Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BenceShearer


BenceShearer
aktív tag

Nem lennék most PC játékos. Minden egyre drágább hozzá.
Gyakorlatilag egy jobb VGA annyi mint egy csúcs konzol.

[ Szerkesztve ]

(#2) tibaimp


tibaimp
nagyúr

És még csodálkoznak, hogy évről évre szűkül a PC piac! :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) Televan74


Televan74
nagyúr

Árérzékeny vásárlók hogy fognak ennek örülni! :U

Én már sokat gondolkoztam egy PS4 Pro vásárlásán. A jelenlegi konfigom maradna még,mert sajnálnám az eddig megvett PC -s játékaimat.Steam,GOG, Origin, Uplay,Battlenet...stb. ;)

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) lemusz


lemusz
addikt

"akárcsak a DDR4 áremelkedését, aminek leghamarabb valamikor 2018-ban lehet vége."

De mégis mikor?! :W

(#5) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Az érthető, hogy drágul a memória lapka, de az nem, hogy ettől miért lesz aránytalanul drágább a VGA kártya?

Amennyiben egy lapka ~6 dollárról megdrágult ~8 dollárra már túl is vagyunk a 30% áremelésen. A bökkenő az akkor kezdődik, amikor egy kártya ára, amin mondjuk 8 ilyen gddr lapka van, emiatt nem 16 dollárral lesz drágább, hanem 10-20-30%-al, merthogy drágultak a memóriák.

[ Szerkesztve ]

(#6) Tyrel


Tyrel
őstag

És ezeknek a memóriachipeknek a gyártásában mi a nagy varázslat ami miatt összesen 3 cég foglalkozik velük?
Pl. egy CPU / GPU sokkal nagyobb és bonyolultabb, tehát aki azt tud gyártani az tud memóriát is, nem? Miért nem csinálja pl. akkor azt egy GloFo vagy egy TSMC hogy megmutatja a legnépszerűbbik ujját a fenti hármasnak, és átállítja az egyik gyártósorát memóriát nyomni?
Lassan megérné nekik, nem?...

Amúgy kezd már nagyon gáz lenni hogy évek óta minden hardverkomponens ára mászik felfelé, és mindig "váratlan" túlkeresletre meg természeti katasztrófákra hivatkoznak... ezeket miért nem vizsgálja semmi versenyhivatal, vagy épp miért nincsenek kartell gyanú alatt? :N

Turenkarn

(#7) #96302336


#96302336
törölt tag

Ez egy lufi, ami előbb utóbb ki fog durranni.

(#8) TaaT válasza #96302336 (#7) üzenetére


TaaT
veterán

Mint a (méregdrága) HDD lufi? :U

Give them hell Ukraine!

(#9) Madárpók válasza Tyrel (#6) üzenetére


Madárpók
aktív tag

A DRAM igen eltérő gyártástechnológiát igényel, a CPU/GPU-k esetében leginkább tranzisztorok mennek a lapkára, a DRAM pedig kondenzátorok kialakítását igényli. (a flashmemória megint más technológia)

(#10) OkosTibi válasza Tyrel (#6) üzenetére


OkosTibi
csendes tag

Évekig többen voltak csak akkor még veszteséges volt.

Á nincs kartell sosem volt, nem is ismerik a jelentését :U

(#11) Dr. Romano válasza Televan74 (#3) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Minek? Jelenlegi konfigod is erősebb mint egy PS4 pro, bármit elfut rajta :U

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#12) kikikirly


kikikirly
senior tag

Cikk végén lényegébe le van írva hogy kartelleznek:

A memória üzletág piackutatását végző DRAMeXchange különösen borúlátó az ügyben, és kimondták, amit nyilván már sokan sejtettek: véleményük szerint a két legnagyobb gyártónak a kapacitásbővítés egyáltalán nem prioritás, inkább továbbra is szeretnék a túlkereslet előnyeit kihasználva nagyobb árréssel kínálni termékeit.

Eszük ágában sincs gyártósorok félállításával csökkenteni hiányt.Anyátok. :K

[ Szerkesztve ]

(#13) Franklin


Franklin
addikt

Tehát a minerek miatt nem kapható vga-k még drágák is lesznek? Szuper! ;]

(#14) Televan74 válasza Franklin (#13) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem baj,talán már annyira drága lesz,hogy a gamereknek is jut majd 200k -ért RX580 -as kártya amit normál esetben fél áron kellene megkapniuk. ;] :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15) #72042496 válasza tibaimp (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az OEM (előre összeszerelt, brand gépek) piaca szűkül. A komponensekkel, konkrétan a VGA-kkal kapcsolatban én szűkülésre nem emlékszem az utóbbi időszakból, rekord nVidia-bevételekre igen.

