Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Én ennél drágább alaplapot nem vennék:
http://www.asus.com/Motherboards/B85ME/overview/ (20.000.- Ft körüli)
Van már rajta elég usb3, 3 monitorkivezetése van, 4 ddr3 memóriafoglalat.
MicroATX a mérete, nem kell nagy házat venni hozzá.
Ha már mindenképp i5-öt szeretnél, akkor ezt javasolnám:
http://ark.intel.com/products/80817/Intel-Core-i5-4460-Processor-6M-Cache-up-to-3_40-GHz (45.000.- Ft)
Ez a legújabb i5 generáció, igaz, hogy annak a leggyengébb tagja, de még így is brutális teljesítménnyel.
8 GB tökmindegy ram, lehetőleg azért ne egy samsung, 1333/1600 közötti sebességet nem lehet észrevenni. (2x4 GB = 2x11.000.- Ft = 22.000.- Ft)
Én mindenképpen SSD-t ajánlok, a sima HDD kora teljesen lejárt az asztali gépeknél. Adattárolásban a gigabájtos fajlagos költsége miatt verhetetlen, de az SSD tipikusan rendszerdiszk, ott meg a sebesség fontosabb. (Egy 120 GB-os nagyjából 17-25 ezer ft között van)
Én ebben a modern vegyünk-minél-drágább-tápot vallásban nem hiszek, emiatt itt nem tudok neked felelős, hiteles ajánlást adni.
Azt hiszem, hogy a ház-táp kombinációnak azért 20 ezerből illene kijönnie. Majd lehurrognak itt, hogy azt bűn tápnak nevezni, csak elektronikai szemét, de ez a te harcod lesz :)
Tehát VGA-t én nem is terveztem bele, ahogy mondtad, valamint a monitor nincs még benne, így összesen 120-130 ezer Ft-nál jársz.
Mivel írtad, hogy egész nap használod a gépet, így mindenképpen egy IPS paneles monitort javasolnék, itt van előttem egy hagyományos és egy ips paneles is, döbbenetes a különbség.
Abból egy neked tetsző típust választhatsz, millió van, nem tudnám egyiket se jobban ajánlani a másiknál. Esetleg ne csak egyféle bemenet legyen rajta. 24-es méretben ilyen monitorok már 50 ezer Ft-nál kezdődnek, így mindennel együtt sem kell 200 ezer fölé menned.
Na, majd jönnek a kommentek és szétszedik az enyémet, nézzük! :)

(#2) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Egy gyors konfig ipon összerakóval:

Lap: ASROCK H87M Pro4
Proc: INTEL Core i5-4430 3.00GHz 1150 BOX
Ram: ADATA 8GB XPG V1.0 DDR3 1600MHz CL9
HDD: WD Caviar Green 1TB 5400rpm 64MB SATA3
SSD: SAMSUNG 120GB SATA3 2.5" 840 EVO
DVD: SAMSUNG SH-224DB/BEBE fekete
Ház: COOLERMASTER RC-361-KKN1 Elite 361
Táp: FSP Hexa+ 400W

Össz: 157.241 Ft

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3) amerigo


amerigo
aktív tag

És egy az iWay .hu -ról, úgyhogy nem reménytelen a helyzet.

ASUS H97M-E 24 030 Ft
Intel Core i5-4460 3200MHz 6MB LGA1150 Box 45 740 Ft
TeamGroup 8GB DDR3 1600MHz Kit(2x4GB) Elite 20 110 Ft
A-Data 128GB 2,5" SATA3 Premier Pro SP900 Series ASP900S3-128GM-C 18 240 Ft
Western Digital 1TB IntelliPower SATA-600 64MB Red WD10EFRX 16 960 Ft
Sharkoon MA-M1000 Black mATX 11 420 Ft
FSP Hexa+ 400W 11 020 Ft
Összesen: 147 520 Ft

(#4) Lauda


Lauda
félisten

Vennek egy hp probook notit es kesz.

