Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ennek fényében érthetőek a 50-60 USD/EUR játékárak.

***

(#2) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Minket majd a játék ára is érint plusz a CGI minőséget futtatni képes vas ára is.

Romani ite domum.

(#3) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Nem a játék - film, stb árakkal van itt a gond, hanem azzal, hogy a fizetésünk hány %-át teszi ki.

(#4) Gave


Gave
addikt

Jatek fejleszteshez csak kola,pizza meg egy csapat elszant fejleszto kell szamitogeppel, amivel amugy is rendelkeznek :D.

Koltsenek kevesebbet a **** marketingre meg ne 3 oras jatek legyen, 10perc alatt megunhato multiplayer kisereteben. Jatekelmenyre, hangulatra meg ujrajatszhatosagra kellene gyurni aztan a cg masodlagos. Az, hogy hudejo a CG meg egyaltalan nem biztos siker (pedig, hogy szeretnek a nagy kiadok :D). Lasd: wow/simsek/heroes sorozat.

(#5) whiz


whiz
aktív tag

"mivel grafikailag egy CG film szintjére érnek"

És egy jó részük játszhatatlan sz*r. CG film van a moziban is :U

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#6) #41133696


#41133696
törölt tag

A CG minek a rövidítése? Cinema ... ?

(#7) D.Orion válasza Macilaci457 (#3) üzenetére


D.Orion
veterán

Ott a pont! :R Baromira nem érdekelne, hogy egy játék 10-12K, ha keresnék havonta nettó 200-at. Ekkor már azért havi 1-2 eredeti játékot megengedhetnék magamnak, több jó egyébként se jön ki átlagban havonta. Egyik barátom nagyon nagy "biztonsági másolat" gyűjteménnyel rendelkezik, de amióta van rendes fizetése(havi 180nettó), azóta a jó játékokat megveszi eredetiben(havonta egyet simán), pedig szó szerint a vérében van a warez.

(#8) Gave válasza #41133696 (#6) üzenetére


Gave
addikt

(#9) orionstar válasza #41133696 (#6) üzenetére


orionstar
csendes tag

Elivileg CGI: Computer Generated Imaginary, vagy Common Gatweway Interface, de itt az első eset, azaz számítógép generálta képek... cg-->számítógéppel kreált...

Jaj, most látom, Gave már válaszolt pontosabban mint én :D

[ Szerkesztve ]

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#10) .mf válasza Gave (#4) üzenetére


.mf
veterán

Abszolúte egyetértek, jómagam is ezt hirdetem. Ha a játék önmagában gyenge, abból a minél több CG sem varázsol jó játékot.

Az utóbbi egy évben a legjobbat avval játszottam, amikor bepótoltam a The Longest Journey-t. Tíz éves darab, de kiváló a története, az atmoszférája, nagyon ötletes és páratlanul kidolgozott; és kora ellenére még a grafikája sem vészes. Lehet, hogy az is egy nagy projekt volt anno, de jól mutatja, hogy a CG és a grafika messze nem minden.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) fekeandras


fekeandras
őstag

"Guillemot szerint természetesen ezzel a játékok is egy minőségi "lépést" tesznek, mivel grafikailag egy CG film szintjére érnek."

És mi lenne ha nem a 'besza-behu grafikára építenének?Nálam a mai napig nem az a döntő szempont, hogy hogyan néz ki egy játék...

(#12) D1Rect


D1Rect
félisten

(#4) Gave: Nem a marketing, ez a fejlesztési költség.
Akinek nem tetszik, hogy 3 órás játékidő, meg csili-vili grafika van egy játékban, tudom ajánlani, hogy vegye meg azt ami tetszik. A pénzed szavazat.

Nem véletlen, hogy egyre több konzol exkluzív cím van. A játék eladási listák tetején meg casual játékok virítanak, 34 kiegészítővel.
Tetszik vagy sem, a csúnya-gonosz, pokolszökevény kiadók vissza akarják kapni a pénzüket amit befektettek a fejlesztésbe.

[ Szerkesztve ]

(#13) dabadab válasza Gave (#4) üzenetére


dabadab
titán

"Jatek fejleszteshez csak kola,pizza meg egy csapat elszant fejleszto kell szamitogeppel"

Meg a fejlesztoknek fizetes, meg grafikusok, zeneszek, szineszek (motion capture meg voiceover), level designerek, stb, stb, es persze oket is fizetni kell.

DRM is theft

(#14) Steven


Steven
addikt

egy xbox , ps3 game 15-18k akkor ez is a duplájára emelkedik 30-36k lesz:D

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#15) BudTerence


BudTerence
tag

Az a baj, hogy átszámítva mi ugyanannyit fizetünk ki egy játékért, mint egy amerikai, akinek 5x magasabb a fizetése. De hát ez közismert.
Tavaly voltam kint az USA-ban (szerencsére pont akkor, amikor 150 Ft volt 1 Dollár), az Assassin's Creed PS3-as változatát 30 USD-ért adták a BestBuy-ban. Még magyar mércével nézve is nagyon olcsó volt, gondolhatjátok, nekik mennyire nevetséges összeg lehet. Nekik szerintem a szokásos 60 USD sem sok.

