Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FID


FID
őstag

Hasznos volt! Bár esélynövelő az elhalálozásra :D

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#2) Borzoló


Borzoló
senior tag

Köszi az írást! Bár ez a villanyszerelőt hívni, meg ne sajnáljuk a pénzt rá dolog manapság elég kétes. Tudni illik mára minden valamire való szakmunkás nyugaton dolgozik, itthon meg maradtak a kontárok(tisztelet a kivételnek AKI: már meg se fogja a fázisceruzát, mert cége van, addig látod amíg megegyeztek az árban-munkában aztán jönnek a kontárjai-románjai-iszákosai-tolvajai....egyedül nem szabadna hagyni ezeket, de a jó szakember-vállalkozó megteszi, így ránk marad a felügyelet, ha ráérünk. Ha nem akkor imádkozunk.
Pár házat felhúzott a családunk és SAJNOS számlásan korrekten kezdtünk bele a munkafolyamatokba, majd sok-sok millió ablakon kiszórása után rájöttünk, hogy hiba volt. Ha papírt kérek a szakmájáról megsértődik a mesteri lelke. Se szeri se száma a bírósági végzéseknek, amiket vállalkozókkal szemben hoztak javunkra.(halkan megjegyzem sovány vigasz az mikor évek után kapjuk vissza a pénzt, vagy a munka amit csinált kijavíthatatlan, nem éri meg kijavítani...)
Az összes építőipari vállalkozó egy gengszter-standup-os(ide írom, diplomatikusan, de nem így gondolom:respect a kivételnek). Ha látja, hogy szájba verik akkor dolgozik, nem lop el semmit. Ha anyumat látja csak, akkor megy a hülyítés, a szar munka megmagyarázása...keménykedés....mesértődés(drámaszakkörösök még sírást is imitálnak és mindezeket egyszerre csinálják)
Nálunk cégesen nem levonultak, hanem elfutottak, pénzekkel eltűntek...a vállalkozók nem egy házunknál.
Ez nem csak a villanyszerelőknek szólt, hanem az egész magyar építőiparnak. Selejt. Nem olyan rossz az a Gyuri bácsi a szomszédban...ha ismerjük a munkáját.

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#3) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

azért olyan nagyon ne lepődjön meg senki, ha feszültséget mér a nulla és a föld között, ha VAN fogyasztás bárhol azon a körön.

...csak én vagyok helikopter?

(#4) Stanlee


Stanlee
őstag

Koszonet az irasert.

Kerdes: melyik gyarto melyik termeket erdemes hasznalni VDSL vonal eseten a modem elott a bejovo vonal vedelmere. En mar kiprobaltam par gyarto termeket, de meg egyik sem mukodott, mivel a net ezeknek az eszkozoknek a hasznalataval mindig szakad, elotte meg atomstabil. Azert kellene valami, ami vedi a telefonhalozatot, mert evente kb. 2-3 alkalommal full modem es telefon csere van, vihar alkalmaval ha nem huzzak ki idoben a modemet, akkor beut a villam :-) A telekom szarik ra, mert a biztosito ugyis fizet mindent, baratnom szuleinek meg eleg kenyelmetlen, hogy evente parszor cserebere van es telefon + internetmentes idok.

A mi lakasunkban regi ADSL vonal van, arra talaltam egy APC cuccot, amin RJ11-es csatlakozasi lehetoseg is van es eddig meg jol mukodik a net. Javaslatokat elore is koszonom!

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#5) Lauda


Lauda
félisten

Nalam jelenleg ugy nez ki a foldeles, hogy a szekrenybol kijovo foldvezetek a kerti csap vizcsovehez van rogzitve. Kicsit jobb ido lesz veszek rudat es megcsinalom normalisan.

(#6) _Atesz válasza FID (#1) üzenetére


_Atesz
addikt

Ha betartod amit leírtam, nem lesz bajod. :N
Villanyász szakmám is van, tudom a mikéntjét. Azt is tudom, hogy itthon nem divat betartani a munkavédelmi előírásokat.. :)
Ha nincs földelés egy mosógépnél, kádnál, PC-nél, stb, az sokkal nagyobb veszéllyel jár.


sanyiksaborz

Részben igazad van, mindenkinek meg kell találnia azt a szakit, aki megbízható. Ebben nem tudok segíteni, biztos szerelt valaki rokonnál, ismerősnél, tessék elkérni a telefonszámot.
Amiért írtam a szakembert és ez nagyon fontos, az az, hogy ne kezdjetek el babrálni a hálózattal, mert veszélyes.
Láttam rossz szerelést szakiktól is, de sokkal gyakoribb, amikor Józsi bácsi követi el ezeket. Tehát csak az a Józsi bácsi legyen kihívva, akinek tényleg ismeritek a munkáját. Aki csak "már csinált ilyet", ne legyen elég.


