Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Shing


Shing
őstag

Ma már lehet jó minőségű képeket csinálni telóval... De elég gagyi gépeket fogtál ki. 7 éve jobb képeket csináltam egy Fuji Finepix S1500-al... Amúgy kamerázást jobb lett volna videoban összehasonlítani, a telefonok nagy hátránya általában a túlzott digitális stabilizálás amitől hullámzik a kép.

(#2) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

30k-s kompakt vs 150k-s telefon :W

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

"a jobb fényképezős telefonok beelőzik az olcsó kompakt gépeket"

Szerintem ez már évek óta így van. A 2010-es Samsung S8500 Wave-em anno jobb képeket lőtt, mint a néhány éves kompaktom.

gyurkikrisz: ez is tény, de attól még az állítás igaz: ha veszel egy drága telót, nincs szükséged olcsó fényképezőgépre.

[ Szerkesztve ]

(#4) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Jó teszt, érdekel is a téma, de az eredményen nem igazán vagyok meglepve.

Én is terveztem, hogy megejtek egy Samsung NX1100 vs iPhone 6s Plus tesztet, csak legyen egy kis időm.
Aki nem tudná az egyik egy 80-90 ezres MILC az iPhone-t nem hiszem, h be kell mutatnom, de itt tényleg hasonlóak az erőviszonyok.

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#5) vitya2


vitya2
csendes tag

Azért hozzátenném, hogy mindkettő céleszköz olyan funkciókat kínál, amit a telefonok nagyja nem. Ilyen az optikai zoom és kameránál az optikai képstabilizáció. Ezt akárhogy kapálózol nem fogod tudni helyettesíteni a pár kép alapján jónak tűnő telefonnál. :P

(#6) brek666 válasza gyurkikrisz (#2) üzenetére


brek666
tag

Teljesen korrekt mert ugye a telfonnak még működnie kell több funkcionak is.A kamera csak egy része.

(#5) vitya2
A mai telefonok nagyszázalékában van már OIS és 60FPS.Sőt luminak csúcsok még a zoomolást is megoldották évekkel ezelött.. :D
A te hszed néz ki "kapálózásnak"... ;]

[ Szerkesztve ]

(#7) Shing válasza brek666 (#6) üzenetére


Shing
őstag

Erről beszélt. Hullámzik, torzul a kép mozgástól a digitális stabilizáció miatt. Hány telefonnál van optikai zoom és az mennyi? Nem mindegy, hogy tud 10x digitálist vagy 50x optikait. Ez a 2 hátrány még mindig megvan a 150 ezres telefonoknál is. Ez nem kapálózás, hanem tény.

(#8) gyurkikrisz válasza brek666 (#6) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Abban is úgy volt megoldva, hogy csinált egy 41 megapixeles képet, aztán abba nagyítgatott. Van valós optikai zoom telefonban, csak az meg egy förmedvény lsd. Galaxy Zoom

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#9) brek666 válasza gyurkikrisz (#8) üzenetére


brek666
tag

Tudom de mobil tökéletes megoldás igaz,hogy nem optikai de komolyl minőséget képviselt csak valahogy eltünt a technologia nem látom az újabb ms telefonokban a fejlesztést.

(#7) Shing
De érted mi a téma ugye?.Egy telefon nem céleszköz...Az emberek 99% még a dlsrel sem zoomol hanem vesz erre objektívet kompaktos fotót meg átlag userektől alig látok akik használnák a zoomot.
A téma és a teszt arról szolt ,hogy a mai mobilok simán képesek kivátani akár a tesztben linkeltnél komolyabb kompaktokat is.És ráadásul ezekkel még netezni,gpsezni,stb is lehet.
HA választanom kell egy olyan eszköz ami ezt mind tudja vagy egy sima kompakt közt ami még fényképezésben sem jobb biztosan mint a telefonom akkor tuti a teló a válasz.

Sajnos az én meglátásom szerint az elitista fotósóknak akik milliokat beleölnek a cuccukba savanyú a szölő kicsit irigyek,hogy a zárt világukba ma már bárki be tud lépni .Mindenki elég jó minőségben készíthet fotókat.
Aztán,hogy ezek mint téma mind szakamai szemmel milyenek az egy teljesen más téma..

