Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Talán mert az átlag magyarnak a 150 milliós ház és 20 milliós autó 3 élet álma - a négyzeten? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2) hNp88


hNp88
aktív tag

én inkább azt a jelenséget nem értem, hogy újabban egyre több, tőlem jóval fiatalabb srác/lány rohangál több millás vatta új luxusautókkal. na ezt hogyan? nem hiszem, hogy mindegyiküknek a szülei fizetnék, na de ennyi pénzt összedolgozni ennyi idő alatt? (25 vagyok)

akkor nekem hogy nem sikerül, és csak egy szakadt régi kocsim van, holott én se vakarózok egész életemben :F (pedig szeretnék)

szerk: céges autók lennének? :DDD na de milyen cég az? akarok menni én is oda :DDD

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#3) bitpork válasza hNp88 (#2) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ők a mostani mesterséges en pumpált gazdaság indikátorai. Majd amikor beszakad a gazdaság, ők lesznek akik gyorsan elhagyják a süllyedő hajót. Azok a hiányszakmák művelői akik most még megfizethetők.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Hát ha a 150.000.000 Ft-ot leosztom egy 300.000 Ft-os fizetéssel, akkor az 41,6 év munka :U

Mekkora fizu kell, hogy ésszerű idő alatt ennyi pénzt összeszedj, és mellette élj is?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#5) hNp88 válasza bitpork (#3) üzenetére


hNp88
aktív tag

na de milyen hiányszakmát művelnek? tudom, kérdezzem őket :DDD majd egyszer elcsípem valamelyiket :B

CNCznek? épp ma beszéltem élhajlítós ismivel, alig van meg neki a nettó 200, 3 műszakban.

burkolók, vizesek, ... én nem tudom milyen szerelők lennének? a legtöbbjéből nem nézem ki :N meg többnyire ismerem is itt helyben a szakikat, és hát nem közülük kerülnek ezek ki

én magam villanyreszelő vagyok (elvileg ugye hiányszakma ez is), és perpill épphogy el tudom tartani magam, meg fenntartani a már említett, velem egyidős Renaultot :DDD

magas ez nekem

#4 Drótszamár: itt már nem fizetésről kell beszélni, inkább vállalkozói jövedelemről... alkalmazottként biztos, hogy nem fogsz ennyit összekeresni egy élet alatt sem :N

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#6) bitpork válasza hNp88 (#5) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Banki középvezető v informatikus hopp 600k nettó. Senior programozó simán ennyi v több. Egy szakács jobb helyen megint legalább 300-400k. A mesterséges alatt azt értem h nagyon sokan most az építőiparban érintettek (mérnök, egyéb kivitelező vállalkozó) akik mint alvállalkozók még megélnek. Majd hamarost vége lesz ennek amikor már nem lesz EU támogatás. Mert ugye kis országunk a díszburkolat országa :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#7) hNp88 válasza bitpork (#6) üzenetére


hNp88
aktív tag

nabzmg, tudtam h pályát tévesztettem

de nekem ezek valahogy eszembe se jutnak a "szakma" szóról :DDD

(szakács kivétel, respect nekik)

"A mesterséges alatt azt értem h nagyon sokan most az építőiparban érintettek (mérnök, egyéb kivitelező vállalkozó) akik mint alvállalkozók még megélnek. Majd hamarost vége lesz ennek amikor már nem lesz EU támogatás."

ettől tartok én is, hogy még ennyi se lesz, mint most. :(

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#8) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Persze, mert azt látják, hogy a politikusoknak vannak ezek a dolgai, illetve akiknek a cég tulajai is gazdagok, azok meg a politikus "haverjai", és bizony ezt mutogatják a tv-ben, és ez nem csak mostani ciklusban, illetve a mostani vezetésnél van így, hanem az előző vezetésnél is ezek voltak, csak a szereplők voltak mások.

No meg azt se felejtsük el, hogy sokan részletben veszik meg, csak ezt sosem emlegetik meg, pl. az iPhone-kat sem veszik meg egy összegre, hanem részletben fizetik meg, csak hát a világ felfogása az, hogy iPhone=gazdag. De ugyanígy van a házzal, autókkal is, sőt minden drága cuccal így van.

(#9) Fred23


Fred23
nagyúr

150 milliós ház, 20 milliós autó még 500k-s fizuból se jön össze pár év alatt, szóval nem véletlen, hogy az emberek elkezdenek spekulálni, és Balzac talán leghíresebb mondása jut eszükbe elsőre, pláne Magyarországon, ahol több ezer LED-lámpa világosan látszik, hogyan állnak sokan a saját lábukon. Még öröklés esetén is könnyen gondolhatják azt, hogy akkor meg az apja lopott.

