Hirdetés

2019. január 24., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Domonkos

Domonkos
(Ármester)
LOGOUT blog

Ha epp billentyuzet vasarlas elott allsz, akkor kiindulasi pontnak tok jo hely a Milyen billentyűzetet vegyek? topik.

Vegyetek billentyuzeteket: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/domonkos/index.html

(#2) nullpoint

nullpoint
(senior tag)

Az hogy "gyorsan" az már nem létező szó?

(#3) Domonkos válasza nullpoint (#2) üzenetére

Domonkos
(Ármester)
LOGOUT blog

Felkeszul: Miert nem irok ekezetesen?

Vegyetek billentyuzeteket: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/domonkos/index.html

(#4) nullpoint válasza Domonkos (#3) üzenetére

nullpoint
(senior tag)

Az a másik halálom. Olyan hatékonyan pusztítjátok a magyar nyelvet. Ennél már csak az jobb, amikor csupa kisbetűvel írnak :(

Azt tapasztalom manapság, hogy csak az intelligens emberek igyekeznek helyesen írni (persze hibák előfordulhatnak).

[ Szerkesztve ]

(#5) Domonkos válasza nullpoint (#4) üzenetére

Domonkos
(Ármester)
LOGOUT blog

kapcsolodo xkcd

(#6) nullpoint válasza Domonkos (#5) üzenetére

nullpoint
(senior tag)

Ez egy másik irritáló dolog , de ebbe inkább már nem megyek bele.

(#7) lezso6 válasza nullpoint (#4) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Nem a nyelv pusztítása, hogy ha valaki ékezet nélkül ír. És nem függ össze az intelligenciával sem. Legfeljebb az igényességgel, mert amúgy én se vagyok oda érte. Bár nem nehéz olvasni, s általában érthetőek az okai (pl nem magyar billentyűzete van). Vannak sokkal rosszabb dolgok is, pl a vesszők hiánya / rossz használata vagy a borzalmas helyesírás. A kisbetűs írás szerintem a legkisebb probléma, én csak azonnali üzenetküldőknél szoktam így írni. A fórumbéli hozzászólások szövegéhez viszont úgy állok hozzá igényesség terén, mintha cikket írnék.

[ Szerkesztve ]

Primitív kérdésre nincs helyes válasz. – A hsz nyomokban iróniát tartalmazhat! – Boldogok a lelki szegények, mert övék a facebook üzenőfala.

(#8) Mr.Csizmás válasza nullpoint (#4) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

telefonról én is ékezet nélkül írok, de helyesírási hibák nélkül. :U

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtató hobbista | eladó Huawei P20, mecha bill 60% és fullsize: https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#9) lezso6 válasza Mr.Csizmás (#8) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Ákkór désktópón tégyél árrá á szóra ís ékézétét, ámélyíkén níncs. Így kómpénzálód áz ékézét-défícítét, és így ígáz mágyár léhétsz.

Vagy nem, mert ez így visszaolvasva elég putris akcentusnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Primitív kérdésre nincs helyes válasz. – A hsz nyomokban iróniát tartalmazhat! – Boldogok a lelki szegények, mert övék a facebook üzenőfala.

(#10) Apollyon válasza nullpoint (#4) üzenetére

Apollyon
(Korrektor)

Pedig az ékezetek hiánya és pár szlengesített kifejezés ellenére elég jó a helyesírása a fórumtársnak. Kifejezetten a -val/-vel ragok nem mennek a fórum túlnyomó nagy részének, sőt, egyre rosszabb. Ellenben a bejegyzés írója elég jól használja.

Az ékezet nélküli írás pedig amúgy egyszerűbb, jóval kevesebb bill-t kell lenyomni ahhoz, hogy átadd ugyanazt az információt. Én se rajongok érte, de meg lehet szokni.

Egy ideig én is így írtam még anno msn-en, de amikor már elkezdtem fórumozni inkább maradtam az ékezetesnél. Másrészt az ISO elrendezést sem tudnám ma már elengedni, kell a nagy enter stb.

