Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Nem feltetlenul. Ellathat olyan funkciokat amihez megvannak a kepessegei.

(#2) d@vee


d@vee
őstag

Dolgozni akart és nem volt más munka, amit el tudott volna vállalni.

Ja

(#3) djculture válasza RexMaximus (#1) üzenetére


djculture
félisten

Nem tudom de nem sok értelmét látom, egyik érzékszerve hiányzik sajnos és igy nehezen venné észre azt is pl hogy valahova betörtek vagy épp rongálnak. Egy őrnél fontos a látás...

(#4) ivana


ivana
Ármester

Ebben az esetben így látatlanban is egyértelmű, hogy a rendőrök részlehajlása, remélem jól elmeszeli őket a bíróság. :U Az meg aki elállja a járdát mert félti a kocsiját tényleg megrohadhat. Nálunk mióta egyszer végig büntettek mindenkit aki a járdán állt, mindehol teljesen az úttesten parkolnak, ami a szokásos sebességet lecsökkentette 70-ről 50-re, ezzel a zaj is nagyban csökkent. Ha élvezni akarod a vezetést ott az országút, a városban úgyse lehet menni ha életveszélyes vagy.

Alkalmasságra: sok munkát végezhet, akár irodait is, attól, hogy a polgárőrségnél dolgozik nem biztos, hogy járőr. Simán lehet pl. telefonos ember, amire még jobb is lehet látóknál.

[ Szerkesztve ]

(#5) psyho85


psyho85
aktív tag

Járdán parkolni (büntetlenül) nem baj, vak polgárőr: baj. Aha, ja.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#6) Kalandor válasza djculture (#3) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lényegtelen, hogy szerinted mire képes vagy sem, az a lényeg, hogy a szervezet szerint hasznos az ottléte.

(#7) djculture válasza Kalandor (#6) üzenetére


djculture
félisten

Nem is volt célom pálcát törni felette csak éppen kíváncsi vagyok mások véleményeire. Maga a történet se egyszerű.

(#8) Kalandor válasza djculture (#7) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehet rádiós, irányíthat embereket például. A születésüktől látássérülteknek gyakran bámulatos memóriája van, hiszen nem ír le semmit, mindent fejben tart. Lehet, hogy nem lehet őt írásban inputolni, de amit hallott azt gyorsan feldolgozza, nem tekint a papírokba, fejből tol információt, tartózkodási helyszíneket, hívójeleket, mindent.

(#9) Phülöp


Phülöp
addikt

Szerintem az "elkövető" foglalkozása sokadrendű ebben a történetben.

Egy vak ember nekisétált és ráesett egy, a közút gyalogos közlekedésre kijelölt részén (járda) szabálytalanul parkoló autóra.

Ki a helikopter?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#10) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Az Audi tulaja példát mutatott emberségből. Értem én, hogy társadalmi elvárás, hogy vigyázunk más dolgaira meg értékes járgány meg minden, de néha már kicsit nevetséges egyesek mennyire odavannak saját vashulladékukért (az, hogy nem volt meg a 1,5 méter vagy nem is hajthatott volna fel a padkára már csak hab a tortán).

(#11) RexMaximus válasza djculture (#3) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Egy szervezet mukodteteseben kulonbozo funkciok vannak. Valoszinuleg itt is ez a helyzet. Olyat tolt be amihez megvannak a kompetenciai.

Pl egy hadsereg se csak harci alakulatokbol all. Sok egyebb funkciot kell ellatni a mukodtetesehez amihez egyaltalan nem kell tudni harcolni.

(#12) ivana válasza Feketelaszlo (#10) üzenetére


ivana
Ármester

Vidéki kiskirály effektus, akinek kicsit jobban megy, az máris azt gondolja, hogy ő több.

(#13) #51736960


#51736960
törölt tag

Ha jól értelmezem a cikket, a srác jelenleg is aktívan járőrözik, de nem vett észre egy előtte parkoló autót? És ha legközelebb egy babakocsin esik keresztül? A fia vagy a kutyája miért nem figyelmeztette? Nekem így nem kerek a sztori, valami hiányzik...

