Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) idegen lény


idegen lény
őstag

A cikkben minden benne van. :C 80 ezer forintért ez nem lesz a magyar nyugdíjasok álma. Ők örülnek, ha marad pénzük pár szikkadt zsemlére. Ezen kívül még én is gyűlölöm az okostelefonokat, nekik meg pláne kézenfekvőbb egy sima nyomógombos. Inkább olyanból kéne olcsó és egyszerűen kezelhetőeket csinálni, az az igazi hiánycikk.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2) volandy válasza idegen lény (#1) üzenetére


volandy
senior tag

Hát igen!
Nokia 8810 4g-röl sincs semmi csak az hogy előrendelhető!

[ Szerkesztve ]

(#3) Cifu


Cifu
nagyúr

A tesztet köszönjük szépen! :C

A koncepció jó, csak hát ismét a megvalósításnál vannak apróbb-nagyobb bakik. Például tényleg, legaláb egy kicsivel komolyabb SoC-nak bele kellett volna férnie (Snapi 450 vagy hasonló kaliberű MTK), és akkor az aksi se lenne vészes. Vagy ha már ilyen SoC, akkor egy picivel nagyobb aksi nem ártott volna.

Egyébként örvendetes, hogy van magyar honlapja, még ha pár menüpont / információ angol nyelvű maradt. A nagyobb probléma, hogy például a kézikönyve nem érhető el magyarul - míg például szlovákul vagy szlovénul igen. A felhasználási kört tekintve ez például ballépés szerintem.

Szóval valahogy olyan érzésem van, mint anno az Emporio kapcsán. Van egy jó alapötlet, de a teljes koncepcióban olyan buktatók vannak, amik a mindennapi használatot megnehezítik, holott pont arról lenne szó, hogy minél könnyebb legyen az... Kár érte...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) #78693120


#78693120
törölt tag

A bevezetőben az első kép méretezése hibás és teljes méretben jelenik meg.

(#5) benedekco válasza #78693120 (#4) üzenetére


benedekco
addikt

Nálam is.
Chrome Version 67.0.3396.99

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#6) dzsi23 válasza idegen lény (#1) üzenetére


dzsi23
addikt

Nincs baj az érintőkijelzővel, mert azt legalább jól látják, elférnek a nagy betűk rajta, de okostelefon felesleges. "Butatelefon" kellene, amit nem lehet elnyomogni. Érintőkijelzővel és pörgős hardverrel.
Leginkább pont azoknak kellene pörgős rendszer, akik nem értenek hozzá, hogy ne kelljen gondolkodniuk, hogy miért nem azt és úgy csinálja a telefon, amit és ahogy ők akarják.

(#7) AliceWake válasza #78693120 (#4) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Szerintem most már jó lesz :R

Non omnis moriar.

(#8) idegen lény válasza AliceWake (#7) üzenetére


idegen lény
őstag

Azt hittem, hogy direkt ilyen. Az a Doro 326 viszont tetszik. Lehet még ilyet kapni?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#9) Magnat


Magnat
veterán

Vajon custom romok lesznek rá? :DD

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#10) idegen lény válasza Magnat (#9) üzenetére


idegen lény
őstag

Persze, úgy fogják majd hívni őket, hogy doromok. De ha már Doro, igazán tehettek volna már bele dorombolásfunkciót is, az csökkenti a vérnyomást, idegnyugtató hatású, a macskások tovább élnek.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#11) Magnat válasza idegen lény (#10) üzenetére


Magnat
veterán

:C

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12) #78693120 válasza AliceWake (#7) üzenetére


#78693120
törölt tag

Igen. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) judas13 válasza idegen lény (#1) üzenetére


judas13
addikt

Avagy választhatnak, hogy mostantól a fogsorukat vagy az üzeneteiket rögzîtik esetleg.