[ Szerkesztve ]

(#10) Shing válasza brek666 (#9) üzenetére


Shing
őstag

Én értem, csak leírtam hogy mi a telefonok hátránya még mindig. A kis kompakt gépeknek már szerintem sincs értelme.
De amit írsz a végén az megint más. A tesztben nem komolyabb kompakt volt, 30 ezer az egy nulla belépőszint. A profi fotósoknak sem savanyú a szőlő, mert az megint teljesen más szint. Ők azt mondják egy 150 ezres fényképezőre, hogy belépőszint, nem zavarja őket semmi. :N

(#11) dlaj


dlaj
őstag

(#1) Shing

Az általad említett gép bridge kategóriás gép, természetesen, hogy sokkal jobb képeket készít, mint a legolcsóbb kompaktok. A teszt végén írtam is, hogy kíváncsi lennék egy top fényképezős telefon és egy bridge gép összevetésére. Ezt most ki is emeltem.
A kamera képességeket természetesen videóban hasonlítottam volna össze, de sajnos a belassított netem itt a melóhelyen ebben megakadályozott. És úgy döntöttem, otthon a videókat nem töltöm fel, mert abból azonosítható a munkahelyem. Nem akarom, hogy kitudódjon mivel ütöm el a (munka)időmet. :)

(#2) gyurkikrisz
(#3) Fred23

Nem azok meggyőzésére készült az összehasonlítás, akik ismerik a dörgést, hanem olyanoknak akik hasonló hsz-eket pufogtatnak mint ez a kettő itt. Mindkettő hozzászólás utolsó mondata az érdekes. Pont ezeken felbuzdulva döntöttem úgy, hogy elkészítem az összehasonlítást. Ezután, ha ilyet olvasok, elég lesz belinkelni ezt a blogbejegyzést. :)

(#4) merkucyo

Jó lenne, ha megcsinálnád. Pont egy ilyesmi összevetésre lennék kíváncsi.

(#5) vitya2

Írtam is a végén, hogy: az optikai zoom, ezt a hátrányát a mobiltelefon nem nagyon tudja ledolgozni.
Ezen kívül nem csak az optikai képstabi, hanem az állítható rekesz is hiányzik a telefonokból. Bár ha jól tudom ez utóbbit is megoldották némely típusban, csakúgy mint a Samsung az optikai zoom-ot.
(A kapálózást nem értem. :) )

(#12) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

optimális fényviszonyok mellett egy krumpli is képes elfogadható képeket készíteni. hasonlítsd össze gyenge fényviszonyoknál.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#13) dlaj


dlaj
őstag

Felraktam a teljes méretű képeket. Katt a "teljes méret" linkre!

(#14) vitya2 válasza dlaj (#11) üzenetére


vitya2
csendes tag

A lényeg annyi, hogy helyén kell kezelni a dolgokat. Ha tudod, hogy szükséged lesz zoomra, akkor nem telefont viszel magaddal, mert míg az 5"-on lehet jónak tűnik egy felnagyított kép, de amikor felkerül monitorra az már siralmasan olajfestmény hatást kelt. És ezeket nem lehet áthidalni telefonnal. Az egyedi képminőségek meg a megfelelő árkategóriákban értelemszerűen alakulnak.

(#15) vitya2 válasza brek666 (#6) üzenetére


vitya2
csendes tag

Szerintem a hozzászólásom helytálló. Nem érdemes azon néhány kivételt lebegtetve azt mondanod, hogy ez nem így van, mert a telefonok nagy többségében nincs sem ois sem optikai zoom. Ha van, akkor az már nagyon drága versenyző - nem 150e - vagy méginkább egy kompakt gépre hasonlító ketyere, amivel lehet telefonálni. (Pl: nokia 808 pv, samsung galaxy s4 zoom)
És tudom milyen az, amikor egy jó kamera ois-e kiszedi a kézremegést a felvételből, mert kb. egy éve van a családban egy Panasonic hc-v770. :W

(#16) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Az Optikai zoom azért nem olyan erős téma, DSLR-en is a komoly obik vagy fixek vagy maximum 2-2,5x zoomot tudnak. A teleobjektív az más kategória.
Szóval vagy közelebb állsz a telefonoddal vagy távolabb a többi csak kifogás.
A kompakt gépek sose képviseltek komoly minőséget.

[ Szerkesztve ]

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#17) brek666 válasza vitya2 (#15) üzenetére


brek666
tag

Egyáltalán nem helytálló a hszed -Egy mai mobil bőven képes hozni komoyl teljesítményt átlag felhasználás szempontjából.

Száz alatt is van már OIS telefon G3 G4 amelyeknek képminősége nem hagy kivánniavalót maga után és az aesetek 99.9%ban bőven kivált egy professzionális eszközt is.

