Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #00137984 válasza King Unique (#50) üzenetére


#00137984
törölt tag

Windows Update frissitések negativ hatásai miatt Win7-re visszaváltott felhasználók véleményére alapoztam. Viszont néhány saját tapasztalatom is van. :) MSI X370 Gaming Pro Carbon alaplapban egy Ryzen 5 2400G konfigra nem tudtam a Win7-et feltelepiteni. Win10 pedig gond nélkül felment. Intel Sky Lake procinak még jó volt a Win7 és Win8.1, de az újabb Coffee Lake használatához a Win10 ajánlott. Win7 feltelepithető az Intel-es gépekre, de a frissitéseket manuálisan kellett elvégezni. Windows Update blokkolva van, ezért illesztőprogramokat nehezebb hozzá találni. Némelyik Z370 alaplaphoz készült ugyan Win7-hez való driverkészlet, de az MS-nek nem érdeke a régebbi OS-ek további támogatása. AMD és Intel ebben jó partnernek bizonyult, mert nekik egyszerűbb kizárólag a Win10-re illesztőprogramokat késziteni. Itt most az volt a témakör, hogy ha a Win10 frissitések miatt némelyik PC a továbbiakban kiesik a támogatottsági körből, akkor még mennyi lehetőségünk van visszaváltani. Nagyon új gépeknél ez nem téma, mert kizárólag Win10 alatt müködik a gép, ezért ott még évekig elvárható a frissités.

(#52) #00137984 válasza King Unique (#50) üzenetére


#00137984
törölt tag

Szerintem egy ideje elbeszélünk egymás mellett, pedig részben egy véleményen vagyunk. Win7 és Win8.1 rendszer jobb választás lehet a 3+ éves konfigok számára, de ott még lehetőség van a Win10 használatára. Ha egy Win10 frissités hatására a gép müködésében gondok mutatkoznak, akkor ott még visszaválthatnak Win7-re. Friss konfigok (Ryzen vagy Coffee Lake procitól újabbak) esetében ez már nem opció, mert a müködésük Win10-hez kötött.

[ Szerkesztve ]

(#53) #00137984


#00137984
törölt tag

Levonva a tanulságokat... :) Ha a Win10 most legalább annyira jó OS lenne (amilyen a Win7), akkor a frissitések tovább javitanának a teljesitményén. Ezt a tesztet is toronymagasan megnyerte volna. :) MS szerint a Win10 minden tekintetben jobb az elődeinél. [link] A motorháztető alatt sok az újdonság: a továbbfejlesztett memóriakezelés és a DX12, de sok kellemetlenséget okoz közben. Viszont egyelőre a fútóműve kissé pattogósra van beállitva, ezért az úthibákat jobban érezni használat közben. Kinézetére és a funkciónalitására nagyobb figyelmet is szánhattak volna, mert külső programokat nem szivesen használ mindenki a személyre szabásra.

[ Szerkesztve ]

(#54) domos válasza #00137984 (#53) üzenetére


domos
senior tag

Nem gondolod hogy azért nem javul a teljesítmény, mert ez a hardver vége? Nálam a működése is tökéletesen sima, nem "pattogós".

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#55) #00137984 válasza domos (#54) üzenetére


#00137984
törölt tag

Szerintem elengedem a témát, ha ennyire nem sikerül elfogadni a Win10 problémáinak leírását. Nektek nem jelentkezik gond egyik hardver müködését illetően sem, de másoknak sajnos igen. Az emlitett autós példa a Win10 terméktámogatásra érvényes, mert ennyi negativ észrevétel utóljára a Vista rendszert érte. Az nálam rendesen futott a DX10-es játékokkal, mégsem tartottam jó rendszernek. Windows 7 rendszerre váltottam és egyelőre még azon maradok. Nem minden 2-3 éves konfig Win10 Ready minősitésre alkalmas vagy nem akarunk megvállni némelyik hardvertől a gépben. :)

[ Szerkesztve ]