(#5) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Akkor bedobok én is egy ajánlatot :)
Processzornak egy i5 4590 bőven elég, időtálló és már Haswell refresh (elvileg jobb paszta a kupak alatt, ami pedig immár közelebb került a szilícium lapkához, ergo elvileg alacsonyabb hőmérsékletű a sima haswell i5-öknél).
Alaplapnak Asust javaslok, igazából a feltételezhető Broadwell támogatása miatt H97 chipsettel, például egy H97-Plus / H97M-Plus jó választás lehet, én a több bővítősín miatt az elsőre teszem majd le a voksom jövő hónapban.
Táp egy fontos rész, 5 év garival ia lehet találni FSP Raider S 550-est, ami ehhez a konfighoz lehet overkill, de ha netalántán valaha véletlenül bekerül egy erősebb VGA, akkor ez bírni fogja. Ha 9999%, hogy nem kerül bele, akkor Seasonic-ból 400W körülit nézz, azok is azt hiszem öt év garisak és garantáltan minőségiek :) .
HDD-ből az egy tányéros Seagate Barracuda a nyerő, 1TB-os lemezzel, 003M a típusszám vége ha jól tévedek. SSD-t pedig nyugodtan rendszernek, én mivel játékra veszem a gépet, így nem fogok venni, de ha nem erre szánnám, biztos beépítenék egy 120-ast, Adata, Corsair márkák jók szoktak lenni.
Ház szubjektív, én Corsair Carbide Spec-03 mellett teszem le a voksom szellőzés miatt, de CM-éknél vannak jó csendes házak.
RAM igazából nem számít annyira, hogy 1333/1600, de árban sincs sok különbség, az Intel miatt én egy csökkentett feszültségű darabot ajánlanék a fehér Corsair Vengeance LP személyében (csak a fehér a csökkentett feszültségű!).

Azt hiszem mindenre kitértem :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#6) szcsi


szcsi
tag

Na most ehhez én is írok :)
Ha van rá 170ezred akkor vegyél egy Dell/Lenovo/HP/FUJI brand gépet i5-el, meg bele egy SSD, 120 de inkább 240-es méretben.
Mondjuk Samsung 840 evo vagy Kingston Hyperx.
Tartósságban és strapabírásban ezek a gépek magasan vernek mindent.

Egy alap Asus/Asrock/GigaByte alaplap meg Intel hűtő nem napi 24 óra használatra van tervezve. Nyilván ideig-óráig bírja, de nem ez számít otthoni felhasználásnak.
Azt már csak halkan merem megjegyezni, hogy az ilyen gépekre 3-5 év háztól-házig, vagy helyszíni garancia van.

A sípcsont egy olyan eszköz, amivel éles szélű bútorokat lehet megkeresni a sötét szobában

(#7) Szoszo94 válasza szcsi (#6) üzenetére


Szoszo94
őstag

Az alaplaphoz szólva (no offense):
Pl Asus TUF lapok :) Példának okáért
Igaz, nem "alap lap", de nem az a húdebrutáldrága, a H97-Plus sem olcsóbb :)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#8) Szoszo94 válasza Szoszo94 (#7) üzenetére


Szoszo94
őstag

Lejárt az öt percem, de akkor árakat is írok a jellemzésem/ajánlásom mellé :)
i5 4590 itt az aprón Sipi-től 44500,-
Alaplap szintén tőle (H97-Plus, de szerintem a B85 Vanguard se olcsóbb sokkal, talán 1-2 ezressel) 24000,-
Corsair Vengeance White LP 2*4GB 24500,-
Seasonic 430W S12 II 18500,-
Seagate HDD pedig 14000,-

Házat nem írok, azt válassz :) Így 112900,- Ft

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#9) szcsi válasza Szoszo94 (#7) üzenetére


szcsi
tag

Ez épp nem számít alap alaplapnak :)
Százalékosan kevesebb gond van a brand gépekkel, és tapasztalataim szerint magasabb a rendelkezésre állási idejük mint egy alkatrészenként összerakott gépnek.
Ha meg hasonló tartósságot szeretnél elérni / válogatsz össze, árban kb ugyanott vagy.

A sípcsont egy olyan eszköz, amivel éles szélű bútorokat lehet megkeresni a sötét szobában

(#10) Szoszo94 válasza szcsi (#9) üzenetére


Szoszo94
őstag

Írtam is, hogy nem alap, de egy normális alapot sem kapsz meg olcsóbban :)

Ha neki nem kell a horfozhatóság, jobban jár szerintem egy asztalival, én is PC-laptop-PC váltáson vagyok túl és nekem is egy Dell volt, imádtam, minőségre sem volt panaszom, de nem használtam ki, hogy hordozható. Nagyrészt TV-re kötve használtam, de jobb egy asztali számomra. Illetve a kérdés is erre irányult tőle.
A kevesebb gond nem biztos, hogy megállja a helyét :) Időnként (évente legalább illik) kitakaríttatni azt is, sőt, újra is pasztázni, aztán a zsanérok - ha sokat van hajtogatva - kilazulhatnak, leeshet a laptop ha cipeled és mindjárt több lesz a gondja :DDD ez volt a kötözködős része ;]

Igazából mindkettőnek megvan a maga célközönsége, mindenki el tudja dönteni, melyik számára a jobb :R

Viszont a kérdező kapott elég választási lehetőséget :D
PC mellett szól még a későbbi bővíthetőség, ez még beugrott gyors :)

Szerk.: Az előbb elírtam
125500,-!!!!!

