Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Nagyon érdekes technológia, és sok esetben használható lenne, de mindig van valami hátulütője. Nincs velük semmi bajom, de meglepődtem, hogy sikereket érnek el.
Hátulütőnél ilyenre gondolok: pl HD5870+gtx280 esetén se DX11 se PhysX. Ha egy régi kártya mellé teszek egy újat, lehet jobban járok ha eladom a régit, és egy erősebb kártyával újítok. És így tovább.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#2) veector


veector
senior tag

Ez nagyon faxa ha működiiik :C :C

(#3) #95904256


#95904256
törölt tag

Azonos kártyák esetén hatékonyabb mint az SLI / CF megoldás?

(#4) Abu85 válasza #95904256 (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem ... nagyon picivel lassabb, de ez betudható a CPU és a GPU közé ékelődő chipnek. Viszont 3-4 GPU esetén már hasonlóan gyors, és nincs input lag sem.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) bitblueduck válasza Abu85 (#4) üzenetére


bitblueduck
senior tag

Azért előfordulhat, hogy a driver többet számít néhol, mint az hogy hány chip van a CPU és GPU között ;] . Amit írsz az elméletileg helyes, de úgy rémlik láttam már olyan tesztet, ahol a hydra jobb. Lehet rosszul emlékszem, guru3d-n találtam tesztet, ott a CF jobb volt.

[ Szerkesztve ]

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#6) aram01


aram01
nagyúr

kell ez nekünk? :F

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#7) veector


veector
senior tag

Hmm.. Ha ezt a lapkát 2009 végén mutatták be akkor valamit nagyon nem vettem észre. Ez a technológia szerintem nagyon hasznos.

(#6) aram01

Nekem pl kéne. Egyből tudnék mit kezdeni a szekrényben levő VGA-kkal

(#8) 14adam válasza veector (#7) üzenetére


14adam
addikt

énis elővenném az s3-asokat a szekrényből :D

(#9) sakic


sakic
csendes tag

"elossza a feladatokat" Ettől a falnak tudok menni... borzalmas

If it's too loud you're too old!

(#10) Szabtom


Szabtom
senior tag

elossza >> elosztja

(#11) veector válasza 14adam (#8) üzenetére


veector
senior tag

:D

Am most nézem milyen rohadtdrágák a lapok hozzá. Meg néhol rosszabb 2 kártya mint 1...

(#12) dezz válasza Szabtom (#10) üzenetére


dezz
nagyúr

Jaja, ott már felesleges a felszólító mód (vagy hogy nevezik ilyen esetben).

(#13) Vitus válasza sakic (#9) üzenetére


Vitus
őstag

Mit finnyáskodsz írhatta vonna azt is, hogy elosztya!

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#14) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Képzeljétek el ha ezt a 200-ast egy hibrid Asrock lapba rakják, mehet együtt egy sima PCI-os Matrox G400 egy AGP-s 9800 XT-vel és egy PCI-E-s HD 5770-el együtt. :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#15) dezz válasza sakic (#9) üzenetére


dezz
nagyúr

A falnak menni azért nem kell, ebben a megfogalmazásban helyes lenne: "Az izraeli Lucid Information Technology, mely 2003-ban kezdte meg működését, azzal a céllal hozott létre egy vezérlőt, hogy az több grafikus processzor esetén elossza a feladatokat a meglévő GPU-k között.

(#16) nuke7


nuke7
veterán

Jo kis dolog ez, de a big bang-os msi lap nagyon-nagyon drága... :N

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#17) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Hétköznapi emberek otthoni sufni-tesztjét kérem! :DDD

(#18) ígyvanferi válasza dezz (#15) üzenetére


ígyvanferi
addikt

De nem azt írta...

És ez a Hydra izé az alaplapra van integrálva vagy bővítőkártya?

(#19) siriq válasza ígyvanferi (#18) üzenetére


siriq
őstag

Alaplapon van rajta. Ezert "is" dragabb.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#20) zazahoho


zazahoho
őstag

ha több gyártó készít ilyen tudású lapokat ,nagyon gyorsan esni fognak az árak :K ,mostani ár az újdonságnak tudható be

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#21) iSonic


iSonic
addikt

Hát érdekes ez a Hybrid megoldás..

