Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

" Az 599 euró, azaz
nagyjából 170 000 forintos kezdőár persze
már-már a belépőszintű dSLR kamerákkal
vetekszik" inkább erősen túl tesz néhányon.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2) bagkri01


bagkri01
őstag

A super clear lcd-t a telefonjaiban is beletehetné a samsung.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#3) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Azért kíváncsi lennék a boot idejére. ;]

(#4) Peathee válasza Depression (#1) üzenetére


Peathee
aktív tag

Na akkor ezzel még várok pár hónapot. Meg egy két konkurenst is hogy lenyomják az árat.

(#5) rbalint88


rbalint88
addikt

fele áron még talán lenne is értelme, de így...
kíváncsi vagyok, mekkora pofára esés lesz belőle

(#6) virkir válasza rbalint88 (#5) üzenetére


virkir
veterán

A 7,3 milliárd dolláros harmadik negyedéves profitjuk mellett lazán megengedhetik magunknak ezt a kísérletezést.
Vagy bejön vagy nem. Ha nem igazán akkor legfeljebb leárazzák és kiszórják önköltségi áron a készletet és elfelejtik ezt a koncepciót.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#7) KevinMulder válasza virkir (#6) üzenetére


KevinMulder
tag

Majd jön az Apple, beperli a purple-flare-effect miatt és ugrik is a következő milliárd ... :)

(#8) a.sebi


a.sebi
őstag

Azt én sem értem hogy miért kellett bele egy 4 magos proci...miért nem elég egy kissebb felbontású kijelzó...és már olcsóbb lenne...egy 100 asért még oké...de ennyi pénzért ez kurva sok

(#9) Valentino K. válasza KevinMulder (#7) üzenetére


Valentino K.
senior tag

Ez aztán építő jellegű hozzászólás volt :U

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#10) moleculez


moleculez
veterán

ez bezzeg JB-vel jon...
Az android nem erre van kitalalva, radasul ennyiert...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#11) KillBorn


KillBorn
senior tag

16MP, 21x zoom, 1/2.3-os CMOS érzékelő, 170k. Aki kompaktot akar az nem ennyiért vesz, aki ennyit költ fényképezőre az meg nem (ilyet vesz még kisérőgépnek sem) kompaktot vesz. FinePix X10, CANON PowerShot G12, Coolpix P7100, Lumix DMC-LX5, OLYMPUS XZ-1, ezek mind-mind jóval olcsóbbak, és jobbak. Lehetne folytatni 100k alattiakkal is.

Igaz ezek nem 4.8" HD, 4 mag meg 1GB ram, meg JB. Aki ezekre ugrik, az meg telefonban érdeklődik ilyenek iránt. Sztem ez így ennyiért képtelenség, lesz akkor is ha lejebb megy az ára.

Amúgy nem hülyeség, normálisabb árú csúcskompaktba, vagy egy jó bridge-be, MILC-be el tudom képzelni ezeket a telefonhardvereket, meg az androidot is.

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#12) anaqer válasza kriszpontaz (#3) üzenetére


anaqer
veterán

Ezt nem értettem én sem már a legelső hírnél. Gondolom készenléti módban minden rádiót lekapcsol, de akkor is baromi kevésnek tűnik az az 1650mAH.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#13) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Csííz családi fénykép!

--..@@-. a kurv@ életbe már megint megfagyott ez a f@s..

- mosolyogjatok csak 1-2 perc és újraindul a fényképező!

--.-v> földhözvágomeztasz@rt maradtam volna a 18ezres kompaktnál...

(#14) Gregorg


Gregorg
tag

Ennek a kütyünek jóval kevesebb gyakorlati haszna van, mint amit a hardver képes lenne kivitelezni. Tök felesleges. De erre a samu teremtők nem jönnek rá még brainstorm közben?

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#15) BiGg DoGg


BiGg DoGg
csendes tag

Ismét egy érdekes "réteg" cucc. Kipróbálnám szivesen :D de, hogy pénzt adjak érte :Y

Samsung B2100 Xplorer + 2 GB MicroSD >>>> HTC Windows Phone 8X >>>> Xiaomi Mi Max 2 >>>> ASUS ROG Phone III Strix Edition

(#16) Sanraith


Sanraith
aktív tag

Aki valamilyen hírdolalnak dolgozik és azonnal meg kell osztania a lőtt képeket, annak jó lehet. Meg az instagramos hipstereknek... :)

[ Szerkesztve ]

(#17) aAron_ válasza Fr3eWar (#13) üzenetére


aAron_
őstag

még szerencse, hogy az android nem fagy ;)

