Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Spectrum


Spectrum
aktív tag

Elég kár, hogy már egy demóhoz is steam kell, de hogy felcserélték a két gombot, arra már nem tudok mit mondani (Yes, I have steam vs No, I do not have steam).

[ Szerkesztve ]

(#2) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Én éppen most töltöm a demot. :DD Kíváncsi leszek milyen lett a 2. rész. Az első rész nekem személy szerint nagyon tetszett. :R

Itt egy Dragon Age 2 download aki esetleg kedvet kapna hozzá. Innen elég gyorsan lejön a közel 2GB anyag.

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#3) kovsol


kovsol
titán

beraktam tölteni még 30 perc és meglesem, én arra leszek kíváncsi mennyire nagy neki a gépigénye, mert az első még szépen futott laptopomon

May the Force be with you!

(#4) bigadam94


bigadam94
tag

Rövid vélemény:
A videók alapján sokkal rosszabbra számítottam. Tény, hogy eleinte kicsit furcsák az új karakteranimációk (kb. olyanok, mintha kétszeres gyorsításban látnánk az első rész animációit), de ezáltal sokkal dinamikusabbak lettek a csaták. Persze a taktikázásra is ugyanúgy szükség van: a demóban van egy bossfight, ahol bizony nagyon könnyen meghalhatunk, ha nem figyelünk oda. Karakter testreszabása, inventory sajnos le van tiltva a demóban. Akik (hozzám hasonlóan) kételkedtek a játékban, próbálják ki - tény, hogy kicsit más, mint az első rész, de a Dragon Age-hangulat ugyanúgy megmaradt.

GAMERS szerkesztő, hétköznapi szuperhős, képregény-addikt

(#5) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Akinek DX10 vagy DX10.1 képességű VGA kártyája van, az válassza ki a "DX11 (Ha elérhető)" beállítást a konfigurációs fájlban, majd a játékon belül állítsa be a "High" opciót. Az a DX10. A Medium a DX9, a Very High pedig a DX11.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#6) Löncsi válasza Vistaboy (#5) üzenetére


Löncsi
őstag

Render-t játékon belül is át lehet állítani DX9/11-be. :)

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#7) ollie válasza Spectrum (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kell hozzá Steam?

***

(#8) Воланд válasza ollie (#7) üzenetére


Воланд
titán

Nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9) kovsol válasza ollie (#7) üzenetére


kovsol
titán

de EA account igen, de játékon belül is tudsz kreálni

nekem laptopomon eddig kétszer fagyott ki csata közben ugyan ott :(((

mod: na kifagyott harmadszor is :W

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#10) Frigo válasza kovsol (#9) üzenetére


Frigo
őstag

Milyen oprendszer ? Win 7 ?Sajna az alatt az első rész is sokat fagyott ,ideg leszek ha ezt azóta se oldották meg. :W

(#11) Thodeus


Thodeus
aktív tag

Az auto attackot meghagyhatták volna az aktuálisan irányított karakternél. Legalább is nekem nincs kedvem minden csatában 50-szer nyomogatni az A-t mikor csinálhatná magától is.

(#12) Morden24 válasza Frigo (#10) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem emlékszem, hogy különösebb gond lett volna vele, bár az tény, hogy rendesen be tudott lassulni a pályatöltés huzamosabb mennyiségű játék után, ami nyilván valami memory leak-jellegű hibára utal.

Én életemben kizárólag Win7 x64-en játszottam, sosem volt baja.

Sectumsempra - For Enemies

(#13) kovsol válasza Frigo (#10) üzenetére


kovsol
titán

megoldódott a dolog DX11 és medium beállítás volt beállítva nálam, átraktam DX9 mediumra és nem fagy most

elsőre fura volt nagyon az irányítás, de kövezetek meg nekem tetszik a játék eddig

laptopom ami a minimum gépigény alatt van viszi a játékot 1280x800 Dx9 medium beállítással
gép: c2d 2ghz, 4gb ddr2, hd3470 256mb win7 64bit

a lassú laptop merevlemez ellenére pár másodperces töltési idők vannak csak

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#14) ittakary válasza kovsol (#13) üzenetére


ittakary
nagyúr

Véletlenül nem Toshiba A300-ad van? :)