Amúgy ez a numpados dolog is érdekes, bár nem gépelek annyit rajta, de néha igen, és ha nem lenne, szörnyen hiányozna. Amikor notebookról toltam asztali gép helyett, akkor se tudtam megszokni az FN-es kapcsolgatást.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11) Mr.Csizmás válasza lezso6 (#9) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

a zuckerbergi adokveszek csoportok után a fórum tiszta felüdülés ebből a szempontból, akár ékezettel vagy nélküle is.

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtató hobbista | eladó Huawei P20, mecha bill 60% és fullsize: https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#12) nullpoint válasza lezso6 (#9) üzenetére

nullpoint
(senior tag)

:D :D :D

Ez vicces volt. :)

Van pár régi barát akik külföldön élnek, olyan is van aki már vagy 20 éve nem látott magyar billentyűzetet, csak amikor hazalátogatott.

Ezzel együtt kivétel nélkül mindegyik tud ékezetekkel írni, szóval az nem kifogás hogy nem magyar a billentyűzet.

Nem azért zavar az egyre pongyolább írásmód mert akkora sztár lennék, a helyesírásom is csak az iskolákban volt kitűnő, azóta biztos romlott ahogy felejt az ember.

Az infromációkat már jórész interneten keresi az ember, a probléma az, hogy túl sokat látom, olvasom ezeket a hibás írásokat, és biztos hogy rám is hatással van, és nem akarom hogy a lejtő felé taszítson.
Ez nem csak az írással van így, az élet minden területén találkozok az emberek egyre nagyobb trehányságával, amik sokszor okoznak kellemetlenségeket nekem, nem ritkán anyagi vonzatút is.

A nagy egésznek csak kicsiny szelete ez a helyesírás dolog, de ide tartozik.

(#13) dugo_

dugo_
(PH! kedvence)

Nem is tudom miért vártam értelmes ontopic hozzászólásokat a 10-nél tartó hsz. számláló megpillantásakor. ;]

Király lett a bill! Nem is tudtam, hogy úgy lett nyomtatva a ház.

(#14) kemotox

kemotox
(PH! addikt)

"egysezr atvaltok es soha tobbe nem valtok vissza. Ezt az elmust "
Egy példa a sok közül.
Kicsit humoros az egész, hogy mennyire herce-hurca a "tökéletes" billentyűzetért, de a végeredmény szempontjából teljesen mindegy ;]

[ Szerkesztve ]

(#15) AxBattler

AxBattler
(PH! félisten)

Ez egy csodálatos utazás lehetett, köszi a cikket, és grats a bill-hez! :R :C

.............................. "Cable management is for the weak!" ................................

(#16) nullpoint válasza Apollyon (#10) üzenetére

nullpoint
(senior tag)

Helyesen írt javarészt. Ha hibázik az ember, előfordul, nem az a gond. Még szépen is tagolta a mondanivalót. Az ékezetek hiánya idegesít rettenetesen. Meg az általad is említett szlengek.
Ez már nem hibázás, ez gyilkosság, és az áldozat a magyar nyelv :D

Jó lenne ha a logout blogokat is korrektúráznák mielőtt kikerül a lapra. Úgy gondolom hogy nincs olyan korrektor aki egy ilyen írást átengedne.

Na mindegy, elengedem a dolgot, nem éri meg hogy főjön a fejem miatta :)

[ Szerkesztve ]

(#17) Domonkos válasza nullpoint (#16) üzenetére

Domonkos
(Ármester)
LOGOUT blog

Pont ezert van lehetoseg cimlapra irni vagy pedig szemelyes bejegyzest. Ez az utobbi. Ennel nincsenek szigoru elvarasok. Nem a cimlapra szantam. :U
Megnyugtatlak, nincs sok ember aki kedveert ekezetesen irok. A cimben is csak csalikent vannak ott. :P

[ Szerkesztve ]

(#18) Mr.Csizmás válasza nullpoint (#16) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

jelentkezz korrektornak.