(#16) Sanraith: ez jó meglátás, de kíváncsi lennék ez a vásárlók hány %át jelenti. meg aztán egy komolyabb gépről is simán el lehet küldeni pár s alatt, max át kell rakni a memória kártyát egy másik készülékbe, bár tény, hogy nem ilyen kényelmes.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#18) Necc válasza KillBorn (#11) üzenetére


Necc
addikt

Az általad felsorolt kompaktok kozul melyiken lehet realtime szerkeszteni, effektezni a frissibe lott kepeket?
Az altalad felsorolt kompaktok kozul melyiken lehet kulonfele kamera progikat inditani (pl. lgCam a "komoly" kepekhez, papercam meg effektezett kepekhez)?
Az altalad felsorolt kompaktok kozul melyik tolja fel azonnal a fajszbukra meg tarsaira az elkeszult fenykepeket?
Az altalad felsorolt kompaktok kozul melyiken tudod megnezni hogy a frissibe lott es fajszbukra feltoltott kepeidet mennyien lajkutak meg kommenteltek?

Ugyanis ennek a masinanak ez a lenyege, ez a celkozonsege, gyakorlatilag egy okostelefonkent tekinthetunk ra, egyedul a "telefonalas" feature hianyzik gyarilag belole (BT headset + skype -> problem?).

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#19) pit stop


pit stop
addikt

Videót jól látom hogy nem rögzít?
Két mikrofon max. kényszertelefonálásra igazán belefért volna. Ha meg van benne videórögzítés csak plusz 1...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#20) pranksta válasza Sanraith (#16) üzenetére


pranksta
tag

Így igaz, ezzel gyakorlatilag ki lehet iktatni a laptopot a rendszerből.más kérdés,hogy beválik-e a kicsi kijelző /cikkszerkesztéshez sztem az/, a fizikai billentyűzet hiánya, nameg a gyenge akku..igazán fasza pedig akkor lenne,ha még telefonként is működne.

dubito ergo sum

(#21) hemaka


hemaka
nagyúr

Kipróbálnám, de pénzt nem adnék érte... :D

(#22) a.sebi


a.sebi
őstag

Mindegy nem azért csinálta a samsung hogy milliokat adjon el...ez faszméret mutogatás...és reklám a samsungnak hogy mindenben ök a legjobbak...a nikon cuccot leis mosták a föld alá.....de egyébként anno a tabletre is sokan mondták hogy fölösleges....ot a pc...a laptop...a telefon...oszt láss csodát én is vettem tabletet...

(#23) youngboy


youngboy
senior tag

Én megtaláltam a cél vásárlókat. Paparazzi. Amíg várakozik a celeb háza előtt, addig nyom egy Bad Piggies-t.
:))

(#24) Lirion válasza Necc (#18) üzenetére


Lirion
addikt

Ha szerinted egy épp elméjű embernek megér ez a felsorolt pár (gyermeteg) extra feature 100k-s felárat, akkor nincs több mondandóm.
Ha nem ér meg szerinted, akkor csak szimplán nem értem, miért ragadtál egyáltalán billentyűzetet..

A skype hívás meg csak ott lehet alternatíva, ahol van rendes 3g lefedettség, az meg a vodán kívül csak a nagyobb városokban van, ott se mindig és mindenhol. Ráaádsul hazánk élvonalbeli, ami a lefedettséget illeti...

(#25) drosan válasza Necc (#18) üzenetére


drosan
tag

Szerintem a FB-ra bőven elég a mostani okostelefonok által nyújtott minőség. Azokon pedig az általad felsorolt dolgokat gond nélkül lehet kivitelezni és még telefonálásra is használható. Aki kicsit is komolyabban gondolja a fotózást és kiad egy fényképezőért 170-et, az kiröhögi az ezen megvalósítható szerkesztési lehetőségeket (minimum kell egy normális méretű monitor és egy Photoshop). Nem tudom kinek hiányzik, hogy a telefonja mellet már a fényképezőgépe is folyamatosan picsogjon, ha valaki nyom egy lájkot a képére...mindezt ennyiért ráadásul.

(#26) Rakeem


Rakeem
aktív tag

Az erős hardver szerintem a foto app tudásához kell.
Ugyanis arról nem szólt még a fáma, hogy a száraz technikai adatokon kívül mit fog tudni szoftveresen. Nem tartom kizártnak hogy gondolnak a jövőre, ahol már elég komoly appok fognak létezni. (Meg már most is vannak.)
Nem beszélve arról ha pl fullHD vidit lehet vele lőni, akkor akár realtime vágásokat is meglehet ejteni az eszközzel, amihez szintén kell vas.