(#16) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Igényes játékért nem sajnálom a pénzt, de akkor legyen királyos a sztori is, ne csak a grafika legyen csillivilli!
És jöjjenek hozzá a peccsek rendszeresen, meg ingyenes DLC-k dögivel

inkább játszok egy jó játékot 5x végig, mint 5 ratyit félig (mert felhúz a sok bug) mielött végleg uninstallálom őket...

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#17) Gave válasza D1Rect (#12) üzenetére


Gave
addikt

Azert nem kell tuldramatizalnod. ;) Egyebkent meg nem akarjak a penzuket visszakapni, nem jotekonysagbol kapnak 3-4 evre penzt a fejlesztok, hogy legyen mivel elutni az idejuket. Profitra mennek, kemenyen.

Konzol exkluziv jatek, hogy miert van tobb, valoszinuleg tobb dolog is befolyasolja. Az en tippeim:

- 1 celplatform : Kevesebb optimalizacio /teszteles. > Kevesebb fejlesztesi ido.
- Mindenkinel ugyanugy fut > konnyebb megtervezni.
- Eladasok, akinek kell az megveszi.

dabadab: Tudtam ,hogy valaki belekot ,raktam smiley-t is , azert remenykedtem ,hogy nem feltetelezi senki, hogy nem tiszta szamomra ,hogy hany fejlesztot kell penzelni, stb.

Kb 10 eve olvastam valami pcjatek magazinban, gondoltam elsutom. :)

[ Szerkesztve ]

(#18) tcp válasza dabadab (#13) üzenetére


tcp
tag

sőt, ezt a fizetést előre oda kell nekik adni, mivel egy 2 évig fejlesztett játék majd a megjelenése után fog profitot hajtani, az általad sorolt emberek meg már az első hónap végén kérik a csekket. Ha ehhez hozzáveszem azt, hogy minden szaktudás, jószándék, akarat ellenére is születik olyan játék (meg film is), ami a rengeteg fejlesztési költség ellenére is bukás lesz (nem feltétlen azért, mert rosszat csinálnak, ennek millió más oka is lehet), tehát a kiadónak nem csak a konkrét játékra költött pénzt kell visszakapnia (némi profittal együtt, hiszen pusziért senki nem csinálná), hanem nem árt, ha a teljes befektetése megtérül, amit más, kevésbé sikeres projektekre költött.

(#19) D1Rect válasza BudTerence (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

Többet fizetsz, de EU-n belül szinte mindenhez hozzá lehet jutni jó áron.
Persze nincs magyar felirat. Rengeteg költség rakódik egy olyan kis piacon való terjesztésre mint az itthoni. :(

(#17) Gave: Hol dramatizáltam túl?
"Konzol exkluziv jatek, hogy miert van tobb, valoszinuleg tobb dolog is befolyasolja. "
Ez igaz, de te is tisztában vagy vele, hogy egyetlen dolog érdekli a játékbizniszt: Megéri-e?

[ Szerkesztve ]

(#20) dabadab válasza Gave (#17) üzenetére


dabadab
titán

Bocs, az a baj, hogy lattam mar jopar kommentelot, aki kepes lett volna ilyesmit teljesen komolyan kijelenteni :)

DRM is theft

(#21) whiz válasza CsendesMark (#16) üzenetére


whiz
aktív tag

"És jöjjenek hozzá a peccsek rendszeresen"

Francokat... írják meg rendesen! :U

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#22) @rglaaf válasza whiz (#21) üzenetére


@rglaaf
veterán

szerintem az egy Mission Impossible hogy megirjanak egy játékot tökéletesre

PSN:BiZzare_0 ️

(#23) HairyPlotter


HairyPlotter
csendes tag

A gigantománia kezd elterjedni a játékiparban, hardverkövetelmények és grafika terén, ennek ellenére alig van olyan játék, ami tényleg jó és élvezetes. Azok is többnyire konzolról jönnek PC-re.

(#24) tcp válasza whiz (#21) üzenetére


tcp
tag

te sem fejlesztettél soha szoftvert (legalábbis hello world-nél komolyabbat).

(#25) tcp válasza HairyPlotter (#23) üzenetére


tcp
tag

érdemes lenne akkor a helyzet szapulása helyett elgondolkozni azon, hogy a legjobb koponyák (a játék tervezés nem egyszerű feladat) miért konzolra dolgoznak alapban.