PL:Nikon 1v3 230.000huf

vs

LG G4

Tökéletesen megállja a helyét a G4 mint láthatod.

Egyetlen érved látom az optikai zoom de hát mint mondtam még a profi fotósoknak is nagy kis százaléknak szintén kis százaléka használ zoomot...HA már nagyon kell valami speciális esetben akkor objektívet használnak...

[ Szerkesztve ]

(#18) Shing válasza brek666 (#17) üzenetére


Shing
őstag

Wow, jó gagyi az a Nikon. :Y Teljesen el van torzulva, mosódva a kép. Fura egyébként, hogy ilyen gagyikat is kilehet fogni annyi pénzért amikor egy telefon fele annyiért csinál hasonlót.
Miért ne használnának a profi fotósok zoomot? Nagyon fontos hogy egy témából mit akarnak kiragadni. Objektív pedig... mindenhez kell vagy ezt most nem értettem. :DDD Amúgy már egy 18-105-ös obi tud 6x zoomot, azért nem mindegy.

(#19) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Okos telefonokhoz is lehet kapni univerzális optikát. Így egy hátránnyal kevesebb.

(#20) vitya2 válasza brek666 (#17) üzenetére


vitya2
csendes tag

Most én is linkelgethetem a videókat: mobil vs kamera középkategória???. Aztán az értékelésük bizonyos mértékig szubjektív, de az első videóval kapcsolatban felhívnám a figyelmet Valentine Xavier hsz-re, ahol rámutat a Samu trükkjére.
A lényeg, hogy egy olyan alkalomra, ahol tudom hogy videózni szeretnék (mert itt jön be különösen az ois meg sötétben nem az általad is mutatott világos, optimális megvilágítottságú képeken és itt szerintem a kamerák is elvérzenek), akkor százszor hamarabb nyúlok a kamera után, mint egy telefon után. Nyilván ha ló nincs a szamár is megteszi, én is fényképezek telefonnal, de nem nagyon volt rá példa, hogy telefonnal videófelvételt készítettem volna, mert szerintem nem készül jó felvétel velük (behullámosodik a kép mozgatásnál, remeg).
Így már csak egy lépés, ha nálam van a kamera, akkor azzal készítek képet.
Szerintem az okostelefon olyan lett, mint a svájci bicska. Mindenre jó de semmire sem tökéletes. Jó ha van, de sok esetben nem ez lesz az elsődleges választásom, ha van céleszközöm egy olyan feladat elvégzésére, amelyet akár okostelefonnal is végezhetnék. Pont.

(#21) dlaj válasza mustang08 (#19) üzenetére


dlaj
őstag

Egy ilyent én is kinéztem magamnak, hátha jó lesz valamire. Ezek azért torzítanak. Volt róla cikk it a LOGOUT-on.

(#22) laci1892 válasza Shing (#1) üzenetére


laci1892
senior tag

Tény hogy egyik gép sem mai darab, így nem a legpontosabb az összehasonlítás talán. ... De ettől függetlenül pl nekem van egy s1600 meg egy s1800-am is. Ha feje tetejére állítom mind 2-t akkor sem tud olyan képet készíteni mint a note 4.
Tény hogy a telefonom nem zoom-ol optikailag :DD
Tehát ez nem kis hátrány mondjuk. De átlag "készítsünk egy képet a Balatonnál" felhasználásra jobb kompaktabb gyorsabb a telefonom.

Ha meg jó képeket akarok készíteni nem bohóckodok ilyen .... gépekkel. Arra ott van a D7200

[ Szerkesztve ]

(#23) brek666 válasza vitya2 (#20) üzenetére


brek666
tag

Még mindig full releváns amit művelsz ne céleszközt hasonlíts ne céleszközhöz .És ne professzionális felhasználást professzionálishoz..Utolára írom le átlagos használatról beszélünk...
Mint a linkelt képem mutatja röhögve elég ma már egy mobil a felhasználók 99.9%-nak....
Az,hogy te neked elvárásod a 1857565 fokos látoszőg a 95765473475345345ü x es optikai zomm a 453764234624234ö irányba korrigálni képes OIS az....Á le sem írom hihih
Egyébként is fényképezésről volt szó a a cikkben ami alá írunk te meg behoztál egy teljesen irreleváns opciot és azon pörögsz mintha az életed múlna rajta....
Egyébként videóban is ott vannak a mai mobil készülékek 60 FPS 4K....
:))