Biztosan vannak kivételek, de na... -nálunk ma igenis könnyen lehet alapja a rosszhiszeműségnek!

(#10) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Hát kedves témaindító, itt bizony alul maradtál, mert 150 millát házat, de ha még csak a felét vesszük, meg az autónak is, mondd már meg nekünk kérlek, hogy ha minden bevételt bevallasz, és keresel jóesetben 300 nettó(az már egy igen jó fizetés), akkor, az hogy jön ki, pláne, ha még mondjuk csak 30 vagy?!

Ami igaz mondás: "Aki dolgozik az nem ér rá pénzt keresni!"

[ Szerkesztve ]

(#11) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Rendes ember csak külföldi munkával tudja ennek a harmadát megkeresni évek alatt.
Vállalkozó még talán belefér de ahhoz is valami nagy piac kell. Külföldi vevő.

Na meg van hitel. De az inkább kocsira szokás, kell a bömbi. ;]

+2 Kis-Grofónak kell születni. ;] ;] ;] :P

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Nyugalom magyar közemberek 99%-a. Néhány év múlva a ti lakásotok is 150 milliót fog érni. Van az az infláció. ;]
Egyébként csak kommenteket olvasni jöttem, mert viccesek. :D

(#13) Samus


Samus
addikt

Arra azért én is kíváncsi vagyok, hogy hogy jött ki neked a 150 milliós ház és a 20 milliós autó úgy standard-nek, egy átlagembernek, ebben az országban. De tényleg.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#14) hNp88 válasza Samus (#13) üzenetére


hNp88
aktív tag

sehol se írta, hogy standard :F

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#15) Freiherr


Freiherr
őstag

Ez az ember nem a valóságban él.

XXX

(#16) #81556480


#81556480
törölt tag

kamionsofőr: akár havi nettó 4-700.000 :D mondjuk sosem vagyok otthon

(#17) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Amúgy ki a tökömnek kell 150 milliós ház meg 20 milliós kocsi? de tényleg, személy szerint egyedül lennék azzal, hogy elég lenne egy ízlésesen berendezett modern családiház napelemekkkel győrtől 15-25kmre nagyon max 15-20 milkoért, s hogy minden álmom egy új korában 6,5milkába kerülő ford fiesta st?
Szerintem inkább az emberi igények mértéktévesztéséből van ez, nagybátyám pl vett egy bp-i lakást fiának, zsebből, mégis a házuk kecskemét mellett max 100nmes, van 3 kocsijuk, 1 céges, 1 hibbi bmw 10 éves, meg a feleségének vett egy rihangászos c3asat 2,5ért s közbe havi 1-1,5et keress....És azt mkndja, hogy elégedett, lehetne nqgyobb, több de minek? Inkább majd minden hétvégén kertipartiznak a családdal, rokonokkal mert többet ér..
S ezzel személy szerint is így vagyok, mert elég lenne illetve amim most van 25 évesen elég :)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#18) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Egyik ismerősöm hallotta a rádióban, a megoldást, ami úgy szól, hogy:

Tedd pénzé az autód, vegyél fel egy raklap hitelt a lakásra és utána tömd bele a pénzt egy olyan vállalkozásba/szakmába amibe tényleg hiszel.
Ezt követően már könnyű, hiszen csak napi 18-20 órát melózni az elkövetkező 4-5 évben, természetesen addig megromolhat a kapcsolatod a családoddal és a barátnőddel, de sabaj azokra sem fog több időd elmenni, na meg senki nem fog belepampogni milyen drogokat szedsz és mennyit iszol azért, hogy esténként nyugodtan csicsikálj.

Ha minden jól ment és a szerencse is melléd állt akkor van 10-15% esélyed arra, hogy az említett 4-5 év múlva már csak azt kell kitalálnod, hogy milyen színben kéred a 20 milliós kocsid.

Ha kell a 150 milliós kunyhó is akkor már tényleg semmi dolgod sincs csak a fentieket megismételni még 1-2 évtizedig.

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#19) ncc1701


ncc1701
veterán

Igazából akkor sem vennék 20 millás autót, ha nyernék 2mrd ft-ot a lottón. A ház már más kérdés, jó eséllyel tihanyban vennék vmi szép, medencés kecót, esetleg az osztrák alpokban. De autó semmiképp.

