Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Robert07


Robert07
aktív tag

Biztos van jobb, de ha nem találsz, akkor a kábelt vedd ki a foglalatból, tűzőgépkapoccsal ki lehet akasztani a fém nyelvet, és forrassz hozzá még egy kábelt a fém érintkezőhöz. Viszont ne legyen túl vastag a kábel, mert akkor nem fog visszamenni a műanyag csatiba.

Amúgy maga a csatlakozó nem égett meg, csak a kábel?

(#2) bagyusz


bagyusz
őstag

Nem hinném, hogy a minőséggel lett volna probléma. Egyszerűen nem bírta a tuning következtében felvett többletáramot a 4 pines hosszabbító. Ilyenkor érdemes minél rövidebb úton eljuttatni a betáplálást, hogy ne menjen át fűtőtekercsé a vezeték.

[ Szerkesztve ]

(#3) Dr. Romano válasza bagyusz (#2) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A baj az hogy rövidebb úton nem tudom megoldani a dolgot. Alsó tápos a ház és az alaplap +12V-ja egész a bal felső sarok felé van. Az FSP 350PNF 12V-os kábele még egyenesen húzva sem ér fel olyan messzire :(
Ebben a felállásban muszáj hosszabbítóznom.

Robert07
Basszus ez nem is hülyeség. :) Van itthon elvileg rossz tápom és még pin kiszedőm tool-om is van valahol (évekkel ezelőtt harisnyáztam az FSP-t akkor rendeltem).
A csatlakozók rendben vannak, sem az alaplapon lévő nem égett meg, sem a tápegységé (azért bízom benne hogy semmit nem vágott haza ez a kaland.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#4) nyuzoka válasza Robert07 (#1) üzenetére


nyuzoka
tag

Egyetértek.
Ha táp bírja akkor a vezeték keresztmetszetét célszerű növelni.

(#5) bagyusz válasza Dr. Romano (#3) üzenetére


bagyusz
őstag

Akkor már csak a vezeték keresztmetszetével lehet variálni.

(#6) Dr. Romano válasza bagyusz (#5) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Igazad volt: A kábel vagyis a szigetelés vastagságával elvileg nincs gond; Most előkaptam pár levágott molexet és rossz tápot azokon javarészt mind vékonyabb a kábel mint az égetten... (jó elég gagyi tápegységek, de csak ez van).
A legvastagabbak -amiket találtam- ugyanolyan vastagok mint a fent említett. Szóval megpróbálkozok a műtéttel. Max akkor a tuningot veszem le ameddig nem találok valami megoldást.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#7) orion1025


orion1025
őstag

A táp nincs véletlenül a terhelési határa közelében? Ha öreg táp, akkor könnyen előfordulhat ilyen, hiába névlegesen X watt.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#8) Robert07 válasza orion1025 (#7) üzenetére


Robert07
aktív tag

Nem hinném, hogy ez lenne a gond. Hamarabb kapcsolna le az alplap a túl magas/alacsony feszültség miatt.

(#9) Dr. Romano válasza orion1025 (#7) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát azért teljesen terhelve ott lehet a határban. Tuning van a procin is a vga-n is (ez ráadásul 2x6 pines), az északi hídon is, szóval nincs kímélve ebben a gépben semmi :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#10) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Frissült az írás. A sztori befejeződött; a műtét sikeres, konfig úgy tűnik túlélte, amint lehet veszek egy új cabelt. Próbálok keresni rövidebbet, vastagabbat...

Köszi mindenkinek az ötleteket :R

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#11) MineFox54 válasza Dr. Romano (#9) üzenetére


MineFox54
őstag

Miért választottál ilyen kicsi tápot egy ilyen fogyasztó géphez?

(#12) Dr. Romano válasza MineFox54 (#11) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nem olyan kicsi ez. Sok noname "500-600W-os" hulladékot is megeszik vacsorára :D
Ezt a tápot még 2007 körül vehettem egy AMD A64 3200+, 1GB RAM Radeon X1950PRO konfighoz így onnan maradt meg.

Lehet cserélni kéne már, de minek ha teljesen stabilan viszi ez a konfigot is ennyi idő után is (terhelve is stabil feszültségeket ad, nem kapcsol le és halk is).

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13) MineFox54 válasza Dr. Romano (#12) üzenetére


MineFox54
őstag

Oké, hogy a noname-nél jobb, de attól még csak 350w... Még ha valós is. FSP 500-as kéne ide!

(#14) Dr. Romano válasza MineFox54 (#13) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Természetesen ha egy kihagyhatatlan ajánlatba futok egy erősebb táppal kapcsolatban azonnal lecsapok rá.(pár hónapja oliverda hirdetései között láttam 10k körül 550W-os OCZ-t helyi átvétellel sajnos mikor már írtam neki addigra már elvitték...)
Jelenleg azonban az előző hszben említett okok miatt nem érzem szükségét hogy most azonnal rohanjak szerezzek be helyette másikat. Addig is nézelődök. :)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#15) korn válasza Dr. Romano (#14) üzenetére


korn
aktív tag

Nem az volt a baj, hogy 4 pines, hanem a hosszabító kontaktos volt kissé, és azért égett szét. Nagyáramú vezetéket érdemes direktben bekötni. Én a helyedben a táp kábeleit direktben hosszabítottam volna meg, csatit levágni hozzáforrasztani a vezetéket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.