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#11) zotyesz66 válasza szcsi (#6) üzenetére


zotyesz66
őstag

Kicsit vitatkoznék, brand gépekben is főleg Asus/MSI lapok vannak, csak egyedi megrendelés alapján. Intel hűtő meg akármeddig bírja 7/24-ben is. Régi cégnél 7 évig ment a rendszerfelügyeleti gép 7/24-ben. Asus alaplap (olcsó 945-ös) kondis lett, de az Intel hűtő portalanítás után újszerű, Samu vinyó 100%-os. 10+ éves P4 hűtőkből sem láttam csapágyasat.
Én egy olcsóbb Z97-es lapot ajánlanék, amiben van M2 slot is, proci ízlés kérdése, core2-höz képest a celeron is bivaly, egy jobb i3 mindenre elég lehet, de ott a jubileumi Pentium is, az szorzólock mentes, bár itt úgyis le fogják fikázni. RAM-ból 1866-ost, de legalább 1600-ast kellene.

(#12) szcsi válasza Szoszo94 (#10) üzenetére


szcsi
tag

Én is asztaliról beszéltem.
Most is egy Dell Optiplex-et nyúzok, cégemnél egy HP DC7700 volt sokáig 24/7. Az otthoni most épp 5 napja megy megállás nélkül.

No offense, nem trollkodom.
Ha valaki 170 ezret el akar költeni egy tartós asztali számítógépre akkor igenis érdekes lehet egy brand asztali számítógép.
Mondjuk egy Dell Optiplex 7010MT 5 év garanciával. :)
Más kérdés, hogy itthon gazdasági okokból ritkán döntünk gyári számítógép mellett.

A sípcsont egy olyan eszköz, amivel éles szélű bútorokat lehet megkeresni a sötét szobában

(#13) Doze


Doze
aktív tag

Köszönöm mindenkinek az ajánlatokat, segítséget.... :), nekem annó ugyan Msi deszka volt, de nem romlott el soha, nulla kondi hiba stb... Viszont a P4 gyári proci hűtője, ment ugyan, de a végefelé már havi rendszerességgel szedtem szét mert zúgott, a táp hűtője szintúgy...

A samu vinyó főleg a 80Gb-os, elég hamar beadta a kulcsot nekem, utána lett egy Maxtor 120 gigás, no azzal nem volt baj...

Vinyózással foglalkozó ismerősöm a Western Digital Caviar Red/Black-et ajánlotta...

(#14) ivana válasza Lauda (#4) üzenetére


ivana
Ármester

+1 Ha nem kell vga teljesítmény akkor az üzleti noti + monitor jobb választás mint a desktop.

(#15) Szoszo94 válasza szcsi (#12) üzenetére


Szoszo94
őstag

Jaaajj, akkor rendesen elbeszéltünk egymás mellett :B

Brand PC-kben viszont nem vagyok otthon, úgyhogy érdemben hozzászólni nem nagyon tudok, de ettől függetlenül ezt is jó ötletnek tartom :K

WD Red adattárolásra a legjobb, de ha programok is futtatva lesznek és nem lesz SSD, vagy kis méretű lesz és kevés program férne rá, akkor a Red már szvsz felesleges, jobb oda a Seagate. Viszont tiszta adattárolásra a piros a befutó :)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#16) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Amikor vettem egy SSD-t, és elkezdtem használni, akkor tátva maradt a szám. Egy i5 mellett nagyon fürge lett az egész gép.
Aztán amikor a notebookomban meghalt az 500 GB-s WD, akkor inkább a tárhelyet áldoztam fel, cserébe a kis, kétmagos Llano szárnyal!

SSD kell.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Az én ajánlatom az Imperiumrol:
[link]

1TB-ás HDD és120-as SSD-vel kért.