(#56) domos válasza #00137984 (#55) üzenetére


domos
senior tag

Természetesen nem hibátlan a Win10, de a Win7 sem az. Nekem Thinkpad X200s-en is tökéletesen ment a Win10, de biztos csak én vagyok szerencsés.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#57) #00137984 válasza domos (#56) üzenetére


#00137984
törölt tag

Vista és Win7 átállás sem volt teljesen zökkenőmentes, de időben megérkeztek az eszközillesztők és driverek. Utána mindenki a DX11 játékokra és a Win7-re váltott. XP-Vista-Win7 rendszerek használata közben a videókártya driverek miatt fordultam ki magamból néhány alkalommal. Hangkártya driverek Win7-re egy rövidebb ideig BSOD újraindulásokat okoztak, de megjavultak a dolgok. ldőszakosan érkeznek a Win10 frissitések, csak a jelzett problémákra most elég lassan érkezik a megoldás. Közben egyre többen kivárunk és visszaváltanak Win7-re. DX12-es játékok miatt sokan már átváltottak Win10-re, de a felmerült gondok miatt Hangosak a felhasználók.

[ Szerkesztve ]

(#58) domos válasza #00137984 (#57) üzenetére


domos
senior tag

A Win7 az nettó a nem béta Vista. Szvsz.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#59) #00137984 válasza domos (#58) üzenetére


#00137984
törölt tag

Optimalizált Vista-nak nevezték, de még jól használható játékra (DX12 kivételével) és céges környezetben. :)

[ Szerkesztve ]

(#60) King Unique válasza #00137984 (#52) üzenetére


King Unique
titán

Az előzőekben pont arról volt szó, másokét és a saját példámat is említve, hogy akár egy 3+ éves konfigon is jól használható a Windows 10, nem kizárólag csak a legeslegújabbakon. Szóval azt nem általánosítanám, hogy mindenkinek feltétlen régebbi Windowsra kell váltania csak azért, mert nem vadiúj a hardvere... Ahogyan az egyes frissítések miatt sem, mert nyilván korántsem mindenkinél okozhatnak gondot, meg szükség esetén akár az előző verzióra, korábbi állapotra is vissza lehet állni, nem kell egyből másik OS-re. De még ha vált is valaki egy régebbi Windowsra, akkor is hosszabb távon inkább 8.1-re célszerűbb, annak hosszabb a támogatottsága, nem a 7-esnek, aminél bő 1 év múlva megszűnik... Apropó 8.1, az is milyen érdekes, hogy anno még azt fikázta kb. majdnem mindenki, aztán mára hirtelen milyen jó és ajánlott lett... :D

[ Szerkesztve ]

(#61) King Unique válasza #00137984 (#51) üzenetére


King Unique
titán

Akiknek meg éppen a 7-esnél van gondja a WU-val, akkor ők majd visszaváltanak XP-re? :D Nem valószínű... Ahogyan egy 10-esnél sem mindenki, már akiket érint egyáltalán és belefutnak ilyenbe. Ráadásul ha csak egy bizonyos frissítéssel, vagy új Windows-verzióval van gondja, akkor átmenetileg visszaállhat akár régebbire is, használhatja azt. Illetve ott van a rendszer-visszaállítás, korábbi verzió visszaállítása mentésből, frissítések halasztása opciók is. Aztán később akár javulhat is a helyzet és akkor válthat pl. az újabb verzióra.

A támogatással kapcsolatban pedig az a saját példádból is látszik, hogy az újabb, illetve jelenlegi hardvereknél eleve inkább a Windows 10 preferált jobban, avagy kizárólagos alapon. Ahogyan a jövőben a legújabbaknál még inkább ez lesz a 7/8.1 hátrányára. A régebbiek támogatásánál állnak jól az utóbbi Windowsok, vagy akár bizonyos esetekben még jobban. De ez ugyanakkor nem jelenti azt sem, hogy a régebbi hardverekre kivétel nélkül egyáltalán nem lehet 10-est telepíteni és azt használni rajta, lásd a korábban említett példák.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.