Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Ennyit a Qualcomm piaci helyzetéről. :)
A cég tavalyi árbevétele 22 milliárd dollár volt, és a nettó nyeresége mínusz 4,8 milliárd dollár (ennek nagy része adóelkerülés miatti és más pénzügyi büntetésekből tevődik össze), szóval ez az egyszeri jóváírás közel egy negyedéves "sima" bevételnek (nem nyereségnek!) felel meg.

Most jó lenni Qualcomm részvényesnek... :P

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) ace05 válasza Cifu (#1) üzenetére


ace05
senior tag

No szifonosok lehet fel készülni az áremelésre. (Tudjuk, úgy is kifizetitek)

(#3) Weareus


Weareus
addikt

Engem is beperelhetne az Apple. :B

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#4) Segal válasza Weareus (#3) üzenetére


Segal
veterán

Törd fel a honlapjukat:P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#5) Ixion77 válasza Segal (#4) üzenetére


Ixion77
őstag

Az nem megoldás, ez nem a Telekom :) Ezek inkább felveszik a security részlegre tesztelőnek :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#6) Chaser


Chaser
titán

"Dollármilliárdokat ért a Apple makacssága a Qualcommnak"

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) Cassi


Cassi
senior tag

Tim le sem hajol néhány rongyos milliárdért. Majd kiadnak valami pink iPhone-tokot, abból visszajön.

(#8) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Ez semmi

Life, Uh, Finds A Way

(#9) jeni válasza ace05 (#2) üzenetére


jeni
félisten

Az "Elvakult" Apple fanok ki is fizetik majd!
Az is igaz már az Amerikai földrészen is csökkent a népszerűsége.

(#10) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Jó a Qualcomm-nak, viszont kíváncsi leszek az Apple ezt a dollármilliárdokat kitől fogja behajtani... Feltételezem a usereken... :(

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) Viktor77 válasza Graphics (#10) üzenetére


Viktor77
titán

Nem kell feltételezni. Mivel tudja, hogy vidáman kifizetik (meg is érdemlik), rajtuk.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#13) Raysen623 válasza ace05 (#2) üzenetére


Raysen623
addikt

Miért a Samu féle S10-ek ára rendben van? :U Ép eszűember max használt szifont vesz már, de nem újat.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#14) --Disztroj-- válasza Viktor77 (#11) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Nem értem miért kell ekézni egy felhasználói réteget azért, mert egy számára bejáratott megszokott rendszert használ.
A mobilpiac árazása premium kategóriában minden platformon iszony magas. Kizárólag az dönt, ki mihez szokott hozzá. Engedjük már el ezt a "hülye apple fan" témát pls.

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#15) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Aprópénz az almának... kirúgnak majd pár loser, hogy még sem volt okos pereskedni azt sza...

Az idei évi modellben be lesz árazva valami okos marketing szöveggel...:D

(#16) Vanir válasza --Disztroj-- (#14) üzenetére


Vanir
veterán

En nem hiszem hogy csak emiatt lenyegesen dragulnanak az iden debutalo modellek, de van igazsag benne, hogy _minden_ szart el tudnak/tudnanak adni nevetsegesen magas osszegert, csakaze' mer Apple.

(#17) TeeJay


TeeJay
félisten

Ajjaj az 5G modemes szifon idehaza 600 ezertől fog indulni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18) 7Heads Drago válasza hombre[EU] (#8) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nah itt kezdődnek a bajok.
Elég rendesen sarokba van szorítva az Apple, ha így lesz.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#19) Cifu válasza 7Heads Drago (#18) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amennyi zsetonon ülnek, röhögnek egyet rajta, felhúznak 3 gyárat az USA-ban, kettőt Kanadában, aztán pörög tovább a business.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20) Tidus válasza Vanir (#16) üzenetére


Tidus
addikt

Hát ne vedd meg, miért zavar ez téged.
A puding evés sem kényszer.

(#21) Vanir válasza Tidus (#20) üzenetére


Vanir
veterán

Ki mondta, hogy zavar? Irtam ilyet? Latom kotekedni meg mindig egyszerubb, mint ertelmezni.

