Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jbush


jbush
tag

Ki kell hagyni a csicsás, izgő-mozgó vackokat. Az új lapjaikra meg tegyenek fel két 128Mbites EEPROM-ot, ha annyira sokallják a 256-os árát.

(#2) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Az ASROCK X470 lapjaiban már ilyen van
" 256Mb AMI UEFI Legal BIOS with GUI support"

remélem a B450 -es is hasonló lesz.

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#4) Pipszi01 válasza #32839680 (#3) üzenetére


Pipszi01
tag

Jah azóta meg se oda se vissza :D :D

(#5) Zotya84


Zotya84
őstag

"A Zen2 tervezett támogatásához tehát vagy vissza kell venni a BIOS-okba épített csicsás kinézetből, illetve extravagáns funkciókból, vagy meg kell szüntetni egy régen kiadott lapka támogatását."

Helyesen, ahogy lennie kéne:
A Zen2 tervezett támogatásához tehát vissza kell venni a BIOS-okba épített csicsás kinézetből, illetve extravagáns funkciókból.

A működtetés a lényege, rohadtul nincs szükség ennyire túlspilázott szarokra, amiket egyes lapokon látni...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#6) Silεncε válasza #32839680 (#3) üzenetére


Silεncε
őstag

Hát igen, úgy nem nagyon kell ilyeneken aggódni, ha generációnként új lapot kell venni... :U

Zoty84: +1. Totál fölösleges ez a sok hülyeség, a legtöbb ember életében nem látja az felületet 1nél többször

[ Szerkesztve ]

(#7) Male


Male
nagyúr

"Az alaplapgyártók nézőpontjából persze érthető döntés a Bristol Ridge támogatásának eldobása, hiszen számukra ez a legkíméletesebb megoldás."
Nyilván, hiszen ha kiveszik belőle a támogatást, akkor tesztelni sem kell vele az új verziót, ami jókis spórolás nekik... ez a lényege szerintem, csak ezt valamiért nem említik meg :U

(#8) #65675776


#65675776
törölt tag

Érdekes, régebben egy 4 Mbit-es chipben elfért akár 100 proci mikrokódja is. Ma meg már 30 sem egy 128 Mbit-esben...

(#9) beef válasza #65675776 (#8) üzenetére


beef
őstag

"Régen minden jobb volt" :)

Akkor karakteres képernyő volt, most meg csicsás grafikus, ami rendesen eszi a tárhelyet. Többet ugyan nem tud nyújtani mint a régi, de legalább csúnya.

(#10) Legyes


Legyes
tag

Én használtam az X370-nesemben Athlont is és most Zen1 van benne. Hát izé... Maradjunk annyiban, hogy kicsit sem hiányozna az Athlon támogatása. :DDD

-=LeGyEs=-

(#11) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Hali mindenkinek!
Egy Athlon x4 duruzsol a gépemben és nemrég kellett BIOS-t frissítenem.
Persze nem érzem nagy érvágásnak ezt a dolgot. Viszont azon gondolkozom, hogy ilyen esetben vajon szükségem lesz-e egy köztes processzorra a BIOS frissítéshez? :F

(#12) S_x96x_S válasza Steve_Brown (#11) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Egy Athlon x4 duruzsol a gépemben és nemrég kellett BIOS-t frissítenem.

Legközelebb arra vigyázz, nehogy "Túlfrissitsed" egy olyan BIOS-al, ami már nem támogatja a tiédet ;)
Vagyis az apró betüket el kell olvasni, mert tétje lesz!

Mottó: "A verseny jó!"

(#13) Joci10 válasza Steve_Brown (#11) üzenetére


Joci10
őstag

Nem, a BIOS frissítés után :D lesz szükséged egy új procira. ;)

(#14) #65675776 válasza beef (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha belegondolok. hogy a Tiny Core Linux egy floppy-n elfért régen, és messze összetettebb funkcionalitású volt, mint egy mai UEFI... Ezekben az UEFI-kben meg a rendes egérkezelést sem képesek megoldani.

(#15) Silεncε válasza #65675776 (#14) üzenetére


Silεncε
őstag

Kell a hely a sok hülye csicsás logónak meg hasonlóknak.

(#16) Steve_Brown válasza #65675776 (#14) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Olyan DPI van, hogy néha nem tudom eltalálni a helyes menüpontot. És amikor rákattintok valamire ugrik egyet a kép és középre ugrik az egér.

