön gépen van.. a munkahelyi 1 felhasználós így ott annyira nem zavaró a "program megjegyzése"..

és pont a munkahelyi gépemnél csinálja ezt.. illetve eddig 2x fordult elő úgy 2 év alatt, hogy munka közben "lelőtte alólam" ... meg 1-2 alkalom, hogy "kicsit magára hagytam" és üres volt a gép mikor visszatértem .. meg volt már igaz "frissítésbe belehalás", meg "letöröltem neked az adataidat" jelenségeim is (tiszta új windows.. arra azóta se lett magyarázatom.. mint ha valaki éjjel csinált volna egy friss újratelepítést)... utóbbi volt kellemetlen.. még jó, hogy a munkakönyvtáram külön meghajtón van... egyébként az adott gépen az aktív időszak 7-23 óra van megadva .. ha jól emlékszem.

Néha a startmenü csak nehezen akarja kiadni a korrekt találatot gépeléssel... (Csak ha beírom pontosan a teljes nevet)

A registryben frissítés kilövés meg oké .. de miért kell ezt? ... fránya frissítést nem lehet "jól" konfigurálni sehogy máshol... mindig is azt vallottam, hogy a frissítés nem viccből készül, és sose néztem boldogan, hogy több ismerősöm a frissítések letiltásával kezdte a gépein, és inkább 1-2 évente újratelepített anno..

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#83) Snowy_owl válasza Tamás88 (#79) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Na hát ennek nagyon örülök, ezzel igazoltad is hogy milyen szuper minden, és csak az a hülye aki nem olyan mint te, mert én csak béna voltam, mással nem is lehet baj. Ne hitvitázzunk. Ahogy elnézem a topikot azért az itt felsorolt problémák nem valótlanok.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#84) Lauda


Lauda
félisten

Újabb adatvesztési hibákkal küzdhet a Windows 10

Nincs itt semmi gond, akinél igen, az helikopter. :D

(#85) hunluki válasza Lauda (#84) üzenetére


hunluki
senior tag

Nincs itt semmi látnivaló, nekem működik, anyukámnak működik, haveromnak működik, mindenki más hazudik és ok nélkül kelt pánikot :)

Janem.

Amúgy hány arcos kell még az MSnek hogy rájöjjön hogy bőven ráérne 2 évente egy nagy update, köztük pedig lehetne csiszolni a rendszert? Vagy akár 3, netán 5.

Otthoni júzer örülne mert lenne egy stabil rendszere (lásd hányan könyörögnek LTSB-ért).
Vállalati user örülne mert tudna előre tervezni updatet, nem az lenne hogy mire nagynehezen megy a jelenlegi addigra már jön az új.
MS-nek lenne ideje bugokat fixelni és nem történnének olyan hibák amikre már egy 10 évvel ezelőtti ubuntunál is felrántottam volna a szemöldökömet.

[ Szerkesztve ]

(#86) guftabi96


guftabi96
addikt

Attól, hogy valakinek tökéletesen működik a W10, az nem jelenti azt, hogy akkor nincs is semmi baj. :)
----------
Én is azoknak a táborát erősítem, akik nem szeretik, amit a Microsoft csinál és én is sokkal jobban szerettem a 7-et.
A Win8.1-et azért nem szerettem, mert egyszerűen ez a 2 féle felület összegyúrása nem működött.
W10-nél ez már jóval kevésbé van jelen, de a "kettősség" még mindig jelen van. Pl gépház. És természetesen rá is vagy utalva, hogy használd a gépházat...

Az rengeteg bloatware-ről, kémkedésről inkább ne is beszéljünk.
Értem én, hogy le lehet törölni, de könyörgöm, egy olyan termékről beszélünk, ami nem ingyenes..
Megveszed nem kevés pénzért az rendszert, feltelepíted majd utána ott ülsz még egy darabig, hogy legalább megközelítőleg olyan állapotba hozd a rendszert, mint amilyennek alapból lennie kellene.
Az LTSB / LTSC ilyen szempontból nagyon szimpatikus, az kb telepítés után egyből használható.