Sethdobaloah

Ezt írtam: A nulla és a védőérintkező közt 0V (védőnullázás esetén), 1-5V (védőföldelés esetén) az érték.
Ez még a kalsszikus védőföldelésnél szokott lenni, amikor a bejövő nulla van leosztva, akkor nem jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#7) _Atesz válasza Stanlee (#4) üzenetére


_Atesz
addikt

Ez nehéz ügy. A telekomról röviden, tömören a következő a véleményem: tré-home. Szörnyű az a cég.
A hozzáállásával, az eszközeivel, szakértelmével, az elavult telefonos internethálózatával, mindennel együtt egy rakás....
Amúgy APC márkát javaslok, ha a telefonvonal szűrése hibát okoz, akkor a modemből kijövő LAN vezetéket kell leszűrni: link


Lauda

Az még nem nevezhető földelésnek. Erre meg van a szabvány, hogy hogyan kell kivitelezni.
Használj hozzá direkt erre szánt földelő rudat/rácsot/lemezt. Megfelelő mélységig kell leverni ezt és persze megfelelő keresztmetszetű vezetékkel kell csatlakozni rá, a levert földelő test felületének a mérete is számít.
Egy kis írás hozzá: link doksi link

[ Szerkesztve ]

(#8) Stanlee válasza _Atesz (#7) üzenetére


Stanlee
őstag

Koszi, nem a LAN halozat vedelmevel van a gond, mert az megoldott. A modemcsere atlag 200 euroba kerul. Ezt szeretnem elkerulni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#9) lócitrom válasza Stanlee (#8) üzenetére


lócitrom
őstag

ha már így témánál vagyunk. önkormányzati bérlakásról van szó. egy APC elosztón van pár eszköz. elméletben földelés rendben van a LED-ek tanulsága szerint. én, mint laikus meg valaha fizika iránt érdeklődő vajmi keveset tudok arról, hogy a lakás hálózata mennyire van jó állapotban. de ami bosszant, hogy ezen az elosztón két olyan eszköz is van, ami egyértelműen ráz. van egy asztali lámpa, lakkozott réz borítással. feltűnt a napokban, hogy annak a réz háza enyhén bizserget. aztán van egy külső merevlemezház, ami szintén ráz, míg nem csatlakozik USB-n valamibe. amit érdekesnek találtam. addig bizserget. nem értem miért, de nincs egyszerűen annyi pénzem, hogy normális villanyszerelőt találjak. főleg nem egy önkormányzat által is eleve leszart lakásra. mi lehet a gond és hogyan lehet orvosolni?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#10) Sethdobaloah válasza lócitrom (#9) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

ha a külső merevlemezházad tápba van dugva, de usb-be nincs, akkor simán lehet, hogy éppen sehova sincs földelve (sőt valószínű), és már áram alatt van. Mert az USB-n mindenképpen megkapja a földet, ha a tápból is kapna (adott esetben másik potenciálról, mert szar a hálózatod), akkor az rossz lenne mind a 3 eszköznek (pc, táb, hdd)
Asztali lámpa sem földelt általában, dobd ki ha ráz.

...csak én vagyok helikopter?

(#11) lócitrom válasza Sethdobaloah (#10) üzenetére


lócitrom
őstag

így van. van saját tápegysége a külső merevlemeznek. ami egyébként érdekes, hogy eddig nem rázott a lámpa. megszabadulni ezektől egyelőre nem tudok. van egyéb mellékhatás a "kellemes" bizsergetésen kívül?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#12) _Atesz válasza Stanlee (#8) üzenetére


_Atesz
addikt

Akkor amit használsz APC "cucc" RJ11-es csatival, azt próbálnám meg első körben a barátod szüleinél.


lócitrom

Ha van multiméter, akkor meg tudod mérni mennyi is az a feszültség, ami ráz. Ha 50V-nál kisebb (jobb ha 24V alatt van), az még törpefeszültségnek minősül. Nekem is ráz kicsit a külsős vinyóm, de nem vészes. Ugyanígy ráz a bejövő UPC koax vezeték is.
A kislámpádnál lehet komolyabb a baj, annak nem szabadna ráznia.

