Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

Nagyon megéri az árát, nekem is volt igaz csak egy hétig... A képe nagyon szép!
:R az írást!

(#2) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Nem rossz telefon a videofelvétel fura hogy csak ennyit tud, esetleg van rá custom rom amivel 720p v több kicsikarható a cuccból ?

(#3) Dominó85 válasza GIJoe (#1) üzenetére


Dominó85
veterán

Én is köszönöm a segítséget a duál sim-es fórumozóknak. Nélkülük nehezebb döntés született volna. Bármi észrevétel van a cikkel kapcsolatban, kérlek írjátok meg, akár ide, akár privátba és kiegészítem vele az irományomat. :R

ADAM1337
Hivatalosan 720p videót rögzít, de egy másik PH-s ismerősömnél ez a 640*480-as felbontást jelentette. ;] Én az enyémmel még nem videóztam, de megyek is gyorsan ki, mert lassan sötétedik és úgy nem lesz értelme a videónak.

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#4) ztibor válasza Dominó85 (#3) üzenetére


ztibor
senior tag

Jó leírás.

A kamera tud 720p-t, csak át kell állítani a beállításoknál "fine"-ra.

(#5) Dominó85 válasza ztibor (#4) üzenetére


Dominó85
veterán

Nocsak, ezt nem tudtam. Meg is lesem majd, csak egyelőre sok a dolgom. :R

* Péter - 06302461862 *

(#6) Dominó85


Dominó85
veterán

Pár hiányosság pótolva:
- minden napszakból vannak fent képek
- esti, délelőtti videó HD-ban
- szöveg átfogalmazva
stb.

Bármit hiányoltok szívesen pótolom! :K

* Péter - 06302461862 *

(#7) Atti0925


Atti0925
tag

Lenne pár kérdésem,ha már ennyire belelkesültél :DD
-mennyire használható ebook olvasásra ezen a nagy felbontáson?
-zeneileg mennyire jó fülessel?
-mennyire stabil a rendszer,fagyásmentes?
Általános használatra kéne,mindenből egy kicsit,de sokat használnám zenehallgatásra,kicsi netezés,játék,ebook,ha már meg van:)

Realme Narzo 30 5G

(#8) Dominó85 válasza Atti0925 (#7) üzenetére


Dominó85
veterán

Szia,
- ebook olvasást még nem is próbáltam rajta. Sohasem olvastam ebookot. ;] Én amolyan retró vagyok még ezen a téren, de a kedvedért majd leszedek egy random könyvet.
- Zeneileg én egy SonyEricsson agybadugóssal és egy 10 éves (a kora ne tévesszen meg), de technikailag magas minőségű Panasonic fölessel hallgattam zenét rajta. Előbbivel az SE fülesre jellemző kicsit túl sok basszus, utóbbira a tökéleteshez közeli jelzőt illeszteném. Mind a kettővel dinamikusan szóltak a zenéim (rock, dallamos rock, symphonic és neoclassic metállal tesztelve ;] )
- én az eredeti EtoTalk romhoz nem nyúltam hozzá Fagyások nálam nem voltak, viszont az Üzenetek részem a Blade-ről mentett SMS-eket a G3-on visszaállítva meghülyítették az ikont és folyamatosan leállt, de újraindítás után ez sem jelentkezett többet. :N

Általános felhasználásra szerintem tökéletes. Nekem eddig nagyon bejön. Remélem elég nagy a tenyered. ;] Nem árt egy 4,5" méretű lapos deszkát a kézben fogni előtte. Blade után kicsit szokatlan volt a mérte. Az ebook részre még visszatérek, ha lemerült a teló. Addig ugyanis nem akarok rátölteni, míg a 15-20% környékére le nem merül. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#9) Atti0925 válasza Dominó85 (#8) üzenetére


Atti0925
tag

Köszi a választ! :R
Akkor zeneileg megfelelő lesz nekem,nem vagyok vájtfülű,de az Lg-m magasra tette a mércét:)
Aktív olvasó vagyok a dual simes fórumon,ezért tudok az sms-es problémádról.
Az ebookra azért lennék kíváncsi,mert ha normálisan olvasható,akkor szépen kiváltja a leendő tabletemet is,meg lesz a mindent az egyben készülékem:)
Nagy a kezem, nem lesz gondom ezzel.Már csak a kivárással lesz gondom,hogy meglegyen a pénzem rá :D

Realme Narzo 30 5G

(#10) Dominó85 válasza Atti0925 (#9) üzenetére


Dominó85
veterán

Rendicsek, akkor azt holnap megírom neked és csinálok róla screen capture-t mint az Antut-s. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#11) ztibor válasza Atti0925 (#9) üzenetére


ztibor
senior tag

Én már próbáltam az ebook olvasó részét. Ha jó a szemed, akkor használható, amúgy szerintem kicsit kicsi a képernyő.

