Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) djculture


djculture
félisten

De szeretnék én mondjuk szegény lenni 260ezres fizetéssel... :K :C

(#2) emvy válasza djculture (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem hiszem, hogy szeretnel Nemetorszagban elni 260e-s fizetessel, tenyleg. (Pl. hol laknal ennyi penzbol?)

while (!sleep) sheep++;

(#3) Lenry válasza djculture (#1) üzenetére


Lenry
félisten

bizony...
adná az ég, hogy ennyiből kelljen nyomorognom

(#2) emvy EU-ról volt szó. tudtommal Magyarország is az EU része

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) djculture válasza emvy (#2) üzenetére


djculture
félisten

Na ez jó kérdés minden esetre pont ezt ecsetelték valamelyik nap az egyik topikban, hogy kinnt de jó élni meg mindenki menjen ki. Ezek szerint még sem arany ami fénylik?

[ Szerkesztve ]

(#5) Dany007 válasza djculture (#4) üzenetére


Dany007
veterán

Különböző - itten fórumozókra is alapozott - tapasztalatok alapján a lakhatás / lakbér / lakásvásárlás jóval drágább, mint itthon. Azon kívül minden nagyjából egy árban van, van ami olcsóbb is.

(#6) D1Rect válasza djculture (#4) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha van rendes munkád akkor sokkal jobb.
Minimálbérből kb. épp meg lehet élni, persze jobb színvonalon mint itthon a minimálbéről.

(#7) Kassadin válasza djculture (#4) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem minimált kell keresni, és akkor nincsen probléma.

D1Rect: Ha valami putriban laksz, akkor biztos. Horribilisen drágák az albérletek.

[ Szerkesztve ]

(#8) David93Pecs


David93Pecs
tag

"azok a személyek, akiknek havonta nem több mint 940 euró (több mint 270 ezer forint) áll a rendelkezésükre, a szegénység szintjén élnek."

Hehh,kapják be... :W

(#9) emvy válasza David93Pecs (#8) üzenetére


emvy
nagyúr

Nincs igazuk szerinted?

while (!sleep) sheep++;

(#10) samfishR


samfishR
senior tag

fake az egész, 47ezer bőven elég.

(#11) D1Rect válasza Kassadin (#7) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha putrinak veszed azt, hogy vannak lakótársaid.

(#12) Dany007 válasza D1Rect (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem az ilyet hagyjuk ki. Ez egy ideig működik, de hosszútávon biztosan nem.
Az nem élet, hogy 5 másik haverral / ismeretlennel élsz együtt.

Addig okés amíg el nem kezded a rendes életet kint. Amíg nem találsz rendes melót, vagy amíg suliba jársz. De egy önálló normális életet nem lehet úgy élni, hogy 5 nem családtaggal osztozol pár szobán meg egy fürdőn / konyhán.

(#13) D1Rect válasza Dany007 (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

5 azért sok... :U
Általában 1-2 lakótárs a jellemző.
Nekem van olyan barátom aki másik két volt osztálytársával él Bp.-en már pár éve.

Ha régebben nézted pl. a Jóbarátokat akkor nyilvánvaló, hogy "nyugaton" ezt nem most találták fel.

(#14) Kassadin válasza D1Rect (#11) üzenetére


Kassadin
addikt

Ezt most úgy mondod, mintha innen a fórumról befogadnál pár embert, albérlőnek. :))
Biztos nagyon jó lehet vadidegen emberekkel élni, közös fürdő, konyha stb. Az elején oké, de nem hiszem, hogy ez életcél, hogy ne legyen magánéleted.

[ Szerkesztve ]

(#15) Dany007 válasza D1Rect (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Jó nem muszáj 5 ember. Lehet 2-3 is. Az se sokkal jobb.
Igen a Jóbarátokat néztem - már vagy 3-4x biztos - de ha megfigyeled ott is csak addig laknak együtt, amíg nem találnak véglegesnek mondható párt maguknak. Csak az amolyan életkezdéshez laktak együtt, mert úgy könnyebb volt.

Azért az elég csúnya lenne, ha úgy élnének az emberek, hogy 2-3-4 amúgy vadidegen lakótárssal együtt. Nem hiszem, hogy bármelyikőnk is így képzelné el a családi életét.

