Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Youri


Youri
veterán

nem épp occsó, vajon mikor lesz ilyen a gépemben :)

RTX ON

(#2) ngabor2


ngabor2
nagyúr

50 év... a cd is valahol itt kezdte. no, majd kiderül, hogy mi lesz belőle.

nomeg az újraírható cuccok... lesznek vajon? ha igen, mikor, és milyen áron?

(#3) Cathfaern válasza ngabor2 (#2) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az a baj, mire ez tömegesen elterjed, már lassan 5-10TB-os hdd-k lesznek, s akkor megint ott vagyunk ahol voltunk: archiválás csak nehezen megoldható.

Most olvasom ezt a hírt, ami szerint 2009-re 4TB kapacitású hdd-k várhatók. A holografikus lemez 2008 elején fog megjelenni, aranyárban, HD-DVD és Blu-ray alapján 1 év max arra lesz elég, hogy néhány poweruser elgondolkodjon a beszerzésén...szóval nem túl jó kilátások sajna.

[ Szerkesztve ]

(#4) Major Major válasza Cathfaern (#3) üzenetére


Major Major
őstag

Kicsit megszaladt mostanában a ló az adattárolók méretével :) Nem nagyon követi sem az adatfeldolgozás, sem a továbbítás. 300GB egy lemezre szerintem még 5 év múlva is több mint megfelelő lesz, és addigra, ha a kék lézeres lemezek árcsökkenéséhez hasonlítjuk, már ez is mindennaposan használhatóvá válik. (feltéve, ha simán haladnak a fejlesztések) És akkor nem beszéltem az ipari felhasználókról, akiknek sem a 18000, sem a 180 $ nem nagy kaland 50 éves biztosított archiválásért.

szerk.: nem tudok írni...

[ Szerkesztve ]

(#5) masterful87 válasza ngabor2 (#2) üzenetére


masterful87
senior tag

Felmerült bennem a kérdés, hogy miért döglenek meg a CD-k?

Ha nem kap napfényt, párát, vizet, port, szobahőmérsékleten van, akkor meddig bírja élettartalmilag? Már a CD.

Egyáltalán miért megy tönkre? :F

[ Szerkesztve ]

(#6) szab.tam válasza masterful87 (#5) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nagyon egyszerűen és lehet, hogy szakszerűtlenül megfogalmazva: természetes módon szétbomlik az anyag, így roncsolódnak, elvesznek a lézer égette pici "árkocskák", és így nem marad mit visszaolvasni.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#7) marcee válasza masterful87 (#5) üzenetére


marcee
addikt

Nekem 20 év élettartam rémlik a gyári cd-k esetében. Az írtat nem tudom, de az én 12 évvel ezelőtt megpörkölt első kodak adat lemezem még mindig olvasható. Úgy emlékszem a dvd korszak hajnalán bejelentett valaki 100 évre "garantált" írható cd-lemez gyártást is.

\m/

(#8) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nekem vannak itthon kb 4 éves Tesco-s CD-k és még mindig olvashatóak! :K

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#9) 7


7
addikt

Én meg már azt várom, hogy lassacskán már olyan adathordozókat is kapjunk, amelyek kevésbé sérülékenyek, mint a jelenlegiek, és már nem mechanikusan kell írni-olvasni őket...

(#10) Kriza válasza szab.tam (#6) üzenetére


Kriza
őstag

Igen-igen, nekem volt olyan TDK meg SONY CD lemezem, ami mintha korrodálódott volna belülről kifelé (megváltozott a reflexiós réteg színe és elkezdett pattogni a festék a hátuljáról).

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#11) #19617792 válasza Dr. Romano (#8) üzenetére


#19617792
törölt tag

Jó de a Tescos CD-k az külön történet! :D
Ki tudja lejárt-e a szavatosságuk már akkor mikor megvetted...

[ Szerkesztve ]

(#12) ngabor2 válasza #19617792 (#11) üzenetére


ngabor2
nagyúr

á, a teszkós cd-k esetén az nem bug volt, hanem feature... a kiadók bíztatására kifejlesztették az időkorlátos lejátszás lehetőségét, pár hónap múlva nem tudtad megnézni a rá kiírt filmet :D

(#13) Youri válasza ngabor2 (#12) üzenetére


Youri
veterán

mint a Princo? :K

RTX ON

(#14) REDeath


REDeath
őstag

csak ez az 50 év nehogy olyan legyen mint a cd-k 100 éves garanciája...

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#15) raszputyin válasza ngabor2 (#12) üzenetére


raszputyin
senior tag

Ott a pont! :D :R

(#16) szab.tam válasza Youri (#13) üzenetére


szab.tam
nagyúr

princo... :O :O :O pfujj. az összeset átírtam (már amelyiket még lehetett), amikor kijött az olcsobb ritek g04-05.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ezt kellene feldugni a nextgen DVD két táborának. Erre kell koncentrálni, lenyomni az árakat.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18) ngabor2 válasza Jim Tonic (#17) üzenetére


ngabor2
nagyúr

á, hirtelen ebből is csinálnának 2, egymással nem kompatibilis szabványt. aztán jönne az lg, és csinálna olyan olvasót, ami mindkettőt megeszi :D

princo... én is mennyit írtam annak idején, gyakorlatilag mind elhalálozott.