(#14) Kalandor válasza #51736960 (#13) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A kutya nem vette észre (ezt nem hiszem) vagy nem volt meg az összhang a kutya és a gazda közt vagy megbetegedett/megzavarodott a kutya és falsolt.

És ha legközelebb egy babakocsin esik keresztül?
Te is megbotolhatsz és ráeshetsz egy babakocsira.

[ Szerkesztve ]

(#15) kentucky


kentucky
őstag

Megy ám az erőfitogtatás. Nem elég, hogy vak, még a szabálytalanul parkoló autós a saját hibájából bekövetkezett kárát beakarja vasalni rajta. Vicc az egész.

(#16) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

De a 60 ezer forint kár is brutál - Pokolgép koncert lehetett azon a polgárőr rendezvényen, aztán csóri látássérült valami olyan szegecses mellényben eshetett a kocsira, amire még Kalapács Józsi is elismerően csettintene. Aztán eleve ez is hogy motorháztető-kár...aki hajt autót (már napi szinten, nem csak hétvégi autósként), az tudja, hogy előbb-utóbb úgyis éri valami fizikai behatás: út széléről felpattanó kavics, sóderszállítóról lepergő apró darabok, nagyobb rovarok vagy kisebb madarak, stb. Mégsem ugyanaz, mint az ajtó fényezés, amit szinte csak szándékosan lehet megrongálni.
Ah, minek posztolsz ki ilyeneket, még elkezdek a hülyék fejével gondolkozni ;]

(#17) Hieronymus válasza kentucky (#15) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..még a szabálytalanul parkoló autós a saját hibájából bekövetkezett kárát..

??
Az álló autó elütötte a mozgó embert?

Az odáig rendben, hogy szabálytalanul parkolt a jármű. Az eredeti cikkből kiderül, ez gyakran fordul elő azon az útszakaszon. Tehát ismert volt a veszély, a vakok és nem vakok számára is.
Ráadásul volt egy kutya és egy bot is a közlekedő segítségére.

(#16) Feketelaszlo:

Nem annyira brutál összeg, ha újra kell festeni a motorháztetőt.

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18) Syl válasza Phülöp (#9) üzenetére


Syl
nagyúr

Magyarország, én így szeretlek...

Ja, nem! :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19) Feketelaszlo válasza Hieronymus (#17) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Hát épp ezaz, hogy egy autóban felbukó gyalogos hogy tud akkora kárt okozni, hogy újra kelljen fényezni az egész motorháztetőt?! Teljesen életszerűtlen, még a kutyakarmolás is többnyire javítható gépi polírozással.

(#20) #16939776


#16939776
törölt tag

A rendőrök közölték Zoltánnal, hogy fel fogják jelenteni az autóban esett 60 ezer forintos kár miatt.
Már amikor kijöttek a vak polgárőrre tudták hogy 60K a keletkezett kár?!
betyárosan gyorsan dolgozik a nyomozónk, gondolom tudja igazolni, hogy 20 percel korábban még nem volt meghúzva az autó?!

(#21) bozont válasza #16939776 (#20) üzenetére


bozont
veterán

Valószínűleg itt van a kutya elásva: "a kiérkező járőrök ismerték a kerítés előtt fenyegetőzőket, hiszen egyikük, az Audi tulajdonosa nyomozó volt." :(

(#22) Hieronymus válasza #16939776 (#20) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A leírt történetből részletek hiányoznak. Az "ütközés" vagy a szitkozódás elég hangos volt ahhoz feltűnjön valakinek az esemény. Vagy a tulajdonos volt aki látta vagy szóltak neki.
Ketten mentek a polgárőr után és Ő nem tagadta a balesetet, tanuk nélkül is egyértelmű a helyzet. De tanú bizonyosan van.

A kárösszeg a tulajdonos előzetes becslése volt. Ezt azóta a kárszakértó korrigálta. Gondolom.
Ha 20 perccel korábban más is landolt a motorháztetőn, az nagy pech polgárőrnek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#23) Syl válasza Hieronymus (#22) üzenetére


Syl
nagyúr

Ebből a történetből csak egy dolog hiányzik. A becsületes és munkájukat végző szervek, akik végigjárják az országot és nagyon kemény összegre büntetik (vagy elszállíttatják) a járdán parkoló autó(so)kat!

