Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) varga.tamas


varga.tamas
tag

Ez többségében az este a játszótéren söröző tinik műve.

127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1

(#2) SwissBread


SwissBread
újonc

Igazad van, nem is az hogy eldobták bár már az is gáz, de egy játszótéren ritka nagy parasztság.

<script type=text/javascript> Document.write(aláírás); </script>

(#3) Stanlee


Stanlee
őstag

Ez teljesen normalis, az ejszakai nyomokat latod, azert nincs meg eltakaritva, mert hetvege van, hetfon reggelig ott fog maradni, majd ha jonnek a kozmunkasok, azok eltakaritjak. Ez nem csak Mo-n van igy, itt a nemeteknel is teljesen normalis, hogy a jatszoter este a fitalok jatszo tere lesz, es nyomokat hagynak maguk utan - ennel sokkal durvabbakat.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#4) MR_Joe válasza Stanlee (#3) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Sajnos itt Győr-ménfőcsanakon ritkán takarítják a tereket, többnyire az ittlakók tartják karban. Persze az önkormányzat is figyel/takarít, de közel sem annyira, mint a belvárosban. Sajnos. Szerintem itt jó esetben heti egyszer takarítanak, de inkább csak kéthetente. 10 éve lakom itt, de közterületest még nem láttam erre :DDD

[ Szerkesztve ]

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#5) petipetya


petipetya
nagyúr

Ovis koromban összegyűjtöttük a játszótéren található csikkeket (lakásóvoda, lakótelep) és tűz nélkül szívtuk - mi voltunk a nagymenők. :D Amúgy nem dohányzom.

"nincs rá lezsóidő"

(#6) Eastman


Eastman
őstag

[link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7) MR_Joe válasza Eastman (#6) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Most az egyik hozzászólásról az ugrott be, hogy aki eldobálta azt is el kéne dobálni..

Petipetya: a "szárazon" szívással vigyázni kell, ha túl erősen/gyorsan szívod bekövetkezhet az öngyulladás :DDD

Én azthiszem 6.-os koromban fater szofiját nyúltam és az lógott a számbul..szép látvány lehettem :DDD

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#8) csasaKKP válasza varga.tamas (#1) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Nekem is ez a tapasztalatom... :(

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#9) Syl


Syl
nagyúr

A dohányosok a világ legkoszosabb emberei. Nem csak játszótéren, akárhol / mindenhol eldobálják a csikket. Igen, még közvetlenül a kuka mellett is. Egyedül otthon a lakásban nem. :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10) MR_Joe válasza Syl (#9) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

A szórendet megfordítanám. A világ legkoszosabb emberei dohányosok. Bár nem teljesen állja meg ez sem a helyét, de közelebb áll az igazsághoz. Mint írtam én is dohányoztam és sosem dobáltam el a csikket, inkább begyűjtöttem valamibe és úgy dobtam ki. Nem is voltam vele egyedül, vannak normális dohányosok (pl. bátyám is). Egyetértek abban, hogy nem egy szép szokás, de azért ne általánosítsunk :) :R peace

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#11) csasaKKP válasza MR_Joe (#10) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Engem a füstje is nagyon zavar, tömegközlekedési eszközön is rögtön megérzem, ha valaki körülöttem dohányos, annyira beivódik a ruhájába. :(

Ettől jobban csak a régi, füstokádó tragacsokat utálom, ömlik belőlük a korom. Dohányosok nem tehetnek a szmogról, de ezek a szarok (igaz részben) igen.

Van dohányzó ismerősöm, nem is egy, azt nem mondom, hogy ők a legpiszkosabb emberek (a telepre kell kinézni...), de valóban meglátszik az ujjaikon, e leheletükben, hogy bezony ez már évek óta szívja.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#12) salala


salala
tag

Lassan 1 hónapja szintén nagycsaládos apukaként.,aki dohányzik,és két nagy testű kutyát tart,azt kell mondjam,hogy engem is zavar. A cigit a játszóig el tudom szívni,ha véletlen viszek. A kutyákkal pedig eddig csak egyszer mentem csak be,tavaly nyáron,amikor az esti séta alatt a tinikre szóltam,hogy másnap nem az ő szemetüket szeretném kiszedni a lányom szájából. (Persze nékik nem Ennyire kultúráltan fogalmaztam.)

[ Szerkesztve ]

A gép építés alatt...

