Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xmaas


xmaas
őstag

Hat erdekes de ertelme meg mindig nincs sok mivel gyenge mint a harmat desktop pc nek plane , meg fejlodnie kell kicsit a technologianak ha egy ekkora kis dobozkaba belefer mondjuk egy Kaveri APU erossegu dolog akkor lesz igazan hasznalhato

(#2) nednez


nednez
tag

pasi mögött akkor miért 2 iMac van :F :))

(#3) hapakj


hapakj
aktív tag

Ennek mi értelme egyébként?

Ha jól értem dokkoló nélkül teljesen használhatatlanok. Ilyen kis méretben nem lehet teljesítményt produkálni. Miért nem a dokkolóban van a tényleges gép ez pedig mindösszesen egy SSD mondjuk, amin az adataim és az operációs rendszer van. Tisztába vagyok vele, hogy szoftveresen ma még nem megoldott, de meglehetne. A dokkoló egy belső firmwarében tárolná a eszközeinek a driverét különböző OS-ekhez. Bekapcsoláskor a megfelelő feltepülne. Sőt! Az OS meg is jegyezhetné az egyes dokkolókat a legközelebbi gyors boot érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#4) BatchMan válasza hapakj (#3) üzenetére


BatchMan
senior tag

Bármelyik linux Live verziója elmegy gond nélkül gyakorlatilag minden nem egzotikus gépen. Kell egy pendrive...
Itt a gépet "cipeled". A dokkoló sokkal kevésbé kompatibilitási problémákkal küzdő monitort, billencset, egeret, hálózatot csatlakoztatja, és nincs a notebookokra jellemző mechanikus probléma, nem cipelsz feleslegesen akksit, kijelzőt. Cserébe minden dokkolóban a saját gépeden dolgozhatsz annak összes beállításával, kényelmével.
Van értelme, de használhatósága korlátozott. Kellene még rá egy csati, amin keresztül USB drive-ként is tudod használni az SSD-jét, ha olyan helyre kerülsz, ahol nincs ilyen dokkoló.
Ha az ilyen dokkolók szabványosodnának, és elterjednének, használható cucc lenne.

(#5) Buci21 válasza hapakj (#3) üzenetére


Buci21
addikt

a gép hordozható, a dokkolóban csak a portok vannak. A kis AMD A6 már nem rossz, Cinebench OGL tud 15FPS körül, ami egy HD 6450-nél asszem jobb is

(#4) BatchMan :
Egyetértek, szerintem is jó koncepció. Egy saját összecuccolt gépet hordasz magaddal, míg ha egy bootolható merevlemez lenne, akkor:
a) lassú lenne
b) bedugod egy random gépbe és se LAN driver, se VGA driver, se Wifi driver, meg vagy lőve a hordozhazó OS-eddel. Ezt meg betolod a dokkolóba, a dokkolóba olyan hardvert dugdosol, amilyet szeretnél, aztán megy. A te géped :R

[ Szerkesztve ]

(#6) .mf


.mf
veterán

Szerintem ugyanez a koncepció az utóbbi 5-10 évben párezerszer már le lett írva (én is egy párszor, itt a ph-n is), és a nagy gyártók is utaltak már rá, csak a hw még nincs teljesen ott (bár határozottan közeledünk).
Drukkolok nekik, 1-2 proci-generáció múlva ha saját gépet keresek, valószínűleg én is beneveznék valami hasonlóra (a kettő közül nekem is inkább az ICE tetszik leírás alapján, mivel az az xPad dokkolóval útközben is használható).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) alevan válasza hapakj (#3) üzenetére


alevan
őstag

Hova teljesítmény?

Ezek nem erőforrásigényes munkához készültek. Két fontos előnye van:

1. Hordozhatóság: pl. irodista vagy és BYOD rendszer szerint dolgozol. Elég egy dokkoló és egy monitor. Nem kell minden nap egy notebookot cipelni.

2. Egyszerűség: nincs ezer kábel, egy zúgó doboz.

Anyukám otthon az én régi alapgépemen facebookozik, dolgozik (nem fotosoppol, nem vág videót, nem convertál, sőt, még háziszerver sem fut a gépen, egyszerűen word-ban szokott gépelni (igen, létezik ilyen ember)). Viszont már adja megfele magát a gép (core2 duo, ddr2 rammok, hd3400 passzív) pontosabban a proci. Notebook nem kell neki. Viszont a Tango vagy a ICE tökéletes lenne neki. Fel a monitor mellé, tápkébel+monitor kábel be, venni egy BT-s billentyüzetet és mouse-t (lassan már fillérekért dobálják) és akárhova el lehet helyezni a házban. És a fogyasztása sem vészes, hangtalan.