(#27) drosan válasza youngboy (#23) üzenetére


drosan
tag

És mikor 2-3 óra múlva kilép a célszemély a házból, pont le is merült a fényképező...

(#28) RaveForce


RaveForce
veterán

nem meglepő az ár, hiszen s3 hardver -3g rádió +durva zoom optika, mit gondoltatok 60ezer lesz?!... :U

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#29) youngboy válasza drosan (#27) üzenetére


youngboy
senior tag

Igen.
:K

(#30) domerator


domerator
veterán

Ez a koncepció ennyiért még betegebb, mint bármi más samu próbálkozás eddig... :F

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#31) RaveForce válasza domerator (#30) üzenetére


RaveForce
veterán

ha a beteg probálkozások azt jelentik h negyedév alatt rekord nyereséget(7.3 mrd dollar) lehet elérni velük, akkor piszok sikeres lesz a logikád szerint.. :P

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#32) youngboy válasza RaveForce (#31) üzenetére


youngboy
senior tag

Hát nem az ilyenekkel érik el, abban biztos lehetsz.

(#33) Picco válasza domerator (#30) üzenetére


Picco
addikt

note-ot kirohogtek mindenhol es lattuk mi lett belole...

amugyeg elkepzelem h amcsi csalad megy fenykepezot venni a csemetenek, bemennek egy media markt szeru boltba, meglatjak h lob*szo nagy kijelzo van rajta, jo kis kompakt tudas, facebook stb es mar dobjak is a kosarba :)

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#34) RaveForce válasza youngboy (#32) üzenetére


RaveForce
veterán

tudod anno smart tv sem volt, aztán megjelent az első fecske, és mamár lassan minden megjelenő tv smart... fényképezöknél is itt az első(+nikon!) fecske.. ;)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#35) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

aki a dslr árakkal hasonlitja, az sorolhatja gyorsan azokat a tükrösöket amin ott helyben lehet szerkeszteni a képet majd realtime tolni fel a netre.

Aki meg a sima telefonokkal hasonlitgatja az mutasson egy olyat ami egyrészt olcsobb másrészt van benne 21x optikai zoom és 4,8'-on lehet szerkesztgetni a fotókat.

Már csak azért, hogy ne almát hasonlitgassunk a körtével.

(#36) arnyekxxx válasza drosan (#27) üzenetére


arnyekxxx
veterán

pont le is merült a fényképező...

A pótaksi meg az ördög találmánya, jókeresztény nem is vesz olyat.

(#37) Fr3eWar válasza aAron_ (#17) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Akkor csak simán belassul, bár az ellen tettek a tervezők négymagoskukoricát integráltak a kütyübe :D ;]

(#38) bloomberg


bloomberg
tag

szerintem kell rá egy xda-s telefonfunkciós rom, és mindjárt háváj minden vele :DD
De tényleg, ezt miért hagyták ki belőle?
Hogy legyen mit fejleszteni az utódban?

Tudom, hülyén nézne ki telefonálni egy kamerával, de anno hülyén nézett ki telefonálni a note-tal is, oszt mi lett belőle....

Meg egyébként is, ki a f*szt érdekel, hogy mit gondolnak mások :((

(#39) Necc válasza Lirion (#24) üzenetére


Necc
addikt

Ez - megha egy jol felhizlalt okostelefonkent is tekintunk ra - akkor is technikai ujdonsagnak szamit, es az ilyen dolgok mindig is pofatlanul draganak szamitottak es szamitanak.

Nem egy kulfoldi ismerosom teljesen ra van kattanva a cuccra hogy "fu fotomasina androiddal meg huszonecceres zuummal", es mar alig varja hogy megvehesse.
Szerintem igen is venni fogjak mint a cukrot (noha nem elsosorban idehaza), barmennyi is az ara, de ugyanakkor csak emiatt nem is fogsz minden turista kezeben androidos fotomasinat latni.

#25: egy atlag juzert ezt nem erdekli, es vidaman tapicskolja az androidos fotomasinajat es orul mint majom a farkanak hogy 2-3 nyomkodassal milyen "komoly" dolgokat meg tud csinalni mindenfele nehez es kulonfele "szakertelmet" igenylo PC-s tudas nelkul.

[ Szerkesztve ]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#40) Zirowe


Zirowe
nagyúr

600€?!

Muhaha, jó vicc.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#41) Misi1979 válasza arnyekxxx (#35) üzenetére


Misi1979
őstag

Legtöbb DSLR tartalmaz alapszintű szerkesztő funkciókat és most nem a red eye removal tool-ra gondolok. Megosztás meg teljesen egyszerű: wifis markolat, de inkább: Eye-fi kártya. Persze ez nem 3g, de megosztásra teljesen jó.