(#26) BalaNce87 válasza tcp (#25) üzenetére


BalaNce87
addikt

Hát mert mindenre van warez, és konzolra egyszerűbb játékot írni, így a konzol marad győztesen. Egyébként tényleg joban megéri konzolt venni, régen se volt hülyeség de ma, persze a grafika nem sokat fejlődött két év óta, ezért a gépigény se nőtt. Nemhiszem hogy a pc visszanyeri azt hogy ő legyen az elsődleges platform és ne konzol portokat csináljanak, igaz elég régóta úgy működik hogy konolzra előbb majd pc-re később pár nappal, csak mostanában a napok hetekbe mennek át olykor.
A játékok mag drágák, és sajna nem csak az újak hanem a több évesek, szerintem sokan úgy vannak vele hogy azt a 10-en akárhány ezret szívesebben költenék másra és nem egy db játékra amit végigviszel 1 hét alatt vagy tiszta szar az egész játék és ennek tetejében még szarul is fut az új gépeden mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#27) CsendesMark válasza whiz (#21) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

nem lehet egy szűk, belső tesztgárdával olyan alaposan kivizsgálni a játékokat, mint ahogy a 1000-10000-100000-res létszámú játékosok (végfelhasználók)
De ha odafigyelnek játékosok hangjára, és azalapján befoltozzák a hibákat, akkor szerintem az elfogadható :)

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#28) HairyPlotter válasza tcp (#25) üzenetére


HairyPlotter
csendes tag

Ötlet nincs, grafika van.
Konzolon ez bevált, ott a verekedés-autózás megy főleg, de a pécés játékosok szerintem hozzászoktak egy magasabb színvonalhoz, ami mára eltűnőfélben van.

(#29) 7600 GS


7600 GS
addikt

Én úgy vagyok vele, hogyha jobbak is lesznek a játékok, akkor megérik a többletkiadást. Egyébként meg most nem olyan drágák a játékok szerintem ( pl Fear 2 elég friss hús és 5 ezer Ft)

Üdv.: Marci

(#30) mate0217


mate0217
aktív tag

Megnézem milyen "lépést" tesznek majd a játékok fejlesztésben :DD

[ Szerkesztve ]

Hol a nyuszi? - Hole a new see? Hideg van. - He dag one. Van két macskám. - One Kate much come. http://s1.bitefight.hu/c.php?uid=117708

(#31) mad1 válasza 7600 GS (#29) üzenetére


mad1
veterán

Az a baj hogy nem minden ar, a magyar tarcahoz van igazitva...

Ne szemetelj ! = Steam

(#32) fpeter07


fpeter07
veterán

kevés játék van ami megéri a pénzét, akkor majd mégkevesebb lesz? :D :((

(#33) mad1 válasza fpeter07 (#32) üzenetére


mad1
veterán

Inflalodunk :K

Ne szemetelj ! = Steam

(#34) lúzer


lúzer
veterán

csak még több warez lesz
ez van
én se adok ki egy játékért 4000 ft-nál többet

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#35) ollie válasza whiz (#21) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Könnyű azt mondani.

***

(#36) Ice!? válasza Macilaci457 (#3) üzenetére


Ice!?
őstag

És külföldön ez a % jóval kisebb.. :(

lúzer: Törölted a Logout-odat?

[ Szerkesztve ]

(#37) lúzer válasza Ice!? (#36) üzenetére


lúzer
veterán

:K :K

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#38) whiz válasza ollie (#35) üzenetére


whiz
aktív tag

Igen, de azért szerintem joggal elvárható, hogy egy játék legyen normálisan megírva. Oké, mindenre 100%-osan nyilván nem lehet odafigyelni, mert különben örökké készülnének, de azért ne legyen egy játék bughalmaz (és sajnos erre rengeteg ellenpélda van).

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#39) lúzer válasza whiz (#38) üzenetére


lúzer
veterán

rendben van, hogy van benne bug, de láttam én már olyan durvát is, hogy felmerült bennem: egyáltalán elindították a játékot egy normál pc-n?

vagy hogy próbálták egyáltalán telepíteni egy friss gépen?

(ez tulképpen ollie-nek szól)

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#40) ollie válasza lúzer (#39) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nyílván nem ilyen esetről beszélek. Az senkinek sem jó, ha a bugok miatt játszhatatlan egy játék. Viszont az is tény, hogy a mai játékok bonyolultságát tekintve, teljesen bugmentessé tenni azokat több évbe telne ésszerű számú tesztelővel (csak a tesztelés, és mindezt úgy, hogy nem tesznek bele új tartalmat).

***

(#41) anulu


anulu
félisten

nincs rossz fizeetesem, de ha megveszek mondjuk akarcsak havi 1 PS3 jatekot, akkor az is ko kemenyen meglatszik a bankszamlamon. az mas kerdes, h ha megvettem, akkor mashogy allok hozza, mint a "szembejott a neten" jatekokhoz. anno kiadtam 16k-t az NHL 09-ert. egyreszt nem bantam meg, masreszt mostansag kezdek igazan belejonni, annyira, h lehet, h a 10 nekem ki is fog maradni. tokeletesen jol elvagyok a 09-el :)

PC-n meg van a WoW, azt csok :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#42) mad1 válasza anulu (#41) üzenetére


mad1
veterán

PC-n meg van a WoW, azt csok
Az mar sokk. :D

Ne szemetelj ! = Steam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.