Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Hánynom kell attól az embertől...

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Szintúgy... Pedig sokan vannak akik pártolják.
Pedig tisztán látszik, hogy marketing az egész... A pénzről szól, nulla tartalommal és minimális tudással. Főleg aki ilyet ír... ááh...
Elmúlhatna már ez a Norbi hóbort...

(#3) Gergosz2


Gergosz2
veterán

nekem nem a barátom az Update termékcsalád meg mocsokos nagy lehúzás, ámítás ,műkaja az egész.
Aki odafigyel milyen alapanaygokból főz az sokkal egészségesebben tud táplálkozni, mintha a fenetudja milyen adalákokkal, édesítőkkel készült Update kajákat enné.

+ ez family guy részlet jutott eszembe.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#4) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Én sem pártolom, de valakinek mégis ez ad erőt a jó (jobb) alak megszerzéséhez, magam is ismerek ilyet. És amíg csak néhány ember le tud ezzel fogyni tartósan, addig szvsz van létjogosultsága. Más kérdés, hogy a termékeik nem sokat érnek, csak a brandépítést és bevételmaximalizálást szolgálják, és igazából a tornától fogynak a páciensek - de a tornától, akármilyen rendszeres és arányos tornától szinte mindenki fogyna.

(#5) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Kérem, hogy a hozzászólók a saját érdekükben kerüljék el a rágalmazás minden formáját a továbbiakban. Köszönöm.
Nem, nem volt erre példa, senki nem vétett, csak jeleztem. :K

(#6) #51736960 válasza BomiBoogie (#5) üzenetére


#51736960
törölt tag

már egy norbi update topikban is meg kell nézni, mit beszél az ember, különben könnyen pórul járhat :)
egyébként ezúttal mitől rettegünk, beperel norbi egy neki nem tetsző post miatt?

szerk: offba

[ Szerkesztve ]

(#7) BomiBoogie válasza #51736960 (#6) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, ilyesmire gondoltam. :K

(#8) Dany007 válasza #51736960 (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Búgócsigának sajnos igaza van.
Több eset volt már, hogy a fórumos kommentek miatt beperelték az oldalt. Akár több millióra. Rágalmazás meg hasonló hülyeségek miatt.. És nyertek is.

Én meg nem venném a szívemre ha ilyen hülyeség miatt bukna a PH! egy milliót mondjuk.

Úgyhogy marad a rendszer szidása. Hogy akár sima tényközlés címén is beperelhetnek ha az épp nem tetszik a másiknak. Hiába akár az igazságot is mondtad el... Amúgy röhej.
Hiszen egy "közéleti / híresebb szereplő" valamilyen szinten önmaga provokálja ki a széleskörű véleményt maga ellen. Hiszen "híres". És a nagy számok törvénye alapján minél többen ismerik annál több embernek lehet negatív véleménye is róla. Így szvsz ezt el kellene fogadniuk. Ha meg nem tetszik ki lehet vonulni a köztudatból.

Plusz az is röhej, hogy itt már erősen összemosódik a vélemény nyilvánítás és a rágalmazás, hitelrontás kategóriája.
Sose értettem ha egyszer igaz amit leír az ember, akkor az miért minősül hitelrontásnak? Okés minősüljön annak, de akkor azért mért büntetnek bármit?
Ha teszem azt én bebizonyítom, hogy xy cég terméke rossz minőségű, esetleg káros. És ezt nyilvánosságra hozom, akkor végülis hitelrontok. De egyben igazat is mondok, ne hazudok nem ferdítek. Akkor ilyenért mér büntetnek meg bárkit is? Hiszen arról, hogy szar minőségű az adott termék csak az xy cég tehet. Tehát első soron ő érte a felelős nem az aki erre rájön.

(#9) BomiBoogie válasza Dany007 (#8) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha teszem azt én bebizonyítom, hogy xy cég terméke rossz minőségű, esetleg káros. És ezt nyilvánosságra hozom, akkor végülis hitelrontok. De egyben igazat is mondok, ne hazudok nem ferdítek.

Ha valóban megalapozott, amit állítasz, akkor nyilván egy esetleges jogi eljárásban jó eséllyel indulsz. A legtöbb esetben az ilyen rágalmaknak nincsen objektív alapjuk.