Mondjuk én kindle-hoz vagyok szokva, de az teljesen más világ, összehasonlíthatatlan.

Szóval ha más nincs akkor jó, de inkább kindle. :-)

(#12) Dominó85 válasza ztibor (#11) üzenetére


Dominó85
veterán

Oh, köszönöm a segítséget. Tudsz esetleg küldeni nekem egy screen capture-t? Mert akkor beraknám a hirdetésbe. Természetesen a segítségért a nevedet is feltüntetném. :R

* Péter - 06302461862 *

(#13) Atti0925 válasza ztibor (#11) üzenetére


Atti0925
tag

Ez egy kicsit rossz hír,de attól még semmi nem tántorított el a telefon megvételétől:)
Köszi az infót :R

Realme Narzo 30 5G

(#14) ztibor válasza Atti0925 (#13) üzenetére


ztibor
senior tag

Én teljesen elégedett vagyok a telefonnal.

Természetesen nagyobb betűméretek is állíthatók, de erre mondtam hogy szerintem kicsi a kijelző mérete, mert vagy túl kicsi a betűméret, vagy nem sok szöveg fér a képernyőre.

(#15) Dominó85 válasza ztibor (#14) üzenetére


Dominó85
veterán

Kicsit kiegészítettem a cikket. Vannak új fotók, ingame capture-ok. ;)

Ha valaki tudja mivel tudom rögzíteni a játékot, hogy látható legyen milyen frankón futnak rajta, az jelezze. :R Fotógépemmel fel tudom venni, de nem akarom hogy lássátok a bénázásaimat :C

* Péter - 06302461862 *

(#16) Atti0925


Atti0925
tag

Köszönöm az ebook-os kiegészítést :R
Nekem ez tökéletesen megfelel így.

Realme Narzo 30 5G

(#17) Dominó85 válasza Atti0925 (#16) üzenetére


Dominó85
veterán

Szívesen. Bármi, tényleg szinte bármi óhaj van, akkor kiegészítem azzal a cikket. Szeretnék készíteni egy minél részletesebb, a fontosabb funkciókat bemutató leírást a leendő tulajoknak. :K

Csinálok éppen egy rövid videót, a készülék bekapcsolása után, egy kis böngészéssel, játékkal és zenével. Remélem tetszeni fog majd nektek. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#18) Vjankovics82


Vjankovics82
senior tag

Sziasztok! Régóta figyellek benneteket és a Jiayu G3-at most rendeltem én is egyet!! remélem nem lesz nagy csalódás! ;)

(#19) Dominó85 válasza Vjankovics82 (#18) üzenetére


Dominó85
veterán

Én nem csalódtam benne. Szerintem te sem fogsz. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#20) olbaidhun


olbaidhun
őstag

teszik, köszi a cikket!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#21) petymeg


petymeg
addikt

Üdv! Normál v msim megy bele? A két sim között hogy tudsz váltani hivasinditas előtt illetve bejovonel honnan tudod melyiken keresnek? Külön-külön kikapcsolhato a két sim?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#22) Simon02 válasza petymeg (#21) üzenetére


Simon02
tag

Normál sim való bele. Rendszerbeállítások/SIM műveletek alatt be lehet állítani, hogy a kezdeményezett hanghívás, sms stb. melyik sim kártyát használja, de lehet hagyni hogy mindig rákérdezzen. Külön-külön aktiválható vagy deaktiválhatóak a sim-ek.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#23) Cyborg