(#22) hfrankee


hfrankee
senior tag

Mi alapján dönt a chip arról,hogy melyik az elsődleges GPU?

(#23) Móci válasza Badman 4ever (#14) üzenetére


Móci
addikt

Azért én tennék még a gépbe egy S3 kártyát is. Biztos, ami biztos. :D
Fejlesszenek is, nem hangzik rosszul ez a chip, remélem a jövőben csiszolnak rajta, s az olcsóbb lapokra is rá fog kerülni.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#24) FRENK1988 válasza Badman 4ever (#14) üzenetére


FRENK1988
veterán

Hu de elvetemült vagy:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#25) benedekco válasza Badman 4ever (#14) üzenetére


benedekco
addikt

És akkor mit csinálsz az ISA-s trident-eddel?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#26) tome.jr


tome.jr
addikt

Néztem a lapról teszteket de még elég harmatos a mixelt felállásban a kártyák teljesítménye. Mindenesetre ígéretes lesz ha továbbfejlesztik.

[link]

(#27) zola0601


zola0601
tag

Érdekes megoldás..

Üdv: Zoli

(#28) lenox


lenox
veterán

En azert azt nem annyira ertem, hogy a sok core-os processzorok idejeben minek ehhez kulon chip?

(#29) atti_2010 válasza lenox (#28) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Mi köze a sok magos prociknak ahhoz hogy 2 különböző VGA működjön 1 alaplapon, SLI vagy CFX-ben , vagy Hybridben?

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#30) #95904256 válasza lenox (#28) üzenetére


#95904256
törölt tag

A chipet nehezebb hamisítani, mint egy meghajtóprogramot.

szerk.: De ez csak egy ötlet. :D

[ Szerkesztve ]

(#31) Crytek


Crytek
veterán

"Hátulütőnél ilyenre gondolok: pl HD5870+gtx280 esetén se DX11 se PhysX."

Hogy nincs egyik se nem értem?

Next PC Upgrade: 2022

(#32) Abu85 válasza Crytek (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Két külön gyártó, vagy generáció esetén a funkciókat a Hydra driver szabályozza. Mindent letilt, amit közösen nem támogatnak. NV és ATI kombónál még a meghajtó vezérlőpultja sem érhető el.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#33) Fix


Fix
tag

De most tényleg milyen lenne belepakolni a régi AGP-s karikat.
Miért ne egy új PCI-e kari mellé egy régi AGP-s kari mondjuk 70-30 %-ban használva.
Vagy csak segítené a számolásban az újabb karit. :D
Elképzelem mindenki előkotorja a szekrény aljából a régi szép emlékeket őrző kis kártyájukat, esetenként megjelenik egy könnycsepp a szemek sarkában is. :DDD

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#34) Crytek válasza Abu85 (#32) üzenetére


Crytek
veterán

Ó akkor lószar ez a rendszer.
Akkor sima lapba inkább egy jobb ati azt mellé physx-nek egy GTX 260!

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#35) atti_2010 válasza Fix (#33) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Kb olyan lenne mintha egy I5 750 procinak egy Pentium II 333 Mhz ócskasággal akarnál segíteni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#36) Fix válasza atti_2010 (#35) üzenetére


Fix
tag

Kettő azért nem ugyan az még felépítésben sem. :N

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#37) G.A. válasza Crytek (#34) üzenetére


G.A.
aktív tag

Az NV nem engedi a PhysX-et ha AMD kártya is van a gépben, Hydra ide vagy oda, ha jól tudom.

A gond, ha jól tudom, ott van, h a 2 gyártónak nem érdeke olyan driverekkel szolgálni, ami engedi 2 vagy több gyártó termékét egy gépben egyszerre meghajtani.
Ezzel a chippel és a hozzá készülő meghajtóval ezt próbálják megoldani, de sajnos a gyártó(AMD/NV főleg utóbbi) még ebbe is beleszólhat, h megengedi e vagy sem.

