Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) body007


body007
addikt

Namost akkor a pi-n fut de a nes videó kimenetén jelenik meg? :U

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2) arn


arn
félisten

akkoriban egy dx2-66 egy vagyon volt, azon ment olyan 25fpsel... epp a multkor neztem meg. egy tipikus 386on kb 5fps volt. az a 35 fps barokkos tulzas, talan p60on, amit megvenni is nehez volt akkoriban, es inkabb csak kiallitason lattuk (tobb evnyi magyar fizetesert).

igy futott egy dx2-66on

Retro PC (Oct 1993):
Intel OverDrive 486DX2 66
DTK PKM-0037S (SiS 85C461)
8M FPM RAM
Prolink Computer MVGA-PS805 1M VLB (S3 86C805-P)
Creative Sound Blaster 16 ASP
Promise DC4030VL-2 4M cache VLB controller
Western Digital Caviar 2420 HDD

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3) arn válasza arn (#2) üzenetére


arn
félisten

nem is, ha amerikabol sikerult volna olcson beszerezni a p60at, akkor egy evnyi fizubol meglett volna.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) arn


arn
félisten

meg pontosabb kalkulacio :) 1994 januarban teszteltek eloszor itthon a chipben.

atlagos magyar fizetes (netto): 18397
komdex p60 0.98 millio (53 havi fizu)
compaq p60 1.52 millio (82 havi)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5) ricsip válasza arn (#4) üzenetére


ricsip
addikt

97-ben P133-at már lehetett venni emberi áron, 99-ben már P3-ak is voltak, 2002-ben már Athlon XP, szóval gyorsan estek az árak akkoriban, nem úgy mint most

-

(#6) akaido válasza ricsip (#5) üzenetére


akaido
addikt

:K '99-ben az akkori P3-as gépem volt az amire azt tudtam mondani, hogy na ez már PC.
"Toltam" is a DOOM-ot rendesen...na de akkor még csak 37 voltam, meg akkor még gerincsérvvel sem műtöttek, így tudtam ülni!

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#7) Z10N válasza arn (#2) üzenetére


Z10N
veterán

DX4 + Tseng ET4000 kombon szepen ment. Persze nem 1993-ban. Kesobb AMD 5x86 133-n + Tseng ET6000, mar a Doom2 is hasitott.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#8) arn válasza Z10N (#7) üzenetére


arn
félisten

A dx4 94ben egy 500 dollaros proci volt, csak az amd fele dx4el esett az ara 95re, akkoriban volt nepszeru. Az 5x mar 96-97ben, budgetprocikent.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) arn válasza akaido (#6) üzenetére


arn
félisten

99ben rohadt draga volt egy p3 :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) arn válasza ricsip (#5) üzenetére


arn
félisten

Persze, de ettol 93ban, amikor kijott a doom olyan gepen tudott 35fpst, ami kb senkinek sem volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11) plömplöm


plömplöm
őstag

szóval nosztalgiázunk: '93-ban amd386sx40-em volt, 2MB rammal, egyáltalán nem futott rajt' a dúm, úgyhogy win3.1 és virtuális memóriás dos ablakban kellett játszadoznom, az a 40MB-os conner hdd kimondottan termelékennyé varázsolta a dolgot, nemtom, valami egyszámjegyű fps-sel, de !ment!

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#12) stewe2 válasza akaido (#6) üzenetére


stewe2
aktív tag

Jé, én azt hittem ciki most 50évesen gémelni (a fiaimmal) :D . Nekem egy Duron, majd egy Athlon XP voltak az első saját gépeim. Azért anyám munkahelyi gépén (386) már toltam a Golden Axe-t. Mekkora királyság volt srácok!