(#13) 8th


8th
addikt

Nem csak téged zavar és nem csak a cigicsikk. :N [link] [link]

(#14) tatabike válasza MR_Joe (#10) üzenetére


tatabike
őstag

Én egy hónapja hagytam abba. És igazad van, dohányos és dohányos között is van különbség. Nekem sziklaszilárd alapelveim voltak, amiket sosem szegtem meg, 20 évig dohányoztam. Csak a szabadban gyújtottam rá, lakásban, zárt helyen még akkor sem, ha meg volt engedve. Soha nem dobtam el a csikket sehol. Plusz még a tiltás bevezetése előtt sem dohányoztam buszmegállókban sem.
Ezek ellenére gyakorlatilag én is ugyanolyan drogfüggő voltam, mint bármelyik dohányos. Mert azok vagyunk/voltunk. Ha valaki könnyedén le akar szokni, keressen meg. Nekem sikerült... :K
Aki meg egy játszóteret képes összecsikkezni, azt megkérdezném, hogy gyerekkorában Őt is a szeméttelepre hordták a szülei játszani...?

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#15) VIPowER válasza Syl (#9) üzenetére


VIPowER
senior tag

"Egyedül otthon a lakásban nem."
Kikérem magamnak. Én ott is!!!!!!!!,
és olyan koszos vagyok hogyha egy tehén jön velem szemben az úton, átmegy a másik sávba!
Te meg gondolkodj mielőtt írsz, az általánosítást nem szeretjük!

(#16) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Igen, az a másik érdekes kérdés. Azzal itt ezeken a játszikon szerencsére nem találkozni, de sok helyen sajnos igen. Szerencsére sokat fejlődött ebben a társadalom, de még van hova. :K

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#17) samu2062


samu2062
aktív tag

Én nem dohányzom,de toleráns vagyok a dohányosokkal,még evés közben is azt mondom,gyújts rá nyugodtan,nem zavar.De az már nekem is sok mikor lent vagyok a játszótéren a kislányommal és be jön az "intelligens" apuka pöfékelve,a gyerekek közvetlen közelébe,árasztva,fújva a füstöt.Gondoltam elszívja azt kész.De rágyújtott a következőre és folyt. Köv.Állítólag nem is először.Persze ő van felháborodva,hogy én mit szólok be neki.És ez nem egyedi eset.A gyerekét is sajnálom hogy ilyen apja van.

[ Szerkesztve ]

(#18) Syl válasza VIPowER (#15) üzenetére


Syl
nagyúr

Akinek nem inge, ne vegye magára ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19) D1Rect


D1Rect
félisten

Miért nem szedted össze és dobtad ki? Tádám, nem zavar.

(#20) Eastman válasza D1Rect (#19) üzenetére


Eastman
őstag

Ízesíteni kellene és akkor lenyelnétek a végén. Lenne epres, málnás, kólás, gyrosos dekk. Nem mindegy, hogy miután a tüdőd szétcsszed mi megy gyomorba? Úgy sem zavar.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21) D1Rect válasza Eastman (#20) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem dohányzom, de biztos hamarabb szedném össze és dobnám ki (max 5p), mint lefényképezzem, bejegyzést írjak róla, meg foglalkozzak vele napokig.

(#22) #51736960 válasza D1Rect (#21) üzenetére


#51736960
törölt tag

én biztos nem szedném össze más után a csikket nyilvános helyen, nekem elég, amikor a portánkon összesöpröm a szemetet amit az erre járók dobálnak szét :(
(meg a macskaszart a kertből, brrr...)

(#23) D1Rect válasza #51736960 (#22) üzenetére


D1Rect
félisten

"én biztos nem szedném össze más után a csikket nyilvános helyen"
Miért?

(#24) #51736960 válasza D1Rect (#23) üzenetére


#51736960
törölt tag

nem tudom, egyszerűen eszembe se jut más után takarítani. (kivéve itthon, a család után elpakolok ha kell ofc)

(#25) MR_Joe válasza D1Rect (#19) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Hogy miért nem szedem össze? Mert 3 kisgyerekkel voltam a játszótéren. Közöttük a 2 hetes kisfiammal, akit esetleg fel kell vennem, ha sír, meg kell törölni az arcát/száját ha bukik és speciel nem volt nálam fertőtlenítőkendő, hogy letöröljem a kezem. Vadidegenek szemetéről beszélünk, ami az eredeti tulajdonos szájában volt, és ki tudja milyen kórokozó van rajta. És az említett fotó egy kb 30x30cm-es területet mutat, de mindhárom padnál ez a látvány fogadja az embert és nem csak ekkora területen.