(#15) Spectrum válasza ollie (#7) üzenetére


Spectrum
aktív tag

A cikk linkjén elérhetőhöz kell, de ahogy látom létezik steam-mentes is :B

(#16) PetAd


PetAd
tag

Ezen még lett volna mit csiszolni, kidolgozatlan a terep, meg minden el van túlozva. Minek a mágus botjára fejnagyságú buzogány? Miért kell minden suhintásnak nyomot hagynia a levegőben? Miért kell a beszélgetéseknél kirajzolni, hogy melyik lehetőség a rossz és melyik jó? Úgy látszik ezt amcsiknak és japóknak csinálták. Eddig azt hittem, hogy a Bioware nem tud rossz játékot gyártani, de úgy látszik tévedtem :((( Mindegy, ott van még az Awakening a polcon.

(#17) scyllafren


scyllafren
senior tag

Van fullos auto attack, "R" betűvel becélozza a legközelebbi ellent és támadja.

Nekem tetszett, igaz, mage-el kicsit húzós volt :D

(#18) Rexdemon válasza PetAd (#16) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

A DA:O/Aw-et imádtam, jópárszor végigtoltam. A DA2 demotól sugárban hányok, mangás akciójáték lett belől. RPG az nincsen benne, valahogy olyan szegényes lett az egész, a harcban mintha gyorsítva lenne minden, a karik úgy úgy mozognak,mint vmi animeszökevény ninják, konzolos irányítás és stílus. K***vára csalódott vagyok, nagyon vártam, nagyot csattant a pofám a padlón. Nem az állam, hanem a pofám sajnos. Egyszerűen képtelen vagyok elhinni,h ez a végleges PCs verzió :W

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#19) bigadam94 válasza Rexdemon (#18) üzenetére


bigadam94
tag

"konzolos irányítás és stílus"

Az irányítás egy az egyben ugyanaz, mint az első részé (egyetlen különbség a taktikai nézet hiánya). Ezek szerint már az első rész irányítása is 'konzolos' volt? Az "RPG az nincsen benne" állítást sem nagyon értem - a karakterek ugyanúgy fejlődnek, új képességeket és cuccokat szereznek, mint az első részben. Ugyanúgy vannak kasztok, és (valószínűleg) ugyanolyan jó sztorit is kapunk - ez nálam bőven kimeríti az RPG fogalmát. Azzal viszont egyetértek, hogy az első részhez képest a csaták sebessége kicsit túl gyors.. De szerintem ezt is meg lehet szokni.

GAMERS szerkesztő, hétköznapi szuperhős, képregény-addikt

(#20) Rexdemon válasza bigadam94 (#19) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Azt hittem,h a taktikai nézet nem fog hiányozni, de rohadtul zavar,h "rohan" a kamera a karival, folyton forgatni kell(ene) a látószöget,ha lenne értelme. Pikkpakk le lehet nyomni mindenkit, a demoban gyak tökmindegy,h hol kezded a tömegmészárlást, remélem,h a full gameben már valóban kell taktikázni. (monnyuk előző részek sem a nehézségről voltak híresek)
Emlékszem,h a bioware hogy ünnepelte és promózta (a valóban zseniális) kezdést,h minden választás külön elősztorival indul, most meg a mostanában szokásos interaktív mozit fogjuk kapni, ahol néha kattintani kell,h menjen tovább a film. (még mindig jobb,mintha tekercset kellene cserélni, mint anno a moziban:))
Akció-RPG a Mass Effect volt; most meg befigyelt a DA Mass Effect Edition. A klasszikus rpg-knek nyilván annyi :(

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#21) davidsonic válasza bigadam94 (#19) üzenetére


davidsonic
csendes tag

Akkor apám elég szegényes az rpg fogalmad...

(#22) bigadam94 válasza davidsonic (#21) üzenetére


bigadam94
tag

Lehet, hogy szegényes, de számomra ez jelenti az RPG-t. Legyen egy izgalmas történet, melyben én alakítom a főszereplőt (akit olyanra formálok, amilyenre akarok), a történet során hozhassak saját döntéseket, és legyen valamiféle fejlődés. Szívesen meghallgatom, szerinted mit jelent az, hogy RPG. :)

GAMERS szerkesztő, hétköznapi szuperhős, képregény-addikt

(#23) whitezo88


whitezo88
nagyúr

kipróbáltam, nem estem hanyatt. grafika szegényes, bár jól fut, a harc hentelés, meg kis duma. remélem a fullban nem kopár tájon kell mászkálni, mert első rész hangulatos, szép volt.

