Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Olvasom, hogy többen nem értik, miért lehet az, hogy a hivatalos partnereknél nincs akkora készlet, vagy az újdonságok később érkeznek, némi magyarázat:

A termékekről:

A kínai belpiacra készült termékek CE-jelölés hiányában nem kerülhetnek kereskedelmi forgalomba az EU területén, így ezen termékek a hivatalos partnereknél nem fognak megjelenni.

"CE jelölés nélkül a különböző irányelvekben szereplő termékek nem hozhatók forgalomba az Európai Unió területén."

A nemzetközi piacra készített, CE-jelöléssel ellátott termékek a kínai belpiacos termékek megjelenése után érkezhetnek, akár több hét/hónap csúszással is.

A készletről:

A Xiaomi gyártási problémákkal, kapacitás problémákkal küzd folyamatosan (telefon részleg) ez azt jelenti, hogy egyszerűen nem tud annyi készüléket legyártani, amivel a teljes piacot le tudja fedni, a kínai, és az indiai piacra jut termék, az európai piacra pedig olyan minimális, hogy azt gyakorlatilag percek alatt felszívja a piac, tehát a Xiaomi szerződött partnerei nem jutnak áruhoz, miközben a gyártó felé előre le kell adni az igényeket/rendelést, és azt ki is kell fizetni.
A rendelés leadása, és a kifizetés után akár hónapok is eltelnek áru nélkül, és ezzel a Xiaomi is tisztában van, a partnerei türelmét kéri.

A szürkeimportos készülékek különböző, főként kínai webáruházakból kis tételben beszivárognak a hazai piacra is, ebből tudnak a webshopok készüléket biztosítani a vásárlóknak.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#152) rsf válasza Dr. Romano (#150) üzenetére


rsf
senior tag

EU-s változatot veszek majd remélem nem merénylős változatot.. :D

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#153) Chaser válasza kelzsoca (#151) üzenetére


Chaser
titán

a ce történet oké...
"A Xiaomi gyártási problémákkal, kapacitás problémákkal küzd folyamatosan (telefon részleg) ez azt jelenti, hogy egyszerűen nem tud annyi készüléket legyártani, amivel a teljes piacot le tudja fedni, a kínai, és az indiai piacra jut termék, az európai piacra pedig olyan minimális, hogy azt gyakorlatilag percek alatt felszívja a piac, tehát a Xiaomi szerződött partnerei nem jutnak áruhoz, miközben a gyártó felé előre le kell adni az igényeket/rendelést, és azt ki is kell fizetni.
A rendelés leadása, és a kifizetés után akár hónapok is eltelnek áru nélkül, és ezzel a Xiaomi is tisztában van, a partnerei türelmét kéri."

ez engem mint vásárlót roppantul nem érdekel:)
ezzel egyet érnek el, lejáratják saját magukat, nagyon jó a hivatalos mi store, csak éppen vásárolni nem lehet, sztem azért elég lol ( : kategória

szerk:
valahol láttam egy fb linket, hirdettek valamit nagy erőkkel, de nem rendelhető...valaki megjegyezte h ennek nagyon sok értelme van így, mire a főokos' képviselő benyögte, a lurdy házban lehet venni..hát mit ne mondjak, nyilván majd mindenki szalad a lurdy házba az egész országból, meg milyen már, h benn a boltban van, de rendelni nem lehet? az megint nem érdekel senkit, h papíron lehet két különböző business

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#154) kelzsoca válasza Chaser (#153) üzenetére


kelzsoca
félisten

Én csak a hátterét írtam le, miért alakult ki ez a helyzet. :R

https://vertigostore.eu

(#155) Faterkam válasza kelzsoca (#151) üzenetére


Faterkam
addikt

Ezt értem, mégis az Eustock is jobban el volt látva Xiaomi termékekkel, mint a Xiaomi.hu! Ugye ez tény, és az Eustock nem szürke importos volt. A webshop kereshetőség, szűrés, felhasználhatóságáról inkább nem is beszélek... Ráadásul úgy, hogy nem két nap alatt rakták össze (pedig úgy néz ki!)

