Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) PC-rev-RM válasza zotyesz66 (#11) üzenetére


PC-rev-RM
tag

A p4-ekhez Sanyo-denki propellerek voltak, nem is nagyon volt bajuk. Jelenlegiek Delták (ha jól tudom), szintén nem olyan rosszak.
A brand géppel ellentétben ha ne adj' Isten csak a venti állna be, nem nyúlhatsz bele, ellenben saját konfigba igen. Itt mondjuk mindkét oldalnak vannak előnyei, amik a másik oldal hátrányai is egyben.

Doze:
Szerintem:
Chipset: lényegtelen. A drágábbak olyan funkciókkal gazdagabbak, amiket átlagember nem használ. A lényeges szempontot (legalább 2 sata csati) a legolcsóbb/legkisebb is tudja. Összehasonlíthatod: LINK, wikipédia: LINK
Alaplap: mindegy, csak szilárdelkós legyen, ahogy fentebbi példa mutatja, 3 év garival. Nem is nagyon gyártanak már mást, csak a legaljában.
Ram: mindegy. Tényleg. katt: LINK Ha nem Winrarozol meg Sony Vegas-ozol egész nap megélhetésből, ezeken kívül semmi nem használja ki érezhetően a nagyobb sávszélt. Legolcsóbbat.
HDD: ha megbízhatóság szempont akkor enterprise, egyéb esetben nem tudom. :B
tipp: HDparm szoftver a fejparkolás redukálására, ezáltal az élettartam kinyújtására.
SSD: ki ne hagyd, hidd el, magadnak teszel vele szívességet. Nem lesz több homokóra. Samsung, Crucial, Intel a megbízhatóak leginkább.
Monitor: 22-23"-os ips. Legyen forgatható, vagy elég, ha dönthető?
Táp: Seasonic. Ha megint minimum 8 évre tervezel, nem nagyon van más opció.
CPU: ne a laptopod teljesítményéből indulj ki, egy asztali i3 eléri, esetleg veri a mobil i5-öt.
Személyes tapasztalat: 2007 óta a gépeim (azóta 3x történt konfigváltás) folyamatosan üzemeltek/üzemelnek alacsony terhelésen, csak vihar előtt kapcsolom/húzom ki őket. Nem volt probléma. Teljes terhelésen egyik sem bírná hosszú évekig.
Egyébként meg topik: LINK

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.