[ Szerkesztve ]

(#13) Stanlee válasza _Atesz (#12) üzenetére


Stanlee
őstag

Sajnos mar kiprobaltan naluk legalabb 3 fele termeket, tobbek kozott azt is, ami nalunk mukodik, de az ott nem volt jo. Majd nezelodok meg, hatha talalok valamit.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#14) _Atesz válasza Stanlee (#13) üzenetére


_Atesz
addikt

Értem. Szolgáltató váltás nem megoldható? Az itthoni tré-home-osoknak szoktam javasolni, ha van lehetőség, át kell térni másik szolgáltatóhoz. Itthon a Digi és a UPC egész korrekt. Főleg a Digi ami számomra szimpatikus.

(#15) Stanlee válasza _Atesz (#14) üzenetére


Stanlee
őstag

Sajnos a valtas nem opcio, mert fizikalisan az alternativ szolgaltato is a telekomtol berlne a netet. Mas meg nincs :-(

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#16) Robert07


Robert07
aktív tag

En azt vettem eszre, hogy huzom ki a DP kabelt a gepbol, es erzem rajta az 50Hz-et. Feszt nem mertem, mert most ment tonkre a multimeterem. (13 honaposan persze :D )

Lenyeg az, hogy ha ugy van a dugalj bedugva a konnektorba, (UK szabvany) akkor a foldeles is szepen megkapja a 240V-ot, es ez direkt jo, mivel atalakitoval hasznalok egy EU-s elosztot, amin ugye szabadon vannak a foldeles erintkezoi. Ugyhogy rendeltem egy masik konnektort, remelem az meg fogja oldani.

(#17) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Én azért nem bátorítanám az embereket a konnektorban való méregetésre. Akinek van multimétere, még azoknak is csak ilyen kínaipiacos 500Ft-os, CAT -1 -es minősítésű lesz otthon, amivel ugyanolyan veszélyes konnektor közelébe menni.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#18) _Atesz válasza Blindmouse (#17) üzenetére


_Atesz
addikt

Aki 500ft-os műszerrel mér, az a 0 műszaki érzékkel rendelkező ember kategória, őket már a bevezetőben megkértem ne végezzék el a műveleteket. Egyébként még az sem okoz áramütést, max. hamar elromlik.
A leggagyibbnak is van szigetelése.. :)

(#19) Blindmouse válasza _Atesz (#18) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Láttam már videót, ahogy a rosz beállításon konnektorba dugott multiméter húsz centire felugrik a földről és lángok jönnek ki belőle. Nem vicces. És elég annyi, hogy az AC helyett az Ohm mérésre kapcsolod, vagy neadjisten az AC árammérésre.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#20) _Atesz válasza Blindmouse (#19) üzenetére


_Atesz
addikt

Leírtam világosan mit és hova kell kötni, milyen méréstípust kell választani a műszeren. Megint csak az van, hogy a 0 műszaki érzékkel rendelkező emberek figyelmeztetve lettek.
Ennyi erővel konnektor közelébe se kell engedni a műszaki analfabétákat, hátha egy darab drótot dugnak bele..

[ Szerkesztve ]

(#21) kenwood


kenwood
veterán

Tetszik az iras,bar szerintem se matasson a konnektorban,akinek el kell mondani,hogy ne erintse ossze a multimeter erintkezoit kozben.
Erre valo a Jozsibacsi,csak nehez megmondani neki,hogyha talal valamit,azt massal csinaltatod meg :D

Esetleg otthoni ESD vedelemrol is lehetne egy kisebb szosszenet.
Biztosan volt mar olyan hardverapro vita,hogy a tokeletesen mukodo eszkoz kapott egy ESD-t (lehet,hogy meg az eladonal kiszereles kozben/utan), es mindket fel atverve erzi magat.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#22) _Atesz válasza kenwood (#21) üzenetére


_Atesz
addikt

Itt tessék reklamálni első körben: link
Szerintem rendben van a dolog, elég figyelmeztetést adtam, illetve védelmi ajánlást. Azt is leírtam, mindenki saját felelősségére végezze. Ráadásul nem kötelező..
Tényleg ennyi erővel a féleszűeket ne engedjük ki az útra, ne adjunk a kezükbe kést, stb. Ugyan már. :)
Ez egy egyszerű ellenőrzés.