;)

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#14) idegen lény válasza judas13 (#13) üzenetére


idegen lény
őstag

A telefon árából jó sok ilyenre telik. :)

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#15) dolphy17


dolphy17
tag

Levofloxacin allergia?? :)

(#16) Fancy-boy válasza dzsi23 (#6) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szerintem is inkább egy érintőkijelző + nyomógomb kombó az ajánlhatóbb.

Például:

Beafon SL820: [link]
Osztrák márka.

Tulajdonságok:

- Kijelző: 2,8"TFT érintőkijelző
- RAM: 512 MB
- Beépített memória: 4 GB (bővthető 64 GB-ig)
- Hátlapi kamera: 5 Megapixel / Előlapi: 0,3 Megapixel
- SOS-gomb
- Hálózat: 3G, HSPA+
- Rendszer: Android 4.0
- Bluetooth: 4.0
- WLAN: 802.11 b/g/n 2,4 Ghz
- GPS
- Akku: 1.400 mAh
- FM-rádió
- Előre telepített WhatsApp
- Zseblámpa funkció
- Asztali töltő

Kíváncsiságból rendeltem egyet Németországból. Szerintem rendben van, de szívesen odaadom tesztelésre is akár, ha érdekelné a mobilarena csapatot.

[ Szerkesztve ]

(#17) judas13 válasza idegen lény (#14) üzenetére


judas13
addikt

Jó pár tucat az biztos. :)

...
Fancy-boy

Ha megjött már netán milyen használni stb? A hagyományost keverni az érintő panellal,nem is tudom mennyire keverne meg egy egész öregek otthonát valahol....

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#18) idegen lény válasza Fancy-boy (#16) üzenetére


idegen lény
őstag

Ez ugyanúgy tele van érthetetlen izékkel, mint a cikkben szereplő, pláne egy magyar nyugdíjasnak, aki nem tud angolul. Szerintem a legjobb a sima nyomógombos. Az android már bonyolult, és könnyű elrontania annak, aki nem ért hozzá.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#19) Fancy-boy válasza volandy (#2) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Még mindig Nokia 8110. :D
Egyébként már több helyen raktáron van.
Mobilarena teszt is jöhetne már szerintem.

idegen lény

Amíg nem próbáltad, szerintem elhamarkodott ilyeneket mondani. Teljesen át van szabva a rendszer.
Aki meg nem igényli a plusz funkciókat, annak valóban a hagyományos nyomógombos készülékek közül érdemes választania.

[ Szerkesztve ]

(#20) Baggins86 válasza idegen lény (#1) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Amúgy ha gyűlölöd az okostelefonokat, mi jót csinálsz itt a MA fórumban? :D

(#21) idegen lény válasza Baggins86 (#20) üzenetére


idegen lény
őstag

Reméltem, hogy ez nem az lesz.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#22) <Adamsky> válasza idegen lény (#1) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... kézenfekvőbb egy sima nyomógombos. Inkább olyanból kéne olcsó és egyszerűen kezelhetőeket csinálni, az az igazi hiánycikk."
Nagy +1!

Ezzel a mobillal sikerült egy nemlétező igényre egy drága, de még a tejében rossz választ adni

(#23) atike


atike
nagyúr

Kár, hogy ilyen drága... De amúgy meg szükség van már ilyen készülékekre is... Nagyon is.

(#24) Bog válasza Fancy-boy (#19) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nálunk van már. Csak megvártuk, hogy befusson egy eredeti 8110 is mellé ;)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#25) batai15


batai15
félisten

Látatlanba meg mondtam hogy az igen gyenge hardveren valamint az árazáson fog el csúszni, így is lett.

(#26) #80439296 válasza Fancy-boy (#19) üzenetére


#80439296
törölt tag

Nincsenek hagyományos, nyomógombosok + ami van, azt
1. nem látják;
2. a kéz koordináció már nem pontos, a kis gombokat félre bökik.