Cyborg
őstag

Gratulálok az új telefonodhoz!
Én a Defymet akarom lecserélni, nagyobb üzemidőt szeretnék,de nem akarok hatalmas tepsit, ez csak 2 centivel nagyobb, talán még zsebre lehet rakni.
Az lenne a kérdésem, hogy átlagos használat mellett mennyit lehetne kihozni az akksiból? Nem nézek filmet rajta, nem hallgatok zenét, nem játszok vele, csak netezek, de azt se folyamatosan, de a folyamatsan 2G-n van a teló,éjjel se rakom repcsi módba,tehát semmi trükköt nem használok. Nekem így a Defy 2 napig simán bírja kb 4 óra kijelző használattal.
A másik kérdésem az lenne, hogy versenyzők közül választottad a G3-at, tehát milyen vetélytársai lehetnek max ekkora méretben,vagy kisebben, de hasonló teljesítménnyel?

Köszi előre is!

(#24) Dominó85 válasza Cyborg (#23) üzenetére


Dominó85
veterán

Szia,
huh jó hosszú hsz-t írtál. :D
Ha nagyon nem nyúzod a készüléket szerintem a 3 nap is kihozható belőle. Természetesen attól függően hogy mennyit lógsz vele a neten, mert ugye a wifi szinkronizáció is fogyaszt. A 2G nem veszélyes erre a telefonra. Szerintem nagyon jó a hangja telefonáláskor és végre nem hallom vissza saját magam. A kijelzőt én a legalacsonyabb fényerősségen használom. Egyszerűen nem látom értelmét hogy fél fényerőre állítsam. De ha nagyon kell, akkor berakom automatára. A második kérdésedet szerintem jobb, ha itt teszed fel. Én gorilla glass + THD IPS kijelző + 1GB RAM + nagy aksi miatt vettem ezt a készüléket. No meg az ára is korrekt volt (50k).

* Péter - 06302461862 *

(#25) Cyborg válasza Dominó85 (#24) üzenetére


Cyborg
őstag

Köszi a választ és a linket,
igazából egy simest akarok, de ez a teló annyira tetszik, hogy nem érdekel. Egyébként 1 simmel használva kisebb a fogyasztása,számít valamit?
Majd 1-2 üzemidő screenshotot is tehetnél fel, ha nem gond.
Köszi!

(#26) Dominó85 válasza Cyborg (#25) üzenetére


Dominó85
veterán

Szia, én is 1 SIM-mel használom. Igen így kevesebbet fogyaszt. Tegnap este töltöttem fel, így innentől számítva nézem a merülést. Majd lesz róla screenshot is. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#27) mnvo


mnvo
csendes tag

De jó lenne, ha minden infó ide gyűlne a telóval kapcsolatban, mert Android DUAL SIM (két SIM) -es fórumból már nagyon nehéz infókat előbányászni. Ami engem idegesít ennél a remek telefonnál, hogy az OTG funkció nem működik. Jól tudom hogy kernel kérdése? A másik fórumon erre nem kaptam választ!

(#28) Dominó85 válasza mnvo (#27) üzenetére


Dominó85
veterán

Ahogyan tudom folyamatosan bővítem a cikket. A kérdésedre sajnos nem tudok kielégítő válasszal szolgálni. :N

* Péter - 06302461862 *

(#29) Dominó85


Dominó85
veterán

A telefonom NEM eladó! Nem egy ilyen privátot kaptam. Nem azért vettem fPApi kollegától, hogy utána nyerészkedjek rajta pár ezrest... :U

Bármi egyéb kérdésre a telefonnal vagy a cikkel kapcsolatban természetesen szívesen válaszolok. :R

* Péter - 06302461862 *

(#30) Cyborg válasza Dominó85 (#26) üzenetére


Cyborg
őstag

Remélem még sokáig nem lesz akkuidő screenshot, mert az azt jelenti hogy jól bírja:)

Egyébként böngésztem keresztbe kasul mindenféle kínai telefont, de ebben a méretben és árban ennek van a legnagyobb akksija. Nézegettem a 4 colos G2-őt is, de érdekes módon méretben nagyobb picit, mint a G3, a kijelzője is rosszabb, uh nagyon úgy néz ki, ez a G3 a legjobb választás.