(#16) David93Pecs válasza emvy (#9) üzenetére


David93Pecs
tag

Véleményed szerint igazuk van? :D

(#17) emvy válasza David93Pecs (#16) üzenetére


emvy
nagyúr

A szegenyseg mindig relativ fogalom. Az a szegeny, aki jelentosen rosszabbul el, mint ami korulotte levo tarsadalomban normalis. (Egy europai szegeny Afrikaban gazdagnak szamitana, stb.). Havi 270e forintbol egy atlagos europai orszagban sokkal rosszabbul elsz, mint az atlag. (Hogy mast ne mondjak, egy varosban ennyibol nem lehet lakotarsak nelkul elni.)

while (!sleep) sheep++;

(#18) David93Pecs válasza emvy (#17) üzenetére


David93Pecs
tag

Ohh,meg ne sajnáljam őket. :) ;]

(#19) emvy válasza David93Pecs (#18) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha a havi berleti dijad egy egyszobas lakasra minimum 800 euro lenne, es havi 900 euro lenne a bruttod, akkor szerintem nem erezned olyan jol magad.

while (!sleep) sheep++;

(#20) D1Rect válasza Kassadin (#14) üzenetére


D1Rect
félisten

Igaziból annyival jobb lehet, hogy amíg itthon a "hogyan nem lehet" hozzáállás a jellemző, odakint könnyebb "hogyan lehet" lakótársat találni.

(#21) Dany007 válasza D1Rect (#20) üzenetére


Dany007
veterán

Azt szerintem itthon is megoldják akiknek erre van szükségük illetve lehetőségük. Lásd egyetemi tanulók, vagy egyéb.
De azt már erősen kétlem, hogy pl. a családdal összeköltöznél x darabszámú ismeretlen lakótárssal csak azért, mert úgy könnyebb megélni.

(#22) djculture válasza D1Rect (#20) üzenetére


djculture
félisten

Azért két embernek is néha nagyon béketűrönek kell lennie és nagy kompromissumokat kötnie a másik elviselésére. Pl volt egy kollégám az csúcs egy ember volt, kb senki másra nemvolt tekintettel a melóhelyen se. Napi szinten akarták agyonverni. Kis nyavaja lyukban volt pl az ügyeleti szoba, de ő elkezdett bent olajoshalat enni csilipaprikával. Az ember szemét marta de ő magasról le.. hiába lett neki mondva. Azután elkezdett bennt bagózni, rajta kívül senki se volt dohányos. Ha megéhezett még a közös hűtőböl kiette a kaját, persze nem a sajátját.

[ Szerkesztve ]

(#23) D1Rect válasza Dany007 (#21) üzenetére


D1Rect
félisten

Látod, pont ezt mondom. Te sem megoldásban, hanem problémában gondolkozol.
Mit-hogyan NEM lehet.

Ha családdal mész, akkor pl. keríthetsz egy másik családot és kibéreltek egy 2 szintes házat, különmindennel.
Valószínűleg olcsóbbra jön ki, amíg összeszeditek magatokat.

(#22) djculture: Nem bunkó paraszttal kell összebútorozni, hanem olyannal akivel egyébként is szívesen töltesz időt. :U

[ Szerkesztve ]

(#24) Dany007 válasza D1Rect (#23) üzenetére


Dany007
veterán

Oké, bérelj egy kétszintes családi házat. (ami kompletten két szint. Két nappalival, kétszer annyi félszobával, két konyhával, két wc-fürdőszobával stb...) Aztán kíváncsi vagyok olcsóbbra jössz-e ki így, mintha egyedül bérelénél egy mezei lakást, ahol elfér egy család.

Egyértelmű, hogy a "nem" részre koncentrálok ha egyszer nem értek egyet a felvetéssel.

Amúgy van egy érdekes része a hsz-ednek:

"Valószínűleg olcsóbbra jön ki, amíg összeszeditek magatokat."

Na ez már más kérdés. Itt úgy kompletten életről volt szó, nem ideiglenes lakhatásról. Mert azért a kettő nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#25) GabN73


GabN73
addikt

"a gazdagok és a szegények közti különbség a legkisebb Szlovéniában, Norvégiában és Magyarországon"

Ez így miez? Mi az a legkisebb különbség, testmagasság vagy pöcsméret? :F

(#26) Dany007 válasza GabN73 (#25) üzenetére


Dany007
veterán

Kb mert másra nem nagyon lehet igaz. Legalábbis ami itthon van... : )
Elég megnézni hányan keresnek (vannak bejelentve) minimálbért. Aztán meg hányan vannak felső vezetői pozícióban...