(#18) Krugszvele válasza ivana (#14) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Miért jobb?
Kell egy usb egér+billentyűzet kombó is hozzá, a teljesítménye meg töredéke egy desktopnak.
A fogyasztása viszont legrosszabb esetben is a fele, de akár a 35-40 százaléka is lehet, azzal mondjuk napi 12-16 óra használattal elég sokat lehet fogni már havi szinten is. (Bár a külső monitorral pont ez az előny veszik el.) [Viszont egyből két monitort használhat, az meg óriási előny]

(#19) Doze


Doze
aktív tag

Egyébként a jelenlegi laptopom samsung np300e5z-s07hu tehát i3 itt is megvan.... úgy használom ahogy írtátok is :K , 19" monitor, egér+bill. Akkor nyitom szét a laptopot mikor bekapcsolom :DDD

(#20) ivana válasza Krugszvele (#18) üzenetére


ivana
Ármester

Egy monitor nem eszik sokat pl.: az én fullHD, 22", IPS LG-m 25W-ot.
Az egér billentyűzet nem tétel, nekem van egy ms 3k-s vezetékes egerem desktopon, meg egy ősrégi dell mechanikus billentyűztem,amit 500Ft-ért vettem az aprón. Ha nem szeretnék játszani akkor eladnám az adatlapomon szereplő configot és csak a T420 maradna meg, csak menne bele egy ssd és 8GB ram. A két monitor hatalmas előny. Az aprón egész jó teljesítményt lehet kifogni, egész jó áron, pl.: én a T420-at 85k-ért vettem. Ha vinni kell akkor lehet vinni is. Megvannak az előnyei, de itt csak a business kategóriára értem az olcsó laposok kukába mennek 1-2 év után, mert vagy megfőnek, vagy a cipelést nem bírják.

(#21) PC-rev-RM válasza zotyesz66 (#11) üzenetére


PC-rev-RM
tag

A p4-ekhez Sanyo-denki propellerek voltak, nem is nagyon volt bajuk. Jelenlegiek Delták (ha jól tudom), szintén nem olyan rosszak.
A brand géppel ellentétben ha ne adj' Isten csak a venti állna be, nem nyúlhatsz bele, ellenben saját konfigba igen. Itt mondjuk mindkét oldalnak vannak előnyei, amik a másik oldal hátrányai is egyben.

Doze:
Szerintem:
Chipset: lényegtelen. A drágábbak olyan funkciókkal gazdagabbak, amiket átlagember nem használ. A lényeges szempontot (legalább 2 sata csati) a legolcsóbb/legkisebb is tudja. Összehasonlíthatod: LINK, wikipédia: LINK
Alaplap: mindegy, csak szilárdelkós legyen, ahogy fentebbi példa mutatja, 3 év garival. Nem is nagyon gyártanak már mást, csak a legaljában.
Ram: mindegy. Tényleg. katt: LINK Ha nem Winrarozol meg Sony Vegas-ozol egész nap megélhetésből, ezeken kívül semmi nem használja ki érezhetően a nagyobb sávszélt. Legolcsóbbat.
HDD: ha megbízhatóság szempont akkor enterprise, egyéb esetben nem tudom. :B
tipp: HDparm szoftver a fejparkolás redukálására, ezáltal az élettartam kinyújtására.
SSD: ki ne hagyd, hidd el, magadnak teszel vele szívességet. Nem lesz több homokóra. Samsung, Crucial, Intel a megbízhatóak leginkább.
Monitor: 22-23"-os ips. Legyen forgatható, vagy elég, ha dönthető?
Táp: Seasonic. Ha megint minimum 8 évre tervezel, nem nagyon van más opció.
CPU: ne a laptopod teljesítményéből indulj ki, egy asztali i3 eléri, esetleg veri a mobil i5-öt.
Személyes tapasztalat: 2007 óta a gépeim (azóta 3x történt konfigváltás) folyamatosan üzemeltek/üzemelnek alacsony terhelésen, csak vihar előtt kapcsolom/húzom ki őket. Nem volt probléma. Teljes terhelésen egyik sem bírná hosszú évekig.
Egyébként meg topik: LINK

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#22) Doze válasza PC-rev-RM (#21) üzenetére


Doze
aktív tag

:R

(#23) Krugszvele válasza PC-rev-RM (#21) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

(csupa nagybetűvel) óriási up!!!!! (nagybetűk vége)

(#24) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Első körben az erre szakosodott topikot ajánlom.
Egy szerintem valamire való monitor ~60K környékén morocog, szóval 110 marad a masinára, hozható.
A zesesdé kell, de még mennyire és ha már Haswell akkor az 1600-zas memória is. Ha "csak" 8GB a tervezett, akkor legyen 2x4 a DC miatt.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.