(#10) Crystalheart válasza BomiBoogie (#5) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egyelőre a Norbi saját FB oldalán is vannak nem törölt durvaságok, ahhoz képest a PH semmi. :D

(#11) k!nG


k!nG
aktív tag

Nekem sem egy tul szimpatikus ember, de valahol a rossz stilusban megirt mondandoja alatt van nemi igazsag. Az emberek ezeken az egeszsegtelen szarokon elnek es sajnaltatjak magukat, hogy igy-ugy koverek aztan csodalkoznak, hogy miert nincs pasijuk, baratnojuk/miert hagyja el oket a ferjuk, feleseguk, ha egyszeruen arra nem igenyesek, hogy megvalogassak azt, hogy mit esznek es emiatt a sajat kulsejuket ronditjak el.
Es mindig ki lehet jatszani azt a kartyat, hogy de igenis a belso a fontos... Hagyjuk mar ez egy olyan tarsadalom amiben minden a kulso megiteles alapjan tortenik, ezt be kell latni. Ha vonzo akarsz lenni tegyel is erte.

Azt meg hozzatennem, hogy az sem a termeszetes, hogy o reklamozza, hogy ducin is szereti a ferje.
Az a termeszetes, hogy egeszseges kajakat egyel es tartsd a merteket. Es az emberek az utobbit felejtik el neha. Mert ezek az ellenallok meg akarjak szuntetni azt a sztereotipiat, hogy a vekonyak a vonzok, mikozben 1. ez nem fog nekik sikerulni 2. a sajat egeszsegi allapotuk rovasara fog menni. (megno a koleszterinszint stb.)

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#12) po1son


po1son
addikt

Hát ez tényleg gusztustalan dolog volt tőle. Én amúgy nem sajnálom tőle a milliókat, amiket megszerzett, mert szerintem több embernek segített, mint ártott...

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#13) baluka26


baluka26
veterán

Nem szeretem Norbit, de ebben k. igaza van.

Mint mindenben, itt is optimumra kell törekedni, lehet nyamizni, de mértékkel.

Nem azt mondom, hogy emiatt fogsz 100 évig élni, mert szerintem 80%-ban genetika, de abba a maradék 20%-ra illik odafigyelni. Meg egyébként is, jól esik jól kinézni.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#14) bullseye


bullseye
addikt

És? Ez a divat. Csernus, Puzsér, (Ramsay), stb.
Igen, üzleti vállalkozása van, és szereti magát reklámozni. Igen, fitnesznáci lett, kövérekkel előfordul. (Ex-drogosok és ex-dohányosok is nagy kereszteslovagok lesznek néha a régi függésük ellen). De jópár emberen segített. Hátha valakinek ez a pofánverős stílus kell, hogy lépjen.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#15) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

én azon röhögök, hogy egészséges életről papolnak, miközben mindketten láttak már halálközeli élményt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) 8th


8th
addikt

Sosem szerettem különösebben ezt a tenyérbemászó törpét de itt rúgta el a nálam végleg a pöttyöst. Mindegy milyen házban él és milyen autóban ül akkor is csak egy kisebbségi komplexussal küzdő bunkó marad. :)

(#17) bullseye válasza 8th (#16) üzenetére


bullseye
addikt

Mondjuk az lehet valami helyi erő is. Volt valami utóélete a történetnek? Bocsánatkérés, elbocsájtás, ilyesmi?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#18) Samus


Samus
addikt

A Gazdasági Versenyhivatal egyébként 2008-ban a fogyasztók megtévesztése miatt megbüntette a Development Service Consulting Kft-t és a Norbi Update Worldwide Zrt-t. Az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet 2009 és 2012 között végzett felmérése szerint egyes Norbi termékekben a megengedettnél/egészségesnél több transz-zsírsav található.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#19) Dany007 válasza Samus (#18) üzenetére


Dany007
veterán

:C Nesze. Ennyi az egészségmániáról... :D

(#20) 8th válasza bullseye (#17) üzenetére


8th
addikt

Fogalmam sincs de őszintén szólva nem is érdekel.