(#20) ncc1701 válasza hNp88 (#2) üzenetére


ncc1701
veterán

Hitel.

(#21) hNp88 válasza Hannibhál (#17) üzenetére


hNp88
aktív tag

kb ugyanígy vagyok vele :K

#20 ncc1701 hánemtom, ennyire könnyen belemennek a népek? belegondol, hogy eladósíthatja magát egy életre?

én örültem, hogy nagyjából megszabadultam az adósságaimtól, nemhogy ilyeneket a nyakamba venni...

fun fact, a 3 millás vállalkozói támogatást se igényeltem meg; ha ilyen-olyan okból megszűnik 3 éven belül a vállalkozásom, fizethetném vissza az egészet. csak ugye ha megszűnök, akkor jó eséllyel nem azért, mert felvetne a pénz... :N úgyhogy inkább nem éltem ilyennel, csak szépen saját erőből mindent :K

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#22) Met válasza KaiotEch (#10) üzenetére


Met
nagyúr

Kérdezzük meg tőle hogy neki miből lett meg a ház és a kocsi. ;]
Mert nyilván rá irigykednek és az b@ssza a csőrét;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#23) #42098752


#42098752
törölt tag

Ők mindannyian a nemzet, csodálatos, aranykalászos gázszerelőjének rokonai.

Ergó megvan a válasz is: gázszerelőnek kell tanulni.

(#24) Viktor77 válasza Met (#22) üzenetére


Viktor77
titán

Biztos? Egyik elöző bejegyzése: "Sikerült venni 7 havi kamatmentes részletre egy tévét"

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#25) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Az irigység sajnos ma már népbetegség, amire rátesz egy lapáttal az összes közösségi oldal is!

Nem mindig kor függő, de inkább a fiatalokra (fiatalabb koromra) jellemző. Megjegyzem néha most is rám jön, bár inkább zavar, amikor bizonyos mértékben igazságtalannak tartom, hogy akinek összejött az hogyan herdálja a vagyont (aki okosan él vele, attól sohasem sajnáltam, vagy irigykedtem rá).

Alapvetően egy idő után aztán az élet megtanítja az embert arra, hogy inkább az egészségre, családra, szertere legyen irigy, mint az anyagi javakra.

"in medias res"

(#26) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Hát nem tudom másoknak hogy sikerült. Én világéletemben dolgoztam, tanultam, és most jutottam el oda, hogy vettem egy saját házat. 35 évesen, hitelből. Igaz, hogy Hollandiában, de otthon nem is akartam venni. Akkor ott kellene élnem. És ahogy nézem az otthoni rendszert, kb. 20 évig semmi nem fog változni pozitív irányba. Inkább vettem itt, majd a fiaim megöröklik. 20 millás autó? Örülök, ha ősszel tudok venni 4 téligumit a mostani golf 4-re...

(#27) Met válasza Viktor77 (#24) üzenetére


Met
nagyúr

3 éve, azóta már feltört :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#28) bakter24


bakter24
őstag

Félig--off: Én kaptam már meg, hogy dejó nekem, mert nem dohányzom, és mennyit spórolok vele. Mondom, b+, neked pisztolyt tartottak a fejedhez, hogy rágyújts?! WTF?

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#29) dabadab válasza bitpork (#6) üzenetére


dabadab
titán

"Banki középvezető v informatikus hopp 600k nettó. Senior programozó simán ennyi v több"

Namármost az van, hogy vadiúj tizensokmilliós (és az még a luxusautózás tényleg nagyon alja) autó ebből csak úgy jön ki, hogy az ember nagyon spórol rá. Van a környezetemben elég sok havi millió feletti bevételű család, de egyiknél sincs ilyen autó.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#30) Stanlee válasza Hannibhál (#17) üzenetére


Stanlee
őstag

Szemely szerint nekem sem kellene egy 20 millios auto, ugyanugy a 150 millios haz se. En egy hasznalt 3 millios autoban is tudom magam ugyanolyan jol erezni, mint egy annal sokkal dragabban. Lakni valahol kell, de nem kell a rongyrazas.