(#22) --Disztroj-- válasza Vanir (#16) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Bármit el tudnak adni bárkinek. Android vonalon is.
Az ios-t szoktam meg és az nekem a kényelmes rendszer. Ha egy iphone felhasználót megkérdezel miért Applet használ, akkor a többség nem a kameráról fog neked beszélni, meg a nagy képernyőről, ellentétben az Androiddal, ahol majd végtelen a hardverkínálat. Ott kizárólag a hardveren múlik, melyik gyártót választod.
Egy ios usernek azt kell vennie, amit az apple kínál, mert nem tud mást, nem mintha baj lenne
Ettől viszont nem lesz se hülye se megfontolatlan vásárló.

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#23) nyisziati válasza Cassi (#7) üzenetére


nyisziati
veterán

"Majd kiadnak valami pink iPhone-tokot, abból visszajön."
Úúúúú.Ez most nagyon gonosz volt. :DDD

(#24) ttt válasza Weareus (#3) üzenetére


ttt
senior tag

Rajzolj egy kiharapott almát és mond azt; ez lesz a logód. A per garantált - más tészta, hogy lehet buknád :D

(#25) nyisziati válasza --Disztroj-- (#22) üzenetére


nyisziati
veterán

"Bármit el tudnak adni bárkinek. Android vonalon is."
Ez azért túlzás. Már az Apple erős áremelése is tiltakozást és az eladások esését vonta maga után az USÁ-ban is.
Android vonalon a Samsung volt kénytelen az eladások csökkenésével szembenézni, de itt nemcsak az árak számítanak, így ha hosszabb távra visszanézünk, sok gyártó háttérbe szorult droid vonalon, amelyek régebben élvonalbeliek voltak.
Úgyhogy nagyon nem tudnak mindent eladni, sőt.

(#26) Vanir válasza --Disztroj-- (#22) üzenetére


Vanir
veterán

Nem iPhone-t írtam a hszemben, hanem Apple-t in general. ;) En ezekkel tokeletesen tisztaban vagyok, vegyen mindenki azt, amit o szeretne.

"Bármit el tudnak adni bárkinek. Android vonalon is."
Ez mondjuk hulyeseg, maximum egyket nagy markara igaz, de rajuk se annyira, mint amit en fejtegettem az Apple kapcsan, es pont azert amit te irtal: Android fronton van valasztasi lehetoseg, nem is kicsi.

Ja, es nem iPhone vs Android kommenthuszarkodast akartam kirobbantani azzal amit irtam, de kicsit at kene latni azert a dolgokat.

(#27) --Disztroj-- válasza nyisziati (#25) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Több a lehetősége egy Androidosnak, nyilván okosabb döntéseket is lehet hozni így.
Sztem globál be lett nézve a vásárlói igény a mobiliparban és az okozott nagy visszaesést.
Azt hitték hogy face trackinggel el lehet adni egy készüléket csilliárdokért, csak épp az emberek nem szeretnek feltétlen évente váltogatni egy közel félmillás telót szinte zéró innovációval. Nem véletlen hogy ki kellett dobni egy alsókategóriát is az x-ek mellé.
Ugyanakkor az emberek jórésze szolgáltatón keresztül vásárol készüléket, ahol mindegy melyik platformot választod, mert a törlesztője egészen hasonló lesz a kategórián belül.

Vanir: Apple in general nekem sem szimpi, ki se lehetne robbantani engem a win mellől, meg bütykölni is szeretek, de telóban jól szolgál az ifon és megbízhatóbbnak érzem a fix hardverre írt rendszert is.

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#28) B.Gaboo


B.Gaboo
tag

Majd a kedves ájfón userek megtérítik az eppölnek :C

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

(#29) Navaze 2 válasza --Disztroj-- (#27) üzenetére


Navaze 2
tag

Androidosok között is vannak olyanok akik egy gyártót favorizálnak, minőség, kezelhetőség stb. miatt. Ezért senki nem hülyéz le. Ha jobban kihámozod akkor a flagshipek teljesítménye kb. azonos, kameráknál érdemes figyelni, annak nagyobb a vízhangja, kijelző, kinek mi. Igazából ha akkor döntesz egy olyan telefon mellett ami azért még mindig egy ájfon, amit nem nagyon előzbe még androidos telefon, akkor az nem hülyeség. Csak költséges :D de mostmár mi is tejelünk mint a kis angyal.