A Xiaomi gyártási problémáira, meg annyit mondanék, minek 3-4 havonta új modellel kijönni, ha a régieket sem tudja legyártani! :F

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#156) Chaser válasza kelzsoca (#154) üzenetére


Chaser
titán

az én szerény véleményem az, h ezt a mi store-t kár volt megnyitni, elejétől nyögvenyelős az egész
ikább' maradtatok volna meg ti:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#157) TomPack válasza rsf (#15) üzenetére


TomPack
őstag

Egyébként ezt én sem értem mi ebben a buli. Vállalkozó vagyok EU-s adószámmal, külföldi szolgáltatást veszek igénybe, aminek itthon meg kell fizetni az áfáját, ezért én mindig bruttóban vásároltam az EU Stock-ról, mint magánszemély. :U Szlovák áfával voltak olcsóbbak a telóik.
Pl a Mi Max 3 netto 58250FT, itthon befizeted az alacsony szlovák áfa helyett a 27%-ot, az 73978 Ft + postára jön ki. Ugyanez a Lurdy-ban 74990!
Olyan nincs, hogy áfát nem kell fizetni! Esetleg ha eldobós cégre veszed! :D

[ Szerkesztve ]

(#158) Chaser válasza TomPack (#157) üzenetére


Chaser
titán

haver így vett uk-ból valami gépet, nem volt áfa, pont ez lenne a lényege, eu-n belül nincs áfa

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#159) vince válasza Chaser (#158) üzenetére


vince
őstag

Nettó áron vásárolsz, de köteles vagy a céged székhelyén (Magyarország) bevallani és megfizetni az áfát! Ha ezt nem teszed meg (khm. elfelejted), áfacsalást követsz el.

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#160) Chaser válasza vince (#159) üzenetére


Chaser
titán

nem csak bevallani kell és fizetni nem?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#161) vince válasza Chaser (#160) üzenetére


vince
őstag

Én úgy tudom, hogy be is kell fizetni, de megkérdeztem egy könyvelő ismerősömet, bemásolom majd a válaszát.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#162) Chaser válasza vince (#161) üzenetére


Chaser
titán

nekem most nincs vállalkozásom, úgy rémlik anno a könyvelőm azt mondta nem kell fizetni, csak bejelenteni, feltéve persze ha nem továbbértékesítésre vásárol valaki, hanem pl veszek egy telefont cégesnek, amit esetleges ellenőrzéskor be is kell ugye mutatni, de 100%-ra nem mondom

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#163) Dluinet válasza Chaser (#162) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a NAV felé számolód el (befizeted neki), nem az eladónak fizeted

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#164) Chaser válasza Dluinet (#163) üzenetére


Chaser
titán

a nav felé az tiszta, csak a befizetés nem:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#165) vince válasza Chaser (#164) üzenetére


vince
őstag

Két, nem túl régi cikket találtam a témában (alanyi áfamentes katás [szerintem ez itt most kevésbé fontos] ev):
Alanyi adómentes katás EU-s beszerzése: mikor kell áfát fizetni?
Alanyi mentes katásnak kell áfát fizetni?!

Vagyis ha egy ügylet során megadod az eladónak az eu adószámod (eustocknál és egy csomó más [ha nem minden] cégnél ez feltétele a nettó áron történő vásárlásnak), azzal automatikusan adófizetési kötelezettséget választasz, azaz áfát kell bevallanod és befizetned a navnak.

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#166) Chaser válasza vince (#165) üzenetére


Chaser
titán

:R így tiszta
engem nem érintett, csak eu-n kívül rendeltem, ott mindig volt "azonnali" áfa, amíg nem fizettem nem is kaptam meg az árut ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#167) vince válasza Chaser (#166) üzenetére


vince
őstag

Közben befutott a könyvelő ismerős válasza is, be kell vallani és fizetni.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#168) rsf válasza kelzsoca (#151) üzenetére


rsf
senior tag

Tegnap voltam egy 12e fös szlovák kisvárosban a határtól 16 km-re.
Volt ott az üzlet soron egy műszaki bolt olyan mint nálunk kb. az euronics.
Hát ott annyi xiaomi teló volt hogy csak lestem. Note7 3Gb, 4Gb stb.
És elég jó árak is voltak a 6A akciós volt 84 euro.
De a Note 7 4/64 global 224 euro.
Jó hogy láttam elég gagyi műanyag hatása van. El is ment tőle a kedvem.. Pedig pont a kék színű volt amit kinéztem magamnak..
De akkor ez hogy van hogy nálunk nincs ott meg dögivel??
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#169) Trailblazer válasza rsf (#168) üzenetére


Trailblazer
addikt

Tudod a választ: Káeurópába nem jut... :N

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#170) nyisziati válasza rsf (#168) üzenetére


nyisziati
veterán

"De akkor ez hogy van hogy nálunk nincs ott meg dögivel??"

Tapasztalatom szerint a szlovákok (meg a románok is) pragmatikusabbak, mint mi. Nem mindenben és nem 100%-ban, de jobban.
Nálunk sokkal ideológikusabbak az eladók (mármint a tulajdonosok, legalábbis nagy részük).
ELDÖNTIK, hogy mit akarnak eladni. Pl. Samsungot meg iPhone-t. Gyakran még a Huawei-t is lekínaisz*rozzák.
A szlovákoknál (románoknál) meg amit jobban visznek a vevők.