(#31) Dominó85 válasza Cyborg (#30) üzenetére


Dominó85
veterán

Üzemidő nem nagyon lesz screenshotolva, mert az EtoTalk Mod rom sajnos itt hibás... csupa <...cxy v zagyvaságot ír ki, nem azt hogy mi mennyire fogyasztotta. Ha bízol a szavahihetőségembe, akkor jelenleg tartok 25%-os aksi üzemidőn, amit az esti filmem lemerít 15-ig, így most Január 5. 11:00 és Január 7. kb 22:30 a töltőről 100%-on való lehúzás és a töltőre 15%-on való felhelyezés közti idő. Ez ha jól számolom 2 és fél nap. Közben fejlődtem 2 szintet Crusade of Destiny-ben (kb 2 óra) és 14%-osra vittem a Beach Buggy 3D autós gammát (szintén 2 óra). DE volt USB-re dugva 2 alkalommal 5-5 percre (ez pár százalék plusz). Leszedtem egy Akku nevezetű programot, ami ténylegesen kiteszteli a telepet, így arról lesz holnap egy adat olyan 10-12 között. (tesztenként 1-1.5 óra). :R

Ajánlom mindenkinek a Google Play-ről az alábbi ingyenes játékokat:

Sprinkle (arm v7-es)
Beach Buggy Blitz (Tegra 2, szétzúzható benne minden!)

* Péter - 06302461862 *

(#32) Dominó85


Dominó85
veterán

Üzemidő programmal tesztelve/kalibrálva:

Akkumulátor HD

A már korábban említett Beach Buggy Blitz-ből egy screenshot:

* Péter - 06302461862 *

(#33) Cyborg válasza Dominó85 (#32) üzenetére


Cyborg
őstag

Hm... érdekes. Többre számítottam.

Nekem is 125 óra a készenlét a defyn,
15óra videó lejátszás, és 2G beszélgetés
10:48 Wi-Fi

1500mAh akksival
Általános használat mellett ez 2 nap Nálam.

...azért majdnem 2x akkora akksival kevesebbet mutat? :-\

Köszi szépen,hogy megosztottad!

(#34) Dominó85 válasza Cyborg (#33) üzenetére


Dominó85
veterán

Ez kalkulált érték, amit a program számolt ki. Bő 2 óráig tesztelte a készüléket, addig hozzá se tudtam nyúlni. :(((

Ha csak netezget rajta az ember és zenét hallgat akkor a 2 nap garantált. De a folyamatos szinkronizáció, 3G mobilnet és a játékok bizony ezt is padlóra küldik akár 1 nap alatt. Filmeknél meglepően lassan merül és amikor 30-35%-ról "kell" lemeríteni, hogy etetni tudja végre az ember, akkor is egy teljes bő másfél órás film után 15-20% marad az aksin. Ha tényleg alig használja az ember, akkor akár 3-4 nap is kijöhet belőle. Nekem volt másfél olyan napom, amikor szinte hozzá sem értem és 100-ról 86%-ra "merült". De a mondó vagyok a személyes tapasztalat a legjobb. :R

* Péter - 06302461862 *

(#35) Cyborg válasza Dominó85 (#34) üzenetére


Cyborg
őstag

Milyen márkájú az akksi egyébként?

Szerintem meg megmondom , mi van. Az, hogy ugyanolyan kamu a szám, mint pl. amit a 18650-es Trustfire, Ultrafire és stb akksiknál, hogy ráírják a nagy számot, és a felét se tudja a valóságban.

(#36) tthom válasza Cyborg (#35) üzenetére


tthom
senior tag

Vagy esetleg számold hozzá, hogy a Defydben 3.7es kijelző van, sima 800as proci, meg 800x480. Ebben meg 4.5ös, 2x1ghz proci és 1280x720..

(#37) Dominó85 válasza Cyborg (#35) üzenetére


Dominó85
veterán

tthom már megírta a választ. Az aksi egyes tesztek szerint 2500-2750mAh közötti, ez teljesen átlagos szórás. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#38) Cyborg válasza tthom (#36) üzenetére


Cyborg
őstag

Hozzá számoltam természetesen, és akkor is csalódás picit, vagy csak én vártam többet.
A 2 proci nem feltétlenül jelent több fogyasztást normál használat mellett, a kijelző meg nem annyival nagyobb.

Igen, az a szórás teljesen normális.