(#24) Healbacsi válasza bigadam94 (#19) üzenetére


Healbacsi
őstag

Ennyi erovel a diablot is rpg-nek hivhatnank, de az bizony kozel sem az.

(#25) davidsonic válasza bigadam94 (#22) üzenetére


davidsonic
csendes tag

No offense, de lehetne sorolni azokat a gammákat, amik rpg-k: BG 1,2 például. A DAO is valami HASONLÓ irányba mozdult, de szvsz a DA2 már nem. Amin tényleg abszolút kiakadok az az, hogy kiszínezzük a "good" és "evil" válaszokat... Nagyon is lehetne olyan classic rpg-t alkotni, amitől tátva marad a szánk (látvány, sztori, stb. stb.), és a fejünket sem csapkodjuk a falba, és nem mangamme, de ez már offtopic.

(#26) Blizz


Blizz
őstag

Nekem pl nem engedi a játékon belül felvenni very high-ra ,pedig dx11-em van. (ati 5870)
Configure-ba engedi.

No mistakes, just happy little accidents

(#27) Rexdemon válasza bigadam94 (#22) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

RPG game példák; BG sorozat, de inkább a Planescape Torment, Drakensang, már a DA is csak cinkesen volt RPG, elvileg anno a BG "örökösének" indult, aztán ezek a hangok elhaltak és lett ez az akció cucc. Pl a ME (amit imádok) egy rohadt jó scifi akció game, RPG színezéssel, de átkozottul nem szerepjáték.
Ami viszont igazi RPG; pen&paper játékok, fogod a haverokat oszt' hajrá :) Ofc nem egyszerű összehozni ^^

[ Szerkesztve ]

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#28) Rexdemon válasza davidsonic (#25) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

:R

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#29) daniel20


daniel20
tag

Sziasztok!

Letöltöttem Steamről, mind három kaszttal végignyomtam - egyszersem fagyott ki - és írnék egy rövid véleményt.

A gépem egy E5200@3500GHz,9800GT alapon,2GB RAM (csak, hogy legyen mihez viszonytani)
Nekem DA1 nagy favoritom volt, Kotor 2 után szóval lehet elfogult leszek :D

Első és legfontosabb NEM Hack'n'Slash! Ugyan úgy mint 1ben jobb klikk (sorry ott bal klikk :D ) az ellenen és támadja, kicsit gyorsabban mint eddig. Akciódúsabb, nagyon baba. Karakterek sokkal szebbek, animációk is.

A grafika pozitív csalódás volt. Képeken, videókon, trailereken nem hatott meg igazán de így élőben gyáááááá :C
És ezzel kapcsolatban azoknak akiknek gyenge a hardverje mint az enyém.
-Medium beállítással tökéletesen fut (~45FPS) nem annyira éles az árnyék nem annyira csillogó a light meg mit tom én milyen effektek, elviselhető.
-Directx11 Render mellet elérhető a High (ez a DX10 - én a látványon nem sok lényegi különbséget láttam). Gondolom a render miatt itt nem volt Fraps, nem mutatta az FPS-t. De saccra kb 30 harcon kívül azon belül leeshetett 10-15re
-DE! EVGA Precisionel felnyomtam a karit 700/1750/1100 - ASUS Glaciator bírja a strapát :D - és ment mint állom szaggatás nélkül.
-Ja és ezeket 1440x900as felbontás mellett (ASUS VW192S)!

Tehát ezt a gémet azok is élvezhetik szép látvánnyal akiknek nincs ÜberEpic hadware a lábuk mellett.

Összegezve? A BioWarenél megint belenyúltak a tutiba. Olyan siker gyanús játék, hogy csak na! Nagyon agyalok rajta, hogy befektetek egy eredetibe. A demot meg melegen ajánlom mindenkinek!