Hála az égnek nagyon nagy frissítés utáni hibába még nem sikerült belefutnom, de a 1803 után törtem a fejem egy darabig, hogy miért nem működik a mikrofonom. 1-2 nap tanácstalanság után szerencsére volt valaki W10-es topikban, aki megtalálta a megoldást (valahol a gépház egy eldugott sarkában egy kapcsolót átállított a frissítés, amit visszakapcsolva megint minden rendben volt)

Én elfogadom, hogy nagyon sokan használják elégedetten a 10-et, de ők is fogadják el, hogy én meg egy letisztult, mindenféle f@szságtól mentes rendszert akarok (amilyen a fent említett ltsb,ltsc), ahol nálam van a kontroll. Nem akarok registryben turkálni, bloatware-ektől megszabadulni stb stb.

Nálam a Pinnacle Ridge és a Battlefieldek miatt marad a 10.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#87) ghost364


ghost364
senior tag

Én is így vagyok a rendszerrel. Egyszerűen utálom, hogy mindent jobban tud nálam, hogy mikor frissítsen, hogy nekem mindenáron kell a beépített vírusvédelem, aztán gondol egyet és aksiról való használat közben elkezdi vinni a procit. Kitörlöm a hirdetéseket a start menüből (ami alapvetően egy végtelenül szemét és undorító húzás egy OS-től amiért fizetek), aztán frissül és hopp visszarakja. Összeszedem a drivereket a laptopomhoz aztán gondol egyet és felrak valami ősrégi gány verziót mindenhez, én meg kapom a kékhalálokat.
Összességében nem lenne vele baj, a felület elmegy, de ez hogy folyton az utamban áll ahelyett hogy értem működne, nagyon idegesít. És ennek tetejében ott van még a kegyetlen mértékű telemetria, meg az hogy igazából semmi érdemi feature nem került bele az előző rendszerekhez képest. Ez meg így összességében eltántorított attól hogy használjam.

(#88) King Unique válasza Lauda (#84) üzenetére


King Unique
titán

"Kíváncsiságból megpróbáltuk reprodukálni a hibákat a Windows 10 October 2018 Update rendszeren, de nem jártunk sikerrel."

Megpróbáltam én is és nekem szintén nem sikerült... Vajon milyen csillagállás mellett sikerülhet...? :D

(#89) King Unique válasza guftabi96 (#86) üzenetére


King Unique
titán

Ez a rengeteg blotware mantra megint érdekes... Netán az egyes kiadásokban előtelepített Candy Crush és társai pár játék az áruházból, amiket jóformán észre sem venni és a gépházban eleve eltávolíthatók? Mondjuk én nem szoktam törölni egyiket sem, mégis működik nálam rendesen a Windows 10 több gépen is. Aztán ez a kémkedés mantra dettó... Milyen érdekes, hogy azt már nem nagyon tudta soha senki pontosan megmondani a felemlegetők közül, hogy konkrétan mégis mit gyűjtenek és milyen formában, de azért csak ismételgették papagáj módra... Egyébként most már nem is nagyon kell, mert a gépházban bekapcsolható a diagnosztikai adatok megjelenítése, sőt még törölhetők is! Ja, és a gépházban a diagnosztikai alap beállítása megmaradt most pl. a 1809-es build upgrade után is, szóval még azt sem módosította.

Aztán az, hogy telepítés után csak az LTSC kiadás használható egyből, meg hogy otthonra kb. csak az való a home usernek, megint komoly... Érdekes módon sokan elvannak otthon Home, Pro, vagy akár a tanulmányok jóvoltából Education kiadással is és nem létszükséglet számukra az Enterprise LTSC, ami hivatalosan eleve nem is otthoni felhasználásra készült... Nekem is teljesen jó a Pro kiadás, amit akarok be tudok állítani benne és a telepítés után kb. azonnal használható. Mármint igazán akkor, ha a frissítések és a driverek, valamint a számomra szükséges külső programok felrakása megtörtént, ami viszont ugyanúgy más kiadásoknál is megvan.

[ Szerkesztve ]

(#90) #33253120 válasza King Unique (#89) üzenetére


#33253120
törölt tag

Én ingyenes legális oprendszereket szeretek használni, most a W10 nekem ilyen.
De, bár szeretem a linuxot, nem félek megemlíteni, hogy volt olyan ubuntu kiadás, ahol a telemetria, és a user interakciók monitorozása (aka. kémkedés) alapban be volt kapcsolva. Hupon anno trey tolt is egy blogot róla.