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#13) #16939776 válasza plömplöm (#11) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha jól emlékezem én is 40Mhz-es 386-al játszottam vele, akkor egyáltalán nem tűnt zavarónak. Azzal a tempóval amivel a cikkben szereplő videón fut, túlságosan egyszerű lett volna. :)

(#14) akaido válasza stewe2 (#12) üzenetére


akaido
addikt

Addig vagy fiatal amíg tudsz játszani. :K
A Golden Axe, Dyna(Bomberman), SuperMario, Forma1, MotoGP, Volfied, Superfrog és a többi abból az időből. A nagy kedvenc a Quake2, azt most a nyáron vittem végig minden kiegészítő küldetéssel együtt sokadszorra, igaz már csak easy módban, mert a reflexek kopnak erősen(A Doom 2016 is megvan azért, csak a pályái néha nekem hosszúak, mivel túl sokat nem tudok ülni, az átkozott gerincsérv miatt).
A végére a non plus ultra: UDS Ingnition. Single Racet még a héten is vezettem vagy kétszer.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#15) arn válasza #16939776 (#13) üzenetére


arn
félisten

Akkoriban 5-15fps volt az altalanos. Az ilyen 25-30 mar csodaszamba ment.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16) Synthwave válasza arn (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Itt '95/'96-ban egy 386 DX40 + 8 MB + Trident 512 kB + 80 MB Conner HDD + PC speaker-rel nyomultam vele (amit '97-ben egy SB kompatibilis hangkártyával megtoldott 486 SX-40, majd egy 100 MHz-es AMD 5x86 váltott), persze kicsinyített játéktérrel, de az általános iskolai, órák után megejtett, számtech. termes (rendszeres, yay) LAN-okon volt egy-két 486 DX2-es masina is, szóval egymást követték a négyfős DM-ek E1M1-en. Meg az FFA-k Quake shareware-rel, eleinte billentyűzet only. Rég volt, igaz se volt... A frame rate-ekre meg talán jobb, ha nem emlékszem túlságosan élesen. :DDD

A Build Engine-es gémek és a DOOM-ok viszont mindig a szívem egyik csücskében tanyáztak (leginkább az első kettő, de a 3 + kiegészítővel és a két újkori darabbal is extenzív randevúk estek meg – a Quake-eket, pláne a Q3-at és QL-t meg inkább hagyjuk; ~8000 órám van a franchise-ban :D) , az utóbbi néhány évben még speedrunner és mapper ambíciók is napvilágot láttak az hópihe lelkecskémnek vadhajtásos tövein. : >

2016-ban előkerült egy kicsit a DOOM II, még saját DM mapot is csináltam Doom Bulder 2-ben (na nem egy húdemilyet, meg alapvetően a program sem húdebonyolult, de elsőnek szerintem nem volt akkora határ fos), amin aztán hárman LAN-oztunk GZDoom alatt. Great funnak bizonyult a dolog, de a kooperatívnak több értelme lett volna. ;]

Időközben volt még itt-ott püttyögés, meg a Crispy Doomról/PrBoom+-ról single-ben is átszoktam az előbb említett GZDoomra, megnéztem kb. minden documentaryt, elemző videót (Karl Jobst és decino YT csatija pl. nagyon király, de vannak még jók, mint mondjuk Civvie11 <3, KingDime <3, ICARUSLIV3S vagy az überskill Zero Master), AGDQ/SGDQ/DOOMCon speedrunt, ezt-azt-amazt. Pár éve még egy kisebb könyvrelikviát is sikerült beszereznem mapping témában (érintetlen CD melléklettel és jó áron, szóval korrekt biznisz volt), úgyhogy elő kéne venni újra azt a Doom Builder 2-t...