De mondok jobbat. Az országos átlagfizetés ~ 138 ezer forint nettó. Ez a hivatalos adat. Ezzel szemben a legmagasabb fizetések elérhetik akár az 1-2 milliót is havonta. Minimálbér meg ugye szintén mindössze 93 ezer forint bruttó, ami kézhez kapva ~ 60 ezer forint. Na aztán akkor mondják azt, hogy nincs nagy különbség. Fogalmam sincs milyen statisztikára alapozták ezt a kijelentést, de szívesen megnézném a számadatokat.

Tényleg furcsa, mert ott ahol a minimálbér mondjuk 60k forint és a legmagasabb fizetések a millió, kétmillió fölött is vannak, oda azért necces azt mondani, hogy nincs nagy különbség. Bár ha a 20-30x-os különbség nem nagy, akkor tényleg nem.

[ Szerkesztve ]

(#27) D1Rect válasza Dany007 (#24) üzenetére


D1Rect
félisten

Csak úgy féloffban:
Lakjál albérletben itthon minimálbérből... :U

(#28) Dany007 válasza D1Rect (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Visszaolvastam, de most nem vágom, hogy ez hogy jön ide.

"- Ezek szerint még sem arany ami fénylik?

- Minimálbérből kb. épp meg lehet élni, persze jobb színvonalon mint itthon a minimálbéről.

- Ha valami putriban laksz, akkor biztos. Horribilisen drágák az albérletek.

- Ha putrinak veszed azt, hogy vannak lakótársaid.

- De azt már erősen kétlem, hogy pl. a családdal összeköltöznél x darabszámú ismeretlen lakótárssal csak azért, mert úgy könnyebb megélni.

- Ha családdal mész, akkor pl. keríthetsz egy másik családot és kibéreltek egy 2 szintes házat, különmindennel.
Valószínűleg olcsóbbra jön ki, amíg összeszeditek magatokat.

- Oké, bérelj egy kétszintes családi házat. (ami kompletten két szint. Két nappalival, kétszer annyi félszobával, két konyhával, két wc-fürdőszobával stb...) Aztán kíváncsi vagyok olcsóbbra jössz-e ki így, mintha egyedül bérelénél egy mezei lakást, ahol elfér egy család.

- Lakjál albérletben itthon minimálbérből..."

Nagyjából összegeztem az elhangzottakat / leírtakat. Továbbra sem értem, hogy jön ide az utolsó mondat.

[ Szerkesztve ]

(#29) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Hogy lehet egyetlen abszolút számmal meghatározni, ki a szegény, mikor minden országban különbözőek az optimális megélhetés költségei?

GabN73: "Ez így miez? Mi az a legkisebb különbség..." - Lehet, hogy mivel itthon sokkal kevesebb a gazdag, mint külföldön, vagy épp a gazdagok közt sokkal több a kevésbé gazdag... :) De az is lehet, hogy a leggazdagabbakat vették számításba, itthon pedig a vacak kis 3 mrd-as vagyonúak vannak többségben, csak néhány tíz/százmilliárdos van. 100 mrd Ft pedig csupán ~340 millió €.

(#30) Dany007 válasza Crystalheart (#29) üzenetére


Dany007
veterán

"Hogy lehet egyetlen abszolút számmal meghatározni, ki a szegény, mikor minden országban különbözőek az optimális megélhetés költségei?"

Gondolom ez a teljes EU-ra vetített átlagérték.

"Lehet, hogy mivel itthon sokkal kevesebb a gazdag, mint külföldön,"

Ezt viszont, ahogy olvasom országokra külön van vetítve. Vagyis az nem számít, itthon mennyi a leggazdagabb. A lényeg elvileg az lenne, hogy a leggazdagabb réteg és a legszegényebb réteg közötti különbséget vegyék figyelembe.

(#31) Crystalheart válasza Dany007 (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De épp azt mondom, minek, vagy egyáltalán hogyan lehet átlagot vonni?
Ugyanez a szegény-gazdag különbséggel. Azt sem lehet egyenszámokban mérni. Egyrészt nem mindegy, mennyi esély van az úgymond gazdagok közé kerülni, másrészt a számbeli különbség vajon hány létminimumnak felel meg az adott régióban.

(#32) D1Rect válasza Dany007 (#28) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem bonyolult:
Minimálbérből itthon sem fogsz egyedül lakni egy lakásban.