(#30) joey04 válasza ace05 (#2) üzenetére


joey04
titán

A nagy piacokon nincs nagy felára az iOS készülékeknek a droidosokhoz képest. Az már nem mérvadó, amennyivel mondjuk egy Xs Max 512gb induló ára magasabb egy Note 9 512gb induló áránál. Akkor valami 120 dollár volt a különbség. Mindenki azért van tévedésben, mert a Samsung, Huawei, stb árul alsókategóriás telefonokat is. Az Apple nem. Itthon meg nagyobb a különbség, szóval ha valaki a világpiaci helyzet, árak ismerete nélkül fogalmaz meg véleményt, akkor hamar arra a téve következtetésre juthat, mint te. A csúcskészülékeik alig drágábbak, mint a Samsung vagy most már a Huawei adott konkurenciái. A hasznuk mert azért nagyobb, mert ők csak ebben a kategóriában vannak jelen, itt nagy a haszon. A samsung egy j szériás, vagy a huawei egy y szériás készüléken jóval kevesebb profitot tud behajtani, ami kihat az összeredményre is. Plusz az Applenél egyre jobban pörögnek a szolgáltatások, erre nagyon rámentek. A csökkenő eladások ellenére sem fogyatkozott meg igazán a profit emiatt.

Magához a hírhez: Le lehet hozni így is, ahogy az Inteles híreket, negatív hangvétellel, vagy lehetne írni azt is, milyen jól megúszta az Apple, mert okosak voltak és intelt is bevették a buliba: A 2 hír, miszerint megegyezett az Apple és a Qalcomm, valamint hogy az intel dobja az 5g-t, egy napon jöttek ki. Az Intel kussolt egészen addig, ameddig az alma meg nem egyezett a qualcommal, és csak utána hozta le, hogy nekik ennyi volt az 5g. már rég tudták ezt, olyannyira, hogy már februárban "átigazolt" az almához az intel vezető 5g-s mérnöke, vagyis már akkor is biztos volt hogy az intel bedobja a törölközőt. magyarul ebből a helyzetből a maximumot hozta ki az apple, hogy a legkevesebbet kelljen fizetnie, és már a háttérben dolgozik azon, hogy legyen saját 5g-s megoldása, ha úgy alakul.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) janeszgol válasza joey04 (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

Lehet oka volt az Intel közleményének a várakozására. Pláne, ha perben álltak a (másik) felek is.

(#32) Tetsuo válasza hombre[EU] (#8) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

:C :Y

[ Szerkesztve ]

(#33) 7Heads Drago válasza Cifu (#19) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A szakember gárdát meg importálják hozzá Kínából?
Gondoltam, hogy nem a zsé az akadály. Illetve ha elkezdenek húzni egy gyárat a Kínaiak mennyire fogják aggatni a lábukat ez miatt? Arról nem is beszélve, hogy maga a gyártósor is valszeg ott készül. Sutyiba még csak venni se tudnak.
Tartok tőle, hogy ez nem lesz ilyen egyszerű. Egy másik hírben azt olvastam, hogy a Foxcon Indiára vált rövidesen. Szerintem itt is ez lesz a valószínűbb.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#34) 7Heads Drago válasza joey04 (#30) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Akkor valami 120 dollár volt a különbség. Mindenki azért van tévedésben, mert a Samsung, Huawei, stb árul alsókategóriás telefonokat is. Az Apple nem.
A jelenleg is kapható i7 az mi? Régen volt az már felső kategóriás.
De van még jó pár készülék amiben messze nem a legújabb chipjük van. De persze csak a felső kategóriában van jelen. De végül is így van mire verni a mellét meg mást is... az apple usereknek.
Csak 120 dollár? Veszel mellé egy vezeték mentes töltőt, vagy fülest és marhára nem egy árban lesznek. Jah és eddig a gyors töltő se járt. És hol vagyunk már az általad emlegetett 120 dollártól?
A gyorstöltő és a füles a legtöbb droidos telohoz alap. (még ha gyenge minőségű is a füles) A vezetékmentes töltő meg volt ahol az induló csomagban ajándék. Az Applenál meg max ingyen regisztrálhatsz id-t.
Persze tudom senki se használja a gyorstöltést arrafelé... :D