(#16) Narxis válasza kikikirly (#12) üzenetére


Narxis
nagyúr

Legszívesebben fognám a vezetőséget aztán mehetnének az utcára meztelenül, leborotvált fejjel mögöttük egy kolomppal egy ember aki mondaná, hogy shame, shame, shame.

Thanos was right.

(#17) TaaT válasza kikikirly (#12) üzenetére


TaaT
veterán

A kartelezés az lenne ha mindezt megbeszélnék egymással, ha a másiktól függetlenül döntenek arról hogy több pénzt keresnek ha havonta csak 10.000db DRAM-ot gyártanak a 100.000db-hoz képest, erre minden joguk megvan.

Give them hell Ukraine!

(#18) #57527808


#57527808
törölt tag

idáig nem arról volt szó, hogy összebeszéltek a nagyok, hogy dupla áron adják el ugyanazt?
mindezt nem a meglévő gyártási kapacitás csökkentésével érték el?
szóval még bővíteni (beruházás szinten) sem kell, csak visszaállni a régi állapotra.
remélem minél előbb szilánkos vazelines kúrát kapnak a börtönben az egyértelmű kartellezés miatt.

Kronos3000
ne is mondd... kb 50e forint volt a zen mellé a 2x8 gb ddr4.

(#21) shteer
a bányászok egyelőre csak a gyíkemberek mögött vannak.

[ Szerkesztve ]

(#19) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Tovább csúsztatom a fejlesztést.Megvehetném a drágább memóriával is az új konfigot,de egyszerűen elvi kérdés hogy ennyit nem adok érte.2X8GB=Ryzen5.A jó öreg 7790 is megérett a cserére.Így viszont marad minden egy ideig.
Mindez részben azért mert már 4GB ram-ot tesznek egy telefonba is,és veszik mint a cukrot.

Wasabi...

(#20) kikikirly válasza TaaT (#17) üzenetére


kikikirly
senior tag

Értem.

1.Honnan tudod hogy nem beszéltek össze?
2.Ha igazad van és nem beszéltek össze, akkor is baj van mert a kartellezés pontosan az árak mesterkélt emelése miatt tilos(tehát nem a nyersanyag árak emelkedése meg egyék külső hatások miatt emelnek).
Ha összebeszélés nélkül is ugyanez megtörténhet akkor nem tudom mi van.De hogy nem jó ami van, az Fix. :R

[ Szerkesztve ]

(#21) shteer


shteer
titán

már túl vagyunk 20hsz-on és még senki se szidta a bányászokat? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#22) TaaT válasza kikikirly (#20) üzenetére


TaaT
veterán

"1.Honnan tudod hogy nem beszéltek össze?"

Nem tudom, de attól ez még nem kartellezés, csak ha kiderül hogy összebeszéltek.

"a kartellezés pontosan az árak mesterkélt emelése miatt tilos"

[link]

"Ha összebeszélés nélkül is ugyanez megtörténhet akkor nem tudom mi van."

Lehet a pénzügyi osztályon mindkettőnél ugyanarra jutottak, a profit az első. És ha ezt kevesebb munkával érik el akkor meg végkép.

"De hogy nem jó ami van, az Fix."

Ez bizony igaz.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#23) Pete55555 válasza shteer (#21) üzenetére


Pete55555
addikt

Köcsög bányászok! Ez is miattuk van!

;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#24) hokuszpk válasza Tyrel (#6) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"És ezeknek a memóriachipeknek a gyártásában mi a nagy varázslat ami miatt összesen 3 cég foglalkozik velük?"

a Samu dompingarakkal kicsinalta a tobbi gyartot, rajtuk kivul maradt meg ketto, igy mar azert konnyebb kartellezni; sokszorosan visszajon a konkurrencia kinyirasanak idoszaka alatti veszteseg; es meg a par ev mulva menetrendszeruen erkezo bunti kifizetesere is lehet felretenni.

* kurvalassan epul az a gyar kinaban, szerintem ok is bennevannak, minden mast pillanatok alatt fel tudnak epiteni csak ezt nem.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25) hokuszpk válasza Tyrel (#6) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hm. az intelnek allitolag van rengeteg kihasznalatlan kapacitasa oszt megse gyart nagytetelben memoriat.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#26) Kronos3000 válasza hokuszpk (#24) üzenetére


Kronos3000
senior tag

A varázslat=pokoli drága üzem,géppark,tapasztalat,tudás,szakértelem.Az utóbbi három megfizethetetlen.