Ez az átlagemberek számára tökéletes.

Edit: sőt, továbfejlesztem: ha van a házban egy Tango vagy ICE, akkor pl. lehetne vásárolni egy tablet ultrabook alakú vékonyklienst. Erre Miracast-on (vagy más hasonló szabványon) keresztül a hálózaton küldené a képet a miniPC, a touchscreen és az ultrabook alakú kiegnél a bill-touchpad adatai ugyanacsak wifin keresztül kerülne vissza a géphez. És mivel nincs erőforrásigényes H/W a vékonykliensekben (nincs hdd/ssd/ram/stb cask egy minimális SoC, így ennek az üzemideje is magas lenne.

Mondjuk hátrány, hogy pl. csak az otthoni hálózat hatáskörében működne :D

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#8) hapakj válasza BatchMan (#4) üzenetére


hapakj
aktív tag

Tudom hogy elmegy a Linux, meg a Windows Preinstallition Enviroment is :D. De ezek nekem nem adnak teljes OS élményt. Ettől függetlenül feleslegesnek tartom. Nyilvánvalóan ezt a koncepciót jelenleg csak a szoftverek korlátok indokolják.

Utólag ismerőssel tovább gondoltuk a dolgot. Annyiban jó hogy nálad van a gép, hogy így lehet low-cost dokkolókat építeni. Az igazán értelmes koncepció szerintem mégis az lenne, hogy maga az eszköz illetve a dokkoló is tartamazhat(!!) egy platformot (GPU+RAM+CPU). Ha egyikben sincs, akkor nyilván meg se nyekken az egész, de ha mindkettőben, akkor az erőssebbik dolgozik az OS alatt. Továbbmehetnénk, minden telefonon lehetne szabványos dokkoló csatlakozó, így az minden dokkolóban használható lenne.

(#9) Meteorhead válasza xmaas (#1) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Ez egy 25W-os cucc. Azután mondd, hogy gyenge, hogy láttál Tegra K1-et működés közben, ami ennek a töredéke Wattban.

Simán lehet mai igényeknek megfelelő grafikát produkálni játékokban is ezen a cuccon. A jó játékot sosem a grafikája adja el, hanem a játékélmény. Egy LoL, vagy egy WoW, azok nagyjából egy Commodore-on is elmennek, és kasszasikerek; szemben egy Crysis-szal, ami 6 óra alatt végigtolható és akkorát bukott a szériával a Crytek, hogy kiábrándultak a dobozos játékokból. (Itt sok faktor közrejátszik, warez, torrent meg minden, de náluk csúcsosodik ki, mert erre építették a céget, Crysis bukása óta az engine licenszeiből élnek) Jól megírt motorok 25W-ban is tudnak szép grafikát produkálni, de még 4 Wattban is. Nem 4K lesz a felbontás, max sima FHD-ban tolja a játékot az UHD TV-n. Ennyi.

Én azt nem látom, hogy ez miben kölönbözik úgy Isten igazán egy okostelefontól. Szerintem azért nem lesznek életképesek ezek a koncepciók, mert akkor indították el őket, amikor az Ubuntu Phone és mindenki más is lassan révbeér a saját hasonló koncepcióival. És ezek tényleg használhatatlanok dokkoló nélkül. Ráadásul minden videóban egy büzi nagy küldő merevlemezre pakolják le a cuccot, akkor meg mégis mit viszek magammal? Ha már multimédiával reklámozzák, akkor ott úgyis NAS van, az meg sehol nincs a kijelző közelében.

Abban különbözik ez egy okostelefontól, hogy lespórolják az akksit és a kijelzőt, és cserébe vasat raknak mögé. Viszont telefonom ugyanúgy lesz. Én a desktop reneszánszát sokkal inkább a telefonon keresztül képzelném el.

Legyen az okostelefon és a tepsifon is dokkolható, mindkettő tud desktopot renderelni, de játékra csak a phablet lesz jó. Ennyi.