Bármilyen fura, ha van rá mód, hogy letakarítsam magam a szemétszedés után és van a közelben kuka, össze szoktam szedni a ledobált szemetet, mert én megpróbálom rendre nevelni a gyerekeimet és nem csak szóban...de ez egy másik történet :R

peace

Joc

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#26) D1Rect válasza MR_Joe (#25) üzenetére


D1Rect
félisten

Pedig valakinek össze kell szedni, attól, hogy írsz róla nem oldódik meg.
Persze lehet szólni az önkormányzatnak, lehet közösségi takarítást szervezni, de én csak simán összeszedném.

(#27) MR_Joe válasza D1Rect (#26) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Részben igazad van, de igazából attól sem oldódik meg a probléma, hiszen a következő nap/este újra kimennek oda akik szemetelnek és újra szemetelni fognak. Az emberek hozzáállását kéne alapvetően megváltoztatni :K

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#28) D1Rect válasza MR_Joe (#27) üzenetére


D1Rect
félisten

Az emberekkel nem tudok mit kezdeni, az eldobált csikkekkel igen.
Persze csak részleges megoldás, de a játszótér tisztább lesz, és ami a legfontosabb, nem fog téged zavarni.

(#29) tatabike válasza D1Rect (#28) üzenetére


tatabike
őstag

Azért ez elég érdekes felfogás. Most konkrétan azt javaslod, hogy ne szankcionáljuk a bankrablót, hanem minden ügyfél havonta dobjon be egy ezrest, hogy hónap végén legyen mit elrabolnia. Így nem zavar senkit, hogy állandóan kirámolják a bankot. Oké... :DDD
Biztos erős párhuzam, de a szemetelés is szabálysértés, büntetendő. Normális helyen büntetik is.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30) jookomak


jookomak
őstag

És ne csak a fiatalokat szóljuk le, meglepően bunkó tud lenni az idősebb korosztály is.

(#31) D1Rect válasza tatabike (#29) üzenetére


D1Rect
félisten

Azt értem, hogy szerinted az én megoldásom rossz.
Mi a te megoldásod a problémára?
Nem bankrabló, meg marhaságok.

(#32) tatabike válasza D1Rect (#31) üzenetére


tatabike
őstag

:DDD

Közterület felügyelet. Bejelenteni minden egyes alkalommal. Weboldalon is megtehető, nem nagy fáradtság. Egy idő után csak megunják.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33) D1Rect válasza tatabike (#32) üzenetére


D1Rect
félisten

Feltakaríttatni szeretnéd vagy őrt állítani?

(#34) CPT.Pirk válasza D1Rect (#33) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jajj. Elég, ha rendszeresen megbírságolják őket szemetelésért és / vagy szabálytalan helyen dohányzásért pl.

Barátom is kapott 5k helyszíni büntit a közteresektől, mert a szórakozóhelyen lévő wc helyett az épület előtti egyik fát találta meg, mert azt hitte az közelebb van... :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35) tatabike válasza D1Rect (#33) üzenetére


tatabike
őstag

Gondolom, ugyanazok járnak oda. Közteres tetten éri, fejenként kioszt egy 20 ezres csekket, mivel tiltott helyen dohányzik plusz még szemetel is, meg egyéb körülményeket is rá lehet húzni a dologra (játszótér, gyerekek, stb.), ezt 2-3 alkalommal eljátszani, aztán hamar híre megy.
De kötekedj nyugodtan, nem tudom mire akarsz kilyukadni, de nagyon úgy áll a helyzet, hogy most éppen Te ugyanazt játszod, mint a hatóság általában. Mivel egyszerűbb a törvénytisztelő állampolgárt csesztetni, mint a probléma okozóját elkapni és felelősségre vonni, hát akkor csesztessük a polgárt. Vagy nem tudom, mit akarsz.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#36) D1Rect válasza tatabike (#35) üzenetére


D1Rect
félisten

Hogy csesztetek bárkit is azzal, ha összeszedem a csikket? :F

(#37) MR_Joe válasza D1Rect (#36) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

D1Rect: Igazából te hoztad fel azt, hogy miért nem szedtem össze, amire én reagáltam. Ezt értelmezték sokan kötekedésnek feltételezem. Én úgy gondolom itt értelmes emberek írják le saját nézőpontjukat, ahogyan Te is tetted, sokan pedig nem értettek egyet veled a megoldás helyességében. Ahogy mondani szokás: "Ne marakodjatok! rakodjatok inkább holnap.." :DDD

Tatabike: Ez a "jelentsük a közterületeseknek" nem rossz elgondolás, az anyagi bírságnak azért komoly visszatartó ereje van. Lehet, amíg itthon vagyok időnként kinézek majd, hogy mikor "randalíroznak" ott a jóemberek és így lehet egy tól-ig időpontot jelezni a közt.fent. felé... :) a játszóterek, iskolák, óvodák környéke amúgy szerintem is kiemelt érzékenységű..