(#19) nullpoint válasza Domonkos (#17) üzenetére

nullpoint
(senior tag)

Bele is rángattál vele a jóba :D :D

(#20) nullpoint válasza Mr.Csizmás (#18) üzenetére

nullpoint
(senior tag)

Kevés vagyok hozzá :)

(#21) proci985 válasza Apollyon (#10) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

ez egy tok jol olvashato, informativ iras volt. ( :R )

nekem egyebkent fel se tunt, hogy ekezetek nelkul ir, csak a hozzaszolasok utan lett gyanus.

---

open office kapcsan: ismertem olyat, aki bevitt egy model Met open officeba, hat kollegak mondtak, hogy ugyes volt a srac, de a billje nem hianyzott amikor munkat valtott.

en mondjuk egy steelseries 6g v2 (red cherry) hasznaltam osztott irodaban, mondjuk ott elso napokban a szomszedokat beleertve mindenkit megkerdeztem, hogy ugye oke. es az azert az Mnel lenyegesen halkabb.

ergo <-> mecha vonalon nekem meg mindig egy natergo4K kene, dehat az ugye nagyon nincs. sajnos. viszont natergonak nalam 2 ev a tulelesi ideje, ehhez kepest anno a model M fiatalkoromban kibirt 8 evet. a 6Gv2 szinten megvan 2013 ota es tulelt ket diplomamunkat es a gyenge minosegu keykapek miatt igazabol pont ugyanolyan utottkopott, mint harom honap es az elso diplomamunka utan volt. otthonra mondjuk lett egy corsair K95rgb, de az egy "fel oran belul uj billentyuzet kell husvethetfon" szintu katasztrofaelharitasra kellett, das keyboard meg nem volt a varosban raktaron sehol. az rgb nekem se kellett, viszont cserebe az egy masszivan osszerakott, kenyelmes es minosegi darab. es tudtam ra rajzolni nyuszi ul a fubent mert annyira szurrealis volt a kapcsolonkent allithato led.

osztott billeket enis neztem, de nekem annyira nem jottek be.

nullpoint: nem ISO/ANSI szabvany billre eleg nehez atmapolni az ekezetes betuket, meg ha skandinav ketlenyomasos (pl:´+ a == á) rendszert is hasznal.

egyebkent meg mintmekhalunk, lek fogeppen a mives tcep matyar njelv!

lezso6: kisbetu mondat elejen redundans, ott a pont tagolni.

[ Szerkesztve ]

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#22) lezso6 válasza proci985 (#21) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

"kisbetu mondat elejen redundans, ott a pont tagolni."

Akkor szüntessük meg a LY-t is, hisz az is redundáns. ;]

(#23) Domonkos válasza proci985 (#21) üzenetére

Domonkos
(Ármester)
LOGOUT blog

>nem ISO/ANSI szabvany billre eleg nehez atmapolni az ekezetes betuket...

Nem nagyon szerettem volna ezt reszletezgetni, de nem nagyon nehez ekezetesen irni egy akarmilyen billentyuzeten egy akarmilyen oprendszer mellett.
Alapvetoen ket lehetoseged van becsempeszni oket:
* Vagy az oprendszer keymap-et modositod, es csinalsz nekik helyet mondjuk az altgr retegen. A sima maganhangzok fele mehetnek az ekezetes parjaik, hogy az auti enem is boldog legyen.
* Vagy hasznalod az "univerzalis" unicode bevitelt, amivel keymap-tol fuggetlenul tudod leutni a karaktereket. Ez persze megkivanja azt, hogy a billentyuzeten futo firmware tudjon ilyen kodokat eloallitani - ami persze egy egyedileg epitetten nem nagy problema - nem ugy az univerialitas. Tok jo hogy minden oprendszeren minden keymap mellett ugyanaz a unicode karakter ugyanazt a karaktert fogja eredmenyezni, de persze azt nem sikerult elerni, hogy Win-en, Mac-en es a kulonfele Linux disztrokon ugyanugy kelljen ezeket bevinni. Perszer meg lehet azt is csinalni, hogy a billentyuzet csatlakozaskor felismerje, hogy milyen oprendszerrel kommunikal, de akkor emlekeztetnunk kell magunkat arra, hogy az ekezetes betuk irasa nem er meg ennyit ;]

