Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) neo-geo


neo-geo
aktív tag

2100 dollár :Y :Y :Y Hát abból elég szép kis 7.1-es rendszert lehet már összerakni!

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#2) Pingüino válasza neo-geo (#1) üzenetére


Pingüino
senior tag

Igen, nekem is az ár az egyik, ami megütötte a szemem, meg a másik, hogy a soundbarral sosem lesz rendes atmos hangzás. Az ilyen kompakt, falról visszaverődős megoldásnak csak addig van értelme, amíg olcsó. De ez meg pont nem az.

(#3) flashpointer válasza Pingüino (#2) üzenetére


flashpointer
őstag

Addig van ertelme amig kis helyet foglal. Falra rogzitett tv ala teljesen besimul. En is felszamoltam a cuccokat pedig volt erosito, dali hangfalak stb, tok jo hangja volt de sokat foglalt, inkabb a hely kell, foleg itt ahol 4k euro egy nm2, az ezer euros soundbar is sokkal olcsobb mint a helyet fenntartani.

[ Szerkesztve ]

(#4) Digitalis válasza flashpointer (#3) üzenetére


Digitalis
senior tag

Soundbar védelmében a lakás négyzetméter árait felhozni, érdekes egy megközelítés szó se róla, ilyet se halottam még. :)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#5) sakal83 válasza Digitalis (#4) üzenetére


sakal83
addikt

Valoban szokatlan de relevans es idoszeru a magyar 2
1m nm arak miatt is sajnos. Nem kis helyigenye van egy 5.1nek. Mondjuk 4mnyi helyet foglal... :DDD es nem vmi nagy kihasznalasu.

(#6) sakal83 válasza neo-geo (#1) üzenetére


sakal83
addikt

A szokasos erv. Akkora helyre is mint a soundbar? Ha nem akkor irhattad volna hogy sok almát is lehetne belőle venni...

(#7) #25954560 válasza Digitalis (#4) üzenetére


#25954560
törölt tag

en is belelkesedtem, most ket m-audio av40 szol a gep mellett es jo lenne ha kevesebb helyet foglalna a hang, de nem ennyiert. pedig a monitor alatt/elott pont jo is lehetne (kiveve, ha ezzel elrontja a hangzast)

[ Szerkesztve ]

(#8) nullpoint válasza neo-geo (#1) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ráadásul valódi térhangzást rakhatsz össze! Mindig jókat kacagok ezeken a majdafalrólvisszaverődikatérhangzás cuccokon. :DD A legdurvább hogy ezt el is hiszik a vásárlók. :Y

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#9) Kristof93


Kristof93
senior tag

Hagyomanyos modon dolby atmos-t osszerakni nagyon nem ugyanaz a kategoria mint egy 5.1. 10+ hangfal, egy reszuk a mennyezetre, mindnehova drotot huzni... Annyira nem rosszak ezek a sounbar-ok, hogy a tobbseg ilyesmibe belefogjon.

(#10) AuraSync válasza nullpoint (#8) üzenetére


AuraSync
őstag

Pedig azt hittem létezik ilyen, hogy a hang visszaverődik a felületekről. :B
Most akkor ki a helikopter? :F

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#11) Pingüino válasza AuraSync (#10) üzenetére


Pingüino
senior tag

Létezik, csak ne keverjük már azzal, mikor valódi hangszórók vannak a megfelelő helyre elrendezve. Mert ugyanazt a hangzást soha nem fogod vele elérni. Bezavar az interferencia is, a felületek sem szoktak síkban lenni, hogy pont úgy verődjön a hang, ahogy kell neki, mert egy szobában vannak bútorok, csillár, felületdíszítés, stb. Szóval elméletben jól hangzik, hogy "majd a falról jól visszaverődik", de a gyakorlarban ez csak azoknak jó, akik máshogy végképp nem tudják megoldani, vagy nincs elég pénzük teljes hangrendszerre. De ha egy soundbar ilyen sokba kerül, akkor az utóbbi érv is ugrott. Aztán az meg erősen megkérdőjelezhető, hogy ilyen félmegoldásért érdemes-e ennyi pénzt kiadni. Szerintem nem. Akinek nincs helye és/vagy nincs pénze rendes hangrendszerre, az inkább engedje el az atmos-t, vegyen egy sima 2.1 - 5.1 soundbart, nem sokat fog veszíteni vele.

[ Szerkesztve ]

(#12) AuraSync válasza Pingüino (#11) üzenetére


AuraSync
őstag

Na én pont az a kategória vagyok akinek nincs pénze nagy rendszerre és olyan kicsi a szobám ahol megint csak nem lenne értelme 9 hangszórót rakosgatni.
Elvileg nekem találtak ki az ilyen kamu Atmos-t már csak azért is mert a szobám teljes mértékben szimmetrikus akadálymentesített, a TV is középen van.

Ezzel szemezek most: Samsung HW-Q800A.
Az Rtings oldalon ez a 3.1-es kapta a legjobb Atmos pontszámot ebben az árban.

De jó legyen sz@r ez az Atmos oké.

Akkor te melyik 2.1-es Soundbar-t ajánlanád aminek azért rendes hangja is van és megáll 200k-ba?

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#13) Digitalis


Digitalis
senior tag

Pedig különféle DSP trükkökkel, szerencsés elhelyezéssel egy-egy atmos regiszterben már egész jól betudnak csapni, jó térbeli hangot kitudnak már hozni. Nekem most egy "alsópolcos" tlc 8111 - egész korrekt felépítésű hangrúd van, és atmos teszt alatt , még ez is megvillant valamit, itt-ott kilép a síkból. Ez amolyan szegény ember atmosa, de elérhető. Mindamellett az sb-n a true-hd ,dts, atmos stb. támogatás az azért is jó, mert már önmagában ezeket a sávokat lejátszva, sokkal tisztább, dinamikusabb, jobb lesz a hang még ha nincs is igazi 5.1, 7.1, 10.1, atmos stb.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#14) Bishop1 válasza Pingüino (#2) üzenetére


Bishop1
tag

Ha ez picit is jobb mint a soundtouch 300, akkor reggelire eszi meg a legtöbb belépő 7.1es rendszert, töredék helyen és macerával.

(#15) blountex


blountex
senior tag

Még mindig a JBL 9.1soundbar rendszere az egyik legjobb tudásban és ár érték arányban.
Kíváncsi vagyok mikor ugorják ezt meg....

(#16) tankistacica válasza flashpointer (#3) üzenetére


tankistacica
újonc

köszönöm, végre egy értelmesen gondolkodó ember

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.