Grat BioWare! Csak így tovább :))

"Legalább küldenél üzentet, hogy nem érdekel .." :D

(#30) Lenry válasza Rexdemon (#18) üzenetére


Lenry
félisten

teljesen egyetértek veled.
az elsőben egész realisztikus volt a harc, de ez... EEEEZZ???
kilométeres ugrások, meg előbukkanok a föld alól?

áhhh
kurva nagyot csalódtam :(

jah, és kidobott Runtime Errorral

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31) Archanon


Archanon
őstag

Na, végigtoltam warriorral. Ennyit a Dragon Age-ről... Igaz, végére már egész kezdtem megszokni, de néha még így is elfogott a röhögőgörcs, vagy épp a sírás.

A darkspawn ["éjfattyak" :P ] futástól pl. behaltam... Hát az nagyon nagy. Valahogy a Power Rangers beli jelmezes krapekok jutnak az eszembe róluk. :)) Aztán az átsüvítek az "ellenfélen, aztán visszatérek eredeti pozíciómba" stílusú teleportugrálós harcstílus meg egyszerűen nem jön be. Most kajak, miért kellett ilyen anime beütésű valamit gyártani? Biztos így elnyerik a japók tetszését... így tuti, ott kasszasiker lesz. Egy harcos 50 kiló lemezvértben, 15 kilós kétkezes pallossal csak úgy ugrabugrál, könyörgöm... Már a DAO-ban érdekes volt, amikor az ogrékre csak úgy felugrált a full vértes warrim, de ez... ez... túltesz mindenen.
Mellesleg a karakterek gőzerővel siklanak a föld felett futás közben [ennyire durva légkorcsolyázást ritkán látok mai játékokban]. Az még nagyon "tetszett", amikor a hullák csúszkáltak a földön, meg amikor fel lett lökve szegény Hawke, vagy vmeik társa egy ogre által, a levegőben kanyarodva szállt el úgy 10 méterre. Csodás! :C Ennél jobb játék nem is kell...

A ME féle dialógus rendszer tetszik, bár a jó/rossz válasz jelzéseit én szívem szerint kiszedném, így túl könnyű jónak, vagy éppen gonosznak lenni, nincs lehetőség gondolkodásra.

A grafikáról annyit, hogy: nem rossz. Nekem igazából kifejezetten tetszik, bár kissé elnagyolt néhány dolog, de örülök, hogy megmaradt ez a stílus.

Nekem [!] nem nyerte el a tetszésemet... Sajnos. Pedig mennyire vártam... :( Habár a sztori jól indult, mindezekért talán az kárpótolhat.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#32) gabesy


gabesy
tag

A hírt kiegészíteném azzal, hogy Playstation 3-ra is megjelent a demo.

Gabesy

(#33) elithun


elithun
őstag

A demo meghozta a kedvem. Amint lehetőségem lesz rá megveszem, az elődjével együtt. :K

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#34) Har_melin


Har_melin
addikt

Leszedtem, felraktam, elszórakoztam a DierctX-es telepítési bug-gal meg a kétszeri kihajítással játék közben és végigvittem ameddig lehetett. Aztán azonnal le is töröltem.
Nagyon vártam, de az én ízlésemnek ez a játék meg sem közelíti az első részt, sem látványban, sem játékélményben. (Az első az összes kiegészítőjével megvan, végigjátszottam kétszer, most is van három befejezetlen karakterem, szóval nem az alapokkal van bajom.)
A grafikusokat bizonyára napi több órányi Soul Calibur nézéssel trenírozták a fegyverek és a női karakterek megrajzolása előtt. A Jó/Semleges/Rossz válaszok ilyen jelölése nekem már a Mass Effect-ben is lezúzta az RPG élményt, el se kellett olvasni, hogy mit mond az illető, vakon lehetett bökdösni a választ, aztán átugrani a szöveget. Biztosan van, aki odáig van attól, hogy tíz perc játékra 15 perc videó bejátszás jut, engem nem vonz, ha mozizni akarok, akkor beteszek egy DVD-t.