(#24) laci1892 válasza vitya2 (#20) üzenetére


laci1892
senior tag

Nézd tök egyszerű szerintem a képlet. Ezt nem megérteni kell hanem elfogadni. Ha le mész haverokkal valamerre nyaralni, vagy akármit csinálni egy mai 100.e forintos telefon BŐVEN kiszolgál mint videokamera mint fényképezőgép. Ennyi. Nincs ezen értelme vitatkozni szerintem. hülyeség mellé bridge ( olcsó bridge gépet!) Gépet venni ma már. Bőven egyszerűbb telefonnal fényképezni, mert nem művészkedni akarok, hanem csak előkapni a telefont és pillanatot megörökíteni.
De ez persze fordítva is igaz. Alapvetően sport eseményeken szoktam fotózni. Ha művészkedni akarok Oda meg olyan gépet viszek ahol nagy eséllyel drágább az objektív táskám is mint a telefonod/ videókamerád kis túlzással. ( . . . )

[ Szerkesztve ]

(#25) #79335424


#79335424
törölt tag

Múlt héten tengeresen-mediterránosan nyaralgattam egy kicsit. Helyszűke miatt nem vittem magammal az öreg Canon SX1 IS -emet, mondván, hogy elég lesz a telómban lévő Sony IMX214 -es modul is. Hááát... az a 20x zoom bizony nagyon hiányzott. Tudom, közelebb kellett volna mennem a témához, de a vízen járás nekem még nem megy. :)

[ Szerkesztve ]

(#26) laci1892 válasza #79335424 (#25) üzenetére


laci1892
senior tag

Igen azért kétségtelen hogy a telefonoknak bizonyos szituációkban erősen meg van a hátránya is :DD

[ Szerkesztve ]

(#27) ecchphoto


ecchphoto
csendes tag

Egy 3-4 vagy 5x optikai zoom azért nem ártana a telefonba. Pl igazolványképhez kell a szemközeli látószög, a helyes perspektíváért. Én például szereléseket, tárgyakat szoktam gyorspublikálni ismerősöknek. Ekkor 1,3MP módban vagyok, mert nem kell több, viszont így akkor nem kell 10MP-ből vagdosni, ugyanahhoz a felbontáshoz. Sokszor nem jól használható a közeli makró széleslátószögnél, általában 50mm-nek megfelelő látószöggel szeretek közelíteni, mert az alkatrészek fotózásánál is az az ideálisabb.

-=ecchphoto=-

(#28) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Csak egy gondolat, nem az amator, hanem a laikus fotos hasznalja csak automatan a gepet. Onmagaban nincs baj az automata moddal. Eppen mi a cel. Az amator tisztaban van az alapokkal. A kivant eredmenyhez tudja, hogy milyen temara, milyen beallitasok vagy eppen milyen felszereles szukseges.

A belepokategorias fenykepezogepek botranyos minoseget nyujtanak. Az a szitu, hogy az elmult 10 evben megapixeleket meg par dolgot leszamitva nem nagyon javultak.

Sajat tapasztalatom is van sajnos.

Fuji S5600 jobb mint az 5 evvel fiatalabb S1800

A Nikon D80 szebb kepeket keszit mint a 4 evvel fiatalabb D3100

Hol a haladas? :)

A telok amugy egyre jobbak, ez teny. iPhont hasznalok, talan Camera Pro appal, ebben manualisan lehet allitgatni az ertekeket. Egy jobb kompakt vagy bridge gephez hasonloan. Viszont a teloknak meg egy hatranyuk van, a szenzormeret. Ebben nem tudjak felvenni a versenyt nagyobb tarsaikkal. Bizony keves fennynel elvereznek.

Erdekesegkent, amit tudni kell még róluk, hogy szoftveresen erősen rásegítenek arra, hogy minnél jobb legyen a kép. Ellenben olcsobb fenykepezogekenel nem feltetlenul teszik ezt meg. Sot egyes tipusoknal meg butitjak is a hardvert. Meg DSLR eseten is.

(#29) ABDUL96


ABDUL96
tag

Sziasztok! Abban szeretném kikérni a véleményetek hogy barátnőm kitalálta hogy volna egy fotós ismerőse aki készitene rólunk pár képet mert állitólag jól fotóz de amatőr szinten és azon gondolkodtunk hogy nem lenne e egyszerübb inkább a telefont használni ezért szeretném tudni mi a véleményetek egy 2013- as Sony Cyber-shot DSC H400 - ról? :) Telefonba az enyém lenne ellene az érvelés egy Galaxy S6.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.