Amúgy pont a múlt héten nyomtam végig megint UV-n a DOOM három epizódját (az elsőt kétszer, bár a második csak ilyen random puttyogásból fokozatosan kifakadó, félig máshova figyelős végigrohanás volt), a The Ultimate DOOM-féle negyedik epizódot (Thy Flesh Consumed), a John Romerós SIGIL-t (igényes, klausztrofób szop@tás), a Final DOOM egyik felét (a The Plutonia Experimentet – jóféle, skilles; ezután az alap epizódok már a tingli-tangli kategória). Most a Plutonia 2 pörög, aztán jön a Scythe, Scythe 2, No Rest for the Living, TNT Evilution, aztán valszeg. ugyanezek, csak Nightmare-en, mert jóban vagyunk azzal és különben is csak. Meg még ki tudja mi; annyi zsír WAD létezik, hogy évtizedekre el van látva az ember, ha egy kicsit jobban beleássa magát. :)) Elképesztő dolgokra képes az id Tech 1 engine.

tl;dr: id Tech 1, id Tech 3 és Build Engine 4 lyfe. :D

Mostanában ránéztél? Pl. A végletekig testreszabható GZDoom alatt full vanillába valami gyönyörű a fixen odarajzolt 200 fps, ráadásul az egér input is harap, ahogy azt köll. Nagyon csudás és elgondolkodtatja az embert, hogy huszonévvel ezelőtt hogy tudott diafilmet nézni és atomhulladék perifériákat használni, bármiféle frusztráció nélkül.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) arn


arn
félisten

Ha retrozni akarok, akkor eloveszem vmelyik regi konfigot (socket2, socket3, socket5, socket7, slot1), es azon jatszom :) nekem a regi hwen teljesen mas feeling, mintha csak a jatek resze lenne meg.

vegig sose jatszottam egyik doomot sem, a 90es evekbeli lanpartykon jatszottunk sokat vele (foleg doom2 elso palya).

epp most csinaltam egy sorozatot a doom alpha verzioirol, es az elso 93as kiadasokrol, osszeraktam egy 386 konfigot es egy dx2ot, hogy futott rajta a 0.99.

egyelore csak az elso prealfas video kerult fel. [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) Synthwave válasza arn (#17) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szép és hangulatos dolog korhű hardveren, DOS alól nyomulni (főleg Socket 7-tel és Slot 1-gyel, ott már a nosztalgiának azért nem kell annyira durván megszépítenie a dolgot), de egy megfelelően bekonfigurált, modern source port (modern hardverekkel és perifériákkal) az maga a testet öltött csoda játékélmény szempontjából. : >

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#19) Synthwave válasza Synthwave (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Meg aztán az SR50 is eléggé nehézkes a korabeli irányítóeszközök túlnyomó hányadával, de szerintem a különféle Glide-ok is körülményesebbek lehetnek vintage hardverrel. :))

Ha valakit esetleg érdekel, itt találhat egy részletes Movement bibliát.

Amúgy jó kis csatid van, subscribed. :D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) FoxiestFox válasza Synthwave (#16) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Néha én is visszanyúlok a klasszikus formákig, de számomra a Brutal Doom az isten, a készítője kb kihozta végre a Doomból azt, amit annak idején a tech nem engedett a programozóknak.
Szerintem odaveri az új Doomokat.

(#21) Synthwave válasza FoxiestFox (#20) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A magam részéről inkább vanilla guy vagyok, de a Brutal DOOM amúgy nagy királyság; nagyon kemény, hogy mit ki lehet hozni a motorból. Viszont azt nem mondanám, hogy "visszanyúlok" a klasszikus formákig, hanem azt, hogy ezek kb. a megjelenésüktől fogva velem vannak és az újabb címekben is ezeket (is) keresem, ergo ha leülök DOOM-ozni, akkor nem "retrózok", hanem szimplán csak "játszom" az egyik legskillesebb FPS-sel, ami létezik.

De az az IRGALMATLAN mennyiségű wad, megawad, részleges vagy total conversion, source port, map editor, textúra/sound pakk, ami rendelkezésre áll, valami egészen megdöbbentő, ráadásul ez nem csak a minden szemét egy kupacban kategória, hanem a minőségi munkákból sincs hiány. 2020 végét írjuk és még mindig aktív a community, szinte naponta jönnek új dolgok és több source portot is folyamatosan fejlesztenek, ráadásul az új DOOM-ok egy olyan generációt szembesítettek az ősökkel, akik még a világon sem voltak azok kijöttekor, és ezzel új playerek/mapperek is érkeztek a "vintage" közösségbe.