(#19) domi007 válasza 7 (#9) üzenetére


domi007
őstag

PenDrive!

Na jó, még fejlődnie kell adattárolásban, hiszen elég kicsi, de már megbízhatóbb mint egy cd!!
Ugyanis a CHIP szerint (ha jól emlékszem ;))
CD: 20-25 év
PenDrive, flashmemóriák (memóriakártya stb.): 30-35év

Voltam!
DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#20) waterman_ válasza ngabor2 (#18) üzenetére


waterman_
aktív tag

az lg olyan meghajtót gyárt, ami mindent olvas valahogy. nekem sosem volt lg-m, de a szobatársam már másdoszor szívta meg. se olvasni, se az általa megírt dvd-t visszaolvasni nem tudja az írás utáni 2. percben..

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#21) waterman_ válasza domi007 (#19) üzenetére


waterman_
aktív tag

pendrivera archiválni olyan mitha oroszruletteznél az adataiddal (dvd-re is). csak adattárolni venni egy 4 gigás pendriveot, nem igazán éri meg. tehát használni is fogod. viszont ha már használod a pendriveot, akkor a hivatalosan 10ezer újraírást kibíró cellák, jó ha 40-50 full erase-write ciklust kibírnak teljesítménycsökkenés nélkül.. vettem egy pqi 4 gigást és nem írtam tele állítom15ször és már ott járok, hogy a kezdeti sebességének harmadával ír. kiváncsi leszek mi lesz később.
ha mindenképpen archiválni szeretnénk, akkor még mindig ott vannak a jó öreg szalagos meghajtók. azok bizonyítottak. kényelmetlen a használatuk, de megmarad rajtuk az adat. aki meg kicsiben archivál, annak jobban megéri évente venni egy winyót.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#22) ddekany válasza waterman_ (#21) üzenetére


ddekany
veterán

Ha már archiválás, szerintem a jövő (a távoli jövő) inkább az "Internetre" archiválásban van. Azaz, az ember feltölti valahova a cuccot, de nem ő felel a szerverért, nem ő tartja karban, és a szerver "tükrözve" van geológailag távol lévő másik szerverekre, stb.

(#25) ngabor2 válasza waterman_ (#20) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hmmm... én akkor vettem 4x-es lg dvd-írót, mikor 35k volt, nálam volt 2 évig, és egyetlen lemezt se rontott el. nem csak nálam tudta mindet visszaolvasni, hanem máshol is. ezért nem értem, hogy miért zárkózik el mindenki kategorikusan az lg elől. azért, mert 5 mp-cel tovább tart az írás, vagy a lemezfelismerés? de kit érdekel, ha amúgy teljesen megbízható? :F

(#26) maross válasza ngabor2 (#25) üzenetére


maross
veterán

makod volt. talan 2 sajat lg-m volt, es jopar atfutott a kezeim kozott, nyugodtan altalanosithatnek hogy szar:). lehet vannak jobban sikerult tipusaik, vagy rossz tipusokon belul jo peldanyok, franc tudja. inkabb kerulom oket.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#27) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Ezt a topik is hülye vitába fulladt, hagyjuk már ezt, szögezzük le a tényeket:

- szép, jó, örülünk neki.

- az író drága

- a lemez árából, ami 300 GB majdnem kapni 2 db 500 GB -os hdd-t

összegezve:

- szép és jó, de szar az egész

ennyi, kész.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#28) REDeath válasza Thulcandra (#27) üzenetére


REDeath
őstag

cd is milyen szar volt akkor mikor megjelent nem?

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#29) Tombi


Tombi
senior tag

Én majd akkor foglalkozok ezzel ha lesz saját holoszobám á lá Star Trek :)

(#30) 5teve


5teve
senior tag

és ez tuti bírja biztonságosan 50 évig?
Mert gondolom ez a lényeg benne...

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#31) Flashback válasza maross (#26) üzenetére


Flashback
addikt

Hát LG-hez nekem sem volt szerencsém... Az első LG íróm tönkre ment. A második meg: több dvd-t is hibásan írt meg. Volt olyan lemez tipus aminél 5ből 3szor rontott :((( (a márkás lemezekkel nem volt gondja) Aztán besokaltam vettem egy Pionner-t és az tökéletes minden szempontból.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#32) Dare2Live válasza Cathfaern (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

2010re meg inPhase 1.6TBs lemezeket igér. A technologiában pedig még ennél is sokkalsokkal több van.
1.6TB pedig annyi mint 3*533gb hdd hmm arra kifér az összes általam fontosnak tartott film HD minőségben és az összes zeném loslessben. Egy lemezre. De ha nem majd 2őre irom ki. :) Ez nekem elég. :D

Viszont nemlátom, hogylesz ebből átlagpolgárnak megfizethető dolog, legalábbis látszólag az írás/olvasás sokal komplikáltabb mint a DVDnél + tömegtermelés még 2010ben is attol félek sehol sem lesz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#33) Thulcandra válasza REDeath (#28) üzenetére


Thulcandra
senior tag

hmm szóval 1 cd-r árából kaptunk akkor is egy 3x akkora winyót?