(#17) #95904256 válasza jbush (#1) üzenetére


#95904256
törölt tag

:DDD Attól tartok ez nem egészen így működik. :)

(#18) Anaren91 válasza #32839680 (#3) üzenetére


Anaren91
senior tag

Jah elég jól kiszolgalta. Vagy nekik nem volt ilyen baj mert kb minden generációhoz új lapot adtak ki...

#6 +1

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#19) jbush válasza #95904256 (#17) üzenetére


jbush
tag

A két BIOS EEPROM? Ha nekem sikerült saját tervezésű cuccon, illetve egy csomó beágyazott rendszer fejlesztőjének is, nehogy már az alaplapgyártók ne tudják megoldani.

(#20) jbush válasza jbush (#19) üzenetére


jbush
tag

Mondjuk az más kérdés, melyik drágább: a nagyobb EEPROM, vagy a kép chip miatt áttervezni a PCB-t - ha a nagyobb EEPROM árkülönbözetét sajnálják, akkor valószínűleg a kettő befogadására alkalmassá tétel még kevésbé nyerő. Volumenfüggő lehet.

(#21) borg25 válasza #65675776 (#14) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Volt olyan 486-os alaplapom, ami szintén grafikus felülettel rendelkezett, egérkezeléssel, mindennel.
A C64 grafikus rendszere pedig hány floppyra is fért el?

(#22) jbush válasza borg25 (#21) üzenetére


jbush
tag

Az a WinBIOS volt, hú de utáltam. A hagyományos, nyilakkal és enterrel kezelhető BIOS-ok mellett bármit megcsinálni kétszerannyi időbe telt rajta.

(#23) Taranti


Taranti
senior tag

Az igazi vicc ott van, hogy új UEFI-ket még mindig FAT-ra formázott adathordozóról kell betölteni, mást nem ismernek fel.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#24) Aprósólyom válasza beef (#9) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Hát én is tudnám skippelni. Már grafikonon, egérrel állíthatom a ventillátor karakterisztikáját. De fullra ki tudnám hagyni. Jellemzően ahol lehet, billyentyűt használok, és azzal, érdekes, de reszponzívabb is a BIOS.

Jevons paradox

(#25) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Miért haszontalan ha Bios-ból el lehet érni a netet? Én például mindig Biosból Netflixezek. Nem kell oprendszert telepíteni feleslegesen :D Tudnám még javasoni egy szövegszerkesztő és egy táblázatkezelő integrálását... :D Esetleg valami játék is mehetne bene. pl Az új Farcry jöhet... :D Esetleg egy Skyrim Bios edition :D

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#26) Komplikato válasza Taranti (#23) üzenetére


Komplikato
veterán

Én ezt elfelejtettem elolvasni és egy NTFS- re formázott W10 telepítő pendriveról tettem fel azalaplapra, ami saját leírás alapján nem támogatja. :D
Ilyen amikor megjön pl. az AMI-tól berendelt Bios vagy UEFI és a gyártó nem olvassa el mit tud.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#27) Zotya84 válasza Komplikato (#26) üzenetére


Zotya84
őstag

És ezt Legacy(CSM)+MBR vagy UEFI+GPT módban hoztad össze?

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#28) Komplikato válasza Zotya84 (#27) üzenetére


Komplikato
veterán

Nem emlékszem, de azt hiszem a Rufus utóbbihoz közeli beállításon volt.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#29) Zotya84 válasza Komplikato (#28) üzenetére


Zotya84
őstag

Az azért akkor érdekes, bár szerintem Rufus is UEFI-hez FAT32-e formáz. (Sosem használtam még, mert nincs rá szükség.) Legacy módban meg mindegy a formázása.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#30) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Szegény alaplap gyártók.Miután már szinte minden fontos vezérlő a procikba van,és az alaplap jóformán csak egy nyák ami összeköti a perifériákat,sikerült megduplázni az átlag árakat,és mégsem futja egy filléres tételre,128 vs 256Mb.....Sajnos nem lehet leírni amit gondolok,festéket olvadna a monitor..... :W

Mennyi lehet egy ilyen 32MB-os eprom nagy tételben 5-10 forint?(Átszámolva)

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#31) Pipszi01 válasza #32839680 (#3) üzenetére


Pipszi01
tag

Azért az AMD nek is volt az a bizonyos AM2-2+ 3 kompatibilitása annó, és Intelnél sincs azóta ilyen luxus szóval kb egy kutya a 2 gyártó :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.