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#35) joey04 válasza janeszgol (#31) üzenetére


joey04
titán

Itt az a lényeg, hogy a helyzethez képest az Apple nagyon ügyesen keverte a kártyákat, és a még a jövőre is gondolt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#36) INGJOKE válasza joey04 (#35) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mármost arra a helyzetre gondolsz amit ők idéztek elő, azzal hogy nem akarták kifizetni ami jár a másik gyárnak? :D

(#37) joey04 válasza INGJOKE (#36) üzenetére


joey04
titán

nem, hanem hogy a jövőben ne legyenek kiszolgáltatva nekik (bárkinek), ha úgy alakul.

a jár a másik gyárnak meg erős túlzás, ajánlom figyelmedbe: [link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#38) Weareus


Weareus
addikt

"...Az Apple a tegnap tető alá hozott megállapodás nélkül egyetlen beszállítóra, az Intelre támaszkodhatott volna csupán, a cupertinói cég és a chipgyártó között ugyanakkor meglehetősen feszült a légkör egy ideje, elsősorban annak köszönhetően, hogy az Intel belsős információk szerint több szállítási határidőt sem tudott betartani különböző gyártási nehézségek miatt. Mindez szélsőséges esetben akár azt is eredményezhette volna, hogy a jövőre megjelenő iPhone-okba sem kerül 5G-s modem, miközben a konkurencia első 5G-s készülékei gyakorlatilag már most kaphatók, vagy egy-két hónapon belül piacra kerülnek.

A peren kívüli egyezség a fentiek alapján a Qualcomm szempontjából jelentős győzelem, mely a chiptervező részvényeinek árfolyamát azonnal az egekbe katapultálta. A cég részvényei egyetlen nap alatt 27 százalékot erősödtek, 1999 óta nem látott egynapos szárnyalást mutatva. A cég licenc üzletága a 2018-as üzleti évben 5,16 milliárd dolláros árbevételt ért el, ami 35 százalékos csökkenésnek felelt meg az egy évvel korábbi időszaknak megfelelően. Elemzők a jelentős visszaesést egyedül annak tulajdonították, hogy az Apple nem fizette ki a Qualcommnak járó licencdíjakat. Az üzletág a Qualcomm árbevételének 23, profitjának pedig mintegy 54 százalékát tette ki az adott üzleti évben.

Az Apple-Qualcomm megállapodás megkötésével gyakorlatilag egy időben az Intel bejelentette, hogy leállítja az okostelefonok számára készített 5G-s modemchipek fejlesztését - a chipgyártó döntése a tegnapi megegyezés fényében borítékolható volt, hiszen a cég jó eséllyel úgyis elvesztette volna egyetlen partnerét..."

Az idézet innen való: [link]

Úgy látszik, a nagy vesztes itt nem is az Apple, hanem az Intel (erről viszont talán ők maguk tehetnek...).

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#39) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Sokkal jobban megfejtem volna az almát...

Ha nem tetszik az almának hogy fizetnie kell akkor be is csukhat mert nem lesz 5g modeme (mehet máshoz... ja nincs más )

Nagyon helyesen tették csak nem fejték elég jól a tehenet :)

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#40) Ixion77 válasza Lacika112 (#39) üzenetére


Ixion77
őstag

Ez nem ötletszerűen történik, hanem van rá versenyjogi szabályozás. Fair áron kell adnia, akkor is ha ő az egyetlen gyártó a piacon.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#41) 7Heads Drago válasza Ixion77 (#40) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Kár hogy a telefonok árazásánál már nincs ilyen... :)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#42) joey04 válasza Lacika112 (#39) üzenetére


joey04
titán

A törvények szerencsére tiltják az ilyesmi gusztustalan ötleteket.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43) 7Heads Drago válasza joey04 (#42) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ellenben a userek fejése teljesen legális. És ezt gyártótól függetlenül írom.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#44) Tetsuo válasza 7Heads Drago (#43) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ez így van sajnos. Továbbá a vállalatokat jobban védik a törvények, mint a személyeket.

(#45) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Saját farkába harapott az alma, de így is olcsón megúszták.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.