[ Szerkesztve ]

(#24) dugo_ válasza lezso6 (#22) üzenetére

dugo_
(PH! kedvence)

Egyik csoporttársnak volt ilyen korszaka. Átállt csak j-re, mondván túl fontos és elfoglalt ember ahhoz, hogy az ly-t kiírogassa. ;]

(#25) lezso6 válasza dugo_ (#24) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

htéála ez elég jkszomroú amiokr valakij úgy iír.

(#26) Apollyon válasza dugo_ (#24) üzenetére

Apollyon
(Korrektor)

Ez a "jóvanazúgy" tipikus esete.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#27) proci985 válasza Domonkos (#23) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

Perszer meg lehet azt is csinalni, hogy a billentyuzet csatlakozaskor felismerje, hogy milyen oprendszerrel kommunikal, de akkor emlekeztetnunk kell magunkat arra, hogy az ekezetes betuk irasa nem er meg ennyi
valahogy igy ertettem az eleg nehezet, bar az eleg maceras az lehet jobb megfogalmazas lett volna :)

lezso6: en maximalisan tamogatnam a ly megszunteteset, mar reg ki kellett volna dobni az abcbol.

[ Szerkesztve ]

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#28) lezso6 válasza proci985 (#27) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Lehetne, de szerintem nincs vele gond, ritkán szokták elcseszni. A németeknél a ß szerintem sokkal problémásabb, mert az ráadásként még spec karakter is. Persze, a lényeg igazából az lenne, hogy megértsük egymást, szóval mindegy melyik szót hogy írjuk, amíg egyértelmű a mögötte lévő jelentés. De ha már itt tartunk, akkor pl az angol meg francia nyelvet is meg kéne reformálni, hiszen ott aztán az írás formája és a kiejtés között sokkal-sokkal lazább kapcsolat van.

[ Szerkesztve ]

(#29) proci985 válasza lezso6 (#28) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

nemeteknel az ssnek volt reformja, bar sajnos nem vittek vegig. de facto sskent szoktak irni ha nincs dedikalt karatere. egyebkent a magyar weben is volt probalkozas pl á helyett aa irasara, de nem lett felkapott hala egnek.

az angol kiejtes az tenyleg eleg lazan kapcsolodik, a francia annyira nem volt eltero, csak par hang a magyarban nem letezik. de ilyen szempontbol igazabol nem rosszabb a helyzet, mint pl a hollanddal vagy a dannal (vagy par sved dialektussal).

itt egyebkent olyanokra gondolok, hogy pl a svedben azonos idoben nincs igeragozas, mert az latszik ugyis az alanyon. a magyarban meg az alany elhagyhato mert latszik az igeragozason.

(#30) lezso6 válasza proci985 (#29) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Ja a részleges ß -> ss változtatásról tudok, csak ugye igen, nem vitték végig. :) Az á helyett aa viszont tényleg vicc, erről nem hallottam. Gondolom így az ö meg oe lenne. Szerintem a magyar nyelvvel a ly-n kívül nincsen különösebb gond, a magánhangzóink nagyon el lettek találva, meg a többjegyű betűk is. Az más kérdés, hogy a nyelvtanunk már kicsit durvább, mert ragozó nyelv a magyar. Emiatt meg nem túl számítógépbarát, az angol sokkal jobb erre.