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#34) Dare2Live válasza Thulcandra (#33) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

lemezár az tömegtermelés kérdése.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35) #06658560


#06658560
törölt tag

Hmm. a fázisváltó memóriákkal mi van? Mert azok talán lenyomhatnák ezeket a midnenféle optikai rendszereket. Ha jól emlékszem gyorsak, megbízhatóak lesznek, ha elkészülnek a sorozatgyártásra alkalmas darabok, kis helyen sok infót tudnak tárolni. És elvileg akkor megszűnhet majd a memória vincseszter optikai meghajtó flashtároló szentnégyszög, és lehet egyetlen adattárolónk midnenféle célra. Talán elég lesz azon tartani az oprendszert, és csak egy slotba bepattintani az egész kártyát és kész, megy a gép, a proci, hagkártya, gpu alaplapon, mondjuk passzív hűtéssel, minden meg van oldva, kb egy kisebb könyv méretében komplett rendszer, amiből a lényeg egyetlen mozgó lakatrészt sem tartalmaz, és mozdítható...

Most kicsit utopikusra sikeredtem, hátha mégis lesz valamikor ilyenünk.

(#36) Flashback válasza #06658560 (#35) üzenetére


Flashback
addikt

Bár tudom nem PH!, de itt sajna nem jött le a cikk...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#37) Thulcandra válasza Dare2Live (#34) üzenetére


Thulcandra
senior tag

neharagudj, visszaolvastad, hogy én mire válaszoltam azt, s ő mire mondta azt amit mondott?
senki nem vitatkozott azzal a ténnyel h egy termék ára csökken ha tömegcikk lesz.
lényeg az h egy írható cd mikor piacra dobták nem került annyiba mint egy 3x akkora merevlemez.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#38) Tüzi

Kíváncsi vagyok, mikor lesz optronikus adattárulás holografikus mátrixban, meg bioneurális gélcsomagok, és fejlett mittudoménmilyen idegrendszer. (StarTrek) :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#39) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Nekem nagyon tetszik ez a holografikus adattárolás. :R Bár egyenlőre még BluRay író után sóvárgok... :DDD

Annak idején volt egy LG CD íróm, amivel folyamatosan gondok voltak. Rendszeresen elrontotta a lemezeket.

Aztán később vettem egy LG DVD írót. Nem sokat használtam, próbáltam megkímélni. Az 1 éves garancia lejárta után 1-2 héttel BEDÖGLÖTT... :W

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#40) arpeen2


arpeen2
senior tag

Én már egy újraírható DVD DL RW lemeznek is örülni tudnék. :O

(#41) 7 válasza #06658560 (#35) üzenetére


7
addikt

Well, én is valami hasonlóról ábrándozom. Nem is igazán a méret, hanem a sebesség és fogyasztás okán.

[ Szerkesztve ]

(#42) Jamesch


Jamesch
tag

Hát nekem meg az LG írók a kedvenceim. Eleve minden mediummal elbír, azon kívül bármilyen szar princot visszaolvasott, amikor a toshiba amivel írva lett az nem. Tényleg nem volt még olyan lemez amit ne olvasott volna vissza. Most a másodikat használom, az elspő 3 évig bírta asszem, de sztem belefér mert az LG-k a legolcsóbbak ráadásul

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#43) nap


nap
addikt

Kezitcsokolom, nem lehetne, hogy ezuttal ne korong allaku legyen az adathordozo? Mert a korongrol mindenki kenyszeresen asszocial arra, hogy ezt porgetni kell.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#44) Jim Tonic válasza nap (#43) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem lehet, hogy ennél a verziónál forog a korong? Mármint csak annyit, amennyilyik területről olvas. Mondjuk felszínes keresgélés után nem találtam a gyártó oldalán választ.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#45) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#44) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezt hogy hoztam össze, b.zmeg. :K ..amelyik...

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#46) Bgs válasza Enszuke (#24) üzenetére


Bgs
senior tag

Jaja.... soft raid. :)

Nekem van egy rendszerem, amivel tobbkulcsos titkositas is van rajta. Akar az NSA is elviheti, meg nem mondjak mi van rajta ;]

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#47) REDeath válasza Thulcandra (#37) üzenetére


REDeath
őstag

csak azóta "kicsit" változott a világ, a gazdaság, a termelés, meg úgy minden

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#48) 7 válasza nap (#43) üzenetére


7
addikt

Nem tudtam, hogy nem kell pörgetni. Nagy öröm ez számomra :P

Viszont belegondolva a korong egy praktikus forma. Nem akad bele semmibe, nem törik le a sarka, ha leesik, nem gurul el, ha lapjával teszed az asztalra, ilyesmik.

No meg szimbolizálja a tökéletességet, a kontinuitást, a teljességet :DDD

(#49) pilóta


pilóta
nagyúr

Szvsz manapság legolcsóbban, leggyorsabban és legegyszerűbben HDD-re lehet archiválni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#50) Jim Tonic válasza pilóta (#49) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jah, csak nem 50 évre.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.