(#23) VIPowER válasza _Atesz (#22) üzenetére


VIPowER
senior tag

A fürdőszobai konnektorokban nálunk nincs földelés, viszont a bojlernél van. A bojler földelését átvihetem a tőle 1 méterre lévő konnektorba? Kérdeztem ezt régebben egy másik topikban, de ott eretnekségnek tartották az ötletet. :)
Csak 50 éve nincs ott földelés, tehát túléltük eddig is, csak érdekel szerinted lehetne e.

(#24) _Atesz válasza VIPowER (#23) üzenetére


_Atesz
addikt

A bojlerhez külön vezetékek mennek szabvány szerint, azt nem lehet se megszakítani, se leosztani. Mindenesetre mint megoldás biztos jobb a semminél, ha onnan le van osztva, de ez nem szabványos. (ideiglenesen, mondjuk festésig ok, de akkor festés előtt tessék behúzni egy plusz földelést)

Még amit lehet, az a nulla vezető átkötése dugaljon belül a földelésre, az a feltétele, hogy utána nem szabad egyesíteni, vagy felcserélni a vezetékeket. Továbbá az átkötő vezeték keresztmetszete nem lehet kisebb, mint a nulla vezetőé. Bármilyen meglepő, de ez is szabályos. (persze ez esetben is fáziscerkával, multiméterrel ellenőrizni kell az akció után, nehogy meglepi legyen..)

Szerk: bármit is követsz el, áramtalaníts először és tájékoztass minden otthonit, hogy mi zajlik, nehogy valaki visszanyomja a kismegszakítót, miközben épp markolászod a fázist..

[ Szerkesztve ]

(#25) kenand


kenand
veterán

:R

(#26) dealerman


dealerman
senior tag

Sziasztok :)

Főleg vasárnaponként mérek ennyit :U Kb 3 hete tűnt fel,hogy valami nincs rendben,de pl valamelyik nap mértem 232 körül is,és sokszor 216 van,de mértem már 185-öt is,a ház bármelyik részén ugyan ezek az értékek :W

Az utcánkban még egy házba biztos nem 100-as valami ( többről nem tudok,nem kopogtattam be méregetni mindenkinél :D )

A szolgáltatóval vegyem fel a kapcsolatot ?

underground techno will never die

(#27) Adamyno válasza Stanlee (#4) üzenetére


Adamyno
tag

Én a Telekomnál dolgoztam sok évet (hálisten már nem) és nekem is DSL vonalam van otthon. Rengeteg ilyen eszközt cseréltem annó. Manapság már inkább Home Gatewayek vannak, amiben benne van a modem is és a router is, ezeket a T cseréli ha baj van mert az ő tulajdona. Viszont sok helyen vannak még modemek.
Ritka egyébként, hogy a vonalon másszon be feszültség, inkább a tápegységek szoktak elszállni.

Nekem van egy APC BackUPS RS 800. Ezen van telefon vonal védelem és RJ45 is. Igazából évek óta megvan (lassan 10 éve) és soha nem kellett otthon modemet cserélnem, pedig elég durván szoktak csapkodni a viharok a környéken. Ráadásul ha nincs áram, akkor is megy a modem, router -> továbbra is van net.

Szerintem egyébként bármelyik ups megteszi, amin van vonalvédelem is, a kulcs itt a normális földelés lehet.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#28) craftsman01


craftsman01
senior tag

Üd, nemtudom nézi e még valaki? Lenne egy kérdésem.Szinte vadi új hálózatom van ami védőföldes szépen meg is van a földelés fázis és föld között. Csak ugye ott va az apróbetűs rész, hogy a nulla és a föld között kéne mérnem 1-5 voltot ha védőföld van, nekem pedig az van mégis 0-át mérek, ez most akkor hogy?Választ köszönöm.

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#29) TeeJay


TeeJay
félisten

Panel lakás bejövőt is szabad így tesztelni?

3 alu vezeték jön be
Vaj színű fázis
Kék nulla
Piros gondolom földelés

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.