Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ezt hogy?? Azért a 10k az 10k. Gar nélkül nagyon nem pálya. Miért mindig csak nálad olvasok ezeket a kis aljasságokat? Hát mi hogy? Fú de nyakon verném aki kitalálta. Lefejelné a falat.

[ Szerkesztve ]

(#2) e=mc²


e=mc²
őstag

Ezek kozul

...hűtőkre, mosó- és mosogatógépekre, porszívókra, varrógépekre, villanybojlerekre...

talan a porszivo az, amibol mar lattam valaha 10.000Ft alatti osszegert...

Ilyen termekekbol 10.000Ft alatt nem hogy minoseget, de egyaltalan termeket alig kapsz. Nagy hatasa nem biztos, hogy lesz.

Fuggetlenul ettol en sem ertek egyet az intezkedessel.

Ambulimax Provider

(#3) #53932800


#53932800
törölt tag

Menjenek a....tudod hova.....(Ha le írnám kapnék pár nap pihit...)
Pl. Egy fülest akarok venni 9k-ért akkor nem kapok rá garit......Aki ezt ki találta azt meg kéne verni....

(#4) Kolondrum válasza #53932800 (#3) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez is csak annak gond akinek a 9k nem jelent semmit. Igen én fülest nem vennék, de 9k-ért azért elvárnék garit. Sőt! Ez is csak azokat bünteti akiknek a 10k pénz.

(#5) kemotox válasza #53932800 (#3) üzenetére


kemotox
addikt

Miért ne kaphatnál? A "nem kötelező garit adni" nem ugyanaz, mint a "kötelező nem adni garit".

(#6) djculture válasza Kolondrum (#1) üzenetére


djculture
félisten

Adhat a gyártó jótállást de nem lehet rá kötelezni ha nem éri el a 10k-s értéket a termék. Én se nagyon örülök neki ... Nagyon kell figyelni vásárláskor majd mert lehet szopni. Pl egy 8-10 ért már elég jó egerek meg bilentyűzetek is vannak és az se árt ha bedöglik pár héten belül akkor nem bukik az ember több ezreket.

[ Szerkesztve ]

(#7) #53932800 válasza kemotox (#5) üzenetére


#53932800
törölt tag

Jó,de melyik gyártó nem élne vele,hülye lenne ki hagyni nekik.

(#8) kemotox válasza #53932800 (#7) üzenetére


kemotox
addikt

Hát, szerintem úgy eléggé vissza fog esni a bevétel. Persze ehhez az kell, hogy a vásárlók bojkottálják a jótállás nélküli dolgokat, így észhez térítve a gyártót.

(#9) #53932800 válasza kemotox (#8) üzenetére


#53932800
törölt tag

Szerintem meg nem.Egy átlag felhasználó be megy ami tetszik neki megveszi,és nem nézi,hogy van-e rajta valami gari, csak azt,hogy mennyibe kerül.

(#10) Lenry válasza #53932800 (#9) üzenetére


Lenry
félisten

aztán elromlik, vinné vissza, és nem lehet. ezután majd figyelni fogja

egyébként meg nincs erre valami kötelezően alkalmazandó EU-s jogszabály?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) djculture válasza Lenry (#10) üzenetére


djculture
félisten

Nem hiszem hogy lenne mert az felülírná akkor ezt.

(#12) Dany007


Dany007
veterán

Szvsz itt nem az lesz a probléma, hogy vajon mennyit ér meg mennyit nem ér 9-10 ezer forint...
Hanem az, hogy a jótállás volt az egyetlen garancia arra, hogy amit megvettél a boltban az legalább 1/2/akárhány évig működni fog vagy ha nem akkor kicserélik / javítják ingyen.

Így is az van, hogy főleg az olcsóbb műszaki cikkek élettartama a garancia idő plusz egy napra esik. És kész.
Na ezek után ha majd már garanciát se kell adni ezekre a termékekre vajon mennyit fognak bírni? Amíg kiviszem a boltból? Eh... nem értem a lényegét.

Én amúgy úgy tudom, hogy az EU-ban minden műszaki cikkre kötelező az 1 év garancia. De most bizonyító erejű linket nem tudnék betenni...

(#13) kemotox válasza #53932800 (#9) üzenetére


kemotox
addikt

Pont ezért mondtam, ehhez a vásárlónak is figyelnie kell. Ha hagyja hogy megetessék vele a szart akkor így járt.

(#14) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Vagy veszi a 11990ftos fülest mert az garis és csak 2k-val drágább ezért cserébe...

(#15) e=mc²


e=mc²
őstag

Azt azert hozzatennem, hogy a gyartoi garancia nem egyenlo a forgalmazoival. Attol, hogy megveszel a helyi uzletben pedanak okaert egy <insert favorite manufacturer here> <insert most wanted electronical equipment here> 7k-ert, arra lesz gyartoi garancia. Csak majd nem abba a boltba viszed vissza, hanem kozvetlenul a gyartohoz fordulsz. Vagy rosszul gondolom?