(#31) proci985 válasza lezso6 (#30) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

az aanak lassan 15-20 eve es hala egnek nem volt elterjedt :)

mondjuk en spec karakterektol hulyet kapok mert egyszeruen nem birjak a kulonbozo kornyezetek kezelni oket.

a magyarban a problemak a kivetelek, pl a ban/ben, bar ilyen szempontbol pl a sved nemes nemtelen nevelo is kb statisztikai modszerrel talalhato ki (80% den, 20% det kb), de semmilyen szabalyt nem kovet, pl a nemettel ellentetben ahol van egy raklapnyi szabaly.

a ragozas inkabb azert para, mert nehezebben parselheto. plusz a magyarban kb semennyire nincs kotott szorend, ami megint nehezebbe teszi pl a pattern matchinget, hogy ki kell talalni hol az alany-allitmany egyaltalan. (ha vegiggondolod pl formalis nyelvek felol kozelitve akkor ez elegge para)

[ Szerkesztve ]

(#32) Domonkos válasza proci985 (#29) üzenetére

Domonkos
(Ármester)
LOGOUT blog

Az ilyen aa -> á dolgokra manapsag a "tap-dance"-et szoktak hasznalni. Par billentyunek be lehet allitani egy rovid (altalaban <200ms) timeout-ot, amin belul ha duplan, triplan vagy akar tobbszor nyomod, akkor az nem a sima, hanem a dupla, tripla vagy akar a tobbszori megnyomashoz rendelt dolgot csinalja. (nem feltetlen kell hogy lenyomast kuldjon, lehet mas is)
Bar sima betukre kerdeses, hogy jo dontes-e, jelekre az lehet. pl. egy nyomasra :-t ir az adott billentyu, gyors duplazasra ;-t stb.

Hatranya termeszetesen az, hogy az adott karaktert laggoltatja. Persze okos implementacio mellett nem fognak "felcserelodni" a leutott karakterek, mert a kovetkezo mindig flush-olja ezeket.

(#33) ivana válasza Domonkos (#23) üzenetére

ivana
(PH! addikt)

Jó írás :) Én a model M-nél megálltam, azóta is azt használok, igaz van két AEK II is, de sajnos németek (utálom az ISO entert)

Nálam az ékezetes karakterek ott vannak mint amúgy és altgrrel lehet elérni.

(#34) BusyChild

BusyChild
(tag)

Engem egy dolog érdekelne.
Leszoktál az ékezetes írásról, rendben, de ha valami szöveget rendes magyarral kell megírni gyorsan akkor mit csinálsz konkrétan?
üdv

(#35) kovisoft

kovisoft
(senior tag)

<ékezetnáci>
Tartalmilag nekem is nagyon tetszett az írás, köszönet érte. :R Viszont kicsit én is szomorú vagyok, hogy ennyi energiát belefektet valaki a megfelelő billentyűzet megtalálásába, de ugyanakkor végig ékezetek nélkül ír. Ez nekem azt az üzenetet közvetíti, hogy mégsem találta meg a tökéletes billentyűzetet. ;]
</ékezetnáci>

Szó esett a Ctrl billentyű elhelyezéséről. Nekem az volt egy hatalmas ugrás a vakon gépelésben, amikor olvastam valakitől, hogy ő a Ctrl-t nem az ujjával nyomja le, hanem a kézfej külső élével. Ehhez persze olyan billentyűzet kell, aminél a bal ill. jobb alsó sarokban vannak a Ctrl billentyűk (nem megy pl. Fn-gombos laptop billentyűzeteken). Ezzel a módszerrel gyorsan és kényelmesen lehet Ctrl+billentyű kombinációt lenyomni (pl. gyakran vi-ban is inkább Ctrl+[ kombót használok az Esc helyett, mert az Esc-hez jobban ki kellene nyúlni kisujjal). Szóval aki 10 (vagy mint megtudtuk: 9) ujjal gépel, annak javaslom, hogy próbálja ki ezt a módszert. Kis gyakorlással elsajátítható.