De ugye tudjuk, ezt itt agyarország. Itt a szabálytalankodónak, a bűnözőnek vannak csak jogai...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24) #51736960 válasza Kalandor (#14) üzenetére


#51736960
törölt tag

Nagyra becsülöm az elkötelezettségét az embernek, de amíg nem tud normálisan közlekedni, addig szerintem nem kellene sem a gyerekkel jönni-menni, járőrözni meg pláne nem.
Évekig egy olyan útvonalon jártam munkába, ahol van a közelben egy vakok intézete (Városliget), hát komolyan elképesztő volt nézni, ahogy a vakok cikáznak a megállóban és a járdán, gyorsabban és biztosabban haladtak, mint egyes látó társaik. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egy észnél levő, tudatosan közlekedő vaknál elképzelhetetlen, hogy ráessen egy parkoló autóra.

Ps.: nem az autó tulaját védem, járdára nem parkolunk és kész.

(#25) Kalandor válasza #51736960 (#24) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

szerintem nem kellene sem a gyerekkel jönni-menni, járőrözni meg pláne nem.
Ha ráesik a gyerekedre valaki, akkor számít az, hogy pólóban vagy láthatósági mellényben van?
Azért, mert egyszer elesett, ne menjen ki az utcára sem?

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egy észnél levő, tudatosan közlekedő vaknál elképzelhetetlen, hogy ráessen egy parkoló autóra.
Mindig örömmel konstatálom, hogy a netes viták során a másik fél MINDIG a szellemi képességeinek stabilan 100%-os birtokában levő, gránitkemény egyén, csak én és a többiek lehetünk esendőek, hullámzó lelkiállapotúak, figyelmetlenek, bambák, szorongóak, zavartak, szomorúak. A megbotlás, a félrenyelés, az elrontás, az elnézés és hasonlóak a vitapartnereknél maximum szótári szavak.
Egy vak meg ne merészeljen botolni! :W

[ Szerkesztve ]

(#26) #51736960 válasza Kalandor (#25) üzenetére


#51736960
törölt tag

Nem akartam senkit megbántani, igyekeztem normálisan megfogalmazni a véleményem :R
És igen, sajnos, egy vaknak sokkal inkább észnél kell lennie, mint egy látónak, nem lehet figyelmetlen, fáradt, nemtörődöm, stb, mert gyakorlatilag egy egyszerű zebránál is az élete a tét. :(

(#27) Lauda


Lauda
félisten

Szegyen megint ami itt folyik. Megneznek itt par embert barmilyen fogyatekkal milyen penge lenne. Az ilyenekert is fejeztem be barminemu vitat a forumon. Itt mindenki tokeletes, mindig mindent jol csinal, vagy jol csinalna, ha o lett volna az xy. Mese az egesz. Magatokat csapjatok be.

Vak vagy, zarjuk be a szobaba oszt kesz. Van olyan kollegam aki suketnema szuletese ota, csodaszep lany, van ket iskolas gyermeke es mar a masodik ferjet fogyasztja.

[ Szerkesztve ]

(#28) Eastman válasza Lauda (#27) üzenetére


Eastman
őstag

...suketnema szuletese ota, csodaszep lany, van ket iskolas gyermeke es mar a masodik ferjet fogyasztja.

Gondolom keresi a tökéletest. :D Coelho majd megsúgja Emőkének a tutit amit Csernus leír az nlcafén. Jó, hogy szegény még olvasni tud.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29) Hieronymus válasza Syl (#23) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Hát hogyne, igazad van.
Minden szabálytalankodó autóst keményen büntetni kell, második esetben már irány a gulág.

Akkor viszont a törvény mindenkire vonatkozzon, még arra is aki, csak úgy, egy autóra esik.

Néhány részlet ami fontos lehet, de elsiklottunk felette.

