Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42) Vakegérke válasza fordfairlane (#21) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csak most vettem észre megjegyzésed.
Nem arról beszéltem, hogy akadály lenne bármely idegen nyelv tudása. Ellenkezőleg. Üdvös, ha meg tudunk szólalni hazánkat meglátogató emberek előtt úgy, hogy meg is értsék.

Azonban tartom, hogy az ilyen jellegű, ráadásul címlapon megjelenő írás nem tartalmazhat helyesírási hibákat.
Milyen alapon kér számon rajtam, rajtunk valaki idegen nyelv tudásának hiányát, miközben hibákat vét, melyeket talán saját édesanyja is szégyenlene?

Ennyi, passz.
Mondom ezt úgy, hogy a cikk írója idáig nem reagált.

(#30) shtml: Az araboknak cirka 30 szavuk van a homok meghatározására. Érthető, hiszen számukra akár életet is jelenthet a közölt információ.
Eső.
Hány szinoníma van erre a természeti jelenségre az általad ismert, használt nyelvekben? Meglehet, hogy a magyar a leggazdagabb?
Valóban, csakis anyanyelvemet ismerem olyan mélységében, hogy felismerni tudjam mérhetetlen gazdagságát.
Azonban tartom: aki nem bírja szép magyar nyelvünket, helyesírásunkat, az ne publikáljon olyan cikket, amely számonkéri idegen nyelv tudását.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.