(#36) Domonkos válasza BusyChild (#34) üzenetére

Domonkos
(Ármester)
LOGOUT blog

Dvorakon bal kéz alatt vannak a magánhangzók. A mostani kiosztásomon pedig jobb hüvelykujj alatt az altgr. Az OS-en amit használok olyan keymap van beállítva, hogy a magyar extra magánhangzói pont az angol magánhangzók felett vannak. Szóval egy altgr+a/o/e/u/i-ből lesz áóéúí, a felettük lévő billentyűkből pedig őöüű.
Ha meg nem a saját gépemnél kell írjak, akkor meg még nem felejtettem el annyira azt a QWERTZ-t sem. Bár most már lassabban gépelek rajta, mint mikor feladtam a használatát...

(#37) Domonkos válasza kovisoft (#35) üzenetére

Domonkos
(Ármester)
LOGOUT blog

Igen. Talan tenyleg nem artott volna beleirjam, hogy a magyar szovegek gepelese mar egy ideje nem fontos szempont nekem ha billentyuzetvalasztasrol van szo. Jobban kellett volna hangsulyoznom, hogy az ergonomitas volt itt messze a legfontosabb szempont. Meg talan azt is, hogy a firmware programozhatosaga mennyire nagyon rugalmassa tudja tenni az egesz billentyuzetet. Nekem most ez a forma, meret adja ki a legjobban, azzal a firmwarerel amit most raegettem a pro-microra. Ez egyreszt tenyleg annak koszonheto, hogy most szinte semmi nem koveteli meg hogy naponta akar csak 2 sort irjak ekezetesen magyarul, de ha kellene, akkor firmware-en vagy akar a billentyuzet mereten valtoztatnek.
Ezert is probaltam nem objektiven leirni, hogy egyik altalanosan jobb, mint a masik. Bar vannak olyan aspektusai ennek a temanak ahol ilyeneket nagyobb biztossaggal lehet allitani, a kiosztas es a szoftver nem igazan tartozik ebbe. :N Az anyaghasznalatot sokkal objektivebben lehetne osszehasonlitani.

[ Szerkesztve ]

(#38) Hieronymus válasza lezso6 (#7) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

"...általában érthetőek az okai (pl nem magyar billentyűzete van)..."

Matrica?

Én meg tudtam jegyezni, a speciális magyar karakterek helyét, matrica nélkül is. :D

Ha értelmetlen hozzászólásommal találkozol, az nem a véletlen műve. A Fantasztikus tag, címre hajtok! Muszáj hozzászólnom.

(#39) Kasya válasza Hieronymus (#38) üzenetére

Kasya
(PH! nagyúr)

Matrica?
Foleg a vilagito bill-en mutathat jol.

Basszus. Elolvastam a cikk tobb int felet, majd a hsz-eket es azon gondolkodtam, hogy min ez a fennakadas. Aztan a tizen x hsz-nel esik le, hogy ekezet nelkuli a cikk. Tekintve, hogy a fogalmazas es szohasznalat teren minden konnyen ertelmezheto/olvashato, fel se tunt az ekezet hianya.

Szep sztori, megerte "papirra vetni".

(#40) somogyib

somogyib
(őstag)

Érdekesek ezek a bill.-ek. Nekem ez az alap hp az egyik kedvencem, nyűhetetlen és jó rajta gépelni. Cégnél lenovo van, az se rossz.

(35) kovisoft: "a Ctrl-t nem az ujjával nyomja le, hanem a kézfej külső élével. "

Adatrögzítős koromban (ahol csak számokat kellet bevinni) én a 0-t a hüvelykujjammal ütöttem, így négy ujjat használtam, míg mások csak hármat. Rekorder is voltam a napi bevitt karakterek számát tekintve. :)

Domonkos: értem, hogy leszoktál az ékezetes karakterekről de én azért vettem volna a fáradságot, hogy legalább a poszt ne legyen ékezetnélküli (még ha nem is címlapos).

[ Szerkesztve ]

(#41) Hieronymus válasza lezso6 (#28) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

"A németeknél a ß szerintem sokkal problémásabb, mert az ráadásként még spec karakter is."