Wasabi...

(#27) Kronos3000 válasza hokuszpk (#25) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...
Nekem is :C :C :C
HK Beszab,Nagyatád.86-87. :R

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#28) ZuluMASTER


ZuluMASTER
csendes tag

Eh.

Minden publicitás jó, kivéve a nekrológot.

(#29) bazsi83vp válasza kikikirly (#20) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Ehhez nem kell összebeszélés. Én vagyok az xy memóriachip-gyártó aki 3 havonta 100 egység ramot legyárt.
A ramszereldének kellene 40, tabletbe 40 telefonba 40...
Nos, ez nem fog menni, szépen meghirdetem 3 havonta a 100 egység kapacitásomat, hogy ki mennyit fizet nekem /egység chip és szépen ez mentén fogom kiszolgálni a vevőimet...
Ehhez minden jogom, megvan. (kapacitást bővíteni meg nem azért kell, mert zúg a plebs)

A telefon is drágább... de úgy néz ki elkel, a tablet is drágább, de úgy néz ki elkel, a ram is drágább, de ha nem rohad a raktáron, akkor azzal sincs baj. A vállalat célja a profitmaximalizálás, a részvényest is ki kell kiszolgálnia a vevők mellett.

(Az, hogy melós Józsi drágállja, az nem számít, majd orvos Béci megveszi úgy is és a cégek is a munkagépbe, csak raktárkészlet ne legyen.)

Egyébként tudod mi a mesterkélt és a piaci folyamatokba való beavatkozás? Pl a minimálbér és a bérminimum törvényi emelgetése

Szóval:
1.) Azt kell bizonyítani, hogy van kartell.
2.) go to 1.) :)

(#30) BiP válasza bazsi83vp (#29) üzenetére


BiP
nagyúr

Azért kell az összebeszélés, mert ha te 100at gyártasz 120 igény mellett, jöhetne B gyártó, aki árban aládkínálva elviszi a maradék 20 igényt, piacot vesztesz.
De ha megbeszélik, hogy mindenki marad a seggén, és így mjndenki jól jár verseny nélkül, akkor az kartellezés.

(#31) bazsi83vp válasza BiP (#30) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

De mint az előzőekből kiderülhetett volna: Azt kell bebizonyítani, volt ilyen összebeszélés.
Ha látom, hogy a másik nem bővít, ezért úgy döntök: én sem, az csak rám tartozik. Nem kötelező a termékemet pont Józsinak megvenni.
Vehet 16 giga helyett négyet otthonra, vagy nem most bővít, neki is szíve joga... esetleg túlórázik, vált.

(#32) #57527808 válasza bazsi83vp (#29) üzenetére


#57527808
törölt tag

-kolléga, mikor lesz már a következő cunami, hogy két vagy háromszorosára emelhessük az árakat?
-még csak tesztelési fázisban van a cunami gép, fukusimát kicsit túltoltuk vele, még finomhangolni kell.
-fenébe, akkor csak simán duplázzuk meg az árakat, ha meg kartell gyanúba keverednénk, akkor majd csinálunk bűnbakot.
-ám legyen... úgy is kéne egy új 4 szintes mélygarázs csinálni a szupersportautó gyűjteményemnek, mert pár nem fért be a mostaniba, és öli a fényezést ez a sok nap meg az a fránya eső.

(#33) kikikirly válasza bazsi83vp (#31) üzenetére


kikikirly
senior tag

Ne haragudj de amiket leírtál és ahogy leírtad...

Okoskodsz (azt a közhely cunamit amit leírtál, szerintem mindenki tisztában van vele,ráadásul egy része erősen vitatható is)
Vagy
Ki akarsz oktatni másokat. Egyikre se tartunk igényt.

(#34) bazsi83vp válasza kikikirly (#33) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Nem én írtam cunamiról.. Egyébként azért írtam úgy ahogy, essen le már a tantusz... A verseny a vevőkről is szól, (A vevők is versenyeznek - különben se kelljen a péknek szifon és 64 giga ram),. nem pedig csak arról, hogy a gyártó köteles (mert nem köteles) x millió dollárt a gyártásba még fektetni. (ami persze megint megjelenne ám az árban 1-2 évre...)

(#36) BiP - tudom

[ Szerkesztve ]

(#35) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Na akkor még egy évig legalább marad az FX és az R9 280.. Talán a cpu-t cserélem valami 83xx re, de ... elvi okokból a ryzen elnapolva :( ... vga-t se kapok most jó áron :( ...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#36) BiP válasza bazsi83vp (#31) üzenetére


BiP
nagyúr

Hidd el, mindig van. Legalábbis az ilyen jellegű, kevés szereplős piacokon.
Csak bizonyítani k* nehéz.