(#91) Dave™ válasza #33253120 (#90) üzenetére


Dave™
nagyúr

Valóban volt amazonosított Ubi korábban, de ki tudtad kapcsolni (W10 alatt maximum a mértékét tudod állítani), illetve semmi sem akadályozott meg abban, hogy pl. egy Ubi alapú Mintet használj, amiben meg nem volt ilyen és most sincs. Linux disztribúcióból van N+1 féle, az Ubuntu bár kedvelt kezdő rendszer, amúgy is kicsit megkopott az évek alatt (szerintem), és ezen nyilván nem segített, hogy eléggé leépítették a desktop csapatot.

(#92) guftabi96 válasza King Unique (#89) üzenetére


guftabi96
addikt

Látom nem sikerült megérteni, amit írtam. :)

"Megveszed nem kevés pénzért az rendszert, feltelepíted majd utána ott ülsz még egy darabig, hogy legalább megközelítőleg olyan állapotba hozd a rendszert, mint amilyennek alapból lennie kellene.
Az LTSB / LTSC ilyen szempontból nagyon szimpatikus, az kb telepítés után egyből használható.
"
"Én elfogadom, hogy nagyon sokan használják elégedetten a 10-et, de ők is fogadják el, hogy én meg egy letisztult, mindenféle f@szságtól mentes rendszert akarok (amilyen a fent említett ltsb,ltsc)"
Ebben hol látod azt, hogy a home usernek csak az használható? És nagyon jól tudom én is, hogy vállalati felhasználásra van, de ettől még ez a verzió adja azt, amit nagyon sokan keresünk.
Nyilván mindegyik használható, de ha már a PH lapcsalád felületein beszélünk erről, akkor egy kicsit vonatkoztassuk már el magunkat a szomszéd Mari nénitől, aki azt se tudja, hogy milyen rendszer van a gépén és annyi neki a lényeg, hogy bekapcsoljon és menjen a zinternet :)

Én tudom nagyon jól, hogy milyen programokra van szükségem (és melyekre nem). Majd én eldöntöm, hogy nekem mi kell és mi nem.
Ha majd kell Candy Crush, akkor letöltöm.

3D Builder
Alarms and Clock
Calendar and Mail
Camera
Get Office
Get Started
Maps
Microsoft Solitaire Collection
Money
Movies & TV
News
OneNote
People
Phone Companion
Sports
Weather
Xbox

#KeepFightingMichael

(#93) King Unique válasza guftabi96 (#92) üzenetére


King Unique
titán

Hát pedig ezekből és az előző hsz-ben leírt egyéb dolgokból inkább az jön le, hogy szerinted natúrban jóformán csak az LTSC jó, csak az használható "egyből", ami azért általánosítva így nyilván nem igaz... :N Egyrészt a beépített appok megléte mellett is nyilván használható a rendszer, illetve azon belül az egyéb kiadások. Ezek eltávolítása nem létszükséglet a rendszer megfelelő működéséhez, pusztán csak opcionális a felhasználó saját igényeihez mérten. Másrészt ha valaki erővel el akarja távolítani ezeket, akkor a gépházban + némelyiket a PowerShell segítségével pl. egy Pro kiadásnál is könnyen megteheti. Vagyis akár abból is csinálhat az előbbiektől mentes rendszert, nem feltétlen kell ahhoz Enterprise LTSC.

A felsorolt UWP-s appoknál pedig az a lényeg, hogy ha nem is használja őket a user, attól még nem feltétlen muszáj eltávolítani őket. Sok tárhelyet eleve nem foglalnak, sok erőforrást szintén nem használnak, jóformán észre sem venni őket. Megteheti ugyan, ha annyira akarja, de kissé erőltetett, pláne hogy némelyik eleve a rendszer része és pl. már egy gépház is ilyen modern alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#94) King Unique válasza King Unique (#93) üzenetére


King Unique
titán

Plusz ha pl. a videók, filmek lejátszásánál a Movies & TV app helyett mondjuk VLC-t akarok használni, akkor feltelepítem és beállítom a gépházban az utóbbit alapértelmezettként. Vagyis nem muszáj ahhoz az előbbit végleg ledózerolni. Aki annyira akarja persze megteheti, de nem létszükséget, pusztán csak opcionális, ez lett volna a lényeg.