(#38) G.A. válasza atti_2010 (#35) üzenetére


G.A.
aktív tag

Ez nem olyan nagy hülyeség sztem. Bár én egy Atom + Core vagy iX Proci párosra szavaznék. Alap esetben úgy működne, hogy ha nem kell CPU teljesítmény > erős proci lekapcs, Atom igénynek megfelelően be. Amint CPU igényesebb művelet indul el, akkor az erős proci is beszáll 1, majd 2... 6 maggal. Jó programmal meg az Atom csak kis feladatok elvégzését kapja, olyat amire tervezték: net, zene, word.

A Hydra koncepciója, ha jól fogtam fel, az összes gyártó összes kártyájával képes lenne (lesz) működni, mindenféle kombinációban, úgy hogy mindegyik meghajtott kártyát 100%on kihasznál, vagy legalábbis megközelítőleg.

(#39) veector válasza G.A. (#38) üzenetére


veector
senior tag

messze nem 100%-on sajnos.
guru3d-n van teszt róla. van ahol rosszabb a 2 kártya mint 1

(#40) Goll-r válasza G.A. (#37) üzenetére


Goll-r
tag

Az ati felől mehet egy másik gyártó kártyája, csak az nv drivere tiltja le a physx-et, ha más gyártótól származó kártyát észlel, viszont ha jól emlékszem ezt már megbuherálták...vagy csak dolgoznak az ügyön. Szval szerintem így nem sok értelme van, ha letiltja a 2 dologot (dx11, physx), számomra pont ez lenne a cél, mert ha nem akkor inkább 2 ugyanolyan kártyát tennék a lapba... :F

Másik: az atom +komolyabb proci ötlet nem is lenne hülyeség, amolyan igp módjára...integrált processzor. Persze drágább meg minden, de visszahozná az áramszámlában az árát. Bár már úgyis egyre kevesebb a fogyasztása a mai prociknak. :U

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#41) atti_2010 válasza Goll-r (#40) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az X3 720 BE 11W fogyaszt idle, ezen már túl sokat nem lehet csökkenteni, (a Buldozer talán pár W még hozhat ahogy olvastam) egy AMD-s videokártya is 10-20W idle, a többi alkatrésszel kellene valamit kezdeni az alaplapon, eddig érdemben csak az MSI csinált valamit.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#42) G.A. válasza veector (#39) üzenetére


G.A.
aktív tag

A Hydra koncepciója, ha jól fogtam fel, az összes gyártó összes kártyájával képes lenne (lesz) működni, mindenféle kombinációban, úgy hogy mindegyik meghajtott kártyát 100%on kihasznál, vagy legalábbis megközelítőleg.

Tehát elméletben, ill. a jövőben. Így értettem.
Szerintem van rá esély, hogy majd képes lesz (nem biztos h ez a SoC, lehet h az utódja) az SLI/CF teljesítményét hozni minden esetben.

Mint írtad, hogy van olyan eset, ahol rosszabb is mint az 1 kártyás üzemmód. Hát igen, minden új dolognak megvan a maga gyermekbetegsége, vagy másképp mondva: bug-os.

(#43) Ayg0


Ayg0
senior tag

emlékeim szerint többször is elhangzott már bizonyos cikkekhez tartozó fórumokban, hogy a gpu nagyhatalmak bevételének csak töredékét képezik a játékos piacra tervezett termékek. ezesetben mi értelme a hydrának, ha csak egy kis piaci szegmensről van szó, ráadásul (ha jól értem) mind az nv, mind az amd hatékonyabb, rosszabb esetben egyenértékű multi gpu-s meghajtókat ír? illetve a gyári megoldásokhoz képest mely területen funkcionál(hat) jobban a lucid chipje - ami igazolja létjogosultságát - mert nem hinném, hogy a kissé sznob szagú trinergy és fuzion lapokat veszik a cégek, ha munkáról van szó? :N

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#44) dezz válasza ígyvanferi (#18) üzenetére


dezz
nagyúr

Tudom. Csak azt írtam, hogy nem eleve hibás alak. Viszont nem tudom, a cikkbeli mondatban miért nem javította még Abu!? :F

(#45) lenox válasza atti_2010 (#29) üzenetére


lenox
veterán

Tegyuk fel, hogy csinal valamit ez a chip, miert nem tudja azt csinalni egy x86 proci? Igy mar erted?