"Szeptember 28-án a polgárőrség egyik rendezvényéről igyekezett hazafelé hatéves kisfiával, Mátéval és kutyájával, amikor a házuktól alig pár száz méterre nekiesett egy Audi A6-os luxusautónak"
Nem szolgálatból, hanem rendezvényről.
Nem neki ment, hanem neki esett.

".. a férfi vallomása, mely szerint baleset történt.."
"...Némi szentségelés után hazaindultak.."

"... A kutyámmal kitűnő párost alkotunk, ő komoly tűzesetekkor is velem volt, és amikor polgárőrként járőrözöm, mindig bátran vezet. ... "

Hogyan fér össze a három idézet a többivel?
Nem akartam leírni, de ez csak egy esetben áll össze kép. Túl jól sikerült a rendezvény.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#30) Kalandor válasza #51736960 (#26) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

És igen, sajnos, egy vaknak sokkal inkább észnél kell lennie
Észnél is van...

(#31) Syl válasza Hieronymus (#29) üzenetére


Syl
nagyúr

>...második esetben már irány a gulág.

Nem, de ilyesmit el tudok képzelni ;]

>Akkor viszont a törvény mindenkire vonatkozzon, még arra is aki, csak úgy, egy autóra esik.

Az ok-okozati összefüggést azért tartsuk szem előtt. Nem esett volna az autóra, ha az nem a járdán parkol. Tehát ebben az esetben egy bűnös van, az autó vezetője.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#32) Ghoosty válasza Hieronymus (#29) üzenetére


Ghoosty
őstag

...és ha részeg volt, akkor mi van? Tudtommal járdán bármikor közlekedhetek részegen. A baleset a szabálytalanul parkoló autós miatt következett be. Ezért külön felháborító, hogy a"...járdán parkoló autót a történtek után sem bírságolták meg...".
Az autóban keletkezett kártért részben lehet felelős a vak ember is legalábbis és felelősnek szoktam érezni magam, ha leverek egy vázát/poharat, még akkor is ha valaki az asztal szélére rakja, ahonnan könnyebben leesik. De maximum részlegesen.

(#33) szupermacs


szupermacs
veterán

Polgárőrnek állhat tolószékes is, nincs semmi fizikai kitétel, aminek meg kell felelni.

(#2) d@vee: Az önkéntes munka nem tudom, hogy ténylegesen mennyire "munka".

[ Szerkesztve ]

(#34) Hieronymus válasza Syl (#31) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..Nem esett volna az autóra, ha az nem a járdán parkol. .."

És akkor sem, ha szolgálatból tér haza.

Ha az eredi cikkben lévő kép a valódi helyszínt mutatja, akkor hiába állt volna egy kerékszélességgel kijjebb a jármű.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#35) Syl válasza Hieronymus (#34) üzenetére


Syl
nagyúr

Na én itt feladtam.
Értem én, hogy addig akarod csűrni-csavarni a dolgot, amíg bebizonyítod, hogy nem a szabálytalanul parkoló autós volt a hibás. De nem fog sikerülni! :N

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#36) Hieronymus válasza Syl (#35) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Értem.
Az nem számít, hogy egy vakvezető kutya, egy gyerek és egy fehér bot volt a segítségére. Mégsem vette azt az akadályt, amit máskor gond nélkül.
Helyettesítsd be az autót, mással. Gyerek, kuka, egy tolószékes, vagy csak egy fa amit nem akartak kivágni ... Minden esetben a másik a hibás?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#37) Syl válasza Hieronymus (#36) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha az autós szabálytalanul a járdára parkolt, akkor igen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#38) Hieronymus válasza Syl (#37) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Értem.
Ha az autó szabályosan állt ott, akkor nem hibás?
És ez esetben ki a hibás?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#39) #51736960 válasza Syl (#35) üzenetére


#51736960
törölt tag

Nem akarok nagyon belefolyni a vitátokba, de szerintem két hibás van: az autós a járdán parkolás miatt, és a vak, aki nem tudott egy ekkora akadályt kikerülni.
Persze, az igazságérzetünk tiltakozik az ellen, hogy egy amúgy szerecsétlen sorsú vak embert hibáztassunk, de gondolom rájuk is ugyanúgy vonatkoznak a törvények, így ha valamiben kárt tesznek, akkor felelősséggel tartoznak valamilyen szinten. Jó lenne amúgy egy jogot ismerő fórumtárs gondolatait is meghallgatni, kíváncsi lennék egy szakember véleményére is.