Ezért is mondom azt, hogy hiába telt el 27 év, soha nem késő fejest ugrani a mélyvízbe. :))

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22) FoxiestFox válasza Synthwave (#21) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én a Duke 3D-vel mentem át ezen. Imádom a Build motort, és a közösségi mapokat, konverziókat, hangokat.
Ion Fury is marha jó lett, ellllképesztő mit hoztak ki abból a motorból. :Y

(#23) Synthwave válasza FoxiestFox (#22) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egen, Build Engine is a szüvem csücske (a Duke 3D/Shadow Warrior/Blood trió főleg, de azért van ott még egy Redneck Rampage, egy NAM vagy egy PowerSlave/Exhumed is). Az ezt használó játékoknak is van egy nagyon jellegzetes hangulata.

És a movement itt is sick, csak másképp (ez számomra elsődleges fontosságú egy FPS megítélésénél; legyen advanced movement, amit relatíve folyamatosan használni kell, különben hosszútávon fabatkát sem ér az egész; reszponzivitás és gameplay >>>> all). Nem tudom, ezt mondjuk láttad-e már. Azé durva.

Eeeegen, Ion Fury wish listes már egy ideje.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#24) FoxiestFox válasza Synthwave (#23) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja mókásak ezek a speedrunok. Legalábbis nézni, ha meg kéne próbálnom, már nem lenne olyan szórakoztató. ;]

[ Szerkesztve ]

(#25) FoxiestFox válasza Synthwave (#23) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezt még kipróbálhatod, jó lesz.

(#26) Ammonita6


Ammonita6
csendes tag

486-on simán lehetett Doomozni, úgy hogy lecsökkentetted a képernyő méretét. Úgy már megvolt a 25 fps... A quake úgyszintén. Emlékszem azokra a néhány centis bélyegképekre, amin próbáltunk játszani. :DD

(#27) Synthwave válasza FoxiestFox (#25) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egen, ismerem. : >

Mondjuk az ára nem lett túl barátságos.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28) ceia


ceia
őstag

Az én emlékeim szerint a Doom 2 egy 4x86 DX4-100-on már teljes sebességgel futott. Ez volt a max sebessége, azaz akkor sem ment gyorsabban, ha erősebb processzor került alá. Az én első PC-m Am5x86-133-P75 volt, azzal tökéletesen ment ;] Azért mondom a Doom 2-t, mert én azzal játszottam először és a barátaim is. Egyik DX2-66-on játszotta, egy másik 386DX-40-en tolta végig kicsinyített képernyőn! :) Szóval nekem csak a Doom 2-nél volt képben az, hogy a játék egyáltalán hogy fut. A Doom első részével már később, Pentiumon játszottam.

        it's more fun to compute

(#29) Synthwave válasza ceia (#28) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha volt hozzá mondjuk egy 1 MB-os, VESA lokál buszos videokártyád és 8 MB RAM-od, szépen ment a kicsike.

Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy akkoriban az ingerküszöb is más volt (persze okkal), mert manapság ez már csak a retró érzés miatt fun és maga a vintage hardware is nagyban hozzájárul az élményhez, a fiatalság visszaidézéséhez, de ha a dicső múlton merengés helyett gameplayre vágysz, leteszed a hajad az örömtől, mikor melléraksz mondjuk egy GZDoomot, fix 200 fps-sel és normális beviteli eszközökkel + monitorral. : >

Ha még nem próbáltad, érdemes lehet megsasolnod a dolgot. Az alap epizódokon kívül annyiféle WAD/megawad/total conversion van, hogy az ember kb. élete végéig el tud vele lenni, és ha nem vagy purist szellemű, igen látványossá is lehet varázsolni a gémet (OpenGL, Vulkan API, akár 4K-s felbontás, színes fények, vannak modok 3D-s objektekkel, végletekig testre lehet szabni mindent IS stb.).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.