(#33) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Megint egy jó topik :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#34) Dany007 válasza D1Rect (#32) üzenetére


Dany007
veterán

És ez hogy jön a témához? A kérdés, amiből az egész kiindult arról szólt, hogy "mégsem olyan könnyű odakint?"
Erre mondtad, hogy igen, minimálból is, ha többen laktok...
Onnantól kezdve erről folyt a beszélgetés.

Szó sem esett arról, hogy itthon meglehet-e élni minimálból vagy sem. Egyszerűen nem erről beszéltünk. Egyébként a válasz egyértelmű. Itthon sem fogsz. De tényleg nem erről volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#35) Dany007 válasza Crystalheart (#31) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, hát az egész értelmességét már én is megkérdőjeleztem az elején. :)

(#36) D1Rect válasza Dany007 (#34) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem könnyebb odakint, nincs is kivándorlás nyugatra.
Ez csak ilyen mendemonda.

Ha szerinted az itthoni minimálbérből jobban lehet élni pár lakótárssal mint odakint, akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#37) Dany007 válasza D1Rect (#36) üzenetére


Dany007
veterán

Én nem is állítottam, hogy nem könnyebb odakint. Csak azt mondtam, hogy a lakásbérlés, vásárlás jóval drágább, mint itthon.

(#38) GabN73 válasza Crystalheart (#29) üzenetére


GabN73
addikt

Ez a másik.
Valakinek már 10 millió gazdagságot jelent, valakinek még 10 milliárd se. (Forint)
Ha az átlag nettót nézzük a középosztálynak, akkor bizony sok gazdag van MO-n.

(#39) D1Rect válasza Dany007 (#37) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen. A jövedelem is sokszorosa.

(#40) Dany007 válasza D1Rect (#39) üzenetére


Dany007
veterán

Okés de mennyivel? Arányok hogyan alakulnak?
Mert itthon mondjuk 60k-s minimálbérhez ~ 40-50k egy valamire való 1+félszobás lakás bérlése, plusz a rezsi.
Hogy kint milyenek az árak azt nem tudom. De az arányok miatt érdemes lenne ebből kiindulni.

Tehát X-szerese a fizetés. De vajon X+ hányszorosa a lakásbérlés? Tehát ha mondjuk a minimálbér Német o-ban vagy Angliában 3-5x-se az itthoninak, akkor vajon a lakásbérlés is 3-5x többe kerül? Vagy esetleg még többe? Mert mondjuk 3x-os minimálbér esetén a kinti albérlet ár egy normális újépítésű tégla lakás esetében ~ 150k huf körül kellene lennie. Ez mondjuk ~ 50nm 1+félszoba erkéllyel. Tehát a kérdés, hogy kapsz-e ilyet 150-ért Német o-ban / hó.

@GabN73:
"Ha az átlag nettót nézzük a középosztálynak, akkor bizony sok gazdag van MO-n."

Szerintem az nem a középosztály. Szerintem az csak az átlag. Attól meg még nem lesz középosztály. Bár nem tudom pontosan definiálni a középosztályt. :) De ha nettó 138 ezerrel már a középhez tartozik az ember itthon akkor az szép lenne.

[ Szerkesztve ]

(#41) GabN73 válasza Dany007 (#40) üzenetére


GabN73
addikt

Ilyen árak mellett? Elég gáz lenne 138k-s nettóval a középosztálynak lenni.

(#42) D1Rect válasza Dany007 (#40) üzenetére


D1Rect
félisten

Ugye azt vágod, hogy havi 60-ból nem fogsz kifizetni 40-50+rezsit?

Úgyhogy nem az a kérdés, hogy kapsz-e ennyiért bármit nyugaton, hanem az, hogy itthon minimálbérből hol tudsz élni?

(#43) Kassadin válasza D1Rect (#20) üzenetére


Kassadin
addikt

Ne vetítsél már. Mert neked az lenne az első dolgod kint, hogy kivel tudsz összebútorozni. A barátnő/feleség/haver/kiskutya körön kívül is látni kellene. Másrészt (akárcsak itthon) bizonyos összeg alatt nem kapsz normális lakást. Angliában vidéken olcsóbb a lakhatás, de munka is sokkal kevesebb van. Nem tudom, más országokban is érvényesül-e ez a dolog.

(#44) D1Rect válasza Kassadin (#43) üzenetére


D1Rect
félisten

Mit vetítek?
Hogy többen laknak egy lakásban?
Ez szerinted nem igaz?

Mi a gondod? :F

(#45) Kassadin válasza D1Rect (#44) üzenetére


Kassadin
addikt

Ahogy előadod ezt az egészet.