Mi már egy kicsit a digitális világban nőttünk fel, nekik ez új; mi az egérrel pontosabban tudunk 'célozni', ők meg sem tudják fogni.
Ez hogy jön ide? A pontosság a lényeg. Mi már öreg aggyal is fogjuk ezt tudni, mert amíg Alzheimer bácsi nem 'fogja' a kezünket, emlékezni fog a pontosságra. Neki ezt öreg aggyal kell megtanulnia.
Ő anno megtanult tűbe fűzni - szerintem sok, mai, jól látó fiatal is megküzd ezzel...

[ Szerkesztve ]

(#27) ates válasza batai15 (#25) üzenetére


ates
aktív tag

+ 1, csak nekem kellett a teszt is :R

(#28) idegen lény válasza #80439296 (#26) üzenetére


idegen lény
őstag

Csak meg kell nyálazni. Megy az mindenkinek, akinek jó a szeme.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29) RRamstein


RRamstein
tag

hát...nem tudom igazából az én nagyim is 84 éves és ő pl nagyon jól el van egy j5 2017el (ha esetleg nem megy valami neki vagy gondban van akkor persze felhív ) ,nem hiszem hogy erre bárkinek is szüksége lenne ..ennyiért meg pláne 80ezerbe már bele férhetett volna egy s450 legalább

(#30) #91073280


#91073280
törölt tag

Öregtelefonról jut eszembe... Tud valaki valami olcsó Punkt vagy Light Phone alternatívát?

(#31) idegen lény válasza #91073280 (#30) üzenetére


idegen lény
őstag

Picitelefont? :) Okosóra?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#32) ujvendeg


ujvendeg
tag

(S)(S)(S)(S)(S)(S)(S)(S)(S)(S)(S)(S)(/S)(/S)(/S)(/S)(/S)(/S)(/S)(/S)(/S)(/S)(/S)(/S)

[ Szerkesztve ]

(#33) Peter13


Peter13
senior tag

Koszi a tesztet, tenyleg minden benne van. Viszont szerintem nem a HW gyengesege az akadozasok oka, hanem a hibasan kodolt rendszer. 2 giga ram meg 8 db A53-as mag eppenseggel szaladhatna is, ha rendesen megirtak volna a kezelofeluletet. Ertem en hogy erosebb vassal a szarul megirt kod is szaguld, de itt tulajdonkeppen mi is lenne az a funkcio ami annyira megdobna a hardver igenyt?...

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#34) #91073280 válasza idegen lény (#31) üzenetére


#91073280
törölt tag

Nem picit, butát. :)

(#35) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Van egy elgoondolásom. Szerintem nem igazán tudják, hogy az idősek mit is akarnak kezdeni egy okostelefonnal - ezért igencsak kiméraszerű a termék. Az összes - termék (koncepció) vacak és rusnya.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#36) XuChi válasza #80439296 (#26) üzenetére


XuChi
addikt

Hatalmas +1!!

Teljesen màs generàció. Nàluk mèg telefon sem volt, nem hogy mobil telefon!

Az anyósom is olyan korosztàly, aki írtózik mindentől, ami nem olyan mint ami régen volt. Külön cirkusz minden egyes tönkrement cuccát lecserélni. Retteg a műszaki cuccoktól. Amikor végre 2 éve tönkrement az utolsó videómagnója is, akkora cirkusz volt a HDD-s setopbox miatt hogy annak a rendje. Hetekig ment a hiszti hogy ő videót akar! Amikor adtam neki egy laptopot, (a következő leírás csak túlzó ferdítés!!), de kb elszaladt szenteltvízért és keresztért, meg papért, hogy távolítsák el ezt a sátáni szerkezetet a szobájából. Előre félek, mi lesz ha tönkremegy a 15 éves kagyló butamobilja :C :D

Szóval jah, gombok és buta telefon kellene, nagy kijelzővel, és full egyszerű kezeléssel. Nem ilyen android csoda, tapicskolós kijelzővel! :DD

[ Szerkesztve ]

