Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

Nagyon jó mentális képességek kellenek hozzá, nem csoda hogy ennyire válogatnak.

(#2) Freiherr


Freiherr
őstag

Mennyit lehet ezzel keresni?

XXX

(#3) Narxis válasza #16939776 (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem csak ott válogatnak: Link

Thanos was right.

(#4) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A HÉV-eseket is szórják. 75% alatt nem lehet dolgozat, vizsga, semmi.

00KID! Én csak a HÉV-es felét tudom, de 2-es felé hajaz az első szám, ki mennyit vállal, éjszaka stb. Sztem többet kéne, mert óriási a teher és ha hibázol repülsz, elvonás. Vörös mellett is sztem 1x mész el.

[ Szerkesztve ]

(#5) N€T0X|N válasza Kolondrum (#4) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Mozdonyvezetőknél 3-assal kezdődik a szám és vége felé jár (nem tudom mennyire szabad ezt nyilvánosan kiírni, így nem teszem pontosabban). A motorvonatoknál 2-es. Valamelyik nap akadtam bele a belső felhívásba. :)

Sent from my keyBoard

(#6) Kolondrum válasza N€T0X|N (#5) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én ezt tudom, mert van mozdonyos """ismerős""". Nem hiába menekül mindenki. ;] Vezessen akinek van kedve aszalódni egy vezetőállásba.

Ja és mivel van épp tanfolyamra felhívés HÉVéknél, ezért ott szerepel akár a max 250k BRUTTÓ!

[ Szerkesztve ]

(#7) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hát az biztos, hogy nem hibázhatsz.
Plusz az még csak hagyján, ha elütsz egy állatot, de azt fel tudnátok dolgozni, ha egy öngyilkos csücsül a sínen és mondjuk 80-al telibe kapod? Mert utána meg kell nézd, hogy él-e még...

Nem irigylem tőlük a fizetésüket, de az szerintem már a xarrágás csúcsa, hogy lassan már a fodrászhoz, óráshoz, egyéb szolgáltatóhoz is van a Mozdonyvezető Szakszervezettől kedvezményük...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#8) N€T0X|N válasza Kolondrum (#6) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Hát igen, a műszak az 12 órás, bár asszem vezetéssel nem kell ennyit tölteni (?).

Sent from my keyBoard

(#9) Kolondrum válasza N€T0X|N (#8) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem kell, max ha regie-t kell vinni, esetleg valaki elalszik és be kell ugrani pár körre. Ilyenek, de azt külön nem fizetik ki, hozzá tartozik a 12 órához.

(#10) Mister_X válasza flymi (#7) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Vidéken laktam korábban, vasutasok nem is szívesen vállalták a vonalat, mert vannak szép elnyújtott kanyarok, ahol nem látod át a pályát rendesen - évente több öngyilkosság is volt.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#11) Kolondrum válasza Mister_X (#10) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ja hát ha aki azon parázik mikor gázol az ne vezessen. Amúgy meg ív. Vasútban ív van.
Embere válogatja kit mennyire visel meg, én mérges vagyok ha belép valaki elém. Volt aki lefehéredett, bocsánatot kért, fülessel a fülében. Nem egyszerű na.

Ceree! Mondom, ehhez ember kell. Van aki imádja biztosan, én nem csinálnám. Szeretem tudni mikor mit csinálok.

[ Szerkesztve ]

(#12) Ceree válasza Kolondrum (#9) üzenetére


Ceree
senior tag

Ha jol tudom, ehhez jon meg az utazas, hogy fel tudd venni a muszakot, ami gyakran oras nagysagrendu plusz.

Másolat_eredetije

(#13) twollah1976


twollah1976
őstag

Hiába no akit egyszer a vonat megcsap...

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) hamizoli


hamizoli
tag

Sok sikert, kitartást!!! És ha sikerrel elvégezted a tanfolyamot akkor utána még fél-egy-két évente időszakos vizsgák(tesztírás- szimulátorvezetés stb.) Meg mindig kitalálnak-változtatnak valamit. Ha úgymond az utcáról mész tanfolyamra szerintem nehéz lesz, kivéve ha nem vagy vasútmániás vagy nem a vasút más területéről térsz át. Ha van valami műszaki-gépészeti érzéked a dízeles rész nem lesz gond, ha értesz az áramhoz az a villanymozdony résznél nagy segítséget jelent. A forgalmi utasításokat-szabályokat meg be kell magolni, értelmezni úgysem lehet őket, kint a valóságban minden máshogy van mit a könyvben.
KTI tudáspróba 2016 ezzen a linken gyakorolhatod a már megszerzett tudásodat.

Nem. Nem vagyok mozvez. Dízelmozdonyszerelő a szakmám és dolgoztam is bent 13évig. Volt osztálytársaim, munkatársaim közül is lettek páran mozdonyvezetők. Bár már 10 éve nem vagyok Máv alkalmazott de napi szinten mindig találkozok valakivel(kisváros), így mindig képben vagyok az aktuális vasúti hírekkel.Pár éven belül még nagyobb hiány lesz mozvezekből, sokan elmennek nyugdíjba, illetve a magánvasutakhoz.

[ Szerkesztve ]

régi név:hammer1

(#15) Lalikiraly válasza hamizoli (#14) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én kitöltöttem egy dízelmozdonyos kérdőívet.
60% os lett. Pedig én aztán tényleg nem sokat tudok, cska a máv közdokos filmekben ami van.
De elég sok dolog utal a kérdésekben a helyes válaszra.

Viszont azért elképesztő mennyiségű tanulnivaló lehet.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.