Es igen, en is irigylem (inkabb igazsagtalannak tartom), hogy a NER haszonelvezoi milyen vagyonokra tesznek szert es azzal hogyan bannak. Szerintem lehetne maskepp is a gyorsan jott vagyon seggere vagni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#31) dabadab válasza Hannibhál (#17) üzenetére


dabadab
titán

"egy ízlésesen berendezett modern családiház napelemekkkel győrtől 15-25kmre nagyon max 15-20 milkoért, "

Az egy csomó embernek jó lenne, csak hát az nem ennyibe kerül :)

DRM is theft

(#32) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

barátaim nagyobbik része bőven netto 500k felett keres 35 éves korára. Tanulni kell, meg multinál dolgozni.
Persze ebből nem lesz 150 millás ház, de ha már a szüleid is így kerestek, akkor elég jó eséllyel a közelébe kerülsz 40 éves korodra. (feltéve hogy a párod is hasonlóan keres)

...csak én vagyok helikopter?

(#33) Viktor77 válasza Sethdobaloah (#32) üzenetére


Viktor77
titán

Szóval, akkor 4 embernek kell így keresnie ehhez.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#34) Sethdobaloah válasza Viktor77 (#33) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Nem, a szüleid csak arra kellenek, hogy ne albérletben szopj az elején.
De attól még elérhető álom, nem kell hozzá 3 élet. Persze spórolni kellene hozzá nagyon sokat.

Ismerek embert, aki a 600 !! négyzeméterből költözött nagyobba, és nem igazán sikerült megértenem, hogy miért :) (már a 600-at sem... )

...csak én vagyok helikopter?

(#35) bitpork válasza dabadab (#29) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A 600k nettó az itthoni jó fizetés kb kétszerese. Aki emellett nem tud megvenni és/vagy megfinanszíroztatni egy akármilyen autót, és minden bántó szándék nélkül, nem elég életrevaló.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#36) #41635072 válasza Sethdobaloah (#34) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ja szoval csak annyi kell, hogy megdobjanak 20-30 misivel. Ez teljesen atlagos a mostani vilagban, plusz a parod is ilyen helyzetben legyen es me o is keressen jol. Semmiseg.

[ Szerkesztve ]

(#37) dabadab válasza bitpork (#35) üzenetére


dabadab
titán

Számoljunk egy egészen kicsit:
Havi 600k nettóval számolva 15 milló az több, mint két évnyi kereset - ez szerintem önmagában elmondja a történetet, ez bőven több, mint amit normális ember autóra szán.

De tegyük fel, hogy emberünk mégis autót akar venni. Elég szerényen él (a keresetéhez képest mindenképpen), havi 200k-ból megél, így a 15 millió összejön neki három év alatt. Vagyis három évig spórol és ennek a végén fel tud mutatni egy darab autót, nulla megtakarítást, nulla ingatlanvagyont.

Valahogy nem érzem, hogy ez nagyon reális szcenárió lenne.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#38) Csabroncka válasza dabadab (#37) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azt elfelejtetted hozzá tenni, hogy miután megvette az autót, nem bírt magával és "falhoz csapta", amibe Ő is meg murdelt ;] .

Se pénz, se autó - akkor inkább csak a Nőkre szabad költeni és élni ;]

"in medias res"

(#39) bitpork válasza dabadab (#37) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mert abból indulsz ki, ami az átlag magyar kényszere: hogy a neve rajta legyen a papíron. 600k havi nettóval lízingelném a kocsit és pont sz@rnám telibe ha gondja lenne :) És akkor van 20 milliós v drágább autód.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#40) dabadab válasza bitpork (#39) üzenetére


dabadab
titán

Tök mindegy, hogy milyen konstrukcióban csinálod, nagyjából ezek a számok vannak (illetve csak ennél rosszabbak, mert itt nem számolgattam jelenértéket, kamatot meg ilyeneket). Ránéztem egy kalkulátoron, egy tizenötmilliós autó lízingeléséhez le kell rakni hárommilliót utána meg havi négyszázat három éven át vagy havi kettőötvenet öt éven át.

Az van, hogy ha tényleg havi hatszázat keresnél, akkor valószínűleg arra gondolnál, hogy érdemes lenne nem azonnal elverni a pénzedet (és ha mégis, akkor nem az összeset egyetlen dologra), hanem olyasvalamit venni belőle, ami tartja az értékét meg megtakarítani valamit, ilyenek.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#41) bitpork válasza dabadab (#40) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Akkor az biztos úgy van és én vagyok helikopter. De -és ez nem tanács, mert ismert okokból azt nem adunk- azt azért leírnám, hogy egy-két google keresésre ne alapozz sok mindent, mert érhet meglepetés :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#42) golya32 válasza bitpork (#39) üzenetére


golya32
aktív tag

Kft-nél dolgozol, megbeszéled a főnökkel vegyen neked 9milles BMW-t lízingre, betolsz 5 misit a többi lízing, akkor a kft visszaigényli az Áfát, te meg fizetsz 3 évig havi 120e+Áfát, csak ehhez is kell 5 missi meg egy jó főnök. :C

