Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

jaja, érdemes eu raktárból rendelni, amin ugyanúgy van vámkezelési kötelezettség és költség.
oh wait...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) kmisi99 válasza bambano (#1) üzenetére


kmisi99
addikt

Miért lenne EU raktár esetén?

(#3) total90


total90
veterán

Az eladót meg kell kérni, hogy "gift"-ként tegye fel... nekem volt már 1000 euró feletti vásárlás és semmit nem fizettem rá.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4) dugo_ válasza total90 (#3) üzenetére


dugo_
veterán

De a budaörsi röntgengépet ritkán érdekli, hogy mi van a címkére írva, nem az alapján küldik ki az értesítőt. Elektronikai cuccokat szinte mindig kikapnak.

Én egyelőre nem tudtam szabályosságot kiolvasni a vámolásból, de ha nagy a tumultus, akkor a kisebb csomagok mintha könnyebben átcsúsznának.

[ Szerkesztve ]

(#5) erer1000


erer1000
őstag

200+ ebay rendelésem volt eddig.

16 ezer Ft-os, táska méretű lego készlet másolat
30k Ft érték ben RAM-ok (többször)
20k mobil kijelző
Táskák,
10k körül bővítő kártyák, stb

Minden át csúszott nekem, eddig az elmúlt 4 evben

Kivéve egy 20k-s tablet.
Arra jött a +27 százalék +3k költség

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#6) Samus válasza dugo_ (#4) üzenetére


Samus
addikt

Teljesen véletlenszerű a dolog, szinte minden az ott dolgozókon múlik. Nemrég apámnak vettem motoros sisakba helyezhető BT-s intercomot, egy párat. 72 dollár volt. Az eladó 17.8 dolcsit írt rá. Megfogták, kibontották. Vámmentes dokumentumot és pecsétet kapott, még csak az adatokat sem kérték be. Pedig mondtam a szülőknek, hogy készíthetik a pénztárcát, mert láttam a nyomkövetésben, mi a helyzet. Csodálkoztam, mert már a doboz maga is nagyon igényes volt, hát még a termék.

Én mindenesetre, ha nem EU-ból jön a termék, belekalkulálom az áfát és kezelési költséget is (a fenti cuccot is vehettem volna Angliából, de sallangokkal együtt is olcsóbb volt Kínából, és nem volt sürgős sem) az árba, és megnézem uniós forrásból is, ha elérhető ott.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Én most 2 projektort rendeltem az automhoz 31 dollarert, megkértem az eladót, hogy írjon 22-t ra. Remelem fingjuk nem lesz mi az, és atcsuszik. Bár Igyis úgyis rohadt olcsó volt, mert máshol 85 dollar kornyeke a cucc.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#8) Egy-két


Egy-két
tag

Vagy bizonyos helyeken van trükkös szállítás, amikor az euba érve (kínából jön szintúgy a cucc) levámolják egy kedvező áfa és egyéb értékekkel rendelkező országban, és utána már eu-n belül vámúnió keretein belül érkezik.
Gearbestnél ezt úgy hívják EU express :) Esetleg ha innen rendelsz akkor érdemes ezt választani, bár most kb 2kg súly alatt nem ajánlja fel magától (újabb trükk, rendelj plusz valami súlyosat mellé, vagy rendelj több dolgot tőlük egyszerre és akkor meg lesz a súly) :)

(#9) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Kb. 4 éve rendeltem egy SJ1000 típusú akciókamerát, ami akkor itthon még egyáltalán nem volt kapható. 80 USD volt, megfogták, fizettem. Utána egy éven belül rendeltem még hármat, mindegyik átcsúszott. :) Ki érti ezt?

(#10) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Nekem a posta 2 ezerért csinálta a vámkezelést idén nyáron. Emeltek azóta?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#11) juliabrilke válasza total90 (#3) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ezt még tényleg elhiszi valaki, hogy ráírja a csomagra, hogy "gift" és rá se néznek, megússza az áfát és a vámoltatást?

Szimplán szerencse kérdése, meg amit a röntgen lát, semmi más.

