Hirdetés

2020. március 31., kedd

Gyorskeresés

(#1) adlersson

adlersson
(tag)

stb. = S a TöBbi :DDD

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#2) janeszgol

janeszgol
(veterán)

Novella = NoveLlA, azaz NLA rövidítve.

[ Szerkesztve ]

2020: búcsú a Samsung márkától (Galaxy M21/M31 vs A51, illetve Enynos miatt). | Huawei és Nokia marad. Kéne új márka a piacra.

(#3) Syl

Syl
(nagyúr)

WTF?

:DDD

Words cannot express how much i don't care

(#4) UnA

UnA
(Korrektor)

A "kelt mint fent" már önmagában is röhejes és felesleges, szóval egy rövidebb változat nem sokat ront a helyzeten :)

(#5) Eastman

Eastman
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Építőiparban mi, kellően elfáradva, az ácsot csak "ácées"-nek hívtuk. Tehát
Á. C. S. Főleg a fakezűeket. Naon komolyan hangzott amikor ácéeseztünk a tetőn. ;]

Szerk:

Mindig Állunk és Várunk. :D ;]

[ Szerkesztve ]

Kétféle ember költözik lakásból kertes házba. Az egyik pihenni szeretne, a másik flexelni szeretne.

(#6) Agyturbina

Agyturbina
(aktív tag)
LOGOUT blog

AS Szabvány az MSZ mintájára
Ahogy Sikerül

AS különben Australian Standard amikor ezt ellőttem a helyieknek, csak vinnyogtak :DDD

A szükségletek lettek a célok, és a célok szükségletek lettek.

(#7) Eastman válasza Agyturbina (#6) üzenetére

Eastman
(őstag)
LOGOUT blog (1)

"Albán szabványnak" hívjuk, vagy Igy Sikerült szabványnak.

Kétféle ember költözik lakásból kertes házba. Az egyik pihenni szeretne, a másik flexelni szeretne.

(#8) janeszgol válasza Eastman (#5) üzenetére

janeszgol
(veterán)

Ja hogy kitaláció is jöhet. 2010 óta a NAV nálam a Nemzeti Adócsaló Vámhivatal. :)

2020: búcsú a Samsung márkától (Galaxy M21/M31 vs A51, illetve Enynos miatt). | Huawei és Nokia marad. Kéne új márka a piacra.

(#9) Agyturbina válasza Eastman (#7) üzenetére

Agyturbina
(aktív tag)
LOGOUT blog

Mindig a Pesti embernek van igaza :N
Somogyban Nekem van igazam.

Így meg mindenkinek :DDD

(#10) Agyturbina

Agyturbina
(aktív tag)
LOGOUT blog

Földfeletti Alagútásók Szervezete ;]

(#11) Eastman válasza Agyturbina (#9) üzenetére

Eastman
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Ja, hát nem tettem smileyt a sor végére.

De azóta már meséltem is a sztorid, és a tündér nevetett rajta. ;)

(#12) Gdi válasza Agyturbina (#10) üzenetére

Gdi
(senior tag)

Felkelők Akciós Szövetsége.

Ez, ha jól emlékszem egy star wars paródiában olvastam, aminek hirtelen nem ugrik be a címe.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#13) Agyturbina válasza Gdi (#12) üzenetére

Agyturbina
(aktív tag)
LOGOUT blog

Űrgolyhok ha nem tévedek :DDD

(#14) KISDUCK

KISDUCK
(őstag)

roflmao

(#15) doeeg

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

Lehet hogy nem volt egyértelmű, nem simán rövidítéseket keresek, hanem nehezen magyarázható rövidítéseket :D

(#2) janeszgol nem ismertem, de látom hogy ezt is használják. Jó példa :K

El Hopaness Rom Tic || "Success is my only motherf*ckin' option, failure's not" - Eminem || "I feel bad about the bad things, I feel good about the good things. But I wouldn't change a thing." - Dave Grohl

(#16) kemotox

kemotox
(addikt)
LOGOUT blog

Ott van például a például

(#17) doeeg válasza kemotox (#16) üzenetére

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

Jogos. :C Nade: például vagy például? ;]

[ Szerkesztve ]

El Hopaness Rom Tic || "Success is my only motherf*ckin' option, failure's not" - Eminem || "I feel bad about the bad things, I feel good about the good things. But I wouldn't change a thing." - Dave Grohl

(#18) kemotox válasza doeeg (#17) üzenetére

kemotox
(addikt)
LOGOUT blog

Mind a kettő logikátlan szar rövidítés, szóval erre nekem két pontot írj be 😁
Szerk: ja meg ott van a pld is... 😋

[ Szerkesztve ]

(#19) janeszgol válasza kemotox (#16) üzenetére

janeszgol
(veterán)

lsd milyen jó pld volt ez. (Lásd, és példa.)