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#43) dabadab válasza bitpork (#41) üzenetére


dabadab
titán

Légy szíves, ezt a hangnemet... ne.
Ha vannak érveid meg számaid, akkor hozd azokat, de az ilyen bennfenteskedő, de tartalommentes "érhet meglepetés" szerintem nem hiányzik senkinek. (Egyébként legutóbb pont lízingeltem az autót, szóval valamennyire képben vagyok azzal kapcsolatban is)

DRM is theft

(#44) 8th


8th
addikt

"neked könnyű anyádék gazdagok..." Háttizé... nagyon nem mindegy, hogy valaki Orbán Ráhelnek születik vagy Kolompár Armandónak a borsodi zsákfaluba. Nem mindegy, hogy üres zsebbel egy szál farmergatyában vág neki az életnek az illető vagy ott a biztos családi háttér ha bármi gebasz beüt.

"neked könnyű mert nincs annyi kiadásod..." Ez szintúgy igaz. Gondolj bele mekkora előnnyel indul az a fiatal aki megörökli a nagyszülők lakását vagy ha a családnak több ingatlana is van akkor megkapja valamelyiket, hogy tessék fiam/lányom felnőttél, tiéd a kecó, költözz el, állj a saját lábadra. És mennyivel szarabb a szitu ha 15-25év lakáshitellel a vállaidon indulsz neki az életnek mert csóresz van. Szóval nem kell mindenben az irigységet látni sokszor nem kevés valóságalapja van az ilyen elejtett megjegyzéseknek.

(#11) Klaus Duran: Ha hiányszakmában vállalkozol és úgy, olyan minőségben dolgozol mint ha magadnak csinálnád akkor gennyesre keresheted magad idehaza is nem kell azért külföldre menni. Keresztapám ács szakmát végzett szakmunkás suliban. Egy évtized alkalmazotti sz*pás után tele lett a töke és indított egy saját tetőfedő céget. Az rövid idő alatt olyan szinten felfutott, hogy ha májusban odamegy hozzá valaki azt jó eséllyel csak a következő évre tudja már betáblázni mert annyi munkája van. Évente 10-12 komplett tető cserét lenyomnak darabját minimum 2-3millió közötti összegekért de ez csak a minimum egy kisebb alapterületű sima egyszerű nyeregtető esetén értendő. Egy bonyolultabb tető esetén simán lehet a duplája is. Ebből persze lejön az anyagköltség, a régi tető bontásából eredő hulladékok elszállíttatása, a bérek és járulékok ki/befizetése az emberek után stb... de így is nagyjából a negyede-egyharmad része tisztán ott landol a zsebében. És egy sima kis vidéki melós szakmunkás. Még érettségije sincs. Vállalkozni kell, nem szabad alkalmazotti szinten megragadni.

[ Szerkesztve ]

(#45) 8th válasza #81556480 (#16) üzenetére


8th
addikt

Ez a hosszú boldog párkapcsolat záloga. :DDD

(#46) golya32


golya32
aktív tag

Az utolsóhoz nem kell más, csak egy kis induló tőke, meg napi 20 óra munka az elején, aztán 5-6 év után már sínen is vagy, (rosszabb esetben mint József Attila) de legalább megpróbáltad!
Csernus szerint ha beleteszel 130%-ot, és nem sikerül, akkor nyugodtan hátra dőlhetsz, mert te megtettél mindent ez nem rajtad múlt. (Igaza van) :R

Ha az asszony meg kitart végig melletted akkor ez egy őszinte szerelem. Ö biztos nem a pénzedért szeret. :DD

[ Szerkesztve ]

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#47) Doze


Doze
aktív tag

No akkor kijelenthetjuk hogy akinek 20 millás autója van az bűnöző? ;]

(#48) hNp88 válasza Doze (#47) üzenetére


hNp88
aktív tag

:N

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#49) golya32 válasza Doze (#47) üzenetére


golya32
aktív tag

Szerintem nem mind az, inkább csak a 78%.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#50) Klaus Duran válasza 8th (#44) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Jó is a faipar.
Fémipari cnc-nél nem árt a 40 millás induló töke. És mellé telített a piac. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.