Ennek a terméknek tényleg csak a hipsterek között lesz mérsékelt sikere. Hogy miért írom, hogy mérsékelt? Mert ahhoz túl van árazva..

Ott lett elb.szva a dolog, hogy nem raktak bele gsm beszédmodult, mondjuk teljesen érthető, hogy miért: saját mobiljaiknak marha erős konkurenciát teremtettek volna vele.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#42) drosan válasza arnyekxxx (#36) üzenetére


drosan
tag

Számomra igenis szempont, még akkor is, ha cserélhető az akksi...

(#43) helixP válasza domerator (#30) üzenetére


helixP
nagyúr

Neaggódj, lesz ez kisebb, lesz ez nagyobb akksival, lesz ez GSM-modullal, lesz ez még olcsóbban. Ez egy fejlődési irány, ki kellett próbálni ezt is, majd fejlesztik még.

(#44) kriszpontaz válasza anaqer (#12) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ez az. Egy fényképező nem arra van kitalálva hogy faszbukon osztogass azonnal, hanem hogy normális fotót csinálj. Ha jön egy pillanat és gyorsan le akarod kapni, még várj amíg bekapcsol a gép, aztán elindul a camera app, hát, ezzel csak akkor tudsz gyorsan fotózni ha állandóan be van kapcsolva....természetesen le is merül, főleg a motoros zoom, meg a többi nyalánkság miatt.
Egy 20000-es fényképezővel 1 másodperc bekapcsolás után az első kép. Ennél mennyi idő?

(#45) Lirion válasza Necc (#39) üzenetére


Lirion
addikt

Hogy ez technikai újdonság? Most ugye csak viccelsz?
Először is, a nikon korábban bemutatott androidos kompakt fényképezőt, másodszor volt már okostelefon optikai zoomos kamerával felszerelve a piacon. Ez max annyiban újdonság, hogy növelték a számokat, ezzel növelve az e-penist.

Tudod, mi az újdonság? A nokia féle pureview technológia, az újdonság és fejlesztés!!!, nem ez a monstrum.

(#46) Lirion válasza arnyekxxx (#35) üzenetére


Lirion
addikt

Ez komolyan érvelés a készülék mellett, hogy ez tud szerkeszteni képet, a dslr meg nem?

Ahhoz már nagyon elvetemült geeknek kell lenni, hogy vki arra élvezzen, hogy 4.8"-os lőrésen szerkesszen képeket azért, hogy a faszbúkra feltolja és még mindezért fizessen 100k-s felárat is.

(#47) mallory303 válasza kriszpontaz (#44) üzenetére


mallory303
csendes tag

Az S3-ból kiindulva 1 másodperc múlva megvan a kép...
Nagy valószínüséggel úgy van kitalálva, hogy amikor megnyomod az exponáló gombot, egyből éled és lőhetsz vele. Annyira van folyamatosan bekapcsolva mint a telefonod, az meg ugye legalább egy napig bírja. Az meg szerintem bőven elég egy fényképezőgépnek. Nem értem miért kell egyből mindent ész nélkül fikázni...
A 20000-es fényképezőgépednek nézd meg az lcd kijelzőjét, a szenzor minőséget(felbontását), az optika minőségét, és legvégül hogy milyen kurva fos képet csinál. (mint egy 30 rugós mobil)
A videót konkrétan nem írták, de teljesen biztos, hogy olyan minőségű 1080p-s videót csinál, hogy lefosod a bokád.

Eddig sem úgy tünt, hogy sík hülyék ülnek a Samsungnál, nem hinném, hogy most változott meg...

[ Szerkesztve ]

A digitális adat örökké megmarad. Vagy legalábbis 5 évig. Ahogy épp sikerül.

(#48) Misi1979 válasza mallory303 (#47) üzenetére


Misi1979
őstag

Tehát szerinted egy fényképezőgépnél bőven elég, hogy feltöltés után kb. 24 óráig használható?

(a szóhasználatodon kicsit finomíthatnál, ne azzal adj nyomatékot a mondanivalódnak..)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#49) mallory303 válasza Misi1979 (#48) üzenetére


mallory303
csendes tag

Félreértesz, a 24 órát stanby üzemmódban képes tölteni, de bámikor ki is kapcsolhatod és akkor ha normális Li-ion akksi van benne, akár egy évig is megőrzi a töltést...

A digitális adat örökké megmarad. Vagy legalábbis 5 évig. Ahogy épp sikerül.

(#50) kriszpontaz válasza mallory303 (#47) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Az S3 videóminőségétől sem fostam le a bokám.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.