:R

[ Szerkesztve ]

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#38) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Jelentem összeszedtem. Hétfő délelőtt voltunk kint játszin, de nemhogy eltakarították volna, csak több lett a szemét, üdítőskupak, két megkezdett ásványvizes flakon, még több csikk, papírzsepi... kb. 40-50 csikket szedtem össze, de már a játékok mellett is ott voltak.. a plusz poén: kint van a kutyát bevinni tábla ugye, rendes módon valamelyik gazdi nem vitte be.. odaxaratta a kutyát a bejárat mellé és otthagyta.. korrekt megoldás...

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#39) D1Rect válasza MR_Joe (#38) üzenetére


D1Rect
félisten

gg no re

(#40) Eastman válasza MR_Joe (#38) üzenetére


Eastman
őstag

...és még egy kép arról, hogy milyen szerencsés vagy: [link]

Nem vagyok benne biztos, de ha tegyük fel egy ilyen fogóval minden nap összeszeded a szemetet, egy idő után az ott lazuló fiatalok észreveszik, hogy mindig tiszta a terep és van rá esély, hogy jobban érzik magukat a rendezett környezetben és ők is ügyelni fognak a tisztaságra. Talán. (A békés harcos útja.)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#41) tope válasza Eastman (#40) üzenetére


tope
addikt

Alap probléma ott kezdődik, hogy mindenki maga után szedje össze a szemetet, nem neked vagy nekem "kelljen". Ennyi erővel dolgozzunk hetente egy napot ingyen, mert az milyen szép tett, hogy többet hagyok a cégnél, és azt rám fordíthatja majd máshogy. (kicsit hülye hasonlat)

(#42) Eastman válasza tope (#41) üzenetére


Eastman
őstag

Evidens, tökéletesen igazad van, de amint látszik vagy te szeded össze vagy senki más. Csikorgathatod a fogad hetekig, de mit érsz el vele?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#43) tgbrfv válasza Syl (#9) üzenetére


tgbrfv
tag

"A dohányosok a világ legkoszosabb emberei. Nem csak játszótéren, akárhol / mindenhol eldobálják a csikket. Igen, még közvetlenül a kuka mellett is. Egyedül otthon a lakásban nem. "

Meg a kocsiban sem, nehogy összekoszolják a hamutartót, hanem elegánsan kidobják az ablakon.

(#44) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Téged nem a dohányosok zavarnak a játszótéren, hanem a parasztok. Már bocsánat. Én ugyan már nem szívom 2 éve, de majd 10 évig füstöltem. Egyetlen egyszer sem jutott eszembe ott elgyúrni a csikket, ahol gyerekek játszanak. Akkoriban, még huszonéves baráti társaságunkra is jellemző volt, hogy strandon, buszmegállóban vagy más zsúfolt helyen félrevonultunk dohányozni, mert szem előtt tartottuk, hogy ez másokat zavarhat.

Itt nem a cigarettával van a probléma, hanem annak az agyi kapacitásával aki szívja.

:R
(szintén győri)

szerk.: hogy javaslatom is legyen, az önkormányzatnál lehet kérni a játszótér őrzését. Lásd példaként a marcalvárosi új játszótéren (cuha és répce utca között) hónapokig 0-24-ben Patent Security őr volt szolgálatban. De egy "kamerával megfigyelt terület" matrica is jó döntés lehet.

[ Szerkesztve ]

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#45) D1Rect válasza Eastman (#42) üzenetére


D1Rect
félisten

Ugyanígy gondolom.

(#46) MR_Joe válasza kovacsroli (#44) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Jól látod a dolgot Roli.

A kamerával megfigyelt terület tábla + 1 (=akár fake) kamera lehet hatásos lenne, kiírva, hogy akit dohányzáson kapnak X ezer Ft-ra büntetik.. :)

Eastman,D1Rect: igen jó ez a békés harcos útja gondolat, szimpatizálok is vele, de sajnos tudom, tapasztalom, hogy aki paraszt az nem fog változni...vagy legalábbis nagy pofon kell hozzá..

[ Szerkesztve ]

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.