[ Szerkesztve ]

(#171) pilóta válasza vince (#167) üzenetére


pilóta
nagyúr

De miért kellene? Ha Magyarországon veszed cégként, akkor is visszaigényled az áfáját, vagyis itt is nettó áron veszed. Ha kintről veszed, akkor is visszaigényled, csa túl bonyolult, ezért áfa nélkül veszed, de akkor nem igényelheted vissza, de befizetni se kell. Minek fizetnéd, be, ha egyszer visszaigényled :F

Aki él és nem boldog, az téved!

(#172) Dluinet válasza pilóta (#171) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Visszaigényelni csak a befizetettből lehet, ha nem fizettél ÁFA-t, akkor nincs miből leírni, fizetned kell.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#173) TomPack válasza Dluinet (#172) üzenetére


TomPack
őstag

Én katás vagyok. Bevallani és befizetni be kell, de visszaigényelni nem lehet!
Így volt jó nekem az olcsóbb szlovák áfával megvenni az eustock-on!
Áfás cég meg megveszi itthon, és kap róla rendes áfás számlát, nem kell bohóckodni a fordított áfával. Ugyanannyiba kerül megvenni a Lurdyban...
Ezért írtam, hogy nem értem mi ebben a buli. Szlovák bruttóban volt értelme, de ezzel elkaszálták magukat.

(#174) Chaser válasza TomPack (#173) üzenetére


Chaser
titán

pontosabban aam katás vagy, katásan is lehetsz áfás, nincs akadálya, akkor tudsz visszaigényelni áfát, de értelemszerűen már aam számlát nem állíthatsz ki, csak áfásat
ha sok magánember az ügyfél, akkor jobb az aam, feleslegesen ne terhelje őket az áfa, ha cég, akkor neki mindegy mert visszaigényli, csak a legtöbb cégvezető nem tudja feldolgozni, h neki pl 5e ft aam számla ugyanannyi, mint 5e ft+áfa, amiből az áfát visszaigényli ( :
az áfa a bevételbe nem számít bele, tehát a havi/évi kereted ugyanúgy megmarad, csak nettó lesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#175) pilóta válasza Dluinet (#172) üzenetére


pilóta
nagyúr

De miért kellene fizetned? Nem kell fizetned.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#176) vince válasza pilóta (#175) üzenetére


vince
őstag

Alanyi áfamentes kisvállalkozásnak ki kell fizetnie az áfát utólag, 27%-os kulccsal. Áfázó cég vagy EV persze nem fizeti be külön.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#177) Dluinet válasza pilóta (#175) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Olyan nincs hogy nem fizet valaki ÁFA-t

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#178) pilóta válasza Dluinet (#177) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hogy ne lenne. Épp csak az összes áfakörös cég a világon... Itthon ez úgy működik, hogy megveszi, kifizeti az eladónak, a NAV-tól meg visszaigényli. Külföldről ez túl macerás, azért lehet megtenni, hogy EU-s adószámmal a nettó árat fizeted ki és után nem igényelsz vissza.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#179) Dluinet válasza pilóta (#178) üzenetére


Dluinet
nagyúr

de fizet, azért ÁFA körös

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#180) pilóta válasza Dluinet (#179) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem. Azután fizet, amit elad. Amit vesz, azután visszaigényel. A kettő különbözetét kell 20-án befizetni (vagy visszaigényelni, ha több volt a vásárlás, mint az eladás)...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#181) Dluinet válasza pilóta (#180) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Max egy kezdő vállalkozás teheti meg, a vállalkozás beindításánál, hogy több a vásárlás, mint az eladás. Ha visszakéri, akkor épp veszteséges a cég. A NAV meg nem szereti az ilyeneket, rögtön ÁFA csalásra gondol.
Egy nem veszteséges cég, az mindig befizet.
De értem a logikádat.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#182) pilóta válasza Dluinet (#181) üzenetére


pilóta
nagyúr

Oké, de itt most egy konkrét telefonról van szó. Megveszed, visszaigényled az áfát. Ha EU-s adószámmal külföldről veszed, akkor be se fizeted meg vissza se igényled.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#183) Chaser válasza pilóta (#182) üzenetére


Chaser
titán

nekem is ez rémlett, ha nem viszonteladásról van szó, csak be kell jelenteni, de nem mostanában foglalkoztam ezzel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#184) Graphics válasza Freiherr (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezt hinni jó dolog, viszont nem az egyszerű vásárlók generáltak forgalmat. Az egyszerű vásárlók esetlegesen színen tartották az Eustock-ot.