(#95) #77646080 válasza #33253120 (#90) üzenetére


#77646080
törölt tag

"Én ingyenes legális oprendszereket szeretek használni, most a W10 nekem ilyen."

Szintén így vagyok ezzel én is. :) Bevált, kedvelem. Természetesen látom a problémáit (követek több hazai és külföldi oldalt is e témában). Eddig nálam nem okozott kellemetlenséget a Win 10 rendszer.

(#96) #33253120 válasza Dave™ (#91) üzenetére


#33253120
törölt tag

A mint már egy másik disztribúció, azaz lecserélem az oprendszert a nem megfelelősége miatt egy másikra.
Ennyi erővel mehetnék uhu-ra is, az is valahonnan a debian alól jön, mint az ubuntu, és annak a forkja a mint.
Én lemondtam a linuxról, amikor 1 év kihagyás után a tudásom nagy része semmis lett. Próbáltam utána menni, erre jött a systemd, azaz ha az ls, cp,cd, mv alapparancsoknál bonyolultabbat akarsz csinálni, akkor kezdheted a nulláról. Na kösz, nekem ez nem kell. Így elég hamar lettem linux felhasználóból, linux elhasználó.... :(

(#97) Dave™ válasza #33253120 (#96) üzenetére


Dave™
nagyúr

Miért is lenne szükség több tudásra Linuxhoz? Az átlagfelhasználó azt sem tudja mi az a systemd, amivel nincs is semmi gond, úgyse nagyon találkozik vele közvetlenül. Registry-t túrni meg shellből parancsot indítani Win alatt sem éppen átlagfelhasználói szokás, Linuxon sincs ezekre szükség. Én gyakorlatilag csak a munkámhoz használok terminált, ott is azért, mert sokszor spécibb feladatok vannak, de a normál napi ügymenethez semmi szükség nincs rá.

Windows esetén is lehetett kukázni a tudás jó részét a 7/8 és a 10 között, elég pl. a nem aláírt driverek telepítésére gondolni. De az persze mindig más ;)

(#98) Oldman2 válasza #33253120 (#96) üzenetére


Oldman2
veterán

Az UHU-nak kb. annyi köze van/volt a Debianhoz, mint a SuSE-hez.

Mondom ezt úgy, hogy az UHU fejlesztésében anno külsősként részt vettem.

(#99) #33253120 válasza Dave™ (#97) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem is igazából több, hanem másfajta tudás kell hozzá.
És türelem. Kb ez utóbbi fogyott el szép lassan az évek alatt.
Nem akarok már konfigfájlokat reszelgetni, hogy valami úgy működjön ahogy szeretném. A populáris beállításoknak 2018-ban már gui-n kellenének lenniük.
Ok, a windows is változik, de nem olyan durván, mint ahogy kiadtam anno valami frissítés után valami xserver-configure xorg.conf (?) parancsot, mert elment a képernyőfelbontás a szokott módon, erre lemegy, de nem veszi figyelembe.
Aztán ott volt a grub->grub2 váltás, ahol már nem szerkeszthetted direktbe a konfig fájlt, hanem a user hozzon lètre egy köztes fájlt ez, és az között, majd a rendszer vagy figyelembe veszi, vagy nem.
Utána jött a systemd. Köszönöm szépen, viszontlátásra.
Amikor alap linux parancsok tűnnek el, és gyakorlatilag minden disztró más dolgokat emel át, más sorrendben az átálláskor, az katyvasz. 2-3 éves katyvasz. Egyszerűen meguntam.
A windows máshogy szar, de folyamatosan, és következetesen ugyanolyan szar. Nem kívánja meginnoválni rózsaszín masnival, hogy szar, de neked ettől jó. A linux jelenleg szembemegy a saját elveivel. Elmúlt az egy dologra egy app a legtöbb disztróban, elmúlt a K.I.S.S. principle, elmúlt lassan minden ami miatt a linux jó volt.
Na annyit sztorizunk erről, hogy mindjárt felpattintok valami linuxotnegy virtuális gépre. :)

(#100) #33253120 válasza Oldman2 (#98) üzenetére


#33253120
törölt tag

És tényleg.
De akkor a régebbi timeline.svg-k miért a debian alól hozták?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.