(#21) Dany007 válasza bullseye (#17) üzenetére


Dany007
veterán

Nem igazán számít ha lett volna valami bocsánatkérés akkor azt a médián keresztül megtudtuk volna.

Az egészről amúgy is messziről bűzlik a lehúzás szag. Csekély 5 év alatt 2x büntették meg. Egyszer a vásárlók megtévesztése miatt, egyszer pedig túlzott káros anyag tartalom miatt (ugye nemhogy csak szimplán sok transzzsírsavat találtak benne, hanem az egészséges határértéken felüli mennyiséget, ergo nemhogy egészséges nem volt a termék, hanem hosszú távon káros is) büntették meg. Az egyik a lehúzásról szól, a másik meg hogy a lehúzás mellett még a termék sem éri el azt a minőséget ami miatt lehúzza az embereket.

De nagyon nem lehet mit tenni. Hitet ad a sok túlsúlyos embernek, akik ezt jó pénzért meg is veszik.
De én majd akkor fogom elhinni ezt a sok humbugot ha majd a tudományos módszertan segítségével kísérleti és kontrollcsoportokon végzett hiteles összehasonlító tanulmány végkövetkeztetésében olvasom a pozitív eredményeket.
Mert az, hogy jön a Kovács Rozika és esküdözik, hogy neki ez és csak ez segített lefogyni, az kb nem ér semmit. A kereszténységnek is van több százmillió hívője, mégsem sikerült bizonyítani Isten létezését.

[ Szerkesztve ]

(#22) Def26


Def26
félisten

Mai szerzemény a facebook -ról. :DDD Hát nem is tudom, szerintem ez már nem szép. [link]

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#23) Lauda válasza 8th (#16) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem jol tette, hogy elhajtotta a rakba azt a beirot. Ha nincs ra penze/nem akarja megvenni, minek ir oda? A breitling orahoz is irjuk akkor be, hogy en is elfogadnam, na de hogy egy oraert ennyit kerni, az tulzas szerintem... :D

Ugy gondolom, a legtobb ember csak irigy arra a ket emberre, hogy konkretan a semmibol ezt felepitettek. Tessek utanuk csinalni!

[ Szerkesztve ]

(#24) Dany007


Dany007
veterán

Tessék itt a legújabb: 15 millióra büntette az Update-et a GVH

Nem gyenge, úgyhogy ha nem gond, bemásolom:

"A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 15 millió forintra megbüntette a Foodorgany Kft.-t az Update termékek reklámjai miatt.

A Foodorgany 2011 augusztusa és 2013 áprilisa között az Update termékeivel kapcsolatban intenzív reklámkampányt folytatott: reklámfilmekkel, sajtóhirdetésekkel, szórólapokkal, kültéri és vásárláshelyi reklámanyagokon, valamint az interneten népszerűsítette az élelmiszerként forgalomba hozható Update termékeket. A kifogásolt időben Schobert Norbert volt a cég ügyvezetője.

A vizsgált állítások négy csoportba sorolhatóak:

- betegség megelőzésére, gyógyítására, kezelésére vonatkozó állítások, például „Cukorbetegek is élvezhetik nem csak az ízét, hanem a kedvező hatását is: lassú vércukor emelkedés.”,

-egészségre vonatkozó állítások, például „az Update termékek az egészség megőrzésében segítenek”, a termékek összetételére vonatkozó állítások, például „Nem 30%-kal, hanem 50%-kal csökkentett szénhidráttartalmú!”,

- piacelsőségi állítások, például „Ráadásul az egész világon csak az Update pékáruk rendelkeznek fogyáshoz, diabéteszhez elismert klinikai vizsgálattal.”,

Ebből gyakorlatilag minden hazugság volt, vagy jogszerűtlen.

A GVH hangsúlyozza, hogy élelmiszerek reklámozásakor gyógyhatás nem tulajdonítható a termékeknek (e tekintetben mindegy, hogy a vállalkozás igazolja-e az állításait vagy sem), egészségre vonatkozó hatásról állítás megfogalmazása is csak szűk keretek között, a szigorú európai normáknak megfelelően megengedett, igazolva az ágazati szabályoknak való megfelelést."

Durva... Szvsz 10x ekkora büntetést is megérdemelt volna ezért...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.