Viszonteladók annál inkább, GSM-ek, stbstb.

Viszont a MiStore áraival már szerintem ők sem akartak versenyezni, mert pár ezressel volt csak a MiStore drágább, de inkább ott vették az emberek, mivel Hivatalos Xiaomi forgalmazó..

A világ nem dől össze.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#185) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Végigolvastam az elmúlt napok hozzászólásait.

Elsőként a közösségi adószámmal történő vásárlással kapcsolatban:

Közösségi adószámmal történő vásárlással (amennyiben nem továbbértékesítés a cél) áfa befizetési kötelezettség keletkezik, és ezzel egyidejűleg az áfa levonásba helyezhető, tehát az áfa bevallásban szerepeltetni kell, továbbá összesítő nyilatkozatot is szükséges tenni az adóhatóság felé, hogy kitől, és milyen értékben vásárolt a cég, de áfa fizetési kötelezettség nem keletkezik.

Továbbértékesítés esetén be kell fizetni az áfát, a viszonteladók nagy előnye viszont abban lesz, hogy a vásárolt áruban nem áll az áfa összege, továbbá más tagország felé tovább tudja nettóban adni az árut (pl: Szlovák cégtől megvásárolja a Magyar cég, majd továbbértékesíti egy Román cég felé)

A nem áfakörös cégek, egyéni vállalkozók (pl: kata adózó) áfa fizetési kötelezettségei ettől eltérnek, és feljebb valaki már linkelte is.

(#168) rsf

Itt Szlovákiában azért nem annyira népszerű cég a Xiaomi, mint Magyarországon, a kis boltok, mint feljebb is írtam hozzáférhetnek minimális mennyiséghez, de ezek kis tételek.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#186) Faterkam válasza Graphics (#184) üzenetére


Faterkam
addikt

Hiába lenne pár ezressel drágább, ha még venni sem tudsz, mert nincs semmi készleten! Mit hirdet most? M8 Lite és Redmi Note 6! Vicc! :U

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#187) Chaser válasza kelzsoca (#185) üzenetére


Chaser
titán

akkor erre jól emlékeztem:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#188) Graphics válasza Faterkam (#186) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az csak egy fejléc, ami fut.

Kattintsd szépen végig mi elérhető, mert úgy néz ki picit lusta voltál...

De akkor lássuk:

Mi A2 Lite 3/32GB , mindkét szín készleten.
Mi Max 3 fekete, 4/64 készleten
Mi 8 Lite: Készleten fekete: 4/64 | 6/128, kékből 4/64
Mi A2: nincs jelenleg
Pocophone F1: készleten fekete és piros
Redmi Note 6 Pro: Készleten

Kérdezem én, miért mondod azt, hogy nincs semmi se készleten?

Én találtam pedig, vagy akkor nálad ezek nem látszanak?

Ezek csak a mobilok voltak, a többi kategóriát most nem pörgettem át... :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#189) Chaser válasza Graphics (#188) üzenetére


Chaser
titán

ööö...gyári képviselettől ez elég karcsú:) sufni gsm választéknak talán elmegy

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#190) Graphics válasza Chaser (#189) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem értem, mi ezen a karcsú?

Mi 9 még nem elérhető egyelőre, Mi 8 még gondolom lehet, hogy lesz ,de mindenki inkább az új modellre vár. Mi Mix 3-asből pedig az 5G-st gondolom.
Redmi Note 7 hamarosan, a Redmi 7-tel együtt

Vagy mit hiányolsz? Nemzetközi verziós készülékekből nagyon nincs több a Xiaominál pedig.

Ez a paletta, de szívesen olvasom, hogy mi kéne még persze.

( j... üdv: Duliee )

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#191) Chaser válasza Graphics (#190) üzenetére


Chaser
titán

hamarosan?
árukeresőn keress rá a xiaomi mobilokra, egy picit több válaszék van belőle, attól h valami nem a legfrissebb modell, ugyanúgy lehet ráulni, meg a legfrissebbet is, nem hamarosan, még mindig hivatalos márkaképviseletről van szó, papíron, gyakorlatban ez bohóckodás

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#192) Graphics válasza Chaser (#191) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ez bizony ennél jóval bonyolultabb, pár Veletech után és beszélgetés után van rálátásom a dologra sajtósként.

Viszont én Veled nem szeretnék vitatkozni, úgyhogy zárjuk rövidre.