(#10) Nova96


Nova96
őstag

Én ilyesminek látom értelmét, mindkettő ötletes, de szerintem még nem veszek ilyet, csak ha kiforrt teljesen...és akkor se biztos ezeknek a következő generációját.

(#11) erick_b


erick_b
tag

pont erre vágytam, úgy 5 évvel ezelőtt. Most már azt várom, hogy végre mikor tudják majd a mobilok kirakni wireless a képüket a tv-re és lehet majd őket ha épp úgy van asztali gépként is használni.

[ Szerkesztve ]

"Ha a világ fejlődését az én technikai érdeklődésem mozgatná, még nem találták volna fel a kereket. – mondta egy ismerősöm, majd hozzátette – és azt hiszed, akkor valamivel is rosszabb lenne a helyzet?"

(#12) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Nekem az nagyon tetszik! :C

Lehetne egy netbookra hasonlító dokkoló is, és akkor menet közben is használható marad :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#13) jedis


jedis
senior tag

Szerintem is az utóbbi pár év legjobb ötlete ! A PC-s világ legalább 60-70%-nak elég volna a teljesítmény fésbukhoz, meg a gyutubhoz, meg majilhoz bőven !

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#14) róland válasza erick_b (#11) üzenetére


róland
veterán

Az a jövő. SGSIII már képes átküldeni a képet tv-re. (Csak tv is kell hozzá.)

Látnék fantáziát egy mobilokhoz szánt bővíthető dokkolóban. (Az ötlet már létezik az ASUS transormer gépeinél. De általános megoldás kellene, nem túl drágán.) Ahhoz lehetne billentyűzetet, egeret, monitort/tv-t csatlakoztatni, mondjuk lenne benn egy komolyabb háttértár, plusz (cserélhető, bővíthető) operatív memória, cserélhető komolyabb tudású grafikus processzor.
Egy ilyen dokkolóra lennének telepítve a hordozható gép programjainak/alkalmazásainak komolyabb, nagyobb erőforrásigényű, akár bővített tudású változatai.
Játékoknál a mobil vezeték nélküli hálózaton csatlakozva csak kontrollerként funkcionálhatna.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#15) BatchMan


BatchMan
senior tag

Megvan! (Mintha én találtam volna ki ;] )
Kellene egy szabványos dokkoló felület, amibe a HDMI, USB, bill, egér, ethernet, nyomtató stb. csatolható az egyik oldalon, a másik oldalon modjuk max. 100W-tal terhelhetően egy fogadó, amibe beteheted a "gépet". Olyan teljesítményűt, kapacitásút, oprendszerűt, processzorút stb, amit ki tudsz fizetni.
Itt a lényeg az általános szabványon van!

(#16) Shock13 válasza erick_b (#11) üzenetére


Shock13
csendes tag

Minden Miracast / WiFi Direct képes TVre (vagy kis Miracast dobozra) ki lehet nyomni a modern telók többségéről.

Amúgy az nagyon nincs messze amit vázoltál, OTG / MHL port megszületése óta, rá lehet tolni billt / egeret droidra, és mehet a móka.

Szerintem jó próbálkozás, de már most látni, hogy ezt a piacot a mobiltelefonok fogják letarolni, mivel a kis dokkolható dobozt dokkoló nélkül (ami nem szabványosított ugye, tehát kötve vagy egy gyártó egy eszközéhez) nem használhatod saccra semmire. Az meg a másik fele hogy még meló / otthon között sincs értelme cimbálni, mert cégek (főleg nagyok) nem fognak ilyennel törődni, illetve otthonra meg minek melós PC.
Ha a cég több irodája között kell mászkálni, ott egy laptop, és azzal a repülőn is tud a szerencsétlen dolgozni. Persze most olyanokról nem beszéltünk, hogy a cégnél is van egy infrastruktúra (authentikáció, illetve szegregáció biztonság miatt), úgyhogy otthon se torrenteznél rajta, hanem max. VPNről dolgoznál, de a vonaton/buszon max nézegeted a dobozt.

Szal nem rossz, de az erősödő mobilokkal, dokkolható törekvésekkel elkésett...