Jelentem már évek óta teljesült a kívánságod. Helyette a "ss" formát kell használni.

Ha értelmetlen hozzászólásommal találkozol, az nem a véletlen műve. A Fantasztikus tag, címre hajtok! Muszáj hozzászólnom.

(#42) Egon válasza Hieronymus (#41) üzenetére

Egon
(PH! nagyúr)

Akkor ezek alapján, a ly helyett "jj" lesz majd egyszer a reform? ;]

Hogy on is legyek:
1. Engem is idegesít az ékezetek hiánya.
2. A "tökéletes" billentyűzet, maximum a cikkíró számára tökéletes. Nagggyon eltérők a szempontjaink.

Master of Magic forever!

(#43) Domonkos válasza Egon (#42) üzenetére

Domonkos
(Ármester)
LOGOUT blog

>A "tökéletes" billentyűzet, maximum a cikkíró számára tökéletes. Nagggyon eltérők a szempontjaink.
Igen. De ez pont benne is van az elso mondatban. :B

(#44) D1Rect

D1Rect
(PH! félisten)

Én csak kommentelni jöttem.

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#45) C0R0

C0R0
(újonc)

Nagyon jó bejegyzés, köszi! :)

(#46) ncc1701

ncc1701
(PH! addikt)

De tök jó, h nekem egy 3eft-os vacak kifogástalan. :)

[ Szerkesztve ]

(#47) Domonkos válasza ncc1701 (#46) üzenetére

Domonkos
(Ármester)
LOGOUT blog

Az sem rossz. Nagyon sulyos tizezreket lehet az ilyennel sporolni. :DDD
En mar egy kicsit fanyalgok, ha gumidomos billentyuzetet kell hasznaljak. Persze olyanbol is van elfogadhato minosegu.

(#48) CJ4567

CJ4567
(PH! kedvence)

Játékok hogy kezelik a QWERTY/QWERTZ-től eltérő kiosztásokat?

(#49) Domonkos válasza CJ4567 (#48) üzenetére

Domonkos
(Ármester)
LOGOUT blog

Ugyan nem jatszom sokat es azt is viszonylag csak keves jatekkal, de nekem eddig nem voltak nehezsegeim egyik billentyuzetet hasznalva sem. Az volt csak zavaro, hogy voltak olyan billentyuzeteim amik egyszerre csak 2 billentyut tudtak biztosan bevenni es ott okozott egy kis fejtorest, hogy hogyan lehet olyan beallitast talalni, ami teljesen jatszhato.
A dvorak/QWERTY problemat meg ugy orvosolom, hogy amikkel gyakran jatszom, azokat a jatekokat beallitom normalisan dvorak kiosztast feltetelezve. Amiket meg csak gyors ki szeretnek probalni, ott meg hardveresen visszaallitom a billentyuzetet QWERTY-re. Ez on-the-fly megy, nem is kell semmit dugdosni rajta. Eredetileg nem is a jatekok miatt raktam be egy fix QWERTY reteget, hanem azok szamara akik eszrevettek a billentyuzetet az asztalomon es ki szerettek volna valami ertelmesebb modon probalni.

Szo mi szo, jateknal nem okoz gondot - legalabbis akkorat biztos nem, mint a 2KRO tud.
A remapping nem egy hatalmas ordongosseg es sok idot sem vesz el, de en is csak olyan jatekoknal csinalom meg ahol az alap kiosztas nem tetszik vagy van elo chat.

(#50) nyunyu válasza somogyib (#40) üzenetére

nyunyu
(PH! félisten)

Nekem ez az alap hp az egyik kedvencem, nyűhetetlen és jó rajta gépelni.

Na jó, de melyik szériája?
Silitek vagy Chicony gyártmány?

Korábbi, régi HP logós Silitek SK-2880 szériát még nem próbáltam, de az újabb HP logós Chicony KU-0316-ból 3 hónap nyúzás után elegem lett.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.