(#37) juuzer válasza Fancy-boy (#19) üzenetére


juuzer
addikt

Azzal az lesz a baj, hogy 30 ezer körül van az ára (ahol eddig láttam) és annyiért már van Ksziaomi Remi 573625 Prime Pro A is vagy épp vmi Meizu :D

Szóval sikere annak se lesz, ez már így előre borítékolható :D

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#38) idegen lény válasza #91073280 (#34) üzenetére


idegen lény
őstag

Szerencsére vannak a Doronak normális telefonjai is, normális áron: [link] Ezek elég buták?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#39) #78693120 válasza XuChi (#36) üzenetére


#78693120
törölt tag

Kagyló butamobil most is van. Persze olyan is, de a leírásod alapján neki pont jó lenne.

(#40) fank70


fank70
csendes tag

Korrekt, az emberiség 99%-nak elég...

"Our honor is more important than our wealth"

(#41) Jeanne d'Arc

Micsoda cím ez a változó kor. :D

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#42) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Először mintha Lőri bátyjámat láttam volna a képen :DDD

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#43) Fancy-boy válasza Bog (#24) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Akkor rendben. :D
Ne felejtsetek el majd pár érett banánt is beszerezni. ;)
Úgy lesz az igazi a csoportkép. :)

[ Szerkesztve ]

(#44) CB


CB
senior tag

Ne tévesszétek össze a magyar nyugdíjasokat a svéd, német, holland, svájci, stb. nyugdíjasokkal. Míg a magyar nyugdíjas néni fejkendőben kapálja a kertecskét, addig a nyugati rúzsozott szájjal, festett hajjal járja a világot 70 évesen, és elboldogul. Teljesen más környezetben öregedtek meg. Ezeket a telefonokat nem a magyar nyugdíjasok igényeire gyártják, hanem tőlünk nyugatra, ahol már akkor mindenkinek telefonja volt, mikor nálunk csak a TSZ elnöknek.

Szerintem jó próbálkozás, csak nekünk drága, és kissé gyenge a hardver.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#45) Ceree


Ceree
senior tag

A temanal szorosan maradva mi nagyszuloknek (egy masik vonalon bevalt xiaomi 4x utan) 5a-t vettunk, hiszen milyen jo benne az egyszerusitett nagy ikonos nezet (amit persze pechunkre a miui 9bol kivettek). Szoval adott a kerdes, meglevo keszulekre milyen, a doro-hoz hasonlo, egyszeru es magyar nyelvu launcher-t tudtok ajanlani?

Másolat_eredetije

(#46) dzsi23 válasza CB (#44) üzenetére


dzsi23
addikt

Ugyanmár... ha annyira képben vannak, akkor miért készülne számukra nagyimobil "átlagos" okostelefon helyett? És egyáltalán kit érdekel? A teszt főleg magyaroknak készült, magyar szemmel nézzük a telefont is, és magyaroknak vennénk meg, ha megérné... de nem, itt sem éri meg, és nyugatra sem.
Szerintem nem jó próbálkozás, és nagyon gyenge a hardver. Abban egyetértünk, hogy drága.

(#47) idegen lény válasza dzsi23 (#46) üzenetére


idegen lény
őstag

És azért, mert máshol sokkal jobbak a fizetések, azért talán még ők is megöregszenek egyszer.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#48) dzsi23 válasza idegen lény (#47) üzenetére


dzsi23
addikt

Mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#49) d@minator válasza dzsi23 (#46) üzenetére


d@minator
addikt

Hidd el az emberek többsége nem nézi azt, hogy megéri e vagy sem. Ilyen kell és kész, mert ez úgy tűnik megfelel a céljainak.

(#50) #78693120 válasza Ceree (#45) üzenetére


#78693120
törölt tag

Androidra vannak Windows Phone/Mobile stílusú launcherek, azokban meg a nagyméretű csempéket tudsz csinálni nekik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.