A lapka RISC processzora folyamatosan elemzi a feladatok végrehajtási idejét, ezzel megelőzve az eltérő teljesítményű grafikus chipek túlterhelését vagy kihasználatlanságát

Ezt nem tudja egy intel vagy amd proci?

(#46) G.A. válasza Ayg0 (#43) üzenetére


G.A.
aktív tag

A Hydrát igazából nem arra találták, ki, hogy 62 colos monitorokon 200000x100000 @ 300Hz lehessen Crysist játszani min. 100fps mellett.

A GPGPU piacra tervezték, ahol jól jön, ha sok kártyát tudsz egybe kötni. Ott jól jön, ha nem kell minden fejlesztéshez több tucat vagy több száz ugyanolyan típusú kártyát venni, hanem lehetőség van akár egyesével is bővítést végezni, gyártótól függetlenül.
Azaz az épp legerősebb, vagy árban legjobb kártyát is megveheted igényeidnek megfelelően.

a gpu nagyhatalmak bevételének csak töredékét képezik a játékos piacra tervezett termékek.

Én ezt úgy hallottam, hogy a csúcskártyák, csak töredékét képzik a GPU gyártók bevételének.
Bár most azt a cloud szervert elnézve, ez meg fog változni.

(#47) G.A. válasza lenox (#45) üzenetére


G.A.
aktív tag

Valszeg képes lehet rá, ezt biztosan nem tudom. Annyi biztos, hogy nem tudja olyan hatékonyan végezni a CPU mint egy dedikált chip.

Pl.: Hardveres film tömörítés kontra szoftveres

és itt nem mind1, hogy milyen gyorsan teszi a dolgát

(#48) priti


priti
addikt

Ezt mindkét nagy VGA gyártó gáncsolni fogja, ha keverni kezdik a gyártókat, egyiknek sem érdeke hogy kevesebb GPU-t adjon el. Ebből élnek, teljesen érthető. Ennek akkor lenne értelme, ha végsősoron abba az irányba indulna el a fejlesztés, hogy a kettőnél több GPU-val szerelt rendszerek jobban skálázódjanak, mint most úgy, hogy ehhez ne kelljen a futó szoftvert külön optimalizálni, az lássa csak 1GPU-nak.

Hardverlesen

(#49) lenox válasza G.A. (#47) üzenetére


lenox
veterán

Szerintem ez az erv nem allja meg a helyet, mert egyreszt egy 6 wattos chiprol van szo (az elso valtozatban 225 MHz 32 bites - 5 w), tehat tul nagy teljesitmenye nincs, masreszt szerintuk sincs tul sok adatrol szo. A directx meg opengl parancsokat elemzi - ezt ugyanugy meg lehet tenni a sima cpu-val is, utana meg osszemasolja a pixeleket. Ezen mondjuk lehet, hogy segit a chip, a hardverek mar reg tudnanak peer-to-peer adatmasolast a pcie buson, de pl. windows alatt nem szoktak engedni, de ez is szoftver kerdes.
Filmtomoritest ugy csinalnak hardveresen, hogy egyszerre sok reszleten dolgoznak a kepnek, leven ez jol parhuzamosithato feladat, na ez a chip nem parhuzamos feldolgozasra valo.

#46: Ha jol ertem, a hydraval nem tudsz tobb kartyat egybe kotni, mint hydra nelkul, nem?

[ Szerkesztve ]

(#50) dezz válasza lenox (#45) üzenetére


dezz
nagyúr

Talán az a gond, hogy nem nagyon tud külső cég olyan drivert írni, ami az eredeti driver és a GPU közé épül be.

(#46) G.A.: Én itt, itt vagy itt csak a grafikai alkalmazást látom említve, a GPGPU-s alkalmazást nem. Úgy tűnik, az OpenCL-lel vagy a DirectCompute-tal nem foglalkoznak. Az eddigi hírek is az SLI és CrossFire vegyítéséről és a szoftveres oldal kiváltásáról szóltak, grafika, elsősorban játékok futtatása céljából.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.