Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Ez miért jobb, mint a sima energiatakarékos?

Én még így sem látom nagy kelletét. Jól néz ki, de ennyi. 15W-al ad le 60W teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

(#2) Dluinet válasza KaiotEch (#1) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kattints a képre a videóhoz

Van benne egy halogén izzó, és nem kell a gyártónak kompromisszumot kötnie a tartós energiatakarékos és gyors bekapcsolódás között.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3) total90


total90
veterán

... de ettől lehet jobbat is venni, van LED-es verzióba. Én most olyat vettem a nappaliba, 7W -> 60W. Mondjuk nem olcsó, de szerintem egy idő után megtérül. Nekem ez volt az utolsó darab, amit még cseréltem, már mindenhol LED-es világítást használok.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4) Dluinet válasza total90 (#3) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A Lednek túl kicsi a fény spektruma.
Színben és spektrumba a halogént szeretem.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5) total90 válasza Dluinet (#4) üzenetére


total90
veterán

Attól függ milyet veszel... LED-ből is van erős :K Színben meg sokkal nagyobb a választék, mint bármi másban ;)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) Dluinet válasza total90 (#5) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A led nem tud széles spektrumban világítani, mint egy halogén.
Hideg vagy meleg fényt tud kibocsátani, de széles spektrumban nem tud világítani.
Ugy lehetne megoldani, ha az egymás mellet lévő ledek különböző spektrumba világítanának, akkor 8 10 darabból összelehetne állítani egy szép fényt.
De ledekből is max 3 színspektrumot különböztetnek meg: warm, bright, cold

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7) lapa válasza Dluinet (#6) üzenetére


lapa
veterán

tudom, napirégész, de a kompaktnál még mindig jobb a led spektruma. ha meg megnézed az újabb ledeket az új anyagokkal, azok már egész emberes tartományban ívelnek. szóval ledek mellett pusztán technikai szempontból sem a halogén, sem a kompakt nem játszik. az ár lehet az egyetlen tényező, de ezeket az 5050-es kukorica ledeket rövidesen lapátolni lehet. és halogén után is vállalhatók (tudom, mert én is halogéneztem), csak melegfehéret kell venni.

csekk pl ezt a diát. ha kicsit megnézed mi az, ami látható tartomány, akkor még a hagyományos ellen se olyan rossz.

[ Szerkesztve ]

(#8) lapa válasza lapa (#7) üzenetére


lapa
veterán

kicsúsztam: úgy értem, hogy ha megnézed a mondjuk ideális napfény eloszlását, akkor arányosan a led sokkal jobban közelíti azt a görbét, mint a meredeken felfelé ívelő infraizzó.

upd: basszus a színek: Diagram of the spectrum a LED lamp (blue), a CFL (green) and an Incandescent (purple) superimposed the solar spectrum (yellow). Note that the energy used by each lamp is at least the area underneath its curve.

és a forrás.

[ Szerkesztve ]

(#9) Dluinet válasza lapa (#8) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én olyan 5050-es LED kukoricára vágyom, ami 2/3 meleg fehér 1/3 hideg fehér. Szerintem akkor sokkal szebb lenne a színe.
A kukorica ledek meghajtó elektronikától nem vagyok elájulva, meg a sok túlhajtott miatt félek.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10) lapa válasza Dluinet (#9) üzenetére


lapa
veterán

a túlhajtást kis számolással ki tudod azért szűrni, hisz egy dióda adata ismert. annyira nem szokták, legalábbis amennyire én láttam. persze azért a házak szellőzése (érintésvédelem miatt is) botrányos. nekem érdekes módon egyetlen ilyen kukorica sem vibrál, cserébe az ikeás egyledesből két táp revízió is. szóval önmagában nem feltétlen rossz. élettartam persze ismeretlen, pláne a jól fűtött zárt házban. meg konyhába-fürcsibe külön driverezel valami szalaggal vagy dc 12v spotokkal, az jobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.