(#40) kentucky válasza #51736960 (#39) üzenetére


kentucky
őstag

A vak ember a hibás, mert nem látta? :U Bármilyen akadályban megbukhatott.

(#41) dugo_


dugo_
veterán

Jóérzésű ember még meg is kulcsozná pluszban az így parkoló tahót.

(#42) Syl válasza dugo_ (#41) üzenetére


Syl
nagyúr

;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#43) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A vak polgárőr mellett a vak emberrel ordibáló nyomozó is érdekes állatfajta... Kérdés, hogy az audis arc elég magasan van-e ahhoz/jó haverjai vannak, hogy a helyi bírósági döntést az ő szájíze szerint kerekítsék :(((

Amúgy az ügy egyszerű: ha a parkolás módja szabályos, akkor vak barátunk a hunyó, ha nem, akkor a közalkalmazotti fizetésből A6-son tengődő honfitársunk.

+„a jármű a járda szélességének legfeljebb a felét foglalja el, a járdán a gyalogosok közlekedésére legalább 1,5 méter szabadon marad, és a jármű tengelyterhelése az 1000 kg-ot nem haladja meg.”

#44: így van, ha a cikkben szereplő kép a helyszínen készült (nyilván nem a vak ember készítette, viszont a járda szélessége egyértelműen látszik), akkor pontosan ez a tényállás:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) dugo_ válasza t72killer (#43) üzenetére


dugo_
veterán

Okafogyottá vált.

[ Szerkesztve ]

(#45) Astroboy


Astroboy
őstag

Szerintem egyértelmű, hogy ki a hibás.
Megmagyarázom:

Vak polgárőrtől pláne ittas befolyásoltság hatása alatt ne várjuk el, hogy a napi rutin szinten bejáratott útvonalán /vakoknál lényeges/ zsigerből kikerülje a teljesen szabálytalanul parkoló autókat.

Kísérő gyermek nem nagykorú, így nem játszik.

Taplón parkoló kapuzárási-pánikos A6 zsaru csak annyiban hibás, hogy paraszt módon parkolt. Mondjuk rendőr volt. Azonban ez még nem jogosít fel senkit arra, hogy kárt okozzon a tulajdonában.

A vakvezető viszont szolgálatban volt nem fogyasztott szeszes italt ergó a kutya bűnös :D

(#46) Kalandor válasza #51736960 (#39) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nincs olyan, hogy a vak ember felelőssége más lenne. A jog jogképességet ismer, vagyis hogy például károkozás esetén valaki felelős a tetteiért. Minden nagykorú, cselekvőképes magyar állampolgár felelős a tetteiért. A vakság miatt senkit sem helyeznek cselekvőképességet kizáró gondnokság alá.

A járda gyalogos közlekedésre szolgáló felület, melyet gyalogosok (és még pár kivételes jármű és nem jármű) használhat . Aki gépjárművel áll rá, nem rendeltetésszerűen használja, ergo a rendeltetésszerűen a járdát használókat akadályozza, sőt, egy vak embert veszélyeztet is.
Az autós a hibás.

[ Szerkesztve ]

(#47) t72killer válasza Kalandor (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, elég egyértelműnek tűnik (ld #44).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) #51736960 válasza Kalandor (#46) üzenetére


#51736960
törölt tag

Értem :R

Akkor legközelebb már nem vigyázok a járdán parkoló autókra, simán végiggyalulom az oldalukat a babakocsival :) Még az is lehet, a tükröket is lerúgom, max azzal védekezek, hogy megbotlottam.

(#49) Phülöp válasza #51736960 (#48) üzenetére


Phülöp
addikt

Bringa kormánya is bele tud akadni a kerékpárúton parkoló autó visszapillantó tükrébe. Tapasztalatból mondom.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#50) t72killer válasza Phülöp (#49) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem probléma, upgradeled a bicót egy Porsche visszapillantóval ;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.