(#12) juliabrilke válasza Csapoati (#10) üzenetére


juliabrilke
addikt

A növekvő minőséget meg kell fizetni. :DDD

Egyébként összeghatárhoz kötött, hogy mennyi a vámoltatás:

45($)-150€Í + 27% ÁFA
150,1-700 € között 2,5% vám + 27% ÁFA
Felette nem tudom.

(#13) angyalpc2 válasza kmisi99 (#2) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

hagy úgy h.lye ahogy van

(#14) angyalpc2 válasza dugo_ (#4) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

pontosan...ami bonyolultabb, értékesebb elektronikát tartalmaz..azt azonnal kikapják

Nem néznek semmit, hiába van ráírva hogy 10dollár vagy is 3000Ft azt is kiveszik és bekéretik az adatokat.
:O
persze megértem, olcsó szart ne ide hozzák, gyártsák itt..adózzon.
A gond, az hogy nem gyártják...
Ellenben az EU más országhoz képest ott nincs szarrá adóztatva.

Ráadásul a vám és a posta dolgozik is..nem tart hetekig :((

@erer1000
óriási mákod van..kollégáim cucait állandóan berántják vámra..volt olyna is hogy bár 1 db dolog alig 1-2 ezer forint lett volna, de tucatnál már 15e drágább lett mintha bement volna a boltba és 1 gari :D

Én meg sem próbálom egyenesen kínából...felesleges, annyiból simán meg az UK-ból vagy kicsit használtan, boltból.

[ Szerkesztve ]

(#15) erer1000 válasza angyalpc2 (#14) üzenetére


erer1000
őstag

8k Ft-os után gyártott laptop akunal féltem, mert nyomkovetes alapján is azt gondoltam befogja a vám, de jött tovább.

Persze UK teljesen jó, főleg hogy 2-6 nap alatt itt van minden.
De rengeteg dolog van ami ott nincs :(((

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#16) bambano válasza kmisi99 (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

miért ne lenne? a kérdés max. az, hogy a kereskedő vámoltatja-e vagy te.
[link]
tehát a posztban leírtak, hogy rendelj eu repóból és akkor nincs vám, nem igazak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) djherby válasza bambano (#16) üzenetére


djherby
tag

Két darab 100$ feletti telefont rendeltem idén EU raktárból. Csak annyit fizettem, amit kellett!

(#18) Polllen válasza bambano (#16) üzenetére


Polllen
nagyúr

Itt a kereskedő hibázott. Maximum az a kérdés, hogy szándékosan vagy véletlen. Kirívó eset, le kell vele boxolni vagy elállni.

Ettől az állítás még igaz, ha EU raktárból rendelsz, neked nem kell vámoltatni. Ha mégis, akkor átvertek, goto reklamáció.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#19) kmisi99 válasza bambano (#16) üzenetére


kmisi99
addikt

Való igaz az Eu raktároson alapból van "vám" amit a forgalmazó vámoltatott le abban az országban ahol a raktára van de onnantól minket 0 vám és egyéb teher nem fenyegethet.

(#20) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Ismerősöm most pl úgy járt, hogy az Aliexpresses black friday idején rendelt az autójába navit kb 80.000 ft értékben EU RAKTÁRBÓL. Max 2 hetes szállítást ígértek, de nem jött meg. Persze ki más, mint a Magyar Császári és Királyi Posta szivathatta volna be a haverom. Szimplán megakasztották a határon a csomagot, mert az nagyértékű. Semmi plusz költség nem lesz, csak ezek az állatok megakasztották az értéke miatt.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#21) bambano válasza alkatraz3000 (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

először is nem be, hanem meg.
másodszor a black friday tipikusan az a nap, amikor nem kell rosszindulat ahhoz, hogy egy csomag megakadjon, elég az a kiugróan magas feladási szám, ami ilyenkor van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) alkatraz3000 válasza bambano (#21) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

pl amiket én rendeltem filléres szarokat aznap, már réges régen megérkeztek szimpla postával KÍNÁBÓL!

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.