(#17) zone válasza alevan (#7) üzenetére


zone
őstag

Az átlagember nem fogja az otthoni gépét bevinni a munkahelyre, de a munkahelyit sem viszi haza, hogy otthon túlórázzon és nem is fog venni ezért két dokkolót. Laptopnál meg azért fontos a hordozhatóság, hogy bárhol lehessen használni.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#18) VaniliásRönk válasza róland (#14) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A legtöbb telefon már tudja az MHL-t, csak egy kábel kell és mehet a TV-re.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#19) haddent


haddent
addikt

Nagyon jól néz ki, reméljük hogy jó lesz a megvalósítás is. Ehhez hozzátartozik az univerzális és igényes "dokkolók" megléte is. :U

(#20) jerry311


jerry311
nagyúr

Most akkor van ebből XP verzió is vagy az csak valami béna prezentáció?
Esetleg virtuális gép lenne?

(#21) kromatika


kromatika
veterán

nem valami bizalom gerjesztő jövő.

(#22) Rickenstein


Rickenstein
senior tag

Ubuntu smartphone-ok pont erről szólnak. Benyomod egy dokkolóba, aztán máris ott a desktop view.

PS C:\>_

(#23) cildren


cildren
tag

Nekem nincsenek nagy igényeim nekem elég lenne, ha minden laptopon lenne szabványos dokkolóport. Nem port replikátor, és lehetőleg nagy sebességgel, olcsón. :DD
Felőlem lehet ez Thunderbolt is csak lenne normális áron.

(#24) MarQs válasza zone (#17) üzenetére


MarQs
senior tag

Google -> BYOD
___________________

...az új Atom SoC-ok megmozgatják az emberek képzeletét.
Irodistáknak remekbe szabottak ezek a koncepciók... bár az xPad még bővíti is a kört.

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#27) #06658560 válasza zone (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Igen sok esetben a hordozhatóság azért kell, mert véges számú, fix helyen kell használni a rendszert- iroda, másik iroda, otthon, telephely, stb. Oda esetlegesen fölösleges a notik mindenholhasználhatósága, elég lehetne egy ilyen rendszer is. Az ötlet továbbfejleszthető is, a monitorban kialakítva a helyet a dokkkolónak.

(#28) BatchMan válasza zone (#17) üzenetére


BatchMan
senior tag

Dehogynem. Úgyis jönnek az otthoni munkahelyek. Minek bemenni dolgozni, ha otthon is lehet.
Lásd pl. Blackberry 10 Balance funkcióját, ahol a telefonban lehet munkahelyi és magán profilt kialakítani, sőt akár különválasztva, nehogy a két profil lássa egymás adatát. Ezt PC-n is el tudom képzelni, bár a mai "korszerű" oprendszerek erre még mindig csak a login/logout funkciót ismerik...

(#29) bandigyerek


bandigyerek
senior tag

Ennek a cuccnak se füle, se farka. Ezek itt mutattak egy kijelző nélküli windows tabletet. Ha csupa olyan helyen vagy, ahol van megfelelő (értsd: kompatibilis) kijelző, és magad vagy (nem akar a család TV-t nézni közben stb.-stb.) akkor még csak-csak. De szerintem halott ügy. Egy combos win 8-as tablet 8" kijelzővel többet ér, és önmagában is használható.

(#30) korcsillio


korcsillio
őstag

Én jobban el tudnék képzelni egy univerzális készüléket(pl.okostelefon erös hardverrel)ami dokkolóba csatlakoztatható...

(#31) #06658560 válasza bandigyerek (#29) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az Ice X tablet, noti, desktop, minden lenne.

(#32) flexxx2


flexxx2
őstag

Ha ezek amcsi projektek akkor a 100 meg 300e dollár arra se lesz elég hogy rendesen megtervezzék a cuccot. Nem lesz ebből semmi. Meg hát a kis teljesítményű PC-t tényleg a mobil fogja kinyírni. Nagy CPU-GPU-val meg nem hiszem hogy meg tudják oldani.