Én a sufnit és az árukeresőt nem nézegetem... Előbbinél a mindenféle ismeretlen beszerzési források, és a kamugaranciák miatt sem... :)

Részemről zárva. Neked meg akkor maradjon bohóckodás.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#193) Chaser válasza Graphics (#192) üzenetére


Chaser
titán

kelzsoca is mondta, h van ennek egy háttere
ha már sajtós vagy, esetleg megemlíthetnéd legközelebb a xiaomi képviseletnek, engem, mint felhasználót nem érdekel a blabla, hanem a tények, a szomorú tény az, h sok helyen több xiaomi telefont lehet kapni, mint náluk
és ezzel a véleménnyel sokan vannak így

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#194) Dr.NX válasza Graphics (#190) üzenetére


Dr.NX
addikt

Mi A2 Lite-ból kétféle RAM/ROM létezik (sőt igazából három) és három szín (kék a harmadik).
Xiaomi.hu-n a 6-ból 2 van. Ez tényleg karcsú.

Elfogadom a sütiket.

(#195) kelzsoca válasza Chaser (#193) üzenetére


kelzsoca
félisten

sok helyen több xiaomi telefont lehet kapni, mint náluk és ezzel a véleménnyel sokan vannak így

A kis boltok, gsm-ek, vagy webáruházak nincsenek kapcsolatban a gyártóval semmilyen szinten, így megtehetik azt, hogy akár az összes telefon, összes színben megtalálható legyen a palettájukon, mivel pár darabot is be tudnak szerezni, ráadásul a CE jelölés nélküli telefonok is megvásárolhatóak, ezek a készülékek nem is forgalmazhatóak hivatalosan az EU területén.

Ezzel szemben a hivatalos partnerek mennyiségi elvárásoknak kell megfeleljenek, kizárólag CE jelöléssel ellátott modelleket értékesíthetnek, csak nagy tételben juthatnak áruhoz, amivel nem is lenne probléma, ha a Xiaomi ki tudná szolgálni a megnövekedett igényeket.

https://vertigostore.eu

(#196) Chaser válasza kelzsoca (#195) üzenetére


Chaser
titán

akkor maradjunk azoknál a telefonoknál, amiket hivatalosan forgalmazott a xiaomi itthon, vagy azt akarod mondani, a sufni gsm megteheti, h berendel 5-10 darabot, a xiaominál elő van írva, h a saját vállalkozásából ő kénytelen magának 500db-ot rendelni?:) most nem hivatalos partnerekről van szó, hanem a xiaomi itthoni képviseletéről
vásároltam kínából cégesen sokat, dhl-lel pár munkanapon belül itt volt a csomag, vámolással
szumma szummárum, én ezen csak mosolygok, kifogás ezer van, eredmény csak egy

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#197) kissady válasza Chaser (#196) üzenetére


kissady
tag

Jóval nagyobb mennyiséget "kénytelenek" vásárolni, mint az általad leírt 500 db...
És nézzük meg, hogy minden telefonból van legalább 3 szín... Na ezért nincs a hivatalos kereskedéseknél akkora választék, mert csak 1 típusból kellene tartani legalább 3-4.000 db-ot egy rendelés során.

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#198) kelzsoca válasza Chaser (#196) üzenetére


kelzsoca
félisten

A hivatalos partner=Xiaomi hivatalos képviselet, a gyártó szerződött partnere, ők terítik az árut, már ha van mit ugye..
A másik vonal meg a szürkeimportos.

https://vertigostore.eu

(#199) Chaser válasza kissady (#197) üzenetére


Chaser
titán

nono, szezon és fazon:
nem partnerekről beszélünk, hanem a xiaomi.hu-ról, ami a xiaomit hivatott itthon képviselni, nyilván ha a xiaomihoz tartozik, nem fog saját magának előírni szükséges mennyiséget, de ha igen, akkor nem tudok rá mit mondani:)

kelzsoca
oda is a fentebbit tudom mondani
ha noname sufni gsm tud xiaomi telefont szerezni, mért is nem sikerül a xiaominak? akármilyen importból kerül ide, a xiaomi gyártotta azt a telefont, nem a jóskapista', és eladta valakinek, lehet az is valakinek, akitől végül az okosmagyar' megvette, de lánc elején a xiaomi áll, és a saját üzletében nincs telefon?
hát könyörgöm, sírva rhögnék, ha ezt nekem megpróbálnák előadni úrikomolyba'

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#200) Faterkam válasza Graphics (#188) üzenetére


Faterkam
addikt

Húúú neked nagyon nem ment át akkor :D Redminél már van 7, Note 7, Mi 9, Mi 9 Lite stb. Ehhez képest azok amiket felsoroltál egy vicc a MI Store-tól Nem,?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.