Kint is vannak olyanok, akik együtt laknak nem tudom hány idegennel közös fürdő/konyha mellett, váljék egészségükre. Biztos nem csinálnám csak azért, hogy olcsóbb legyen az albérlet.

(#46) D1Rect válasza Kassadin (#45) üzenetére


D1Rect
félisten

"Biztos nem csinálnám csak azért, hogy olcsóbb legyen az albérlet."
Ha nem "aljamunkát" végzel nem is kell.
De most a minimálbérről van szó meg arról, hogy lehet abból kijönni.

Itthon hol laksz minimálbérből?

(#47) DeFranco válasza Kassadin (#45) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Aki kimegy, és van benne egy csepp egészséges életösztön, az egyből azt fogja keresni, hogy hol tudja úgy meghúzni magát, ahogy a legolcsóbb, ez pedig biztosan a másokkal együtt lakás.

Már ha feltételezünk egy olyan extrém esetet, hogy valaki a reptéren/vasútállomáson kezd el gondolkodni, hogy most akkor merre tovább, és nem itthonról szervezi meg a szállását.

Kint egy bizonyos korig (20+ 25+ ) igen is teljesen elfogadott az együtt lakás, mégpedig azért, mert a magyar viszonyokhoz képest is abnormálisan drága a lakhatás. (vételár / m2 vagy bérleti díj / m2) / (átlagkereset)

Egy norvég sráccal beszélgettem róla, hogy mennyit keresek, nagyon csúnyán ki lettem röhögve, majd áttértünk arra, hogy mennyiért vettem a lakást, akkor viszont az asztal alól kellett összekaparni. Kiszámoltuk, hogy neki hány hónapot kell dolgozni egy négyzetméterért, meg nekem mennyit, és ebben a viszonylatban is közel nagyságrendi az eltérés a mi javunkra.

Sovány vigasz, de tény.

[ Szerkesztve ]

(#48) Kassadin válasza D1Rect (#46) üzenetére


Kassadin
addikt

Pontosan, de aki minimálbért keres kint, az "aljamunkát" végez.
Ausztriában, németben se sok a minimálbér, és a nagyvárosokban nagyon sokba kerülnek a "jobb" lakások bérleti díja. Nem tudom mennyire lehet kijönni, az tuti, hogy Londonban nagyon necces vagy semennyire se, ha nem akarsz kéretlen lakótársakat, és egy normális helyen akarsz lakni, normális lakásban, elkérnek érte negyed milliót.

Itthon se élsz meg, lakni a híd alatt kb. Vagy van hol laknod, csak nincs mit enned és nem használod a közüzemi szolgáltatásokat sem.

Arra próbálok rávilágítani ezzel az egésszel, hogy szvsz kint sem jobb minimálból élni. De igazából kint élőket kellene megkérdezni, van egy pár itt a ph berkein belül is.

DeFranco: Amiből kint házat veszel, abból itthon palotát építesz. Mondjuk csak nálunk divat, hogy mindenáron legyen saját lakásom, nem számít, ha 40 évig fizetem a hitelt. Oké, a családos embereket/időseket megértem, hogy akarnak már maguknak egy fix pontot az életükben. De a fiatalabbnak fölösleges lakásba beleugrani, csak röghöz kötik magukat vele.

[ Szerkesztve ]

(#49) Raucher válasza Kassadin (#43) üzenetére


Raucher
tag

Német nagyvárosban 800-1200 euró egy lakás bérlés. Nagyjából ugyan ennyi a egy lakás havi törlesztő részlete, ha megvásárolod.
Erre még legalább havi 200 rezsit kell számolni.
Kimehetsz vidékre lakni, de egy centet sem spórolsz meg, mert elviszi a közlekedés.
Nagyon nem lehet nyújtózkodni minimálbérből.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#50) Kassadin válasza Raucher (#49) üzenetére


Kassadin
addikt

Köszönöm az információt.

Szerk: Minimálbér mennyi jelenleg?

#51 Goose-T: Ha az ország másik felébe kell menned pl. németben, akkor hogyan tartod rajta a szemed a lakáson? Albi kiadása nem rossz gondolat, csak mi garantálja azt, hogy időközben nem lakják le a kecót? Amikor kiadó lakást keresnek az emberek, mindegyik nagyon kedvesnek meg ártatlannak tűnik, aztán lehet, hogy xy idő múlva jön a pofára esés. Van tapasztalatunk ebben sajnos, jól jártunk nagyon.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.