Ambulimax Provider

(#16) Kolondrum válasza e=mc² (#15) üzenetére


Kolondrum
félisten

Legyen így és majd elmászol a gyártó garija miatt a ***ba? Mert nekem ez is szempont. Nagyon nem mindegy néha hova kell vinni.

(#17) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Cirka 2 hónapja vettem egy külső floppy meghajtót, az ára messze van a 10 ezertől, kaptam rá 1 év garanciát.
Múlt hét szombaton vettem egy ilyent nem egészen 6 ezerért, 2 év garanciát kaptam rá.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Beszélhetünk itt pl a cipőkről is...ott se mindenki a 20k-s Adidast, meg Converse cipőket veszi meg...valaki vesz 6-7k-ért leértékelt cipőt, ami mondjuk már tavalyi divatot követi, azért is szórják ki, de arra is adtak rossz esetben 1 év garit. :U

(#19) djculture válasza Nordic (#18) üzenetére


djculture
félisten

20k-s cipők annyit érnek mint egy kínai eleve csak szép márka van rávarva.

(#20) Simi87 válasza djculture (#19) üzenetére


Simi87
senior tag

nem volt még drága cipőd? ég, és föld a kettő. nekem van 25.000-es new balaqnce-tól kezdve a 4.000.-es New Yorker szökevényig minden. az olcsó cipőbe még hidegben is beleizzad a láb (nem csak nekem), eldeformálódik, szétszakad... Van olyan Converse-em, ami 3 éves, és még mindig tökéletes állapotban van,igaz váltogatva hordok 5-6 pár cipőt, de márkásak jobban bírják, pedig egyikre sem vigyázok.

(#21) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Ez az egész kicsit sántít szerintem.

Ha az egyik bolt 9990-ért ad valamit, a másik meg 10500-ért, akkor az elsőnek nem kell garanciát válalni, míg a másodiknak igen?

(#22) djculture válasza Simi87 (#20) üzenetére


djculture
félisten

Volt már renegeteg de 1 évnél tovább egyk se bírta ugyhogy nem veszek márkásat már jó ideje nem az én 46-os lábamhoz és 110 kilómhoz szabták ezeket. Kínai is hasonlót bir max de azt eldobom és veszek másik kettőt. Most vettem épp 12 -ért két párat.

[ Szerkesztve ]

(#23) Doze


Doze
aktív tag

Nekem hirtelen az ugrott be hogy mi pl 10e alatt soha nem pecsételtünk garis papírt... ez volt kb 2 éve. A blokk elég volt... nem tudom most hogy megy ez, de az tuti ha hazaviszed és szar, visszaviszed mind1 hogy 3e huff volt, akkor is kicserélik.... drágább cuccokat gariztatják szervízben, a 10 alattiakat meg maga a forgalmazó rendezi le a gyártóval. Adnak újat, csak írnak egy jegyzőkönyvet.... a hibás darabot meg elküldik.

(#24) dabadab


dabadab
titán

A helyzet azért nem annyira súlyos: a jótállás mellett van még szavatosság is, márpedig azt nem láttam, hogy nem vonatkozna a termékekre. A szavatosság ugyan csak fél évig szól, viszont ott az az alapfeltevés, hogy a vevőnek van igaza és az eladónak kell bizonyítania, hogy az áru nem azért ment tönkre, mert eleve gagyi volt, hanem azért, mert a vevő elrontotta.

DRM is theft

(#25) djculture válasza dabadab (#24) üzenetére


djculture
félisten

Mi a különbség a szavatosság és jótállás között?

Minőségi kifogás esetén szavatossági, illetve jótállási igény érvényesíthető. Ez utóbbit a köznyelvben garancia néven szokták emlegetni. Szavatosságnál és jótállásnál ugyan azokat az igényeket lehet érvényesíteni (javítás, csere, árleszállítás, elállás a szerződéstől), az eltérés abban van, hogy az eladó mennyi ideig köteles helytállni, illetve kit terhel a bizonyítási kötelezettség.
A jótállás kedvezőbb a fogyasztó számára a szavatosságnál, mert a jótállási idő (1 év) alatt nem neki kell bizonyítania, hogy vétlen a meghibásodásban, hanem a kereskedőnek. Míg szavatosságnál – fogyasztói szerződés esetén – ez csak a vásárlást követő hat hónapon belül van így, utána megfordul a bizonyítási teher.
Jogszabály határozza meg, hogy melyek azok az új, tartós fogyasztási cikkek, amelyekre kötelező jótállást vállalni. Amennyiben nincs a termékre jótállás (mint például a lábbelikre) vagy az már eltelt, szavatossági jogokat lehet érvényesíteni

Szavatosság gyakorlatilag szrt se ér ha 6 hónap után megy tönkre a cucc mert a fogyasztónak kellene bizonyitania hogy vétlen a meghibásodás előidézésének tárgyában. Azt meg csak előre kifizetett laboros vizsgálatokkal lehet igazolni (van cég lista is a neten hogy melyik termék kategóriát hol kell bevizsgáltatni), sokszor többet kérnek el érte mint maga a termék új ára.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.