(#20) Syl válasza janeszgol (#19) üzenetére

Syl
(nagyúr)

Látom sokaknál már megjelent a Home Office mellékhatása ;]

Words cannot express how much i don't care

(#21) janeszgol válasza Syl (#20) üzenetére

janeszgol
(veterán)

:D
És sajnos nem látszik még a vége.

(#22) doeeg válasza janeszgol (#19) üzenetére

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

Lásd / lsd. - külön jó amikor lényegében semmit nem spórolunk azzal hogy rövidítünk :D

Ja, stb.: satöbbi, vagy satöbbi, esetleg "és a többi"? :D

(#23) hzsolee

hzsolee
(senior tag)

Országos Tallér Pakolászda

„Ha tudsz, segíts másokon. Ha nem, legalább ne árts nekik.”

(#24) Zsiráfapu

Zsiráfapu
(újonc)

ltp - lakótelep

Not trying, is lost by default.

(#25) doeeg válasza Zsiráfapu (#24) üzenetére

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

Megy ez kéremszépen :D

(#26) MBazsee

MBazsee
(tag)

SUV = Super Useless Vehicle :)

"Tényleg olyan az AMD proci, mint a dinnye. Sosem tudni mennyi mag van benne." - Picturemaker

(#27) t72killer

t72killer
(titán)
LOGOUT blog (1)

Örökzöld:R (linkelhető szinkronos vágást nem találtam, az is nagyon jó)

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#28) bitpork

bitpork
(veterán)
LOGOUT blog

TFMB

https://www.facebook.com/marketplace/item/2365103570211297/ ~~~ Az megvan, hogy Mária országa vagyunk, csak így körülnézve nem világos, hogy Geronazzo vagy Schmidt.

(#29) totron válasza Zsiráfapu (#24) üzenetére

totron
(senior tag)

szla. = számla - menőnek gondolt könyvelési szakzsargon, szocreál időkből gyökeredzően.

Vannak még a folyóírásban notórius rövidítők, irdatlan idegesítőek, rendszerint 1 vagy 2 karaktert spórolnak, cserébe a másik fél percig gondolkodhat az egyéni idiótaságán. Idiótasá.-n. Nem tudom jól átadni, erre születni kell. De minden generációnak megvan a maga modoros nyelvtanzseni-penetrációja, nem kell félni!

(#30) kemotox

kemotox
(addikt)
LOGOUT blog

Hogy a nyald ki a seggemből is hogyan lett nyasgem, az a piramisokkal egyenértékű rejtély

(#31) Geri Bátyó

Geri Bátyó
(őstag)

Meglep, hogy még senki sem gondolt a körútra. Az is eléggé érthetetlen, mert simán lehetne kú is. Automatikus nyelvtannal meg simán q (mint a qqriq-ban, vagy a kaqxarqpac-ban)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#32) doeeg

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

Hehe, az élet a legjobb forgatókönyvíró... ma kaptam egy üzenetet az ügyfélkapun, hogy Tájékoztató az ÜCC-ről.

MAFAA ÜCC?

Hát: Ügyfél-tájékoztató és Ügyintéző Rendszer ---> ÜCC. Tetszik érteni.

--
Bakker, és az üzenet maga a tökély (bár tökéletlen rövidítések nincsenek benne, de akkor is mókás a topic szempontjából)

Ügyeit kizárólag azonosítást követően intézheti, amihez a NAV-tól igényelt ügyfélazonosítószámra (továbbiakban: PIN-kódra), vagy az RKTA-számra van szükség. A PIN-kód a TEL
elnevezésű nyomtatványon kérhető.
A nyomtatvány legegyszerűbb benyújtására kérjük, használja a NAV mobil eszközről is
elérhető online nyomtatványkitöltő alkalmazását, az ONYA-t.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.