(#33) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Egyetértek azokkal akik a telefonok további integrációját tartják értelmesebbnek. Ezzel is, mint nagyon sok termékkel az a baj, hogy nincs mega "killer feature". Igazán egy szempontból sem nyújt igazán áttörő megoldást. Dokkolóval együtt akora mint egy Mac Mini, ami egy messze erősebb, komplett asztali számítógép. Ahhoz meg már elég nagy a modul, hogy kényelmetlenebb hordozni mint egy mai telefont, ráadásul újabb eszköz amit vinni kiell. Teljesítményben pedig már most is adott egy szint, ott van pl. a 64 bites A7 proci és ez a jelen. Kisebb teljesítményű alkalmazásokra már most lehetne asztali OS-t futtatni rajtuk, de előttem már említették többen is a simán TV-re köthető Android eszközöket is. Az a durva egyébként, hogy az új Mac Pro meg akkora magasságra mint két kólásdoboz egymáson és az pedig egy két GPU-s Xeon munkaállomás. Ilyen irányú fejlődés mellett szerintem esélyük sem lesz a telefonok mellett.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#34) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

érdekes lenne a dokkolót integrálni a monitorba... lenne egy személyes pc-d, és szerteszéjjel a világban szabvány dokkolók. internet cafe-ban, munkahelyen, otthon...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Nem sok értelmét látom az ilyen dolgoknak, (iparági)szabványos dokkoló nélkül.
Ha valakinek hordozható pc kell, akkor már inkább ez: [link] Igaz ez nem dokkolható, de fél perc rádugni egy egeret+billentyűzetet+monitort.

ez a kedvenc aláírásom

(#36) VaniliásRönk válasza bambano (#34) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

És te csak úgy dugdosnád minden lyukba? :U

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#37) BatchMan válasza bambano (#34) üzenetére


BatchMan
senior tag

Ezt próbáltam felvázolni a #15 hozzászólásban is.
Kicsit nehezen fejezem ki magam, de pont ugyanerre gondoltam én is.
Egységes infrastruktúra. A versenyt nem öli meg feltétlen, de a usernek szabadságot ad.

(#38) Béééla


Béééla
őstag

Egyvalamit csinálhatnának helyette (mert a komplett zsebrevágható "gagyi" PC-t nem értem, azoknak ott vannak a tabletek):
laptopokon kivezetni a PCI-E 16X portot és pár egyéb nyalánkságot.

Munkaidőben visszafogja magát a masina, "hazaérve" pedig a dokkolóban van egy komoly videokari (lehetőleg cserélhető), ésatöbbi egzotikus hardver, amivel gémerré válhat az amúgy viszonylag keveset fogyasztó gép.

Bélabá

(#39) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Na, ha ez lesz a PC jövője, akkor engem valaki sürgősen repítsen vissza a múltba.

(#40) bakagaijin


bakagaijin
tag

Azt lépték meg, amit a mobiltelónak kellett volna, legalábbis a másik részéről közelítenek :). Ld: http://index.hu/tech/cellanaplo/2013/02/08/zsebre_vaghatjuk_a_szamitogepet/
Létezett (létezik?) tabletbe bepattintható mobiltelefon is.

Desktop PC-nek van az a rétege, ami a modularitásból jön, ez ezzel elveszne. Szóval a gamer/modder felhasználás valszeg megmarad, de perifériára szorul.
Az irodai dekstop, ami megmaradt, ott ez általában tökmindegy, ők a árra (TCO) gyúrnak, visszafogott fogyasztással lehet alkotni.
Ipari felhasználás, a PC-nek nem látszó vasak, szerintem ez lesz a legnagyobb szegmens. Ezek PC alkatrészekből épített izék, amik igazából nem desktop PC-k, de majdnem :).

(#42) solaris17


solaris17
aktív tag

Zseniális, ám az Xpc az atommal sokra nem lesz használható, ám a Tango pc szimpatikus a 4 magos amd apu-val. a HD 8400 nem egy vadállat, de még mindíg jobb mint az Xpc, mely valami 12 éves pixelhalmaz játékkal szaggató gameplay-ével promótál. Mondjuk a tango-nál meg kicsit reklámfogás a vágókép, mikor gears of war-oznak a gyermekek, valójában egy xbox-ról :))

Szerintem mindkettő drága, a felüket sem érik.

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#43) balage25 válasza bakagaijin (#40) üzenetére


balage25
senior tag

Szerintem is jobb lenne ezt mobiltelefonnal megoldani, annak idején be is ruháztam egy hasonlóra, persze akkor még nagyon gyerekcipőben járt, de azért használható volt .
A motorola atrix sajnos megelőzte a korát. Több felülete is volt attól függően, hogy milyen dockba raktam. HTPC-ként távirányítóval filmeket zenéket lehetett lejátszani, vagy egy másik dock-ban laptopként használni, akár asztali gépként is üzemelt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.