Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45) fotel válasza _Orbi_ (#2) üzenetére


fotel
aktív tag

Úgy érzem, hogy nem véletlenül választottad a kőbaltát avatarnak.

Én most Németországban dolgozom. Emellett oktatásokat, előadásokat is tartok esetenkén angolul is. Elboldogulok mindkét nyelvvel, de nem állítom, hogy hibátlanul használnám őket, sőt! Viszont nyelvtudás nélkül kénytelen lennék Magyarországon netto 150e Ft-ért dolgozni. Ha több nyelvet tudsz, kinyílik előtted a világ, többet tapasztalhatsz, több tapasztalatot szerezhetsz és ezáltal olyan ötleteid is keletkezhetnek, amikre egyébként soha nem is gondolnál. Azon vagyok, hogy pár év elteltével ezeket otthon kamatoztassam. Nyelvtudás nélkül ez elképzelhetetlen lenne.

Szerintem mindenkinke jót tenne egy legalább fél éves külföldi tapasztalatszerzés, csak hogy lássa, máshol hogy mennek a dolgok. Nem szégyen jó megoldásokat lemásolni, illetve mások hibáit nem elkövetni. Nyelveket tudni kell. Indiaiaknak, kínaiaknak, japánoknak tartok előadást, angolul általában. Ők veszik a fáradtságot és megtanulnak egy nyelvet, amivel a klasszikus nyugati világban elboldogulnak.

A legfrissebb tudás, kutatási eredmények - legalábbis az én szakmámban - szinte kivétel nélkül angolul érhetők el, kisebb részben németül.

Mellesleg 24 éves vagyok, kortársaim többsége az első nyelvvizsgán görcsöl sajnos, hiába lenne jó szakember.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.