Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) Cifu válasza _Atesz (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pont egy hete vettem itt aprón i5-2400-at 20k-ért, és abban a kiszállítás is benne volt.

Nem tudom mennyire fair ebben a témában a használt cuccokat belevenni, mert innentől kezdve akkor elő lehet hozni a használt tápegységeket is... :U

Pedig ha olcsón szeretnél összerakni játékos konfigot és új kell legyen, akkor számításba kell venni egy darabig még az AM3+-t.

Maximum az általad említett használtpiacos megoldásnál. De újonnan semmiképpen. Sem az AM3+ platform, sem a proci nem illik már a polcokra 2016-ban. Csak hát az AMD továbbra sem tudja piacra dobni a Zen-t... :(

Mindig maximális áramfelvétellel kell számolni tápegység méretezésnél és arra is rá kell számolni 1,2-szerest:

Mint említettem, ez esetfüggő, de én a 250-300W-ot a szerényebb gépekhez feltételeztem, nem i5/i7 szinthez. i3 proci mellé RX460 akár 250W-ost, vagy 1060 / egy tápcsatis RX470 mellé belefér a 300W-os, még az 1.2x szorzóval is.

Szvsz no-tuning i5+1060 gépbe 300W minőségibb, de olcsó szériából (pl. beQuiet System Power széria) bőven jó. Mint említettem, én is azért tennék egy ilyenbe már legalább 400W-osat, ha esetleg mondjuk RX470 / RX480-at akar, akkor azt is megbírja.

I3 elég, de az új MMO-k eléégé tudják zabálni a procit, a DX12 meg elvileg levesz magának egy magot. Tehát ha van keret, lehet már jobb most 4 magost venni. Abban meg most lényegesen olcsóbb az AMD, mégha teljesítményre jobb is az Intel.

Itt már ott a kérdés, hogy ki mire akarja használni a gépét. AAA játékoknál nincs mese, kell az i5 szintű proci, sajnos. Ami viszont 40e Ft plusz. AMD esetén én FX procit nem vállalnák be, túl sokat fogyaszt / fűt, elavult az AM3+ platform, amit nem korrigál a valamivel alacsonyabb ár.

A használt piac más tészta, ott annyi változó van, hogy abba én nem mennék bele...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.