(#37) Narxis válasza shteer (#21) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én legszívesebben igazi bányába küldeném ezeket a bányászokat. ;]

Thanos was right.

(#38) Dr. Romano válasza DraXoN (#35) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Elvi okok? Túl jót nem veszel vagy mi? ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#39) Fred23


Fred23
nagyúr

Perpill a két azonos típusú DDR4 modulom közül az új legalább 45%-kal volt drágább. :F

Dr. Romano: A vicc az, hogy mikor a régi modult vettem, átverve éreztem magam az ára miatt, akkor is már folyamatosan csak emeltek mindenütt.

[ Szerkesztve ]

(#40) Dr. Romano válasza Fred23 (#39) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Az fasza. Tavasszal is durván drágán vettem a ramjaimat, erre most még drágábbak? :Y

Jaja most nézem egy 10k-val lett csak drágább :(( 43-ról 53-ra

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#41) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Én hajlandó lennék elkölteni 30-35K-t lapra, cpu-ra és 8GB ram-ra, de ennyiért rohadtul nem kapni, így addig nem veszek, amíg nem esik be erre a lélektani határra az ára, vagy nem kényszerülők rá hw hiba miatt.

A H81-nél azt hiszem még kijött volna Celeronnal 30-ból a 4GB-val, és kb. 35-ből a 8-al.

Most 13-14K a lap, a CPU azt hiszem 10-11K, a ram pedig úgy emlékszem, hogy 19-20K a 8GB.

(#42) awexco válasza shteer (#21) üzenetére


awexco
őstag

ideje lenne :D

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#43) lvb válasza hokuszpk (#24) üzenetére


lvb
aktív tag

Ahogy fentebb is írták gyakorlatilag 1 cég foglalkozik RAM gyártással. A Micron bedôlt, az Intel mentette meg. Az Intel lassan szeretné viszontlátni a befektetését, így új gyárat nem épít, ahogy a szintén kivéreztetett Hynix sem. Bárki beléphet a piacra, akinek van pár 100 milliárd felesleges dollárja...

Ha a Samu emel, a többi gyártó pont annyit tud emelni.

[ Szerkesztve ]

(#44) #65675776


#65675776
törölt tag

De akkor ha átcsoportosították a mobilokba szánt memóriákba, akkor az asztali DDR3/4 DRAM-ok számára felszabadult az a kapacitás, amelyet eddig a mobilos megoldásokra fordítottak. Szóval akkor illene ott meg árat csökkenteni.

Persze nyilvánvaló, hogy valójában nincs semmiféle kapacitáshiány, csak hivatkozni kell valamire az áremeléskor. Csak most már ideje lenne kitalálni vakami mást, mert már nagyon kilóg a lóláb.

(#45) Sanchez638 válasza shteer (#21) üzenetére


Sanchez638
addikt

Vot már bányászat, csak még nem szidták. :D Aarra még nem tévedtek ide azok az emberek :D.

(#44) daa-raa: Nah igen, valahogy a kenyér is mindig drágább. Bár ott az okok minden évben változnak :DDD .

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46) lvb válasza #65675776 (#44) üzenetére


lvb
aktív tag

Nyilvánvalóan van kapacitáshiány, mert az igény növekszik, de gyárat senki sem épít...

(#47) actival63 válasza Kronos3000 (#27) üzenetére


actival63
aktív tag

Szintén zenész! Akkor volt a Csernobili katasztrófa állandóan mértük őrségben a belső víztározók sugárzását. :F

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#48) arn


arn
félisten

Elvagyok en a regi jatekokkal, kenjetek a hajatokra az uj hwt :) lassan felmillioert vmi kozepszar gepet adnak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#49) awexco


awexco
őstag

Lehet nem lesz rossz a herélt pc-s volta de giga nagy méretű die lesz valószínűleg .

[link]

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#50) Stanley-B. válasza Televan74 (#3) üzenetére


Stanley-B.
őstag

én megléptem ezt nemrég, mert egy ideje Macem van és hiányzott a játék azért :)
legjobb döntés volt a PS4 Pro, szerintem teljesne korrekt ára van és még sokáig időtálló lesz.

gyakori érv, hogy "de konzolon meg KELL venni a játékokat, PC-nél emg csak a hardver kerül pénzbe", de igazából PS-re is nagyon jó áron meg lehet venni címeket, ha nem a legújabbakról van szó, létezik élet a 25 ezres címeken túl is

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.