Talán majd két-három év múlva, ha nagyon unom magam, akkor megveszem a jóárasítottan 1000 forintért kínált kiadását, de remélem, addig jönnek még majd ki olyan játékok, hogy akkor se szoruljak rá. Rövid távon megvárom a Witcher 2-t májusban, az legalább látványban biztosan jobb.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35) #51736960


#51736960
törölt tag

az itteni kommenteket olvasgatva beigazolódott, amitől tartottam :(
azt hiszem, hanyagolom ezt a részt, inkább újra végignyomom a da1-et :O

(#36) Rexdemon válasza Har_melin (#34) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

szívemből szóltál

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#37) RexpecT


RexpecT
addikt

Meglesem én is :).

(#38) whitezo88 válasza Har_melin (#34) üzenetére


whitezo88
nagyúr

nekem egy God of War / Dante's Inferno / DMC4 féle harcrendszer ugrik be a warrior kaszabolása láttán.

(#39) Crystalheart válasza whitezo88 (#38) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nekem meg különféle animék és manga-játékok. (Nehéz lett volna egy kapcsolót elhelyezni, hogy "Manga style ON/OFF :D) A másfélkezes kard akkora, mint a kétkezes pallos, a pallos meg nagyobb, mint amit bárki valaha is hordott, mellesleg gond nélkül suhintanak vele két kézzel is. Ennyit erről, még a sztori miatt sem fogom végigtolni, főleg, hogy nem folytatás.

Ha a ME3-at is elszúrják... Nem, ebbe bele sem merek gondolni.

(#40) whitezo88 válasza Crystalheart (#39) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Cloudon is túltesz :)

(#41) Nashaba


Nashaba
tag

Nem tudom, hogy honnan szedtétek/miért érzitek úgy, hogy Japánosodott volna akár egy kicsit is a DA. Tipikus képregényes stílusú a rajzolása, a játékmeneten meg nem igazán vall rájuk.
Magával a játékkal viszont nem tudtam túl sokat játszani, ugyan is ha egyszer kilépek, többet már nem indul el. Egyszer elindul, DX10 tekintetében teljesen maximumra húzva (1440x900), semmi gonddal, de ha kilépek és vissza, akkor már nem lehet továbbjutni a karakterválasztó képernyőn (a karakter modellek nem jelennek meg, fekete képernyő). De annyiból, amit kipróbáltam, azt kell hogy mondjam, hogy nem egészen ezt vártam - de eléggé durva lenne egy rövid demó alapján annyira lehúzni, mint ti tettétek.

[ Szerkesztve ]

(#42) RexpecT


RexpecT
addikt

Bár folytatták volna az első részt :( .
Ez az egész mozgásvilág, a másodpercenként 2 tűzlabdát lövök nagyon meglőtték a játékot.
Szerintem egyértelműen konzolra írták a játékot ott talán elmegy ez a képi világ :W .

(#43) Kraptor


Kraptor
őstag

Hát, ezt egy szóba lehet kifejezni, hogy milyen lett...szar! amennyire király volt az első még a hülye hibáival is ez annyira az ellenkezője.

(#44) Archanon válasza RexpecT (#42) üzenetére


Archanon
őstag

Nem is az a gond, hogy konzolra írták, vagy hasonlók, mert szerintem alapvetően nem változott maga a játékmenet [a Painkiller szerű "ömlik rád az ellen, te meg se perc alatt szétzúzod őket" hatáson kívül]. Egy konzolos sem feltétlen szereti ezt... Sokkal inkább ezzel a stílussal van gond, a "mozgásvilággal"... És bizony, pont itt "japánosodott" el az egész. A súlytalan fegyverek/páncélok megvannak, a fizika törvényeit gyakorlatilag minden irányban áthágták, meg az idegbeteg gyors mozgás. Már csak az a bizonyos hiányzik, hogy csapásonként egyre magasabbra "ugráljanak" a levegőrészecskéken a harcoló egyedek, s a tetőponton egy hatalmas mátrixos robbanással ledöntsék egymást... s persze a hős életben marad. -.-'

Akció-dúsabbá akarták csinálni a játékot. Megértem. De azért ilyen mértékű stílusváltást talán nem kellett volna. :W El tudnék képzelni más megoldást is...

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#45) RexpecT válasza Archanon (#44) üzenetére


RexpecT
addikt

Nekem is ez a játékkal a bajom :K :O .

(#46) jokair


jokair
csendes tag

Ha valakinek problémája van dx11 miatt telepítse ezt[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.