[ Szerkesztve ]

(#39) Dominó85 válasza Cyborg (#38) üzenetére


Dominó85
veterán

921.600 pixel (G3) versus 384000 pixel (Defy vagy Blade)
Szerintem az az 540.000 plusz pixel igenis számít a két kijelző között. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#40) Cyborg válasza Dominó85 (#39) üzenetére


Cyborg
őstag

Tényleg nem akarok akadékoskodni, de... :-)
A készenléti idö is egyezik, azt a 125 órát pedig biztos nem bekapcsolt kijelzőre írja.
Attól függetlenül tetszik/kéne a telefon:-)

(#41) Dominó85 válasza Cyborg (#40) üzenetére


Dominó85
veterán

Pedig 100%-os fényerő mellett mérettem vele. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#42) Vjankovics82


Vjankovics82
senior tag

Sziasztok!!! Dominó85 szerinted? ki mit tud erről az oldalról elég olcsó a jiayu G3: http://www.slickdoors.com/JIAYU-G3-MTK6577-WCDMA-3G-Android-4.0.4--4.5-Inch-1280*720-Gorilla-IPS-Capacitive-Screen-8MP-WIFI-GPS-p-1251.html

(#43) Dominó85 válasza Vjankovics82 (#42) üzenetére


Dominó85
veterán

Szia, 100% hogy átverés! Azért a legolcsóbb helyhez képest is 50 dolcsival kevesebb. Túl gyanús. ;]

* Péter - 06302461862 *

(#44) PeMi#13


PeMi#13
csendes tag

Szia!
Hogy van a G3-ban megoldva a dualsim lekezelés? Lehet fix kimenő SIM-et definiálni? Lehet "mindig kérdezz hívás előtt"-re állítani? Lehet alapértelmezett SIM-et rendelni a kontaktokhoz?

Kösz!

Odi profanum vulgus, et arceo.

(#45) Dominó85 válasza PeMi#13 (#44) üzenetére


Dominó85
veterán

Szia, Simon02 kollega már korábban megválaszolta ezen kérdéseket ITT. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#46) PeMi#13 válasza Dominó85 (#45) üzenetére


PeMi#13
csendes tag

Szia!
Kösz, bocs, amiért nem néztem körül eléggé... :B
Kontaktokhoz egyesével lehet alapértelmezett SIM-et rendelni?

Odi profanum vulgus, et arceo.

(#47) Dominó85 válasza PeMi#13 (#46) üzenetére


Dominó85
veterán

Passzolom a kérdést, én 1 SIM-mel használom. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#48) TZola16


TZola16
csendes tag

Sziasztok!

Most készülök ilyen telefont venni, már hetek óta olvasgatok róla a neten, keresem a leírásokat, tapasztalatokat. A kérdésem arra irányulna hogy látom hogy adnak rá 1 év garanciát mindenhol, viszont nem szívesen postáznám vissza kínába ha úgy adódik hogy valami nem jó rajta, esetleg magyarországon (természetesen nem garanciában) van valaki aki foglalkozik ilyen kínai telefonok szervízelésével?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#49) Veg1ta


Veg1ta
tag

Dominó85!

Honnan szedted hozzá ezt a szilikon tokot? G3-at tervezem én is és szeretnék hozzá egy szimpatikus tokot...

Utálom amikor kiírod, hogy "utálom ha nem válaszolsz a privát üzenetre" és azért utálom, mert Te sem válaszolsz...

(#50) Dominó85 válasza Veg1ta (#49) üzenetére


Dominó85
veterán

Szia,
itt vettem a PH-n. Nagy szerencsémre volt egy kedves PH-s akinek volt eladó 1db. Ráadásiul pont fekete. :D
üdv, Péter

TZola16
Pedig bármi baja lenne, akkor Kínába kell visszapostázni. Egyelőre én nem tudok magyar szervizről. Eddigi tapasztalatok alapján azért egy igen minőségi telefonról van szó, ha átvétel után azonnal vagy röviddel nem tapasztalsz hibát, akkor csak nem lesz gond. Nyilván vigyázni is fogsz rá. ;)

Mindenki
A Jiayu-nak már van saját angol nyelvű oldala, így az ott megadot pontos információk alapján átírom a cikket, amiben arra lenne szükség. (pl technikai paraméterek, OGS vagy GG)

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.